JPL-top: grote favoriet en één groot drama

720 stemmen
JPL-top: grote favoriet en één groot drama

De G6 in België presteert zéér wisselvallig. Dat is het minste wat je kan zeggen. We gingen de cijfers van de zes topclubs in België eens bekijken. 

We beginnen bij Club Brugge. Zij zijn dé topfavoriet voor de titel en staan nog derde. Met 27 op 42 zijn de cijfers degelijk, maar ook niet meer dan dat. In de Champions League pakte Club een 4 op 12 en het won de supercup tegen KRC Genk. In de beker stootte het door tegen Deinze. De balans: 20 matchen – 10 zeges – 7 draws – 3 nederlagen. Als we dat omzetten in een puntenaantal, pakt Club Brugge 61,67% van de punten. 

Antwerp heeft ook een 27 op 42. Het verloor in de beker en in de Europa League staat het met 1 op 12, nadat het zich plaatste via de voorrondes. In 21 matchen wonnen ze 9 keer, verloor het 8 keer en speelde het 4 keer gelijk. Dat komt neer op 49,21% van de punten. KRC Genk werd aanzien als een outsider voor de titel. In de competitie boekte het een 21 op 42, in Europa werd verloren in de voorrondes van de Champions League en in de Europa League boekte Genk een 4 op 12. In de beker ging het door. In 21 matchen won Genk 8 keer, verloor het 9 keer en speelde het 4 keer gelijk. Het rapport: 44,44%. 



RSCA en Gent nipt geslaagd

Anderlecht stelt ook teleur met een 21 op 42. Het ging door in de beker en werd Europees al vroeg uitgeschakeld door Vitesse. In 19 wedstrijden tikken Kompany & co af op 8 zeges, 4 nederlagen en 7 draws. Het rapport komt uit op 54,39%. AA Gent is ook een grote teleurstelling. In de competitie boekte het een 18 op 42, in de beker plaatste het zich vlot en in Europa presteert het wel sterk. De Buffalo’s speelden al 25 wedstrijden, waarin ze 12 keer wisten te winnen. Het verloor 8 keer en speelde 5 keer gelijk. Een balans van 54,67%. 

Eindigen doen we met Standard. De Rouches haalden een 17 op 42 in de competitie en gingen door in de beker. In 15 matchen wonnen ze amper 5 keer, verloren ze 5 keer en speelden ze 5 keer gelijk. De balans komt uit op 44,44%.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Wie stelde het meest teleur?

Meest recent

Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

0
0
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

9
9
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

42
42
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

14
14
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

58
58
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

81
81
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

57
57
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

330
330
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

312
312
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

348
348
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

220
220
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

355
355
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

621
621
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

465
465
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

265
265
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

776
776
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

331
331
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

417
417
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

274
274
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

233
233
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

281
281
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

675
675
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122

Meer sportnieuws