‘Matthys stapt omwille van opvallende reden op bij AA Gent'

door
‘Matthys stapt omwille van opvallende reden op bij AA Gent'

Dankzij het meest recente reddingsplan lijkt RSC Anderlecht financieel gezien weer op de goede weg. Om ook op sportief niveau stappen te blijven zetten, is het rekruteringsbeleid van groot belang. Daarom gaan de Brusselaars een belangrijke pion wegplukken bij AA Gent, zo meldt de krant Het Nieuwsblad.


Onder het vorige bestuur was de scoutingscel van Anderlecht helemaal verwaterd geraakt, maar daar kwam dankzij huidig sportief directeur Peter Verbeke weer verandering in. En Paars-Wit blijft dit departement verder professionaliseren. Het Nieuwsblad meldt namelijk dat Tim Matthys normaal gezien aan de slag gaat bij de recordkampioen. De 37-jarige ex-speler van onder meer KV Mechelen, AA Gent en Bergen komt over van de Buffalo's, waar hij werkte als 'Sports Manager'.

Medio 2019 stopte Matthys als profvoetballer en ging hij meteen aan de slag hoofdscout bij KVM. In die functie leverde hij zo'n goed werk, dat hij al na enkele maanden werd weggeplukt door Gent. In de Ghelamco Arena groeide hij vervolgens door tot 'Sports Manager'. Maar nu besluit hij dus om de Oost-Vlaamse club uit te zwaaien. De deal met Anderlecht zou nog niet helemaal rond zijn, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd. Welke exacte functie hij dan krijgt is nog niet bekend.

UPDATE 8/11

Tim Matthys verlaat AA Gent. Volgens Het Laatste Nieuws is RSC Anderlecht één van de drie gegadigden om hem in te lijven. Volgens de krant stapt Matthys onder meer op omdat de inbreng van de scouting bij AA Gent nihil is. Het is al jaren bekend dat de club heel erg leunt op een aantal makelaars.

Moet AA Gent meer vertrouwen geven aan de scouting?

Meest recent

'Vergeten' speler toont zich plots bij Standard

Standard heeft zich vrijdagavond goed herpakt na de tegenvallende één op zes van de ...

11
11
Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft zijn fraaie stunt van vorige week in Genk geen vervolg kunnen geven. Het leed ...

28
28
De Zerbi komt met verrassende verklaring over Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer, nadat hij ook bij RB Leipzig snel ...

27
27
Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

56
56
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

72
72
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

74
74
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

25
25
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

57
57
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

241
241
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

103
103
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

165
165
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

99
99
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

156
156
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

318
318
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

117
117
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

170
170
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

437
437
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

158
158
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

691
691
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

291
291
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

84
84
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

267
267
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

219
219
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

312
312
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

200
200

Meer sportnieuws