‘Matthys stapt omwille van opvallende reden op bij AA Gent'

1043
‘Matthys stapt omwille van opvallende reden op bij AA Gent'

Dankzij het meest recente reddingsplan lijkt RSC Anderlecht financieel gezien weer op de goede weg. Om ook op sportief niveau stappen te blijven zetten, is het rekruteringsbeleid van groot belang. Daarom gaan de Brusselaars een belangrijke pion wegplukken bij AA Gent, zo meldt de krant Het Nieuwsblad.


Onder het vorige bestuur was de scoutingscel van Anderlecht helemaal verwaterd geraakt, maar daar kwam dankzij huidig sportief directeur Peter Verbeke weer verandering in. En Paars-Wit blijft dit departement verder professionaliseren. Het Nieuwsblad meldt namelijk dat Tim Matthys normaal gezien aan de slag gaat bij de recordkampioen. De 37-jarige ex-speler van onder meer KV Mechelen, AA Gent en Bergen komt over van de Buffalo's, waar hij werkte als 'Sports Manager'.

Medio 2019 stopte Matthys als profvoetballer en ging hij meteen aan de slag hoofdscout bij KVM. In die functie leverde hij zo'n goed werk, dat hij al na enkele maanden werd weggeplukt door Gent. In de Ghelamco Arena groeide hij vervolgens door tot 'Sports Manager'. Maar nu besluit hij dus om de Oost-Vlaamse club uit te zwaaien. De deal met Anderlecht zou nog niet helemaal rond zijn, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd. Welke exacte functie hij dan krijgt is nog niet bekend.

UPDATE 8/11

Tim Matthys verlaat AA Gent. Volgens Het Laatste Nieuws is RSC Anderlecht één van de drie gegadigden om hem in te lijven. Volgens de krant stapt Matthys onder meer op omdat de inbreng van de scouting bij AA Gent nihil is. Het is al jaren bekend dat de club heel erg leunt op een aantal makelaars.

LEES OOK: Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Moet AA Gent meer vertrouwen geven aan de scouting?

Meest recent

Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

205
205
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

46
46
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

46
46
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

41
41
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

49
49
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

20
20
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

155
155
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

42
42
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

74
74
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

257
257
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

28
28
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

120
120
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

15
15
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

77
77
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

168
168
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

317
317
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

33
33
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

118
118
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

342
342
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

202
202
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

37
37
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

156
156
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

325
325
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

55
55

Meer sportnieuws