‘Matthys stapt omwille van opvallende reden op bij AA Gent'

1043 stemmen
‘Matthys stapt omwille van opvallende reden op bij AA Gent'

Dankzij het meest recente reddingsplan lijkt RSC Anderlecht financieel gezien weer op de goede weg. Om ook op sportief niveau stappen te blijven zetten, is het rekruteringsbeleid van groot belang. Daarom gaan de Brusselaars een belangrijke pion wegplukken bij AA Gent, zo meldt de krant Het Nieuwsblad.


Onder het vorige bestuur was de scoutingscel van Anderlecht helemaal verwaterd geraakt, maar daar kwam dankzij huidig sportief directeur Peter Verbeke weer verandering in. En Paars-Wit blijft dit departement verder professionaliseren. Het Nieuwsblad meldt namelijk dat Tim Matthys normaal gezien aan de slag gaat bij de recordkampioen. De 37-jarige ex-speler van onder meer KV Mechelen, AA Gent en Bergen komt over van de Buffalo's, waar hij werkte als 'Sports Manager'.

Medio 2019 stopte Matthys als profvoetballer en ging hij meteen aan de slag hoofdscout bij KVM. In die functie leverde hij zo'n goed werk, dat hij al na enkele maanden werd weggeplukt door Gent. In de Ghelamco Arena groeide hij vervolgens door tot 'Sports Manager'. Maar nu besluit hij dus om de Oost-Vlaamse club uit te zwaaien. De deal met Anderlecht zou nog niet helemaal rond zijn, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd. Welke exacte functie hij dan krijgt is nog niet bekend.

UPDATE 8/11

Tim Matthys verlaat AA Gent. Volgens Het Laatste Nieuws is RSC Anderlecht één van de drie gegadigden om hem in te lijven. Volgens de krant stapt Matthys onder meer op omdat de inbreng van de scouting bij AA Gent nihil is. Het is al jaren bekend dat de club heel erg leunt op een aantal makelaars.

Moet AA Gent meer vertrouwen geven aan de scouting?

Meest recent

Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

15
15
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

67
67
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

345
345
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

51
51
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

146
146
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

118
118
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

70
70
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

64
64
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

171
171
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

605
605
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

51
51
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

66
66
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

407
407
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

450
450
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

559
559
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1041
1041
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

121
121
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

558
558
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

109
109
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

150
150
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

113
113
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

163
163
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

472
472
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

769
769
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

340
340

Meer sportnieuws