TRANSFERUURTJE: Anderlecht scout in Zweden, Barcelona lonkt naar spits

door
TRANSFERUURTJE: Anderlecht scout in Zweden, Barcelona lonkt naar spits

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk haalde enkele jaren geleden de Zweedse aanvaller Benjamin Nygren voor ruim 4 miljoen euro naar Limburg. Hij brak niet door en wordt al twee jaar uitgeleend aan sc Heerenveen. Daar komt hij weinig aan spelen toe en de speler hoopt in januari een andere club te vinden.



Anderlecht heeft vanaf januari wellicht geen financiële problemen meer en het kan weer uitkijken naar versterking in een hogere prijscategorie. De Brusselaars sturen een scout naar de partij Häcken tegen Degerfors. De 20-jarige aanvaller Patrik Wålemark is wellicht een speler die gevolg zal worden. Ook AS Monaco, Ajax, Girondins de Bordeaux, Atalanta, Sassuolo en Sampdoria sturen een scout naar deze pot voetbal. Naast Walemark lopen ook Leo Bengtsson (flankaanvaller, 23), Gustav Berggren (middenvelder, 24) en Benie Traore (flankaanvaller, 18)  in de kijker.

Eupen kan niet meer rekenen op het geld van Qatar. De club moet daardoor spelers verkopen en Jordi Amat zou wel eens één van hen kunnen zijn. Real Betis zou op zijn diensten azen. Bij KV Kortrijk voelt Ante Palaversa zich zeer goed. De middenvelder van Manchester City blijft mogelijk langer bij de Kerels.

BUITENLAND

FC Barcelona gaat volgens voorzitter Joan Laporta in januari de transfermarkt op en drie spelers aantrekken. Door de afwezigheid van Sergio Aguëro zoekt Barcelona een spits. Cedric Bakambu, die in januari einde contract is bij Bejing, zou een piste zijn. De Catalaanse topclub wil ook een aantal overbodige jongens als Philippe Coutinho en Samuel Umtiti van de hand doen.



José Mourinho wil versterking bij AS Roma. The Sun weet dat hij bij zijn ex-ploegen Tottenham en Chelsea wil gaan shoppen. Zo zouden Ruben Loftus-Cheek en Antonio Rüdiger hoog op zijn verlanglijstje staan. Ook Harry Winks van Tottenham is een piste. De Serie A krijgt er weldra een grote naam bij als coach. Genoa ontsloeg zijn trainer Davide Ballardini en Andrei Shevchenko neemt weldra over bij de ploeg ban Zinho Vanheusden.

Manchester City wil komende zomer ook een grote transfer afronden. Zij willen Matthijs de Ligt, die inzake manier van voetballen perfect past bij het voetbal dat Pep Guardiola wil spelen, overnemen van Juventus. De Nederlander is geen vaste waarde bij de Oude Dame. Chelsea heeft ook interesse.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Moet een Belgische club voor Nygren gaan?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

111
111
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

27
27
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

103
103
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

103
103
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

66
66
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

229
229
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

102
102
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

529
529
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

393
393
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

443
443
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

116
116
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

599
599
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

212
212
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

269
269
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

328
328
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

135
135
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

214
214
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

91
91
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

320
320
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws