TRANSFERUURTJE: Anderlecht scout in Zweden, Barcelona lonkt naar spits

125 stemmen
TRANSFERUURTJE: Anderlecht scout in Zweden, Barcelona lonkt naar spits

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk haalde enkele jaren geleden de Zweedse aanvaller Benjamin Nygren voor ruim 4 miljoen euro naar Limburg. Hij brak niet door en wordt al twee jaar uitgeleend aan sc Heerenveen. Daar komt hij weinig aan spelen toe en de speler hoopt in januari een andere club te vinden.



Anderlecht heeft vanaf januari wellicht geen financiële problemen meer en het kan weer uitkijken naar versterking in een hogere prijscategorie. De Brusselaars sturen een scout naar de partij Häcken tegen Degerfors. De 20-jarige aanvaller Patrik Wålemark is wellicht een speler die gevolg zal worden. Ook AS Monaco, Ajax, Girondins de Bordeaux, Atalanta, Sassuolo en Sampdoria sturen een scout naar deze pot voetbal. Naast Walemark lopen ook Leo Bengtsson (flankaanvaller, 23), Gustav Berggren (middenvelder, 24) en Benie Traore (flankaanvaller, 18)  in de kijker.

Eupen kan niet meer rekenen op het geld van Qatar. De club moet daardoor spelers verkopen en Jordi Amat zou wel eens één van hen kunnen zijn. Real Betis zou op zijn diensten azen. Bij KV Kortrijk voelt Ante Palaversa zich zeer goed. De middenvelder van Manchester City blijft mogelijk langer bij de Kerels.

BUITENLAND

FC Barcelona gaat volgens voorzitter Joan Laporta in januari de transfermarkt op en drie spelers aantrekken. Door de afwezigheid van Sergio Aguëro zoekt Barcelona een spits. Cedric Bakambu, die in januari einde contract is bij Bejing, zou een piste zijn. De Catalaanse topclub wil ook een aantal overbodige jongens als Philippe Coutinho en Samuel Umtiti van de hand doen.



José Mourinho wil versterking bij AS Roma. The Sun weet dat hij bij zijn ex-ploegen Tottenham en Chelsea wil gaan shoppen. Zo zouden Ruben Loftus-Cheek en Antonio Rüdiger hoog op zijn verlanglijstje staan. Ook Harry Winks van Tottenham is een piste. De Serie A krijgt er weldra een grote naam bij als coach. Genoa ontsloeg zijn trainer Davide Ballardini en Andrei Shevchenko neemt weldra over bij de ploeg ban Zinho Vanheusden.

Manchester City wil komende zomer ook een grote transfer afronden. Zij willen Matthijs de Ligt, die inzake manier van voetballen perfect past bij het voetbal dat Pep Guardiola wil spelen, overnemen van Juventus. De Nederlander is geen vaste waarde bij de Oude Dame. Chelsea heeft ook interesse.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Moet een Belgische club voor Nygren gaan?

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

5
5
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

53
53
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

164
164
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

379
379
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

84
84
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

366
366
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

637
637
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

198
198
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

593
593
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

507
507
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

174
174
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

335
335
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1062
1062
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

434
434
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

310
310
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

446
446
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

387
387
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

273
273
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

208
208
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

461
461
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

370
370
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

150
150
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

130
130
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

206
206

Meer sportnieuws