Anderlecht grijpt buitenkans met toptransfer

1051 stemmen
Anderlecht grijpt buitenkans met toptransfer

Met flink wat meer financiële middelen onder de arm zet Anderlecht weldra de definitieve inhaalbeweging in. In de volgende maanden mogen er daarom meer kwalitatieve spelers verwacht worden in het Lotto Park en bij voorkeur op permanente basis. Allahyar Sayyadmanesh is een 20-jarig toptalent die alvast aan een Sporting wordt gelinkt. Heel duur is ie niet, maar veelbelovend des te meer …


MET EEN DIKKE(RE) PORTEFEUILLE

RSC Anderlecht zocht in de voorbije zomermercato naar stabiliteit en duurzaamheid in de spelerskern, maar door de financiële beperkingen moest Sporting toch teruggrijpen naar vier huurlingen. In de aanvalslinie werden Joshua Zirkzee (Bayern München) en Christian Kouamé (Fiorentina) gehuurd, beide zonder aankoopoptie, waardoor de Belgische landskampioen volgend seizoen op zoek moet naar minstens twee nieuwe spitsen.

Anderlecht zal die zoektocht wel kunnen inzetten met flink wat meer kapitaal. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke zet namelijk 51,5 miljoen euro aan schulden om in kapitaal. Daarnaast leggen voorzitter Wouter Vandenhaute en Geert Duyck nog eens 24 miljoen euro op tafel om Sporting betere financiële en sportieve vooruitzichten te bieden. Op die manier blijft er nog maar één banklening van 10 miljoen euro openstaan.



Die financiële herschikking heeft weliswaar heeft niet plaatsgevonden, maar tegen de eerstvolgende zomermercato zal Anderlecht daar wel de vruchten kunnen van plukken. Peter Verbeke zal dan met flink wat meer financiële middelen de transfermarkt kunnen opgaan in vergelijking met de voorbije mercato’s. Niet toevallig wordt Sporting nu al gelinkt aan meerdere transfertargets. Het meest recente doelwit is Allahyar Sayyadmanesh, een vlotscorende spits van Zorya Luhansk.

ONMISBAAR

Allahyar Sayyadmanesh staat onder contract bij het Turkse Fenerbahce, maar de 20-jarige spits werd in oktober vorig jaar voor anderhalf seizoen uitgeleend aan Zorya Luhansk. Sayyadmanesh doet het uitstekend in Oekraïene, waar hij dit seizoen zes keer scoorde en twee assists leverde in twaalf competitiewedstrijden. Met deze acht beslissende acties is Sayyadmanesh na Viktor Tsygankov (Dinamo Kiev) vandaag de meest bepalende speler in de Premier Liga.

Zorya Luhansk wil hun centrumspits, die dit seizoen ook opvallend vaak wordt uitgespeeld als linkeraanvaller, maar wat graag definitief aan hen binden. In het huurcontract met Fenerbahce werd er een afkoopsom afgesproken van 3,5 miljoen euro, maar dat bedrag ligt te hoog voor de club uit Oost-Oekraïne. Allahyar Sayyadmanesh wordt eer aanzien als een onmisbare schakel in het elftal van coach Viktor Skrypnyk, en dat niet alleen door zijn doelpunten.



De Oekraïnse pers omschrijft Allahyar Sayyadmanesh namelijk als de echte leider en aanjager van Zorya Luhansk, ondanks zijn jeugdige leeftijd van amper 20 lentes. Sayyadmanesh loodst zijn ploeg door moeilijke momenten, zoals onder meer zijn twee Europese winning goals tegen Leicester City en CSKA Sofia. Bijgevolg zijn de club en haar fans enorm ontgoocheld dat Sayyadmanesh eind december contractueel terugkeert naar Fenerbahce.

EUROPEES TOPTALENT

Voor Zorya Luhansk is het lichten van de aankoopoptie ten bedrage van 3,5 miljoen euro onbegonnen werk, waardoor de club hun topschutter straks ziet vertrekken naar Turkije. De algemene verwachting is evenwel dat Allahyar Sayyadmanesh niet lang bij Fenerbahce zal blijven, maar de overstap zal maken naar een andere Europese club. Anderlecht wordt dus genoemd, maar ook PSV, Torino FC en Shakhtar Donetsk liggen naar verluidt op de loer voor hem.

Oekraïense media schrijven alvast dat het vertrek van Allahyar Sayyadmanesh een grote klap zal betekenen voor Zorya Luhansk. De 20-jarige bevestigt daar namelijk met groot succes zijn status als één van de grote Europese talenten. The Guardian nam Sayyadmanesh in 2018 zelfs op in een prestigieuze lijst als één van de zestig beste jonge talenten ter wereld. Hij werd door de Britse kwaliteitskrant getipt als een speler voor the next generation en in hun laatste update deze maand wordt Sayyadmanesh getipt om heel snel een mooie transfer te maken.



In de lijst van zestig grootste Europese talenten van The Guardian kwam Allahyar Sayyadmanesh in het knap gezelschap terecht van onder meer Nicolas Raskin (toen AA Gent, nu Standard Liège), Rodrygo Goes (toen Santos, nu Real Madrid), Mason Greenwood (Manchester United), Curtis Jones (Liverpool), Myron Boadu (toen AZ Alkmaar, nu AS Monaco), Eric Garcia (toen Manchester City, nu FC Barcelona).

AAN DE SLAG MET KOMPANY

Gezien het enorme potentieel van Allahyar Sayyadmanesh, en zijn knappe recente prestaties bij Zorya Luhanks, is het dus niet vreemd dat hij op de radar van Anderlecht is beland. De rechtsvoetige aanvaller bezit over enkele hoogwaardige kwaliteiten zoals de afwerking, fysieke sterkte en het kopspel. Ook zijn positionering, snelheid, balvastheid en balcontroles zijn dik oké. Op 20-jarige leeftijd is Sayyadmanesh uiteraard nog geen afgewerkt product, maar met Vincent Kompany heeft Anderlecht vandaag de ideale coach om zijn werkpunten bij te schaven en zijn grote sterktes verder te perfectioneren.


LEES OOK: Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

0
0
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

15
15
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

19
19
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

22
22
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

17
17
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

30
30
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

357
357
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

61
61
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

54
54
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

244
244
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

868
868
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

767
767
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

873
873
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

311
311
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

59
59
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

79
79
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

551
551
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

518
518
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

329
329
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

572
572
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

682
682
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

511
511
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

672
672
Volgende bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

654
654
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

338
338

Meer sportnieuws