Moeskroen zet achtervolging in met fraaie zes op zes

door
Moeskroen zet achtervolging in met fraaie zes op zes

Nadat het vorige week de zespuntenwedstrijd tegen Virton winnend afsloot, heeft Moeskroen vanavond ook de scalp van Deinze gepakt. Sinds de trainerswissel lijkt de trein bij Les Hurlus eindelijk vertrokken, dat was ook nodig gezien de gapende puntenkloof met de rest in 1B.

Op speeldag tien was het vorige week eindelijk raak voor Moeskroen: Les Hurlus zegevierden op Virton en gaven zichzelf weer een levenslijn in 1B. Toch was een nieuwe overwinning bijna een must voor het team van Jeunechamps, ook RWDM en Virton (deze week) boekten eerder onverwachte zeges. Tegenstander Deinze voetbalde bij momenten al aardig dit seizoen maar het team van Wim De Decker beloont zichzelf vaak te weinig.
Les Hurlus klauwen opnieuw op Le Cannonier
Moeskroen opende prima op Le Cannonier en na een klein kwartier spelen maakte Ribeiro er centraal al 1-0 van. Meteen nadien vergat Ribeiro om zijn tweede aan te tekenen en even later ging een schot van Tainmont rakelings voorlangs. Deinze kreeg nadien wel wat halve kansjes maar deed zichzelf op het halfuur opnieuw pijn toen Prychynenko aan de noodrem ging hangen, de strafschop werd eenvoudig omgezet door Chevalier: 2-0. Halfweg hadden de Oost-Vlamingen nog enorm veel werk voor de boeg.

Voorlopig doet Moeskroen het onder Jeunechamps een pak beter dan onder Scifo.
Bezoekers missen efficiëntie en geluk
Deinze kwam beter uit de kleedkamer en creëerde meteen een dikke kans via Abrahams, na een prachtige assist van Challouk verscheen hij alleen voor Gillekens maar die laatste toonde zich de beste. Aan de overzijde was invaller Carcela op het uur dan weer enorm dicht bij de doodsteek voor de bezoekers, zijn schot ging half onder Vandenberghe door maar verdween tegen de lat. De bezoekers hadden nadien het geluk ook niet aan hun zijde, pogingen van Challouk en Blondelle werden gepakt door Gillekens, op twintig minuten van het einde ging een fraaie plaatsbal van De Belder dan weer pardoes tegen de lat. Moeskroen hield uiteindelijk stand, boekt een fraaie zes op zes en vindt stilaan weer de aansluiting bij de onderste ploegen.
Scoreverloop:
1-0 (14') Ribeiro, 2-0 (33') Chevalier

Zal Moeskroen zich redden in 1B?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

1
1
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

24
24
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

85
85
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

9
9
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

218
218
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

595
595
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

101
101
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

16
16
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

70
70
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

70
70
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

98
98
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

428
428
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

249
249
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

127
127
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

399
399
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

572
572
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

319
319
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

134
134
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

102
102
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1445
1445
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

85
85

Meer sportnieuws