Moeskroen zet achtervolging in met fraaie zes op zes

door
Moeskroen zet achtervolging in met fraaie zes op zes

Nadat het vorige week de zespuntenwedstrijd tegen Virton winnend afsloot, heeft Moeskroen vanavond ook de scalp van Deinze gepakt. Sinds de trainerswissel lijkt de trein bij Les Hurlus eindelijk vertrokken, dat was ook nodig gezien de gapende puntenkloof met de rest in 1B.

Op speeldag tien was het vorige week eindelijk raak voor Moeskroen: Les Hurlus zegevierden op Virton en gaven zichzelf weer een levenslijn in 1B. Toch was een nieuwe overwinning bijna een must voor het team van Jeunechamps, ook RWDM en Virton (deze week) boekten eerder onverwachte zeges. Tegenstander Deinze voetbalde bij momenten al aardig dit seizoen maar het team van Wim De Decker beloont zichzelf vaak te weinig.
Les Hurlus klauwen opnieuw op Le Cannonier
Moeskroen opende prima op Le Cannonier en na een klein kwartier spelen maakte Ribeiro er centraal al 1-0 van. Meteen nadien vergat Ribeiro om zijn tweede aan te tekenen en even later ging een schot van Tainmont rakelings voorlangs. Deinze kreeg nadien wel wat halve kansjes maar deed zichzelf op het halfuur opnieuw pijn toen Prychynenko aan de noodrem ging hangen, de strafschop werd eenvoudig omgezet door Chevalier: 2-0. Halfweg hadden de Oost-Vlamingen nog enorm veel werk voor de boeg.

Voorlopig doet Moeskroen het onder Jeunechamps een pak beter dan onder Scifo.
Bezoekers missen efficiëntie en geluk
Deinze kwam beter uit de kleedkamer en creëerde meteen een dikke kans via Abrahams, na een prachtige assist van Challouk verscheen hij alleen voor Gillekens maar die laatste toonde zich de beste. Aan de overzijde was invaller Carcela op het uur dan weer enorm dicht bij de doodsteek voor de bezoekers, zijn schot ging half onder Vandenberghe door maar verdween tegen de lat. De bezoekers hadden nadien het geluk ook niet aan hun zijde, pogingen van Challouk en Blondelle werden gepakt door Gillekens, op twintig minuten van het einde ging een fraaie plaatsbal van De Belder dan weer pardoes tegen de lat. Moeskroen hield uiteindelijk stand, boekt een fraaie zes op zes en vindt stilaan weer de aansluiting bij de onderste ploegen.
Scoreverloop:
1-0 (14') Ribeiro, 2-0 (33') Chevalier

Zal Moeskroen zich redden in 1B?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

7
7
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

51
51
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

186
186
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

162
162
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

93
93
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

261
261
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

185
185
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

133
133
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

131
131
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

251
251
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

265
265
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

509
509
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

429
429
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

249
249
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

395
395
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

653
653

Meer sportnieuws