Sneltrein Union dendert voort richting nieuwe monsterzege

door
Sneltrein Union dendert voort richting nieuwe monsterzege

Wie of wat zal dit Union afstoppen in de Jupiler Pro League? Voorlopig alvast niemand, ook in de moeilijke wedstrijd tegen Charleroi trok het team van Felice Mazzu betrekkelijk eenvoudig aan het langste eind. Voor Mazzu zal dit dubbel deugd doen, aangezien het tegen zijn ex-club was.

Het sprookje van Union in de Jupiler Pro League bleef voorlopig maar duren. De kampioen uit 1B stond ook in de hoogste afdeling aan kop en speelde vanavond thuis tegen Charleroi. Ook bij het team van Still loopt het prima met een stek bij de eerste zes. Mazzu miste vandaag de zieke Moris, Pirard stond in de goal. Bij de bezoekers ontbrak onder meer Van Cleemput, met Zaroury en Wasinski stonden er twee nieuwe namen in de basis.
Union geeft Zebra's al voor rust ferm pak slaag
Traditiegetrouw begon de thuisploeg enorm sterk, na nog geen twee minuten spelen knalde Undav niet zo gek veel voorlangs. De wedstrijd viel nadien even stil maar op het halfuur barstte het weer helemaal open aan het Dudenpark. Na een prima voorzet van Teuma kon Undav aan de tweede paal de 1-0 in doel schieten. Het team van Felice Mazzu liet er nu geen gras over groeien en een paar minuten later eindigde een prachtige aanval bij Nieuwkoop, de Ex-Feyenoorder werkte keurig af in de korte hoek: 2-0 en de wedstrijd leek al vroegtijdig beslist. Charleroi was nergens en moest het spel volledig ondergaan, nog voor de rust maakte Undav er na een hoekschop van dichtbij 3-0 van, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk goedkeuren. Met de staart tussen de benen dropen de Zebra's af richting de kleedkamer.

Undav jast er weer twee binnen, spitsbroeder Vanzeir scoorde voorlopig nog niet.
Controlerende thuisploeg maakt afstraffing nog wat groter
Charleroi kwam na de rust wel wat beter uit de kleedkamer en creëerde meteen een paar kansjes, onder meer via Kayembe die niet binnen het doelkader besloot. Aan de overzijde waren de mogelijkheden voor Union een pak groter: Mitoma krulde op de paal en Nielsen vond Koffi op zijn weg. De thuisploeg controleerde in de tweede helft en prikte regelmatig nog eens, de Zebra's waren niet bij machte om echt een vuist te maken. Op een kwartier van het einde kregen de bezoekers dan toch eindelijk eens een grote kans, Nicholson vergat om oog in oog met Pirard zijn team terug wat hoop te geven. Op dik tien minuten van het einde werd de afstraffing voor Charleroi nog wat groter toen Kayembe een voorzet van Teuma domweg in eigen doel verlengde: 4-0. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, mede dankzij nog een uitstekende Koffi en zo staat Union weer wat steviger aan de leiding.
Scoreverloop:
1-0 (29') Undav, 2-0 (34') Nieuwkoop, 3-0 (39') Undav, 4-0 (78') ed Kayembe

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Waar zal dit Union eindigen?

Meest recent

Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

5
5
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

4
4
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

45
45
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

24
24
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

65
65
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

493
493
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

108
108
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

177
177
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

410
410
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

132
132
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

132
132
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

42
42
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

84
84
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

261
261
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

312
312
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

221
221
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

283
283
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

64
64
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

126
126
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

58
58
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

247
247
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

180
180
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

264
264
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

94
94
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

122
122

Meer sportnieuws