Sneltrein Union dendert voort richting nieuwe monsterzege

door
Sneltrein Union dendert voort richting nieuwe monsterzege

Wie of wat zal dit Union afstoppen in de Jupiler Pro League? Voorlopig alvast niemand, ook in de moeilijke wedstrijd tegen Charleroi trok het team van Felice Mazzu betrekkelijk eenvoudig aan het langste eind. Voor Mazzu zal dit dubbel deugd doen, aangezien het tegen zijn ex-club was.

Het sprookje van Union in de Jupiler Pro League bleef voorlopig maar duren. De kampioen uit 1B stond ook in de hoogste afdeling aan kop en speelde vanavond thuis tegen Charleroi. Ook bij het team van Still loopt het prima met een stek bij de eerste zes. Mazzu miste vandaag de zieke Moris, Pirard stond in de goal. Bij de bezoekers ontbrak onder meer Van Cleemput, met Zaroury en Wasinski stonden er twee nieuwe namen in de basis.
Union geeft Zebra's al voor rust ferm pak slaag
Traditiegetrouw begon de thuisploeg enorm sterk, na nog geen twee minuten spelen knalde Undav niet zo gek veel voorlangs. De wedstrijd viel nadien even stil maar op het halfuur barstte het weer helemaal open aan het Dudenpark. Na een prima voorzet van Teuma kon Undav aan de tweede paal de 1-0 in doel schieten. Het team van Felice Mazzu liet er nu geen gras over groeien en een paar minuten later eindigde een prachtige aanval bij Nieuwkoop, de Ex-Feyenoorder werkte keurig af in de korte hoek: 2-0 en de wedstrijd leek al vroegtijdig beslist. Charleroi was nergens en moest het spel volledig ondergaan, nog voor de rust maakte Undav er na een hoekschop van dichtbij 3-0 van, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk goedkeuren. Met de staart tussen de benen dropen de Zebra's af richting de kleedkamer.

Undav jast er weer twee binnen, spitsbroeder Vanzeir scoorde voorlopig nog niet.
Controlerende thuisploeg maakt afstraffing nog wat groter
Charleroi kwam na de rust wel wat beter uit de kleedkamer en creëerde meteen een paar kansjes, onder meer via Kayembe die niet binnen het doelkader besloot. Aan de overzijde waren de mogelijkheden voor Union een pak groter: Mitoma krulde op de paal en Nielsen vond Koffi op zijn weg. De thuisploeg controleerde in de tweede helft en prikte regelmatig nog eens, de Zebra's waren niet bij machte om echt een vuist te maken. Op een kwartier van het einde kregen de bezoekers dan toch eindelijk eens een grote kans, Nicholson vergat om oog in oog met Pirard zijn team terug wat hoop te geven. Op dik tien minuten van het einde werd de afstraffing voor Charleroi nog wat groter toen Kayembe een voorzet van Teuma domweg in eigen doel verlengde: 4-0. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, mede dankzij nog een uitstekende Koffi en zo staat Union weer wat steviger aan de leiding.
Scoreverloop:
1-0 (29') Undav, 2-0 (34') Nieuwkoop, 3-0 (39') Undav, 4-0 (78') ed Kayembe

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Waar zal dit Union eindigen?

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

87
87
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

21
21
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

57
57
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

272
272
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

185
185
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

132
132
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

125
125
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

122
122
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

89
89
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

372
372
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

80
80
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

330
330
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

124
124
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

776
776
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

433
433
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

120
120
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

541
541
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

682
682
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1003
1003
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

169
169
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

118
118
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

144
144
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

179
179
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

212
212

Meer sportnieuws