Sneltrein Union dendert voort richting nieuwe monsterzege

door
Sneltrein Union dendert voort richting nieuwe monsterzege

Wie of wat zal dit Union afstoppen in de Jupiler Pro League? Voorlopig alvast niemand, ook in de moeilijke wedstrijd tegen Charleroi trok het team van Felice Mazzu betrekkelijk eenvoudig aan het langste eind. Voor Mazzu zal dit dubbel deugd doen, aangezien het tegen zijn ex-club was.

Het sprookje van Union in de Jupiler Pro League bleef voorlopig maar duren. De kampioen uit 1B stond ook in de hoogste afdeling aan kop en speelde vanavond thuis tegen Charleroi. Ook bij het team van Still loopt het prima met een stek bij de eerste zes. Mazzu miste vandaag de zieke Moris, Pirard stond in de goal. Bij de bezoekers ontbrak onder meer Van Cleemput, met Zaroury en Wasinski stonden er twee nieuwe namen in de basis.
Union geeft Zebra's al voor rust ferm pak slaag
Traditiegetrouw begon de thuisploeg enorm sterk, na nog geen twee minuten spelen knalde Undav niet zo gek veel voorlangs. De wedstrijd viel nadien even stil maar op het halfuur barstte het weer helemaal open aan het Dudenpark. Na een prima voorzet van Teuma kon Undav aan de tweede paal de 1-0 in doel schieten. Het team van Felice Mazzu liet er nu geen gras over groeien en een paar minuten later eindigde een prachtige aanval bij Nieuwkoop, de Ex-Feyenoorder werkte keurig af in de korte hoek: 2-0 en de wedstrijd leek al vroegtijdig beslist. Charleroi was nergens en moest het spel volledig ondergaan, nog voor de rust maakte Undav er na een hoekschop van dichtbij 3-0 van, de VAR moest het doelpunt uiteindelijk goedkeuren. Met de staart tussen de benen dropen de Zebra's af richting de kleedkamer.

Undav jast er weer twee binnen, spitsbroeder Vanzeir scoorde voorlopig nog niet.
Controlerende thuisploeg maakt afstraffing nog wat groter
Charleroi kwam na de rust wel wat beter uit de kleedkamer en creëerde meteen een paar kansjes, onder meer via Kayembe die niet binnen het doelkader besloot. Aan de overzijde waren de mogelijkheden voor Union een pak groter: Mitoma krulde op de paal en Nielsen vond Koffi op zijn weg. De thuisploeg controleerde in de tweede helft en prikte regelmatig nog eens, de Zebra's waren niet bij machte om echt een vuist te maken. Op een kwartier van het einde kregen de bezoekers dan toch eindelijk eens een grote kans, Nicholson vergat om oog in oog met Pirard zijn team terug wat hoop te geven. Op dik tien minuten van het einde werd de afstraffing voor Charleroi nog wat groter toen Kayembe een voorzet van Teuma domweg in eigen doel verlengde: 4-0. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, mede dankzij nog een uitstekende Koffi en zo staat Union weer wat steviger aan de leiding.
Scoreverloop:
1-0 (29') Undav, 2-0 (34') Nieuwkoop, 3-0 (39') Undav, 4-0 (78') ed Kayembe

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Waar zal dit Union eindigen?

Meest recent

Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

7
7
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

204
204
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

324
324
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

104
104
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

227
227
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

72
72
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

497
497
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

103
103
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

122
122
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

340
340
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

126
126
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

352
352
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

131
131
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

535
535
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

628
628
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

201
201
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

513
513
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

75
75
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

198
198
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

859
859
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

732
732
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

1006
1006
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

314
314

Meer sportnieuws