Lang out: megadeal nadert ontknoping

door
Lang out: megadeal nadert ontknoping

Noa Lang geldt al twee jaar als één van de beste voetballers op de beste velden. De aanvaller van Club Brugge schittert dit seizoen ook in de Champions League én hij werd onlangs ook international bij Oranje. De vraag is al lang niet meer óf Lang zal vertrekken bij Club Brugge maar wel wanneer.


4 KANDIDATEN

De fans van Club Brugge moeten zich geen al te grote illusies maken: Noa Lang is hoogstwaarschijnlijk bezig aan zijn laatste seizoen op Jan Breydel. In de vorige zomermercato werd de kersverse Oranje-international vooral gelinkt aan Leeds United, maar ondertussen hebben AC Milan, Arsenal, West Ham United en Borussia Mönchengladbach zich geprofileerd als voornaamste gegadigden om Lang binnen te halen. De vraagprijs van Club Brugge zou volgens de laatste berichten niet meer 30 miljoen euro bedragen, maar wel 40 (!) miljoen.

Het is dus niet meer de vraag óf Noa Lang bij Club Brugge zal vertrekken, maar wel wanneer hij Jan Breydel via de grote poort zal verlaten. “Of een vertrek in ¬januari al tot de mogelijkheden behoort? Ik ben realistisch: als er een uitzonderlijk bod komt, kan je geen enkele speler tegenhouden”, verklaarde Philippe Clement enkele weken geleden over de transfergeruchten rond Lang. “Maar dan moeten alle partijen daar wel beter van worden. Ik heb het idee dat Noa het seizoen hier liever uitdoet, nog eens de ¬titel pakt en verder schrijft aan ons Europees verhaal.”



AC Milan wordt al geruime tijd gelinkt aan Noa Lang, alsook aan een resem andere smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Maar sinds kort behoren er ook nog drie andere clubs tot een select groepje geïnteresseerden in de 22-jarige aanvaller. De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldde eerder deze week dat ook Arsenal FC, West Ham United en Borussia Mönchengladbach belangstelling tonen in Lang. Maar welke club zou nu de beste carrièremove betekenen voor Lang?  Wij wegen de geïnteresseerde clubs alvast eens tegenover elkaar af.

AC MILAN

De ploeg van Stefano Pioli zou een heel mooie bestemming omvatten voor Noa Lang. AC Milan was de voorbije jaren in volle sportieve en financiële heropbouw maar momenteel bezet I Rossoneri alweer de eerste plaats in de Serie A. Milan wil terug de Europese top bereiken en dat zou alvast spannend avontuur inluiden voor Lang. De aantrekkingskracht van zo’n Europese grootheid (onder andere 18 keer winnaar van de Serie A en 3 keer van de Champions League) mag ook niet onderschat worden. Bovendien hanteert coach Pioli doorgaans een 4-2-3-1 systeem, waarbij er een plaats is weggelegd voor een aanvallende linker flankaanvaller. Op die positie zal Noa Lang wel moeten afrekenen met de concurrentie van Rafel Leão en in mindere mate van Ante Rebic.



ARSENAL FC

Nog zo’n gevallen grootheid. The Gunners zijn op het sportief gebied al meerdere jaren geen absolute topclub meer in de Premier League alsook op het Europees toneel. Toch blijft de club razend ambitieus. Arsenal voert al jaren een doorgedreven jeugdpolitiek en daarin beperkt de club zich niet enkel tot de spelers uit de eigen jeugdopleiding. The Gunners houden hun vinger aan de pols in verschillende competities en het aantrekken van Albert Sambi Lokonga bewijst dat Arsenal ook de Jupiler Pro League goed monitort. In die optiek is het dan ook niet vreemd dat de ploeg van Mikel Arteta ook het talent van Noa Lang is opgevallen. De Spanjaard houdt meestal vast aan een 4-2-3-1 systeem (net zoals AC Milan), waarin Bukayo Saka momenteel de certitude is op de linkferflank. Daarnaast kunnen ook Emile Smith-Rowe, Kieran Tierney, Gabriel Martinelli en Folarin Balogun daar uit de voeten.



WEST HAM UNITED

West Ham United was voorheen een staartploeg in de Premier League, die doorgaans flirtte met de degradatie naar de Championship. Maar sinds David Moyes er terug aan het roer staat, maken The Hammers een sportieve revival mee. West Ham eindigde vorig seizoen op een vierde plaats in de Premier League, de beste eindklassering ooit van de Londenaars. De identiteit van de club is onlangs ook geëvolueerd van een volks en ruig DNA naar een meer mondaine look and feel. Met succes ook, want West Ham bezet momenteel opnieuw de vierde plaats in de Premier League. Pablo Fornals is vandaag de vaste linksbuiten in het Olympisch Stadion, met Pablo Fornals en Saïd Benrahma als stand-ins.



BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

De nieuwste gegadigde in de strijd om de handtekening van Noa Lang is Borussia Mönchengladbach. De club van Thorgan Hazard is momenteel niet bezig aan een topseizoen, maar Die Fohlen versloegen vorig weekend wel Bayern München met 5-0 cijfers in de tweede ronde van de DFB-Pokal. Adi Hütter is evenwel geen coach die voluit voor aanvallende flankspelers kiest. Marcus Thuram (momenteel geblesseerd) was op die positie een dankbaar profiel, maar nu switcht Hütter tussen Hannes Wolf en Luca Netz, die eerder een aanvallende flankverdediger is. In het systeem van de Oostenrijkse coach lijkt Lang dus niet meteen te gedijen. Bovendien zal Mönchengladbach, volgens Duitse media, eerst hun sterspeler Thuram moeten verkopen om plaats te maken voor Lang. En zelfs dan lijkt een transfer van Lang eerder aan de dure kant te zijn …


LEES OOK: Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Wat is de beste bestemming voor Noa Lang?

Meest recent

Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

5
5
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

15
15
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

106
106
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

359
359
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

20
20
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

51
51
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

162
162
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

143
143
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

87
87
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

155
155
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

67
67
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

411
411
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

31
31
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

136
136
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

32
32
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

215
215
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

793
793
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

379
379
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

120
120
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

189
189
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

98
98
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

82
82
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43

Meer sportnieuws