Lang out: megadeal nadert ontknoping

door
Lang out: megadeal nadert ontknoping

Noa Lang geldt al twee jaar als één van de beste voetballers op de beste velden. De aanvaller van Club Brugge schittert dit seizoen ook in de Champions League én hij werd onlangs ook international bij Oranje. De vraag is al lang niet meer óf Lang zal vertrekken bij Club Brugge maar wel wanneer.


4 KANDIDATEN

De fans van Club Brugge moeten zich geen al te grote illusies maken: Noa Lang is hoogstwaarschijnlijk bezig aan zijn laatste seizoen op Jan Breydel. In de vorige zomermercato werd de kersverse Oranje-international vooral gelinkt aan Leeds United, maar ondertussen hebben AC Milan, Arsenal, West Ham United en Borussia Mönchengladbach zich geprofileerd als voornaamste gegadigden om Lang binnen te halen. De vraagprijs van Club Brugge zou volgens de laatste berichten niet meer 30 miljoen euro bedragen, maar wel 40 (!) miljoen.

Het is dus niet meer de vraag óf Noa Lang bij Club Brugge zal vertrekken, maar wel wanneer hij Jan Breydel via de grote poort zal verlaten. “Of een vertrek in ¬januari al tot de mogelijkheden behoort? Ik ben realistisch: als er een uitzonderlijk bod komt, kan je geen enkele speler tegenhouden”, verklaarde Philippe Clement enkele weken geleden over de transfergeruchten rond Lang. “Maar dan moeten alle partijen daar wel beter van worden. Ik heb het idee dat Noa het seizoen hier liever uitdoet, nog eens de ¬titel pakt en verder schrijft aan ons Europees verhaal.”



AC Milan wordt al geruime tijd gelinkt aan Noa Lang, alsook aan een resem andere smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Maar sinds kort behoren er ook nog drie andere clubs tot een select groepje geïnteresseerden in de 22-jarige aanvaller. De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldde eerder deze week dat ook Arsenal FC, West Ham United en Borussia Mönchengladbach belangstelling tonen in Lang. Maar welke club zou nu de beste carrièremove betekenen voor Lang?  Wij wegen de geïnteresseerde clubs alvast eens tegenover elkaar af.

AC MILAN

De ploeg van Stefano Pioli zou een heel mooie bestemming omvatten voor Noa Lang. AC Milan was de voorbije jaren in volle sportieve en financiële heropbouw maar momenteel bezet I Rossoneri alweer de eerste plaats in de Serie A. Milan wil terug de Europese top bereiken en dat zou alvast spannend avontuur inluiden voor Lang. De aantrekkingskracht van zo’n Europese grootheid (onder andere 18 keer winnaar van de Serie A en 3 keer van de Champions League) mag ook niet onderschat worden. Bovendien hanteert coach Pioli doorgaans een 4-2-3-1 systeem, waarbij er een plaats is weggelegd voor een aanvallende linker flankaanvaller. Op die positie zal Noa Lang wel moeten afrekenen met de concurrentie van Rafel Leão en in mindere mate van Ante Rebic.



ARSENAL FC

Nog zo’n gevallen grootheid. The Gunners zijn op het sportief gebied al meerdere jaren geen absolute topclub meer in de Premier League alsook op het Europees toneel. Toch blijft de club razend ambitieus. Arsenal voert al jaren een doorgedreven jeugdpolitiek en daarin beperkt de club zich niet enkel tot de spelers uit de eigen jeugdopleiding. The Gunners houden hun vinger aan de pols in verschillende competities en het aantrekken van Albert Sambi Lokonga bewijst dat Arsenal ook de Jupiler Pro League goed monitort. In die optiek is het dan ook niet vreemd dat de ploeg van Mikel Arteta ook het talent van Noa Lang is opgevallen. De Spanjaard houdt meestal vast aan een 4-2-3-1 systeem (net zoals AC Milan), waarin Bukayo Saka momenteel de certitude is op de linkferflank. Daarnaast kunnen ook Emile Smith-Rowe, Kieran Tierney, Gabriel Martinelli en Folarin Balogun daar uit de voeten.



WEST HAM UNITED

West Ham United was voorheen een staartploeg in de Premier League, die doorgaans flirtte met de degradatie naar de Championship. Maar sinds David Moyes er terug aan het roer staat, maken The Hammers een sportieve revival mee. West Ham eindigde vorig seizoen op een vierde plaats in de Premier League, de beste eindklassering ooit van de Londenaars. De identiteit van de club is onlangs ook geëvolueerd van een volks en ruig DNA naar een meer mondaine look and feel. Met succes ook, want West Ham bezet momenteel opnieuw de vierde plaats in de Premier League. Pablo Fornals is vandaag de vaste linksbuiten in het Olympisch Stadion, met Pablo Fornals en Saïd Benrahma als stand-ins.



BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

De nieuwste gegadigde in de strijd om de handtekening van Noa Lang is Borussia Mönchengladbach. De club van Thorgan Hazard is momenteel niet bezig aan een topseizoen, maar Die Fohlen versloegen vorig weekend wel Bayern München met 5-0 cijfers in de tweede ronde van de DFB-Pokal. Adi Hütter is evenwel geen coach die voluit voor aanvallende flankspelers kiest. Marcus Thuram (momenteel geblesseerd) was op die positie een dankbaar profiel, maar nu switcht Hütter tussen Hannes Wolf en Luca Netz, die eerder een aanvallende flankverdediger is. In het systeem van de Oostenrijkse coach lijkt Lang dus niet meteen te gedijen. Bovendien zal Mönchengladbach, volgens Duitse media, eerst hun sterspeler Thuram moeten verkopen om plaats te maken voor Lang. En zelfs dan lijkt een transfer van Lang eerder aan de dure kant te zijn …


LEES OOK: Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Wat is de beste bestemming voor Noa Lang?

Meest recent

‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

343
343
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

26
26
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

4
4
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

149
149
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

28
28
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

13
13
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

536
536
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

112
112
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

280
280
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

135
135
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

21
21
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

178
178
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

486
486
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

305
305
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

147
147
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

107
107
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

66
66
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

175
175
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

434
434
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

162
162
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

102
102
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

664
664
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

556
556
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

52
52
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

624
624

Meer sportnieuws