Lang out: megadeal nadert ontknoping

1681 stemmen
Lang out: megadeal nadert ontknoping

Noa Lang geldt al twee jaar als één van de beste voetballers op de beste velden. De aanvaller van Club Brugge schittert dit seizoen ook in de Champions League én hij werd onlangs ook international bij Oranje. De vraag is al lang niet meer óf Lang zal vertrekken bij Club Brugge maar wel wanneer.


4 KANDIDATEN

De fans van Club Brugge moeten zich geen al te grote illusies maken: Noa Lang is hoogstwaarschijnlijk bezig aan zijn laatste seizoen op Jan Breydel. In de vorige zomermercato werd de kersverse Oranje-international vooral gelinkt aan Leeds United, maar ondertussen hebben AC Milan, Arsenal, West Ham United en Borussia Mönchengladbach zich geprofileerd als voornaamste gegadigden om Lang binnen te halen. De vraagprijs van Club Brugge zou volgens de laatste berichten niet meer 30 miljoen euro bedragen, maar wel 40 (!) miljoen.

Het is dus niet meer de vraag óf Noa Lang bij Club Brugge zal vertrekken, maar wel wanneer hij Jan Breydel via de grote poort zal verlaten. “Of een vertrek in ¬januari al tot de mogelijkheden behoort? Ik ben realistisch: als er een uitzonderlijk bod komt, kan je geen enkele speler tegenhouden”, verklaarde Philippe Clement enkele weken geleden over de transfergeruchten rond Lang. “Maar dan moeten alle partijen daar wel beter van worden. Ik heb het idee dat Noa het seizoen hier liever uitdoet, nog eens de ¬titel pakt en verder schrijft aan ons Europees verhaal.”



AC Milan wordt al geruime tijd gelinkt aan Noa Lang, alsook aan een resem andere smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Maar sinds kort behoren er ook nog drie andere clubs tot een select groepje geïnteresseerden in de 22-jarige aanvaller. De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldde eerder deze week dat ook Arsenal FC, West Ham United en Borussia Mönchengladbach belangstelling tonen in Lang. Maar welke club zou nu de beste carrièremove betekenen voor Lang?  Wij wegen de geïnteresseerde clubs alvast eens tegenover elkaar af.

AC MILAN

De ploeg van Stefano Pioli zou een heel mooie bestemming omvatten voor Noa Lang. AC Milan was de voorbije jaren in volle sportieve en financiële heropbouw maar momenteel bezet I Rossoneri alweer de eerste plaats in de Serie A. Milan wil terug de Europese top bereiken en dat zou alvast spannend avontuur inluiden voor Lang. De aantrekkingskracht van zo’n Europese grootheid (onder andere 18 keer winnaar van de Serie A en 3 keer van de Champions League) mag ook niet onderschat worden. Bovendien hanteert coach Pioli doorgaans een 4-2-3-1 systeem, waarbij er een plaats is weggelegd voor een aanvallende linker flankaanvaller. Op die positie zal Noa Lang wel moeten afrekenen met de concurrentie van Rafel Leão en in mindere mate van Ante Rebic.



ARSENAL FC

Nog zo’n gevallen grootheid. The Gunners zijn op het sportief gebied al meerdere jaren geen absolute topclub meer in de Premier League alsook op het Europees toneel. Toch blijft de club razend ambitieus. Arsenal voert al jaren een doorgedreven jeugdpolitiek en daarin beperkt de club zich niet enkel tot de spelers uit de eigen jeugdopleiding. The Gunners houden hun vinger aan de pols in verschillende competities en het aantrekken van Albert Sambi Lokonga bewijst dat Arsenal ook de Jupiler Pro League goed monitort. In die optiek is het dan ook niet vreemd dat de ploeg van Mikel Arteta ook het talent van Noa Lang is opgevallen. De Spanjaard houdt meestal vast aan een 4-2-3-1 systeem (net zoals AC Milan), waarin Bukayo Saka momenteel de certitude is op de linkferflank. Daarnaast kunnen ook Emile Smith-Rowe, Kieran Tierney, Gabriel Martinelli en Folarin Balogun daar uit de voeten.



WEST HAM UNITED

West Ham United was voorheen een staartploeg in de Premier League, die doorgaans flirtte met de degradatie naar de Championship. Maar sinds David Moyes er terug aan het roer staat, maken The Hammers een sportieve revival mee. West Ham eindigde vorig seizoen op een vierde plaats in de Premier League, de beste eindklassering ooit van de Londenaars. De identiteit van de club is onlangs ook geëvolueerd van een volks en ruig DNA naar een meer mondaine look and feel. Met succes ook, want West Ham bezet momenteel opnieuw de vierde plaats in de Premier League. Pablo Fornals is vandaag de vaste linksbuiten in het Olympisch Stadion, met Pablo Fornals en Saïd Benrahma als stand-ins.



BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

De nieuwste gegadigde in de strijd om de handtekening van Noa Lang is Borussia Mönchengladbach. De club van Thorgan Hazard is momenteel niet bezig aan een topseizoen, maar Die Fohlen versloegen vorig weekend wel Bayern München met 5-0 cijfers in de tweede ronde van de DFB-Pokal. Adi Hütter is evenwel geen coach die voluit voor aanvallende flankspelers kiest. Marcus Thuram (momenteel geblesseerd) was op die positie een dankbaar profiel, maar nu switcht Hütter tussen Hannes Wolf en Luca Netz, die eerder een aanvallende flankverdediger is. In het systeem van de Oostenrijkse coach lijkt Lang dus niet meteen te gedijen. Bovendien zal Mönchengladbach, volgens Duitse media, eerst hun sterspeler Thuram moeten verkopen om plaats te maken voor Lang. En zelfs dan lijkt een transfer van Lang eerder aan de dure kant te zijn …


LEES OOK: 'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Wat is de beste bestemming voor Noa Lang?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

36
36
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

71
71
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

43
43
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

358
358
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

107
107
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

124
124
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

147
147
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

51
51
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

171
171
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

911
911
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

72
72
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

334
334
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

756
756
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

118
118
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

646
646
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

358
358
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

290
290
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

248
248
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

49
49
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

203
203
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

356
356
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

703
703
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

464
464
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

433
433
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

209
209

Meer sportnieuws