Lang out: megadeal nadert ontknoping

door
Lang out: megadeal nadert ontknoping

Noa Lang geldt al twee jaar als één van de beste voetballers op de beste velden. De aanvaller van Club Brugge schittert dit seizoen ook in de Champions League én hij werd onlangs ook international bij Oranje. De vraag is al lang niet meer óf Lang zal vertrekken bij Club Brugge maar wel wanneer.


4 KANDIDATEN

De fans van Club Brugge moeten zich geen al te grote illusies maken: Noa Lang is hoogstwaarschijnlijk bezig aan zijn laatste seizoen op Jan Breydel. In de vorige zomermercato werd de kersverse Oranje-international vooral gelinkt aan Leeds United, maar ondertussen hebben AC Milan, Arsenal, West Ham United en Borussia Mönchengladbach zich geprofileerd als voornaamste gegadigden om Lang binnen te halen. De vraagprijs van Club Brugge zou volgens de laatste berichten niet meer 30 miljoen euro bedragen, maar wel 40 (!) miljoen.

Het is dus niet meer de vraag óf Noa Lang bij Club Brugge zal vertrekken, maar wel wanneer hij Jan Breydel via de grote poort zal verlaten. “Of een vertrek in ¬januari al tot de mogelijkheden behoort? Ik ben realistisch: als er een uitzonderlijk bod komt, kan je geen enkele speler tegenhouden”, verklaarde Philippe Clement enkele weken geleden over de transfergeruchten rond Lang. “Maar dan moeten alle partijen daar wel beter van worden. Ik heb het idee dat Noa het seizoen hier liever uitdoet, nog eens de ¬titel pakt en verder schrijft aan ons Europees verhaal.”



AC Milan wordt al geruime tijd gelinkt aan Noa Lang, alsook aan een resem andere smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Maar sinds kort behoren er ook nog drie andere clubs tot een select groepje geïnteresseerden in de 22-jarige aanvaller. De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldde eerder deze week dat ook Arsenal FC, West Ham United en Borussia Mönchengladbach belangstelling tonen in Lang. Maar welke club zou nu de beste carrièremove betekenen voor Lang?  Wij wegen de geïnteresseerde clubs alvast eens tegenover elkaar af.

AC MILAN

De ploeg van Stefano Pioli zou een heel mooie bestemming omvatten voor Noa Lang. AC Milan was de voorbije jaren in volle sportieve en financiële heropbouw maar momenteel bezet I Rossoneri alweer de eerste plaats in de Serie A. Milan wil terug de Europese top bereiken en dat zou alvast spannend avontuur inluiden voor Lang. De aantrekkingskracht van zo’n Europese grootheid (onder andere 18 keer winnaar van de Serie A en 3 keer van de Champions League) mag ook niet onderschat worden. Bovendien hanteert coach Pioli doorgaans een 4-2-3-1 systeem, waarbij er een plaats is weggelegd voor een aanvallende linker flankaanvaller. Op die positie zal Noa Lang wel moeten afrekenen met de concurrentie van Rafel Leão en in mindere mate van Ante Rebic.



ARSENAL FC

Nog zo’n gevallen grootheid. The Gunners zijn op het sportief gebied al meerdere jaren geen absolute topclub meer in de Premier League alsook op het Europees toneel. Toch blijft de club razend ambitieus. Arsenal voert al jaren een doorgedreven jeugdpolitiek en daarin beperkt de club zich niet enkel tot de spelers uit de eigen jeugdopleiding. The Gunners houden hun vinger aan de pols in verschillende competities en het aantrekken van Albert Sambi Lokonga bewijst dat Arsenal ook de Jupiler Pro League goed monitort. In die optiek is het dan ook niet vreemd dat de ploeg van Mikel Arteta ook het talent van Noa Lang is opgevallen. De Spanjaard houdt meestal vast aan een 4-2-3-1 systeem (net zoals AC Milan), waarin Bukayo Saka momenteel de certitude is op de linkferflank. Daarnaast kunnen ook Emile Smith-Rowe, Kieran Tierney, Gabriel Martinelli en Folarin Balogun daar uit de voeten.



WEST HAM UNITED

West Ham United was voorheen een staartploeg in de Premier League, die doorgaans flirtte met de degradatie naar de Championship. Maar sinds David Moyes er terug aan het roer staat, maken The Hammers een sportieve revival mee. West Ham eindigde vorig seizoen op een vierde plaats in de Premier League, de beste eindklassering ooit van de Londenaars. De identiteit van de club is onlangs ook geëvolueerd van een volks en ruig DNA naar een meer mondaine look and feel. Met succes ook, want West Ham bezet momenteel opnieuw de vierde plaats in de Premier League. Pablo Fornals is vandaag de vaste linksbuiten in het Olympisch Stadion, met Pablo Fornals en Saïd Benrahma als stand-ins.



BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

De nieuwste gegadigde in de strijd om de handtekening van Noa Lang is Borussia Mönchengladbach. De club van Thorgan Hazard is momenteel niet bezig aan een topseizoen, maar Die Fohlen versloegen vorig weekend wel Bayern München met 5-0 cijfers in de tweede ronde van de DFB-Pokal. Adi Hütter is evenwel geen coach die voluit voor aanvallende flankspelers kiest. Marcus Thuram (momenteel geblesseerd) was op die positie een dankbaar profiel, maar nu switcht Hütter tussen Hannes Wolf en Luca Netz, die eerder een aanvallende flankverdediger is. In het systeem van de Oostenrijkse coach lijkt Lang dus niet meteen te gedijen. Bovendien zal Mönchengladbach, volgens Duitse media, eerst hun sterspeler Thuram moeten verkopen om plaats te maken voor Lang. En zelfs dan lijkt een transfer van Lang eerder aan de dure kant te zijn …


LEES OOK: Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

Wat is de beste bestemming voor Noa Lang?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

29
29
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

40
40
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

30
30
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

146
146
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

95
95
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

115
115
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

93
93
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

110
110
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

112
112
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

48
48
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

43
43
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

64
64
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

445
445
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

123
123
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

124
124
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

189
189
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

35
35
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

265
265
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

59
59
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

256
256
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

98
98
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

55
55
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

70
70

Meer sportnieuws