Lang out: megadeal nadert ontknoping

door
Lang out: megadeal nadert ontknoping

Noa Lang geldt al twee jaar als één van de beste voetballers op de beste velden. De aanvaller van Club Brugge schittert dit seizoen ook in de Champions League én hij werd onlangs ook international bij Oranje. De vraag is al lang niet meer óf Lang zal vertrekken bij Club Brugge maar wel wanneer.


4 KANDIDATEN

De fans van Club Brugge moeten zich geen al te grote illusies maken: Noa Lang is hoogstwaarschijnlijk bezig aan zijn laatste seizoen op Jan Breydel. In de vorige zomermercato werd de kersverse Oranje-international vooral gelinkt aan Leeds United, maar ondertussen hebben AC Milan, Arsenal, West Ham United en Borussia Mönchengladbach zich geprofileerd als voornaamste gegadigden om Lang binnen te halen. De vraagprijs van Club Brugge zou volgens de laatste berichten niet meer 30 miljoen euro bedragen, maar wel 40 (!) miljoen.

Het is dus niet meer de vraag óf Noa Lang bij Club Brugge zal vertrekken, maar wel wanneer hij Jan Breydel via de grote poort zal verlaten. “Of een vertrek in ¬januari al tot de mogelijkheden behoort? Ik ben realistisch: als er een uitzonderlijk bod komt, kan je geen enkele speler tegenhouden”, verklaarde Philippe Clement enkele weken geleden over de transfergeruchten rond Lang. “Maar dan moeten alle partijen daar wel beter van worden. Ik heb het idee dat Noa het seizoen hier liever uitdoet, nog eens de ¬titel pakt en verder schrijft aan ons Europees verhaal.”



AC Milan wordt al geruime tijd gelinkt aan Noa Lang, alsook aan een resem andere smaakmakers uit de Jupiler Pro League. Maar sinds kort behoren er ook nog drie andere clubs tot een select groepje geïnteresseerden in de 22-jarige aanvaller. De Italiaanse journalist Nicolo Schira meldde eerder deze week dat ook Arsenal FC, West Ham United en Borussia Mönchengladbach belangstelling tonen in Lang. Maar welke club zou nu de beste carrièremove betekenen voor Lang?  Wij wegen de geïnteresseerde clubs alvast eens tegenover elkaar af.

AC MILAN

De ploeg van Stefano Pioli zou een heel mooie bestemming omvatten voor Noa Lang. AC Milan was de voorbije jaren in volle sportieve en financiële heropbouw maar momenteel bezet I Rossoneri alweer de eerste plaats in de Serie A. Milan wil terug de Europese top bereiken en dat zou alvast spannend avontuur inluiden voor Lang. De aantrekkingskracht van zo’n Europese grootheid (onder andere 18 keer winnaar van de Serie A en 3 keer van de Champions League) mag ook niet onderschat worden. Bovendien hanteert coach Pioli doorgaans een 4-2-3-1 systeem, waarbij er een plaats is weggelegd voor een aanvallende linker flankaanvaller. Op die positie zal Noa Lang wel moeten afrekenen met de concurrentie van Rafel Leão en in mindere mate van Ante Rebic.



ARSENAL FC

Nog zo’n gevallen grootheid. The Gunners zijn op het sportief gebied al meerdere jaren geen absolute topclub meer in de Premier League alsook op het Europees toneel. Toch blijft de club razend ambitieus. Arsenal voert al jaren een doorgedreven jeugdpolitiek en daarin beperkt de club zich niet enkel tot de spelers uit de eigen jeugdopleiding. The Gunners houden hun vinger aan de pols in verschillende competities en het aantrekken van Albert Sambi Lokonga bewijst dat Arsenal ook de Jupiler Pro League goed monitort. In die optiek is het dan ook niet vreemd dat de ploeg van Mikel Arteta ook het talent van Noa Lang is opgevallen. De Spanjaard houdt meestal vast aan een 4-2-3-1 systeem (net zoals AC Milan), waarin Bukayo Saka momenteel de certitude is op de linkferflank. Daarnaast kunnen ook Emile Smith-Rowe, Kieran Tierney, Gabriel Martinelli en Folarin Balogun daar uit de voeten.



WEST HAM UNITED

West Ham United was voorheen een staartploeg in de Premier League, die doorgaans flirtte met de degradatie naar de Championship. Maar sinds David Moyes er terug aan het roer staat, maken The Hammers een sportieve revival mee. West Ham eindigde vorig seizoen op een vierde plaats in de Premier League, de beste eindklassering ooit van de Londenaars. De identiteit van de club is onlangs ook geëvolueerd van een volks en ruig DNA naar een meer mondaine look and feel. Met succes ook, want West Ham bezet momenteel opnieuw de vierde plaats in de Premier League. Pablo Fornals is vandaag de vaste linksbuiten in het Olympisch Stadion, met Pablo Fornals en Saïd Benrahma als stand-ins.



BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

De nieuwste gegadigde in de strijd om de handtekening van Noa Lang is Borussia Mönchengladbach. De club van Thorgan Hazard is momenteel niet bezig aan een topseizoen, maar Die Fohlen versloegen vorig weekend wel Bayern München met 5-0 cijfers in de tweede ronde van de DFB-Pokal. Adi Hütter is evenwel geen coach die voluit voor aanvallende flankspelers kiest. Marcus Thuram (momenteel geblesseerd) was op die positie een dankbaar profiel, maar nu switcht Hütter tussen Hannes Wolf en Luca Netz, die eerder een aanvallende flankverdediger is. In het systeem van de Oostenrijkse coach lijkt Lang dus niet meteen te gedijen. Bovendien zal Mönchengladbach, volgens Duitse media, eerst hun sterspeler Thuram moeten verkopen om plaats te maken voor Lang. En zelfs dan lijkt een transfer van Lang eerder aan de dure kant te zijn …


LEES OOK: Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Wat is de beste bestemming voor Noa Lang?

Meest recent

'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

1
1
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

178
178
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

56
56
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

98
98
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

115
115
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

145
145
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

60
60
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

99
99
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

339
339
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

286
286
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

61
61
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

335
335
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

128
128
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

437
437
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

79
79
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

430
430
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

419
419
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

330
330
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

716
716
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

370
370
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

115
115
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

324
324
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

370
370
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

208
208

Meer sportnieuws