TRANSFERUURTJE: 'Bliksemsnelle trainerswissel Barça, Chelsea mikt hoog'

230
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemsnelle trainerswissel Barça, Chelsea mikt hoog'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Beerschot en Cercle Brugge zouden al denken aan een eerste winteraanwinst. De twee laagvliegers zouden interesse tonen in Brice Melo, een 19-jarige flankaanvaller die Kameroens jeugdinternational is. De speler, die een verleden heeft bij City Pirates en Lommel, zou echter ook naar Hoffenheim kunnen.

BUITENLAND

Het zat er al weken aan te komen, maar na de 1-0-nederlaag tegen Rayo Vallecano werd Ronald Koeman woensdagavond eindelijk ontslagen als trainer bij FC Barcelona. De Catalanen gingen meteen op zoek naar een opvolger en al snel vielen de namen van Roberto Martinez, Andrea Pirlo, Erik ten Hag en Marcelo Gallardo, maar het lijkt nu al zo goed als zeker dat Xavi de nieuwe coach zal worden. Barça zou zelfs al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met de ex-middenvelder, het moet er nu enkel met Al Sadd nog uitkomen over een verbreking van zijn contract.



Xavi zou zelfs al zijn transferprioriteiten bij Barça bepaald hebben. Hij zou er graag een snelle flankspeler en een snelle verdediger bij willen. Voor die eerste positie zou hij graag Raheem Sterling wegplukken bij Manchester City, achterin zou hij graag Jules Koundé van Sevilla willen. Of zij ook financieel haalbaar zijn, is echter een heel andere vraag.

Chelsea gaat volgende zomer mogelijk weer stevig uithalen op de transfermarkt. Het zal wellicht zijn verdediging moeten versterken, want Antonio Rüdiger, Andreas Christensen, Cesar Azpilicueta en Thiago Silva zijn allen einde contract en zullen waarschijnlijk niet allemaal blijven. Op het verlanglijstje staan alvast enkele kleppers, want naast Jules Koundé zouden ze ook dromen van Matthijs de Ligt als defensieve aanwinst.

LEES OOK: Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Is Xavi een goede keuze van Barça?

Meest recent

Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

14
14
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

100
100
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

41
41
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

32
32
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

243
243
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

20
20
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

378
378
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

38
38
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

628
628
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

60
60
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

24
24
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

525
525
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

208
208
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1025
1025
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

160
160
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

98
98
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

319
319
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

252
252
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

301
301
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

66
66

Meer sportnieuws