'Kogel bijna door de kerk: Barça bereikt akkoord met Xavi'

door
'Kogel bijna door de kerk: Barça bereikt akkoord met Xavi'

Wat al maanden in de lucht hing, is dan ook een feit geworden: Ronald Koeman is ontslagen bij FC Barcelona. De Catalanen moeten nu op zoek gaan naar een nieuwe coach. Vijf namen doen de ronde.

Volgens het Spaanse Sport staan Xavi Hernandez, Roberto Martinez, Erik ten Hag, Marcelo Gallardo en Andrea Pirlo op het verlanglijstje van FC Barcelona. Het zijn allen trainers die voor aanvallend voetbal staan en één man heeft de beste papieren in handen om Barça over te nemen: Xavi.

Hij is de grote favoriet van de fans en het is al jaren duidelijk dat de huidige trainer van Al-Sadd op een dag coach gaat worden van Barcelona. Pirlo zou door zijn gebrek aan ervaring als coach het minste kans maken. Trainers als Ten Hag en Martinez hebben veel ervaring en zouden daarom ook een goede optie zijn, al is er tussen hun management en het bestuur de afgelopen maanden amper contact geweest. De komende dagen en weken zal duidelijk worden wie dit Barcelona, dat in een zware crisis verkeert, over wil nemen.

UPDATE 7u40

FC Barcelona laat er geen gras over groeien. Volgens journalist Fabrizio Romano spreekt het bestuur van Barça al weken met Xavi Hernandez. De huidige coach van Al-Sadd en ex-middenvelder van Barcelona heeft alvast oren naar een terugkeer naar Camp Nou. De komende dagen en weken wordt er een oplossing gezocht om Xavi los te weken bij Al-Sadd. De Catalanen staan financieel niet sterk en moeten Ronald Koeman een pittige ontslagvergoeding betalen.

UPDATE 10u45
Het lijkt bijzonder snel te gaan in Camp Nou, want Sport meldt dat Barça nu al een persoonlijk akkoord bereikt heeft met Xavi. De ex-middenvelder gaat akkoord om meteen in te stappen als hoofdcoach en mag assistenten Oscar en Sergio Alegre en fysiektrainer Ivan Torres meenemen. Helemaal rond is de overgang echter nog niet, want Barça moet nu nog een akkoord zien te bereiken met Al Sadd. In het contract van Xavi bij de Qatarese club zou een afkoopsom van 1 miljoen euro staan, dus onmogelijk lijkt dat niet te zullen worden.

LEES OOK: 'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

Zal hij Barça weer naar successen kunnen leiden?

Meest recent

Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

53
53
Rigaux speelt open kaart over wintermercato Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

92
92
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

227
227
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

109
109
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

286
286
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

532
532
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

625
625
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

218
218
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

359
359
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

213
213
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

508
508
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

822
822
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

288
288
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

731
731
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

536
536
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

318
318
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

32
32
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

90
90
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

423
423
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

108
108
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2183
2183
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

437
437
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

288
288
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

464
464

Meer sportnieuws