Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

537
Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

Door de blessure van Hannes Delcroix haalde Anderlecht in de slotfase van de zomermercato in allerijl Lisandro Magallan aan boord. De Argentijnse verdediger is nochtans niet hetzelfde type als Delcroix, en voorlopig kwam hij ook nog maar 11 minuten in actie voor Sporting.


WAAR IS MAGALLAN?

Vincent Kompany verklaarde in september dat Lisandro Magallan “goed ingewerkt is”, maar voorlopig staat de teller van de Argentijn amper op 11 gespeelde minuten in de Jupiler Pro League. ’t Was nochtans initieel het grote doel van Magallan om veel speelgelegenheid te vergaren in het Lotto Park. De huurling van Ajax wilde zijn carrière opnieuw lanceren en hij verhuisde niet naar Anderlecht om er op de bank te zitten. Driewerf helaas ..



Lisandro Magallan verzamelde voorlopig enkel officiële speeltijd in invalbeurten tegen KV Oostende (6 minuten) en Beerschot (5 minuten). De centrale verdediger maakte wél de 90 minuten vol in een oefenwedstrijd tegen Standard, waarin hij een duo vormde met Zeno Debast. Maar door de geringe tegenstand aan Luikse kant was die match geen graadmeter. De 28-jarige was toen veruit de oudste speler op het veld, met soms tot 12 jaar verschil.

ROL IN DE SCHADUW

Lisandro Magallan had zich uiteraard iets anders voorgesteld bij zijn tijdelijke transfer naar Anderlecht. De eeuwige huurling van Ajax had in de voorbije jaren reeds weinig succesvolle uitleenbeurten achter de rug bij Deportivo Alaves en FC Crotone. In Amsterdam maakten ze dan ook een klein vreugdedansje toen Sporting eind augustus kwam aankloppen voor hun dure miskoop – Ajax betaalde in 2019 immers 9 miljoen euro voor hem, maar daar kregen ze bitter weinig voor in ruil terug.



Anderzijds maakte Peter Verbeke ook wel duidelijk dat Lisandro Magallan in extremis naar Anderlecht werd gehaald door het uitvallen van Hannes Delcroix. Zijn natuurlijke positie en ervaring centraal achterin was daarom erg welkom om de concurrentie aan te scherpen. “Ons vertrouwen in de andere jonge spelers zoals Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast is erg groot, maar in een lang seizoen zijn ervaring en concurrentie ook belangrijke elementen. De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Verbeke.

GEEN DROOMPROFIEL

De op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië, bijna 100 matchen op de teller bij Boca Juniors … Toen hij zijn huurdeal ondertekende bij Anderlecht had Lisandro Magallan wel een bepaalde reputatie. Na zijn komst werd er zelfs ook gespeculeerd dat Sporting met Magallan een nieuw systeem met drie centrale verdedigers kon overwegen. Maar dat is echter geen optie meer, want de Argentijn startte nog geen enkel wedstrijd bij Anderlecht.

Lisandro Magallan bezit als centrale verdediger dan ook niet meteen over het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft. Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. “Eigenlijk alles wat je niet denkt aan te treffen als je voor zoveel geld een Latijns-Amerikaanse verdediger haalt”, maakte journalist Simon Zwartkruis de bedenking in het Nederlandse vakblad Voetbal International.



Ook Piet de Visser, de legendarische scout van Chelsea, liep al niet erg wild op met Lisandro Magallan. “Magallan is een heel sterke verdediger, maar hij zal echt een tandje beter moeten worden aan de bal”, aldus de topscout aan de Telegraaf. Magallan werd in 2019 aangetrokken om de opvolger van Matthijs de Ligt te worden, maar de Argentijn kon het vertrek van de voormalig Ajax-aanvoerder helemaal niet invullen. De floptransfer van 9 miljoen euro werd een speler van de tweede garnituur genoemd en mede daardoor werd de transferpolitiek van Marc Overmars openlijk in vraag gesteld.

EERSTE KANS

Zolang Lisandro Magallan geen volwaardige kans krijgt bij Anderlecht, dan verdient de centrale verdediger het voordeel van de twijfel. Anderzijds is het ook veelbetekenend dat de Argentijn sinds zijn aankomst begin september nog maar 11 officiële minuten telt voor Sporting -  en nog steeds geen enkele basisplaats. Daar kan vanavond wellicht verandering in komen, wanneer Anderlecht het in de beker van België opneemt tegen La Louvière. Al zal dat uiteraard ook geen grote waardemeter zijn …


LEES OOK: Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Moet Magallan een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

21
21
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

17
17
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

60
60
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

36
36
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

42
42
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

88
88
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

115
115
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

45
45
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

83
83
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

43
43
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

164
164
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

164
164
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

131
131
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

18
18
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

5
5
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

181
181
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

77
77
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

65
65
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

321
321
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

120
120
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

72
72
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

91
91
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

80
80
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

188
188

Meer sportnieuws