Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

door
Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

Door de blessure van Hannes Delcroix haalde Anderlecht in de slotfase van de zomermercato in allerijl Lisandro Magallan aan boord. De Argentijnse verdediger is nochtans niet hetzelfde type als Delcroix, en voorlopig kwam hij ook nog maar 11 minuten in actie voor Sporting.


WAAR IS MAGALLAN?

Vincent Kompany verklaarde in september dat Lisandro Magallan “goed ingewerkt is”, maar voorlopig staat de teller van de Argentijn amper op 11 gespeelde minuten in de Jupiler Pro League. ’t Was nochtans initieel het grote doel van Magallan om veel speelgelegenheid te vergaren in het Lotto Park. De huurling van Ajax wilde zijn carrière opnieuw lanceren en hij verhuisde niet naar Anderlecht om er op de bank te zitten. Driewerf helaas ..



Lisandro Magallan verzamelde voorlopig enkel officiële speeltijd in invalbeurten tegen KV Oostende (6 minuten) en Beerschot (5 minuten). De centrale verdediger maakte wél de 90 minuten vol in een oefenwedstrijd tegen Standard, waarin hij een duo vormde met Zeno Debast. Maar door de geringe tegenstand aan Luikse kant was die match geen graadmeter. De 28-jarige was toen veruit de oudste speler op het veld, met soms tot 12 jaar verschil.

ROL IN DE SCHADUW

Lisandro Magallan had zich uiteraard iets anders voorgesteld bij zijn tijdelijke transfer naar Anderlecht. De eeuwige huurling van Ajax had in de voorbije jaren reeds weinig succesvolle uitleenbeurten achter de rug bij Deportivo Alaves en FC Crotone. In Amsterdam maakten ze dan ook een klein vreugdedansje toen Sporting eind augustus kwam aankloppen voor hun dure miskoop – Ajax betaalde in 2019 immers 9 miljoen euro voor hem, maar daar kregen ze bitter weinig voor in ruil terug.



Anderzijds maakte Peter Verbeke ook wel duidelijk dat Lisandro Magallan in extremis naar Anderlecht werd gehaald door het uitvallen van Hannes Delcroix. Zijn natuurlijke positie en ervaring centraal achterin was daarom erg welkom om de concurrentie aan te scherpen. “Ons vertrouwen in de andere jonge spelers zoals Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast is erg groot, maar in een lang seizoen zijn ervaring en concurrentie ook belangrijke elementen. De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Verbeke.

GEEN DROOMPROFIEL

De op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië, bijna 100 matchen op de teller bij Boca Juniors … Toen hij zijn huurdeal ondertekende bij Anderlecht had Lisandro Magallan wel een bepaalde reputatie. Na zijn komst werd er zelfs ook gespeculeerd dat Sporting met Magallan een nieuw systeem met drie centrale verdedigers kon overwegen. Maar dat is echter geen optie meer, want de Argentijn startte nog geen enkel wedstrijd bij Anderlecht.

Lisandro Magallan bezit als centrale verdediger dan ook niet meteen over het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft. Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. “Eigenlijk alles wat je niet denkt aan te treffen als je voor zoveel geld een Latijns-Amerikaanse verdediger haalt”, maakte journalist Simon Zwartkruis de bedenking in het Nederlandse vakblad Voetbal International.



Ook Piet de Visser, de legendarische scout van Chelsea, liep al niet erg wild op met Lisandro Magallan. “Magallan is een heel sterke verdediger, maar hij zal echt een tandje beter moeten worden aan de bal”, aldus de topscout aan de Telegraaf. Magallan werd in 2019 aangetrokken om de opvolger van Matthijs de Ligt te worden, maar de Argentijn kon het vertrek van de voormalig Ajax-aanvoerder helemaal niet invullen. De floptransfer van 9 miljoen euro werd een speler van de tweede garnituur genoemd en mede daardoor werd de transferpolitiek van Marc Overmars openlijk in vraag gesteld.

EERSTE KANS

Zolang Lisandro Magallan geen volwaardige kans krijgt bij Anderlecht, dan verdient de centrale verdediger het voordeel van de twijfel. Anderzijds is het ook veelbetekenend dat de Argentijn sinds zijn aankomst begin september nog maar 11 officiële minuten telt voor Sporting -  en nog steeds geen enkele basisplaats. Daar kan vanavond wellicht verandering in komen, wanneer Anderlecht het in de beker van België opneemt tegen La Louvière. Al zal dat uiteraard ook geen grote waardemeter zijn …


LEES OOK: Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Moet Magallan een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

26
26
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

113
113
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

54
54
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

68
68
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

112
112
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

227
227
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

144
144
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

192
192
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

385
385
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

214
214
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

556
556
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

111
111
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

35
35
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

213
213
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

210
210
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

144
144
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

59
59
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

192
192
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

152
152
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

390
390
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

274
274

Meer sportnieuws