Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

537 stemmen
Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

Door de blessure van Hannes Delcroix haalde Anderlecht in de slotfase van de zomermercato in allerijl Lisandro Magallan aan boord. De Argentijnse verdediger is nochtans niet hetzelfde type als Delcroix, en voorlopig kwam hij ook nog maar 11 minuten in actie voor Sporting.


WAAR IS MAGALLAN?

Vincent Kompany verklaarde in september dat Lisandro Magallan “goed ingewerkt is”, maar voorlopig staat de teller van de Argentijn amper op 11 gespeelde minuten in de Jupiler Pro League. ’t Was nochtans initieel het grote doel van Magallan om veel speelgelegenheid te vergaren in het Lotto Park. De huurling van Ajax wilde zijn carrière opnieuw lanceren en hij verhuisde niet naar Anderlecht om er op de bank te zitten. Driewerf helaas ..



Lisandro Magallan verzamelde voorlopig enkel officiële speeltijd in invalbeurten tegen KV Oostende (6 minuten) en Beerschot (5 minuten). De centrale verdediger maakte wél de 90 minuten vol in een oefenwedstrijd tegen Standard, waarin hij een duo vormde met Zeno Debast. Maar door de geringe tegenstand aan Luikse kant was die match geen graadmeter. De 28-jarige was toen veruit de oudste speler op het veld, met soms tot 12 jaar verschil.

ROL IN DE SCHADUW

Lisandro Magallan had zich uiteraard iets anders voorgesteld bij zijn tijdelijke transfer naar Anderlecht. De eeuwige huurling van Ajax had in de voorbije jaren reeds weinig succesvolle uitleenbeurten achter de rug bij Deportivo Alaves en FC Crotone. In Amsterdam maakten ze dan ook een klein vreugdedansje toen Sporting eind augustus kwam aankloppen voor hun dure miskoop – Ajax betaalde in 2019 immers 9 miljoen euro voor hem, maar daar kregen ze bitter weinig voor in ruil terug.



Anderzijds maakte Peter Verbeke ook wel duidelijk dat Lisandro Magallan in extremis naar Anderlecht werd gehaald door het uitvallen van Hannes Delcroix. Zijn natuurlijke positie en ervaring centraal achterin was daarom erg welkom om de concurrentie aan te scherpen. “Ons vertrouwen in de andere jonge spelers zoals Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast is erg groot, maar in een lang seizoen zijn ervaring en concurrentie ook belangrijke elementen. De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Verbeke.

GEEN DROOMPROFIEL

De op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië, bijna 100 matchen op de teller bij Boca Juniors … Toen hij zijn huurdeal ondertekende bij Anderlecht had Lisandro Magallan wel een bepaalde reputatie. Na zijn komst werd er zelfs ook gespeculeerd dat Sporting met Magallan een nieuw systeem met drie centrale verdedigers kon overwegen. Maar dat is echter geen optie meer, want de Argentijn startte nog geen enkel wedstrijd bij Anderlecht.

Lisandro Magallan bezit als centrale verdediger dan ook niet meteen over het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft. Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. “Eigenlijk alles wat je niet denkt aan te treffen als je voor zoveel geld een Latijns-Amerikaanse verdediger haalt”, maakte journalist Simon Zwartkruis de bedenking in het Nederlandse vakblad Voetbal International.



Ook Piet de Visser, de legendarische scout van Chelsea, liep al niet erg wild op met Lisandro Magallan. “Magallan is een heel sterke verdediger, maar hij zal echt een tandje beter moeten worden aan de bal”, aldus de topscout aan de Telegraaf. Magallan werd in 2019 aangetrokken om de opvolger van Matthijs de Ligt te worden, maar de Argentijn kon het vertrek van de voormalig Ajax-aanvoerder helemaal niet invullen. De floptransfer van 9 miljoen euro werd een speler van de tweede garnituur genoemd en mede daardoor werd de transferpolitiek van Marc Overmars openlijk in vraag gesteld.

EERSTE KANS

Zolang Lisandro Magallan geen volwaardige kans krijgt bij Anderlecht, dan verdient de centrale verdediger het voordeel van de twijfel. Anderzijds is het ook veelbetekenend dat de Argentijn sinds zijn aankomst begin september nog maar 11 officiële minuten telt voor Sporting -  en nog steeds geen enkele basisplaats. Daar kan vanavond wellicht verandering in komen, wanneer Anderlecht het in de beker van België opneemt tegen La Louvière. Al zal dat uiteraard ook geen grote waardemeter zijn …


LEES OOK: Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

Moet Magallan een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

79
79
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

9
9
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

5
5
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

153
153
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

10
10
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

98
98
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

259
259
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

185
185
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

216
216
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

41
41
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

30
30
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

69
69
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

540
540
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

98
98
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

240
240
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

265
265
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

780
780
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

341
341
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

42
42
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

157
157
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

324
324
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

103
103
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

427
427
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

250
250
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

183
183

Meer sportnieuws