Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

537
Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

Door de blessure van Hannes Delcroix haalde Anderlecht in de slotfase van de zomermercato in allerijl Lisandro Magallan aan boord. De Argentijnse verdediger is nochtans niet hetzelfde type als Delcroix, en voorlopig kwam hij ook nog maar 11 minuten in actie voor Sporting.


WAAR IS MAGALLAN?

Vincent Kompany verklaarde in september dat Lisandro Magallan “goed ingewerkt is”, maar voorlopig staat de teller van de Argentijn amper op 11 gespeelde minuten in de Jupiler Pro League. ’t Was nochtans initieel het grote doel van Magallan om veel speelgelegenheid te vergaren in het Lotto Park. De huurling van Ajax wilde zijn carrière opnieuw lanceren en hij verhuisde niet naar Anderlecht om er op de bank te zitten. Driewerf helaas ..



Lisandro Magallan verzamelde voorlopig enkel officiële speeltijd in invalbeurten tegen KV Oostende (6 minuten) en Beerschot (5 minuten). De centrale verdediger maakte wél de 90 minuten vol in een oefenwedstrijd tegen Standard, waarin hij een duo vormde met Zeno Debast. Maar door de geringe tegenstand aan Luikse kant was die match geen graadmeter. De 28-jarige was toen veruit de oudste speler op het veld, met soms tot 12 jaar verschil.

ROL IN DE SCHADUW

Lisandro Magallan had zich uiteraard iets anders voorgesteld bij zijn tijdelijke transfer naar Anderlecht. De eeuwige huurling van Ajax had in de voorbije jaren reeds weinig succesvolle uitleenbeurten achter de rug bij Deportivo Alaves en FC Crotone. In Amsterdam maakten ze dan ook een klein vreugdedansje toen Sporting eind augustus kwam aankloppen voor hun dure miskoop – Ajax betaalde in 2019 immers 9 miljoen euro voor hem, maar daar kregen ze bitter weinig voor in ruil terug.



Anderzijds maakte Peter Verbeke ook wel duidelijk dat Lisandro Magallan in extremis naar Anderlecht werd gehaald door het uitvallen van Hannes Delcroix. Zijn natuurlijke positie en ervaring centraal achterin was daarom erg welkom om de concurrentie aan te scherpen. “Ons vertrouwen in de andere jonge spelers zoals Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast is erg groot, maar in een lang seizoen zijn ervaring en concurrentie ook belangrijke elementen. De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Verbeke.

GEEN DROOMPROFIEL

De op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië, bijna 100 matchen op de teller bij Boca Juniors … Toen hij zijn huurdeal ondertekende bij Anderlecht had Lisandro Magallan wel een bepaalde reputatie. Na zijn komst werd er zelfs ook gespeculeerd dat Sporting met Magallan een nieuw systeem met drie centrale verdedigers kon overwegen. Maar dat is echter geen optie meer, want de Argentijn startte nog geen enkel wedstrijd bij Anderlecht.

Lisandro Magallan bezit als centrale verdediger dan ook niet meteen over het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft. Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. “Eigenlijk alles wat je niet denkt aan te treffen als je voor zoveel geld een Latijns-Amerikaanse verdediger haalt”, maakte journalist Simon Zwartkruis de bedenking in het Nederlandse vakblad Voetbal International.



Ook Piet de Visser, de legendarische scout van Chelsea, liep al niet erg wild op met Lisandro Magallan. “Magallan is een heel sterke verdediger, maar hij zal echt een tandje beter moeten worden aan de bal”, aldus de topscout aan de Telegraaf. Magallan werd in 2019 aangetrokken om de opvolger van Matthijs de Ligt te worden, maar de Argentijn kon het vertrek van de voormalig Ajax-aanvoerder helemaal niet invullen. De floptransfer van 9 miljoen euro werd een speler van de tweede garnituur genoemd en mede daardoor werd de transferpolitiek van Marc Overmars openlijk in vraag gesteld.

EERSTE KANS

Zolang Lisandro Magallan geen volwaardige kans krijgt bij Anderlecht, dan verdient de centrale verdediger het voordeel van de twijfel. Anderzijds is het ook veelbetekenend dat de Argentijn sinds zijn aankomst begin september nog maar 11 officiële minuten telt voor Sporting -  en nog steeds geen enkele basisplaats. Daar kan vanavond wellicht verandering in komen, wanneer Anderlecht het in de beker van België opneemt tegen La Louvière. Al zal dat uiteraard ook geen grote waardemeter zijn …


LEES OOK: "Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

Moet Magallan een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

De voorrondes van de Champions League zitten erop, de 36 deelnemers aan de League Phase zijn gekend. ...

13
13
Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Real Madrid heeft zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. In de 4-1-overwinning tegen ...

16
16
UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

107
107
Witte rook: 'Club Brugge heeft miljoenenaanwinst beet'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het bezoek aan AA Gent van aanstaande zondag, wat in ...

434
434
Tielemans naar United: PL-icoon plakt straf cijfer op transfer

Youri Tielemans versierde in het tussenseizoen redelijk onverwacht een droomtransfer naar Manchester ...

65
65
"Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Maar ook bij ...

272
272
Courtois sneert na transfersoap: "Jammer voor hem"

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

182
182
Hommeles op Bosuil: 'geen begrip' voor nukkige smaakmaker

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

676
676
Spectaculaire kaping Ordoñez: nieuwste details duiken op

Een dikke week voor het sluiten van de zomermercato, nadert ook de transfersoap rond Joel ...

392
392
'City blijft doordraven: nieuwe transferbom van 130 miljoen'

Manchester City rondde woensdag de komsty af van Ayyoub Bouaddi, die voor zo'n 100 miljoen euro ...

197
197
‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

685
685
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

199
199
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

89
89
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

129
129
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

51
51
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

347
347
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

416
416
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

89
89
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

588
588
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

624
624
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

1093
1093
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

46
46
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

486
486
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

697
697
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

264
264

Meer sportnieuws