Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

537 stemmen
Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

Door de blessure van Hannes Delcroix haalde Anderlecht in de slotfase van de zomermercato in allerijl Lisandro Magallan aan boord. De Argentijnse verdediger is nochtans niet hetzelfde type als Delcroix, en voorlopig kwam hij ook nog maar 11 minuten in actie voor Sporting.


WAAR IS MAGALLAN?

Vincent Kompany verklaarde in september dat Lisandro Magallan “goed ingewerkt is”, maar voorlopig staat de teller van de Argentijn amper op 11 gespeelde minuten in de Jupiler Pro League. ’t Was nochtans initieel het grote doel van Magallan om veel speelgelegenheid te vergaren in het Lotto Park. De huurling van Ajax wilde zijn carrière opnieuw lanceren en hij verhuisde niet naar Anderlecht om er op de bank te zitten. Driewerf helaas ..



Lisandro Magallan verzamelde voorlopig enkel officiële speeltijd in invalbeurten tegen KV Oostende (6 minuten) en Beerschot (5 minuten). De centrale verdediger maakte wél de 90 minuten vol in een oefenwedstrijd tegen Standard, waarin hij een duo vormde met Zeno Debast. Maar door de geringe tegenstand aan Luikse kant was die match geen graadmeter. De 28-jarige was toen veruit de oudste speler op het veld, met soms tot 12 jaar verschil.

ROL IN DE SCHADUW

Lisandro Magallan had zich uiteraard iets anders voorgesteld bij zijn tijdelijke transfer naar Anderlecht. De eeuwige huurling van Ajax had in de voorbije jaren reeds weinig succesvolle uitleenbeurten achter de rug bij Deportivo Alaves en FC Crotone. In Amsterdam maakten ze dan ook een klein vreugdedansje toen Sporting eind augustus kwam aankloppen voor hun dure miskoop – Ajax betaalde in 2019 immers 9 miljoen euro voor hem, maar daar kregen ze bitter weinig voor in ruil terug.



Anderzijds maakte Peter Verbeke ook wel duidelijk dat Lisandro Magallan in extremis naar Anderlecht werd gehaald door het uitvallen van Hannes Delcroix. Zijn natuurlijke positie en ervaring centraal achterin was daarom erg welkom om de concurrentie aan te scherpen. “Ons vertrouwen in de andere jonge spelers zoals Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast is erg groot, maar in een lang seizoen zijn ervaring en concurrentie ook belangrijke elementen. De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Verbeke.

GEEN DROOMPROFIEL

De op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië, bijna 100 matchen op de teller bij Boca Juniors … Toen hij zijn huurdeal ondertekende bij Anderlecht had Lisandro Magallan wel een bepaalde reputatie. Na zijn komst werd er zelfs ook gespeculeerd dat Sporting met Magallan een nieuw systeem met drie centrale verdedigers kon overwegen. Maar dat is echter geen optie meer, want de Argentijn startte nog geen enkel wedstrijd bij Anderlecht.

Lisandro Magallan bezit als centrale verdediger dan ook niet meteen over het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft. Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. “Eigenlijk alles wat je niet denkt aan te treffen als je voor zoveel geld een Latijns-Amerikaanse verdediger haalt”, maakte journalist Simon Zwartkruis de bedenking in het Nederlandse vakblad Voetbal International.



Ook Piet de Visser, de legendarische scout van Chelsea, liep al niet erg wild op met Lisandro Magallan. “Magallan is een heel sterke verdediger, maar hij zal echt een tandje beter moeten worden aan de bal”, aldus de topscout aan de Telegraaf. Magallan werd in 2019 aangetrokken om de opvolger van Matthijs de Ligt te worden, maar de Argentijn kon het vertrek van de voormalig Ajax-aanvoerder helemaal niet invullen. De floptransfer van 9 miljoen euro werd een speler van de tweede garnituur genoemd en mede daardoor werd de transferpolitiek van Marc Overmars openlijk in vraag gesteld.

EERSTE KANS

Zolang Lisandro Magallan geen volwaardige kans krijgt bij Anderlecht, dan verdient de centrale verdediger het voordeel van de twijfel. Anderzijds is het ook veelbetekenend dat de Argentijn sinds zijn aankomst begin september nog maar 11 officiële minuten telt voor Sporting -  en nog steeds geen enkele basisplaats. Daar kan vanavond wellicht verandering in komen, wanneer Anderlecht het in de beker van België opneemt tegen La Louvière. Al zal dat uiteraard ook geen grote waardemeter zijn …


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

Moet Magallan een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

47
47
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

15
15
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

19
19
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

231
231
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

348
348
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

46
46
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

109
109
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

10
10
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

214
214
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

132
132
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

80
80
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

138
138
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

287
287
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

226
226
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

106
106
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

397
397
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

718
718
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

128
128
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

317
317
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

164
164
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

86
86
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

85
85
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

245
245
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

773
773
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

62
62

Meer sportnieuws