Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

537 stemmen
Zomeraanwinst nu al afgeschreven bij Anderlecht

Door de blessure van Hannes Delcroix haalde Anderlecht in de slotfase van de zomermercato in allerijl Lisandro Magallan aan boord. De Argentijnse verdediger is nochtans niet hetzelfde type als Delcroix, en voorlopig kwam hij ook nog maar 11 minuten in actie voor Sporting.


WAAR IS MAGALLAN?

Vincent Kompany verklaarde in september dat Lisandro Magallan “goed ingewerkt is”, maar voorlopig staat de teller van de Argentijn amper op 11 gespeelde minuten in de Jupiler Pro League. ’t Was nochtans initieel het grote doel van Magallan om veel speelgelegenheid te vergaren in het Lotto Park. De huurling van Ajax wilde zijn carrière opnieuw lanceren en hij verhuisde niet naar Anderlecht om er op de bank te zitten. Driewerf helaas ..



Lisandro Magallan verzamelde voorlopig enkel officiële speeltijd in invalbeurten tegen KV Oostende (6 minuten) en Beerschot (5 minuten). De centrale verdediger maakte wél de 90 minuten vol in een oefenwedstrijd tegen Standard, waarin hij een duo vormde met Zeno Debast. Maar door de geringe tegenstand aan Luikse kant was die match geen graadmeter. De 28-jarige was toen veruit de oudste speler op het veld, met soms tot 12 jaar verschil.

ROL IN DE SCHADUW

Lisandro Magallan had zich uiteraard iets anders voorgesteld bij zijn tijdelijke transfer naar Anderlecht. De eeuwige huurling van Ajax had in de voorbije jaren reeds weinig succesvolle uitleenbeurten achter de rug bij Deportivo Alaves en FC Crotone. In Amsterdam maakten ze dan ook een klein vreugdedansje toen Sporting eind augustus kwam aankloppen voor hun dure miskoop – Ajax betaalde in 2019 immers 9 miljoen euro voor hem, maar daar kregen ze bitter weinig voor in ruil terug.



Anderzijds maakte Peter Verbeke ook wel duidelijk dat Lisandro Magallan in extremis naar Anderlecht werd gehaald door het uitvallen van Hannes Delcroix. Zijn natuurlijke positie en ervaring centraal achterin was daarom erg welkom om de concurrentie aan te scherpen. “Ons vertrouwen in de andere jonge spelers zoals Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast is erg groot, maar in een lang seizoen zijn ervaring en concurrentie ook belangrijke elementen. De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Verbeke.

GEEN DROOMPROFIEL

De op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië, bijna 100 matchen op de teller bij Boca Juniors … Toen hij zijn huurdeal ondertekende bij Anderlecht had Lisandro Magallan wel een bepaalde reputatie. Na zijn komst werd er zelfs ook gespeculeerd dat Sporting met Magallan een nieuw systeem met drie centrale verdedigers kon overwegen. Maar dat is echter geen optie meer, want de Argentijn startte nog geen enkel wedstrijd bij Anderlecht.

Lisandro Magallan bezit als centrale verdediger dan ook niet meteen over het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft. Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. “Eigenlijk alles wat je niet denkt aan te treffen als je voor zoveel geld een Latijns-Amerikaanse verdediger haalt”, maakte journalist Simon Zwartkruis de bedenking in het Nederlandse vakblad Voetbal International.



Ook Piet de Visser, de legendarische scout van Chelsea, liep al niet erg wild op met Lisandro Magallan. “Magallan is een heel sterke verdediger, maar hij zal echt een tandje beter moeten worden aan de bal”, aldus de topscout aan de Telegraaf. Magallan werd in 2019 aangetrokken om de opvolger van Matthijs de Ligt te worden, maar de Argentijn kon het vertrek van de voormalig Ajax-aanvoerder helemaal niet invullen. De floptransfer van 9 miljoen euro werd een speler van de tweede garnituur genoemd en mede daardoor werd de transferpolitiek van Marc Overmars openlijk in vraag gesteld.

EERSTE KANS

Zolang Lisandro Magallan geen volwaardige kans krijgt bij Anderlecht, dan verdient de centrale verdediger het voordeel van de twijfel. Anderzijds is het ook veelbetekenend dat de Argentijn sinds zijn aankomst begin september nog maar 11 officiële minuten telt voor Sporting -  en nog steeds geen enkele basisplaats. Daar kan vanavond wellicht verandering in komen, wanneer Anderlecht het in de beker van België opneemt tegen La Louvière. Al zal dat uiteraard ook geen grote waardemeter zijn …


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Moet Magallan een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

108
108
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

97
97
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

212
212
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

82
82
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

171
171
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

215
215
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

404
404
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

75
75
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

99
99
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

293
293
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

241
241
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

168
168
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

923
923
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

65
65
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

340
340
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

273
273
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

156
156
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

79
79
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

476
476
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

886
886
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

418
418
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

275
275
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

195
195
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

906
906

Meer sportnieuws