KV Mechelen kegelt leider Union uit de beker, Essevee met de schrik vrij

180 stemmen
KV Mechelen kegelt leider Union uit de beker, Essevee met de schrik vrij

Union is na twaalf speeldagen nog altijd de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar in de Croky Cup is hun avontuur al snel tot een einde gekomen. De promovendus moest in de zesde ronde al zijn meerdere erkennen in KV Mechelen. In een prangende slotfase ging het nog op zoek naar de gelijkmaker, maar de bekerwinnaar van 2019 haalde het uiteindelijk met 2-1. Ook Zulte Waregem mag een ronde verder, maar kwam met de schrik vrij op het veld van RWDM.


Bij beide teams werd er geroteerd Achter de Kazerne, maar het waren de invallers van Malinwa die zich het meeste toonden. Al na een kwartier profiteerde Shved van slecht uitvoetballen van doelman Pirard. Union kwam moeilijk in de match en dus gooide Mazzu rond het uur onder meer Mitoma en Undav in de strijd. De goal viel echter meteen aan de overkant via Hairemans. In het slot werd het nog spannend na de aansluitingstreffer van Vanzeir, maar de gelijkmaker viel niet meer.

Zulte Waregem beleefde dan weer een zeer lastige avond in Molenbeek. Het kwam nochtans na amper vijftien seconden al op voorsprong via Kutesa, maar liet RWDM terug in de match komen. Dat resulteerde in de gelijkmaker van Nangis vlak voor rust. In de tweede helft creëerde RWDM een resem kansen, maar afwerken lukte niet. Het kreeg het deksel op de neus, want in blessuretijd ging de bal nog op de stip. Vossen zorgde er zo op het nippertje voor dat Essevee verlengingen kon vermijden.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

🚀

Verdiende zege voor KVM?

Meest recent

'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

7
7
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

27
27
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

66
66
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

14
14
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

125
125
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

117
117
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

613
613
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

803
803
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

292
292
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

171
171
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

245
245
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

186
186
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

54
54
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

146
146
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

167
167
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

98
98
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

39
39
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

71
71
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

111
111
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

83
83
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

165
165
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

343
343
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1108
1108
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

241
241

Meer sportnieuws