Bondsparket verklaart milde straf Engels

door
Bondsparket verklaart milde straf Engels

Bjorn Engels beleefde zondagmiddag een beladen weerzien met zijn ex-ploeg Club Brugge. De 27-jarige verdediger van Antwerp stond niet enkel enigszins verrassend aan de aftrap, maar nam met een doelpunt en rode kaart prompt een hoofdrol op zich.


Bij een gelijke stand besloot de maker van het openingsdoelpunt een tiental minuten voor tijd namelijk aan de noodrem te trekken toen Ignace Van der Brempt alleen op doel afstormde. De rode kaart was logischerwijs zijn deel, waarna Antwerp alsnog stand wist te houden. Daags nadien kent Engels nu ook zijn mogelijke straf voor die achteraf gezien noodzakelijke ingreep. Daaruit blijkt nog meer dat hij zich zijn overtreding allerminst hoeft te beklagen, want het Bondsparket deed een minnelijke schikking van één week schorsing met uitstel.

De facto wordt de Antwerpse zomeraanwinst dankzij dit gunstig verdict dus niet gestraft voor zijn uitsluiting. Uitstekend nieuws voor Brian Priske, die zondag na afloop van de partij nog vreesde voor de mogelijke sanctie die Engels opgelegd zou krijgen. "Een schorsing is niet bevorderlijk voor zijn ritme", klonk het immers bij de coach, die de komende weken ongetwijfeld vaker een beroep wil doen op de boomlange doch blessuregevoelige defensieleider. De voorbije weken stond Engels andermaal aan de kant, afwachten of hij nu fit kan blijven.

UPDATE 19u30
Hoewel zelfs zijn eigen coach het niet had verwacht, komt Engels dus goedkoop weg met zijn rode kaart tegen Club Brugge. Het Nieuwsblad vernam nu ook de reden voor die milde straf. "De speler heeft een zeer beperkt disciplinair verleden. Enkel tijdens het seizoen 2013-2014 werd er een boete van 300 euro opgelegd wegens zijn houding tegenover de scheidsrechter", klinkt het volgens de krant in de bondsactie van bondsprocureur Ebe Verhaegen. Als speler van Club Brugge enkele jaren geleden moest Engels zich in de vaderlandse competitie slechts één keer vroegtijdig gaan douchen.

LEES OOK: Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

Terecht dat dit soort zaken meespelen bij het bepalen van een straf?

Meest recent

'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

8
8
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

85
85
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

371
371
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

145
145
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

21
21
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

73
73
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

70
70
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

87
87
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

313
313
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

49
49
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

453
453
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

270
270
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

376
376
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

32
32
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

37
37
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

74
74
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

130
130
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

75
75
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

476
476
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

174
174
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

350
350
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

133
133
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

495
495
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

304
304

Meer sportnieuws