Bondsparket verklaart milde straf Engels

620 stemmen
Bondsparket verklaart milde straf Engels

Bjorn Engels beleefde zondagmiddag een beladen weerzien met zijn ex-ploeg Club Brugge. De 27-jarige verdediger van Antwerp stond niet enkel enigszins verrassend aan de aftrap, maar nam met een doelpunt en rode kaart prompt een hoofdrol op zich.


Bij een gelijke stand besloot de maker van het openingsdoelpunt een tiental minuten voor tijd namelijk aan de noodrem te trekken toen Ignace Van der Brempt alleen op doel afstormde. De rode kaart was logischerwijs zijn deel, waarna Antwerp alsnog stand wist te houden. Daags nadien kent Engels nu ook zijn mogelijke straf voor die achteraf gezien noodzakelijke ingreep. Daaruit blijkt nog meer dat hij zich zijn overtreding allerminst hoeft te beklagen, want het Bondsparket deed een minnelijke schikking van één week schorsing met uitstel.

De facto wordt de Antwerpse zomeraanwinst dankzij dit gunstig verdict dus niet gestraft voor zijn uitsluiting. Uitstekend nieuws voor Brian Priske, die zondag na afloop van de partij nog vreesde voor de mogelijke sanctie die Engels opgelegd zou krijgen. "Een schorsing is niet bevorderlijk voor zijn ritme", klonk het immers bij de coach, die de komende weken ongetwijfeld vaker een beroep wil doen op de boomlange doch blessuregevoelige defensieleider. De voorbije weken stond Engels andermaal aan de kant, afwachten of hij nu fit kan blijven.

UPDATE 19u30
Hoewel zelfs zijn eigen coach het niet had verwacht, komt Engels dus goedkoop weg met zijn rode kaart tegen Club Brugge. Het Nieuwsblad vernam nu ook de reden voor die milde straf. "De speler heeft een zeer beperkt disciplinair verleden. Enkel tijdens het seizoen 2013-2014 werd er een boete van 300 euro opgelegd wegens zijn houding tegenover de scheidsrechter", klinkt het volgens de krant in de bondsactie van bondsprocureur Ebe Verhaegen. Als speler van Club Brugge enkele jaren geleden moest Engels zich in de vaderlandse competitie slechts één keer vroegtijdig gaan douchen.

LEES OOK: 'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Terecht dat dit soort zaken meespelen bij het bepalen van een straf?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

105
105
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

63
63
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

25
25
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

114
114
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

58
58
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

63
63
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

84
84
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

126
126
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

28
28
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

134
134
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

35
35
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

197
197
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

57
57
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

298
298
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

219
219
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

717
717
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

197
197
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

82
82
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

74
74
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

365
365
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

715
715
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

60
60
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

551
551
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

147
147
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

53
53

Meer sportnieuws