Bondsparket verklaart milde straf Engels

door
Bondsparket verklaart milde straf Engels

Bjorn Engels beleefde zondagmiddag een beladen weerzien met zijn ex-ploeg Club Brugge. De 27-jarige verdediger van Antwerp stond niet enkel enigszins verrassend aan de aftrap, maar nam met een doelpunt en rode kaart prompt een hoofdrol op zich.


Bij een gelijke stand besloot de maker van het openingsdoelpunt een tiental minuten voor tijd namelijk aan de noodrem te trekken toen Ignace Van der Brempt alleen op doel afstormde. De rode kaart was logischerwijs zijn deel, waarna Antwerp alsnog stand wist te houden. Daags nadien kent Engels nu ook zijn mogelijke straf voor die achteraf gezien noodzakelijke ingreep. Daaruit blijkt nog meer dat hij zich zijn overtreding allerminst hoeft te beklagen, want het Bondsparket deed een minnelijke schikking van één week schorsing met uitstel.

De facto wordt de Antwerpse zomeraanwinst dankzij dit gunstig verdict dus niet gestraft voor zijn uitsluiting. Uitstekend nieuws voor Brian Priske, die zondag na afloop van de partij nog vreesde voor de mogelijke sanctie die Engels opgelegd zou krijgen. "Een schorsing is niet bevorderlijk voor zijn ritme", klonk het immers bij de coach, die de komende weken ongetwijfeld vaker een beroep wil doen op de boomlange doch blessuregevoelige defensieleider. De voorbije weken stond Engels andermaal aan de kant, afwachten of hij nu fit kan blijven.

UPDATE 19u30
Hoewel zelfs zijn eigen coach het niet had verwacht, komt Engels dus goedkoop weg met zijn rode kaart tegen Club Brugge. Het Nieuwsblad vernam nu ook de reden voor die milde straf. "De speler heeft een zeer beperkt disciplinair verleden. Enkel tijdens het seizoen 2013-2014 werd er een boete van 300 euro opgelegd wegens zijn houding tegenover de scheidsrechter", klinkt het volgens de krant in de bondsactie van bondsprocureur Ebe Verhaegen. Als speler van Club Brugge enkele jaren geleden moest Engels zich in de vaderlandse competitie slechts één keer vroegtijdig gaan douchen.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Terecht dat dit soort zaken meespelen bij het bepalen van een straf?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

43
43
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

21
21
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

35
35
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

323
323
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

498
498
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

222
222
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

81
81
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

88
88
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

355
355
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

150
150
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

253
253
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

440
440
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

186
186
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

545
545
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

109
109
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

287
287
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

161
161
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

120
120
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws