Bondsparket verklaart milde straf Engels

620 stemmen
Bondsparket verklaart milde straf Engels

Bjorn Engels beleefde zondagmiddag een beladen weerzien met zijn ex-ploeg Club Brugge. De 27-jarige verdediger van Antwerp stond niet enkel enigszins verrassend aan de aftrap, maar nam met een doelpunt en rode kaart prompt een hoofdrol op zich.


Bij een gelijke stand besloot de maker van het openingsdoelpunt een tiental minuten voor tijd namelijk aan de noodrem te trekken toen Ignace Van der Brempt alleen op doel afstormde. De rode kaart was logischerwijs zijn deel, waarna Antwerp alsnog stand wist te houden. Daags nadien kent Engels nu ook zijn mogelijke straf voor die achteraf gezien noodzakelijke ingreep. Daaruit blijkt nog meer dat hij zich zijn overtreding allerminst hoeft te beklagen, want het Bondsparket deed een minnelijke schikking van één week schorsing met uitstel.

De facto wordt de Antwerpse zomeraanwinst dankzij dit gunstig verdict dus niet gestraft voor zijn uitsluiting. Uitstekend nieuws voor Brian Priske, die zondag na afloop van de partij nog vreesde voor de mogelijke sanctie die Engels opgelegd zou krijgen. "Een schorsing is niet bevorderlijk voor zijn ritme", klonk het immers bij de coach, die de komende weken ongetwijfeld vaker een beroep wil doen op de boomlange doch blessuregevoelige defensieleider. De voorbije weken stond Engels andermaal aan de kant, afwachten of hij nu fit kan blijven.

UPDATE 19u30
Hoewel zelfs zijn eigen coach het niet had verwacht, komt Engels dus goedkoop weg met zijn rode kaart tegen Club Brugge. Het Nieuwsblad vernam nu ook de reden voor die milde straf. "De speler heeft een zeer beperkt disciplinair verleden. Enkel tijdens het seizoen 2013-2014 werd er een boete van 300 euro opgelegd wegens zijn houding tegenover de scheidsrechter", klinkt het volgens de krant in de bondsactie van bondsprocureur Ebe Verhaegen. Als speler van Club Brugge enkele jaren geleden moest Engels zich in de vaderlandse competitie slechts één keer vroegtijdig gaan douchen.

LEES OOK: Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

Terecht dat dit soort zaken meespelen bij het bepalen van een straf?

Meest recent

Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

33
33
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

121
121
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

67
67
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

32
32
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

75
75
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

248
248
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

215
215
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

35
35
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

46
46
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

167
167
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

154
154
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1050
1050
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

101
101
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

171
171
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

175
175
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

362
362
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

185
185
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

143
143
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

247
247
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

427
427
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

98
98
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

117
117
'Alarm in Antwerp: Gheysens kan club verliezen'

In 2023 veroverde Antwerp nog de dubbel, maar sindsdien is de Great Old er niet bepaald op ...

428
428

Meer sportnieuws