Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

712 stemmen
Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

In het voorbije tussenseizoen werkte Ignace Van der Brempt geen goede voorbereiding af. Er wachtte de jonge en polyvalente flankspeler bijgevolg een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B, maar uiteindelijk besliste Club Brugge om hem alsnog bij de A-kern te houden. En die gewaagde beslissing loonde. Zondag werd Van der Brempt in de topper tegen Antwerp FC namelijk verkozen als Man van de Match.


WACHTEN OP SOWAH

In de voorbije zomermercato betaalde Club Brugge 9 miljoen euro aan Leicester City om Kamal Sowah te contracteren. Dat bedrag betekende een nieuw transferrecord voor Club Brugge, en bijgevolg waren de verwachtingen rond de 21-jarige Ghanees hooggespannen. Maar op z’n debuutwedstrijd na tegen KV Oostende, speelde Sowah nog maar weinig klaar in het shirt van Club Brugge. Momenteel valt de Brugse recordtransfer zelfs dik tegen.

Uiteraard verdient ‘de man van 9 miljoen’ nog krediet. Kamal Sowah moet zich na een lange periode van drie jaar op uitleenbasis bij OH Leuven namelijk nog grondig aanpassen aan zijn nieuwe biotoop in Westkapelle. Aan den Dreef was Sowah een onmisbare pion in het omschakelingsvoetbal van OHL, maar in het meer op balbezit georiënteerde voetbal van Club Brugge ondervindt hij precies meer moeite om het hoge tempo te kunnen volgen.



Kamal Sowah had één geluk bij Club Brugge, en da’s dat er weinig concurrentie heerst op de rechterflank. Tibo Persyn en Antonio Nusa zijn twee wissels op de toekomst, Ruben Providence is gekwetst en José Izquierdo nog niet topfit. Daarom is enkel Ignace Van der Brempt vandaag een valabele optie om de rechterflank te bevolken. Eerder deze week was het alvast de verwachting dat Sowah niet zou starten tegen Antwerp FC en dat bleek uiteindelijk ook zo te zijn.

TERUG NA DEBACLE TEGEN AA GENT

Zondag was Ignace Van der Brempt op de Bosuil de vervanger van Kamal Sowah, en voor de youngster was het zijn eerste basisplaats sinds 29 augustus. Toen startte Philippe Clement tegen AA Gent met Van Der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28) in de centrale defensie. Het resultaat is u uiteraard nog welbekend: 6-1 voor de Buffalo’s. Club Brugge startte toen met een onuitgegeven centrale defensie die weinig ervaring achter de kiezen had. 



“Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste ¬speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent. Hoewel Van der Brempt sindsdien niet meer startte in het eerste elftal van Club Brugge, hij kreeg wel regelmatig en gestaag speelminuten van Clement. En zondag als basisspeler tegen Antwerp dus.

MAN VAN DE MATCH

Ignace Van der Brempt mocht zich tegen Antwerp FC nog eens uitleven op zijn favoriete positie als rechter flankaanvaller, en de 19-jarige Antwerpenaar ontgoochelde niet. Sterker nog, Van der Brempt werd door Eleven Sports zelfs uitgeroepen tot Man van de Match. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, verklaarde Peter Vandenbempt op de televisiezender. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.”

Zijn co-commentator Gert Verheyen was eveneens positief over de glansprestatie van Ignace Van der Brempt. “Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde de analist bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”



Philippe Clement noemde de uitverkiezing van Ignace Van der Brempt als Man van de Match terecht. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag. Het is een jonge speler die in de voorbereiding moeilijke maanden heeft gehad na een vermoeiend seizoen. Dan heeft hij ook nog examens en weinig vakantie gehad en had hij het moeilijk om erdoor te komen. Maar in de laatste weken komt hij weer helemaal boven water en daarom heb ik hem ook die kans gegeven tegen City, omdat hij op training alsmaar beter en beter was en dat ook verdiende. Hij toonde vandaag aan dat dat volledig verdiend was.”

BIJNA VERHUURD

Ignace Van der Brempt greep zondag dus zijn kans in het basiselftal van Club Brugge. De 19-jarige was energiek, toonde lef en een sterke fysiek. Op die manier bouwt de jonge Van der Brempt naarstig verder aan zijn persoonlijke droom om “ooit in de voeten van Mata en Thomas Meunier te treden.” Maar het verhaal van Van der Brempt had er helemaal anders kunnen uitgezien hebben. Zo was de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een andere club in 1A of 1B, maar uiteindelijk liep het dus zo’n vaart niet. Van der Brempt toonde tegen Antwerp FC – niet de minste tegenstander natuurlijk – dat hij het niveau aan de Belgische top wel degelijk meester kan.


LEES OOK: Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Moet Van der Brempt meer minuten krijgen?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

17
17
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

17
17
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

27
27
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

41
41
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

40
40
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

72
72
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

56
56
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

206
206
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

57
57
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

38
38
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

102
102
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

715
715
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

71
71
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

445
445
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

396
396
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

314
314
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

217
217
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

797
797
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

557
557
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

421
421
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

293
293
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

271
271

Meer sportnieuws