Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

door
Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

In het voorbije tussenseizoen werkte Ignace Van der Brempt geen goede voorbereiding af. Er wachtte de jonge en polyvalente flankspeler bijgevolg een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B, maar uiteindelijk besliste Club Brugge om hem alsnog bij de A-kern te houden. En die gewaagde beslissing loonde. Zondag werd Van der Brempt in de topper tegen Antwerp FC namelijk verkozen als Man van de Match.


WACHTEN OP SOWAH

In de voorbije zomermercato betaalde Club Brugge 9 miljoen euro aan Leicester City om Kamal Sowah te contracteren. Dat bedrag betekende een nieuw transferrecord voor Club Brugge, en bijgevolg waren de verwachtingen rond de 21-jarige Ghanees hooggespannen. Maar op z’n debuutwedstrijd na tegen KV Oostende, speelde Sowah nog maar weinig klaar in het shirt van Club Brugge. Momenteel valt de Brugse recordtransfer zelfs dik tegen.

Uiteraard verdient ‘de man van 9 miljoen’ nog krediet. Kamal Sowah moet zich na een lange periode van drie jaar op uitleenbasis bij OH Leuven namelijk nog grondig aanpassen aan zijn nieuwe biotoop in Westkapelle. Aan den Dreef was Sowah een onmisbare pion in het omschakelingsvoetbal van OHL, maar in het meer op balbezit georiënteerde voetbal van Club Brugge ondervindt hij precies meer moeite om het hoge tempo te kunnen volgen.



Kamal Sowah had één geluk bij Club Brugge, en da’s dat er weinig concurrentie heerst op de rechterflank. Tibo Persyn en Antonio Nusa zijn twee wissels op de toekomst, Ruben Providence is gekwetst en José Izquierdo nog niet topfit. Daarom is enkel Ignace Van der Brempt vandaag een valabele optie om de rechterflank te bevolken. Eerder deze week was het alvast de verwachting dat Sowah niet zou starten tegen Antwerp FC en dat bleek uiteindelijk ook zo te zijn.

TERUG NA DEBACLE TEGEN AA GENT

Zondag was Ignace Van der Brempt op de Bosuil de vervanger van Kamal Sowah, en voor de youngster was het zijn eerste basisplaats sinds 29 augustus. Toen startte Philippe Clement tegen AA Gent met Van Der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28) in de centrale defensie. Het resultaat is u uiteraard nog welbekend: 6-1 voor de Buffalo’s. Club Brugge startte toen met een onuitgegeven centrale defensie die weinig ervaring achter de kiezen had. 



“Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste ¬speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent. Hoewel Van der Brempt sindsdien niet meer startte in het eerste elftal van Club Brugge, hij kreeg wel regelmatig en gestaag speelminuten van Clement. En zondag als basisspeler tegen Antwerp dus.

MAN VAN DE MATCH

Ignace Van der Brempt mocht zich tegen Antwerp FC nog eens uitleven op zijn favoriete positie als rechter flankaanvaller, en de 19-jarige Antwerpenaar ontgoochelde niet. Sterker nog, Van der Brempt werd door Eleven Sports zelfs uitgeroepen tot Man van de Match. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, verklaarde Peter Vandenbempt op de televisiezender. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.”

Zijn co-commentator Gert Verheyen was eveneens positief over de glansprestatie van Ignace Van der Brempt. “Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde de analist bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”



Philippe Clement noemde de uitverkiezing van Ignace Van der Brempt als Man van de Match terecht. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag. Het is een jonge speler die in de voorbereiding moeilijke maanden heeft gehad na een vermoeiend seizoen. Dan heeft hij ook nog examens en weinig vakantie gehad en had hij het moeilijk om erdoor te komen. Maar in de laatste weken komt hij weer helemaal boven water en daarom heb ik hem ook die kans gegeven tegen City, omdat hij op training alsmaar beter en beter was en dat ook verdiende. Hij toonde vandaag aan dat dat volledig verdiend was.”

BIJNA VERHUURD

Ignace Van der Brempt greep zondag dus zijn kans in het basiselftal van Club Brugge. De 19-jarige was energiek, toonde lef en een sterke fysiek. Op die manier bouwt de jonge Van der Brempt naarstig verder aan zijn persoonlijke droom om “ooit in de voeten van Mata en Thomas Meunier te treden.” Maar het verhaal van Van der Brempt had er helemaal anders kunnen uitgezien hebben. Zo was de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een andere club in 1A of 1B, maar uiteindelijk liep het dus zo’n vaart niet. Van der Brempt toonde tegen Antwerp FC – niet de minste tegenstander natuurlijk – dat hij het niveau aan de Belgische top wel degelijk meester kan.


LEES OOK: Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Moet Van der Brempt meer minuten krijgen?

Meest recent

Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

27
27
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

34
34
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

61
61
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

62
62
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

53
53
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

301
301
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

68
68
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

64
64
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

102
102
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

189
189
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

585
585
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

186
186
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

33
33
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

216
216
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

120
120
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

743
743
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

294
294
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

122
122
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

528
528
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

110
110
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

600
600
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

214
214
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

151
151

Meer sportnieuws