Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

712
Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

In het voorbije tussenseizoen werkte Ignace Van der Brempt geen goede voorbereiding af. Er wachtte de jonge en polyvalente flankspeler bijgevolg een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B, maar uiteindelijk besliste Club Brugge om hem alsnog bij de A-kern te houden. En die gewaagde beslissing loonde. Zondag werd Van der Brempt in de topper tegen Antwerp FC namelijk verkozen als Man van de Match.


WACHTEN OP SOWAH

In de voorbije zomermercato betaalde Club Brugge 9 miljoen euro aan Leicester City om Kamal Sowah te contracteren. Dat bedrag betekende een nieuw transferrecord voor Club Brugge, en bijgevolg waren de verwachtingen rond de 21-jarige Ghanees hooggespannen. Maar op z’n debuutwedstrijd na tegen KV Oostende, speelde Sowah nog maar weinig klaar in het shirt van Club Brugge. Momenteel valt de Brugse recordtransfer zelfs dik tegen.

Uiteraard verdient ‘de man van 9 miljoen’ nog krediet. Kamal Sowah moet zich na een lange periode van drie jaar op uitleenbasis bij OH Leuven namelijk nog grondig aanpassen aan zijn nieuwe biotoop in Westkapelle. Aan den Dreef was Sowah een onmisbare pion in het omschakelingsvoetbal van OHL, maar in het meer op balbezit georiënteerde voetbal van Club Brugge ondervindt hij precies meer moeite om het hoge tempo te kunnen volgen.



Kamal Sowah had één geluk bij Club Brugge, en da’s dat er weinig concurrentie heerst op de rechterflank. Tibo Persyn en Antonio Nusa zijn twee wissels op de toekomst, Ruben Providence is gekwetst en José Izquierdo nog niet topfit. Daarom is enkel Ignace Van der Brempt vandaag een valabele optie om de rechterflank te bevolken. Eerder deze week was het alvast de verwachting dat Sowah niet zou starten tegen Antwerp FC en dat bleek uiteindelijk ook zo te zijn.

TERUG NA DEBACLE TEGEN AA GENT

Zondag was Ignace Van der Brempt op de Bosuil de vervanger van Kamal Sowah, en voor de youngster was het zijn eerste basisplaats sinds 29 augustus. Toen startte Philippe Clement tegen AA Gent met Van Der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28) in de centrale defensie. Het resultaat is u uiteraard nog welbekend: 6-1 voor de Buffalo’s. Club Brugge startte toen met een onuitgegeven centrale defensie die weinig ervaring achter de kiezen had. 



“Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste ¬speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent. Hoewel Van der Brempt sindsdien niet meer startte in het eerste elftal van Club Brugge, hij kreeg wel regelmatig en gestaag speelminuten van Clement. En zondag als basisspeler tegen Antwerp dus.

MAN VAN DE MATCH

Ignace Van der Brempt mocht zich tegen Antwerp FC nog eens uitleven op zijn favoriete positie als rechter flankaanvaller, en de 19-jarige Antwerpenaar ontgoochelde niet. Sterker nog, Van der Brempt werd door Eleven Sports zelfs uitgeroepen tot Man van de Match. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, verklaarde Peter Vandenbempt op de televisiezender. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.”

Zijn co-commentator Gert Verheyen was eveneens positief over de glansprestatie van Ignace Van der Brempt. “Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde de analist bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”



Philippe Clement noemde de uitverkiezing van Ignace Van der Brempt als Man van de Match terecht. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag. Het is een jonge speler die in de voorbereiding moeilijke maanden heeft gehad na een vermoeiend seizoen. Dan heeft hij ook nog examens en weinig vakantie gehad en had hij het moeilijk om erdoor te komen. Maar in de laatste weken komt hij weer helemaal boven water en daarom heb ik hem ook die kans gegeven tegen City, omdat hij op training alsmaar beter en beter was en dat ook verdiende. Hij toonde vandaag aan dat dat volledig verdiend was.”

BIJNA VERHUURD

Ignace Van der Brempt greep zondag dus zijn kans in het basiselftal van Club Brugge. De 19-jarige was energiek, toonde lef en een sterke fysiek. Op die manier bouwt de jonge Van der Brempt naarstig verder aan zijn persoonlijke droom om “ooit in de voeten van Mata en Thomas Meunier te treden.” Maar het verhaal van Van der Brempt had er helemaal anders kunnen uitgezien hebben. Zo was de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een andere club in 1A of 1B, maar uiteindelijk liep het dus zo’n vaart niet. Van der Brempt toonde tegen Antwerp FC – niet de minste tegenstander natuurlijk – dat hij het niveau aan de Belgische top wel degelijk meester kan.


LEES OOK: Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Moet Van der Brempt meer minuten krijgen?

Meest recent

Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

3
3
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

9
9
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

117
117
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

26
26
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

306
306
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

170
170
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

220
220
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

946
946
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

36
36
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

47
47
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

45
45
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

247
247
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

53
53
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

240
240
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

60
60
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

173
173
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

121
121
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

73
73
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

121
121
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

123
123
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

110
110
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

134
134
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

168
168

Meer sportnieuws