Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

door
Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

In het voorbije tussenseizoen werkte Ignace Van der Brempt geen goede voorbereiding af. Er wachtte de jonge en polyvalente flankspeler bijgevolg een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B, maar uiteindelijk besliste Club Brugge om hem alsnog bij de A-kern te houden. En die gewaagde beslissing loonde. Zondag werd Van der Brempt in de topper tegen Antwerp FC namelijk verkozen als Man van de Match.


WACHTEN OP SOWAH

In de voorbije zomermercato betaalde Club Brugge 9 miljoen euro aan Leicester City om Kamal Sowah te contracteren. Dat bedrag betekende een nieuw transferrecord voor Club Brugge, en bijgevolg waren de verwachtingen rond de 21-jarige Ghanees hooggespannen. Maar op z’n debuutwedstrijd na tegen KV Oostende, speelde Sowah nog maar weinig klaar in het shirt van Club Brugge. Momenteel valt de Brugse recordtransfer zelfs dik tegen.

Uiteraard verdient ‘de man van 9 miljoen’ nog krediet. Kamal Sowah moet zich na een lange periode van drie jaar op uitleenbasis bij OH Leuven namelijk nog grondig aanpassen aan zijn nieuwe biotoop in Westkapelle. Aan den Dreef was Sowah een onmisbare pion in het omschakelingsvoetbal van OHL, maar in het meer op balbezit georiënteerde voetbal van Club Brugge ondervindt hij precies meer moeite om het hoge tempo te kunnen volgen.



Kamal Sowah had één geluk bij Club Brugge, en da’s dat er weinig concurrentie heerst op de rechterflank. Tibo Persyn en Antonio Nusa zijn twee wissels op de toekomst, Ruben Providence is gekwetst en José Izquierdo nog niet topfit. Daarom is enkel Ignace Van der Brempt vandaag een valabele optie om de rechterflank te bevolken. Eerder deze week was het alvast de verwachting dat Sowah niet zou starten tegen Antwerp FC en dat bleek uiteindelijk ook zo te zijn.

TERUG NA DEBACLE TEGEN AA GENT

Zondag was Ignace Van der Brempt op de Bosuil de vervanger van Kamal Sowah, en voor de youngster was het zijn eerste basisplaats sinds 29 augustus. Toen startte Philippe Clement tegen AA Gent met Van Der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28) in de centrale defensie. Het resultaat is u uiteraard nog welbekend: 6-1 voor de Buffalo’s. Club Brugge startte toen met een onuitgegeven centrale defensie die weinig ervaring achter de kiezen had. 



“Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste ¬speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent. Hoewel Van der Brempt sindsdien niet meer startte in het eerste elftal van Club Brugge, hij kreeg wel regelmatig en gestaag speelminuten van Clement. En zondag als basisspeler tegen Antwerp dus.

MAN VAN DE MATCH

Ignace Van der Brempt mocht zich tegen Antwerp FC nog eens uitleven op zijn favoriete positie als rechter flankaanvaller, en de 19-jarige Antwerpenaar ontgoochelde niet. Sterker nog, Van der Brempt werd door Eleven Sports zelfs uitgeroepen tot Man van de Match. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, verklaarde Peter Vandenbempt op de televisiezender. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.”

Zijn co-commentator Gert Verheyen was eveneens positief over de glansprestatie van Ignace Van der Brempt. “Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde de analist bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”



Philippe Clement noemde de uitverkiezing van Ignace Van der Brempt als Man van de Match terecht. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag. Het is een jonge speler die in de voorbereiding moeilijke maanden heeft gehad na een vermoeiend seizoen. Dan heeft hij ook nog examens en weinig vakantie gehad en had hij het moeilijk om erdoor te komen. Maar in de laatste weken komt hij weer helemaal boven water en daarom heb ik hem ook die kans gegeven tegen City, omdat hij op training alsmaar beter en beter was en dat ook verdiende. Hij toonde vandaag aan dat dat volledig verdiend was.”

BIJNA VERHUURD

Ignace Van der Brempt greep zondag dus zijn kans in het basiselftal van Club Brugge. De 19-jarige was energiek, toonde lef en een sterke fysiek. Op die manier bouwt de jonge Van der Brempt naarstig verder aan zijn persoonlijke droom om “ooit in de voeten van Mata en Thomas Meunier te treden.” Maar het verhaal van Van der Brempt had er helemaal anders kunnen uitgezien hebben. Zo was de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een andere club in 1A of 1B, maar uiteindelijk liep het dus zo’n vaart niet. Van der Brempt toonde tegen Antwerp FC – niet de minste tegenstander natuurlijk – dat hij het niveau aan de Belgische top wel degelijk meester kan.


LEES OOK: ‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Moet Van der Brempt meer minuten krijgen?

Meest recent

'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

56
56
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

107
107
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

135
135
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

110
110
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

30
30
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

136
136
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

136
136
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

130
130
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

33
33
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

203
203
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

121
121
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

380
380
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

65
65
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

217
217
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

110
110
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

283
283
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

125
125
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

263
263
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

63
63
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

420
420
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

508
508
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

305
305
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

444
444
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

244
244

Meer sportnieuws