Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

712
Club neemt opvallende beslissing over wedstrijdheld

In het voorbije tussenseizoen werkte Ignace Van der Brempt geen goede voorbereiding af. Er wachtte de jonge en polyvalente flankspeler bijgevolg een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B, maar uiteindelijk besliste Club Brugge om hem alsnog bij de A-kern te houden. En die gewaagde beslissing loonde. Zondag werd Van der Brempt in de topper tegen Antwerp FC namelijk verkozen als Man van de Match.


WACHTEN OP SOWAH

In de voorbije zomermercato betaalde Club Brugge 9 miljoen euro aan Leicester City om Kamal Sowah te contracteren. Dat bedrag betekende een nieuw transferrecord voor Club Brugge, en bijgevolg waren de verwachtingen rond de 21-jarige Ghanees hooggespannen. Maar op z’n debuutwedstrijd na tegen KV Oostende, speelde Sowah nog maar weinig klaar in het shirt van Club Brugge. Momenteel valt de Brugse recordtransfer zelfs dik tegen.

Uiteraard verdient ‘de man van 9 miljoen’ nog krediet. Kamal Sowah moet zich na een lange periode van drie jaar op uitleenbasis bij OH Leuven namelijk nog grondig aanpassen aan zijn nieuwe biotoop in Westkapelle. Aan den Dreef was Sowah een onmisbare pion in het omschakelingsvoetbal van OHL, maar in het meer op balbezit georiënteerde voetbal van Club Brugge ondervindt hij precies meer moeite om het hoge tempo te kunnen volgen.



Kamal Sowah had één geluk bij Club Brugge, en da’s dat er weinig concurrentie heerst op de rechterflank. Tibo Persyn en Antonio Nusa zijn twee wissels op de toekomst, Ruben Providence is gekwetst en José Izquierdo nog niet topfit. Daarom is enkel Ignace Van der Brempt vandaag een valabele optie om de rechterflank te bevolken. Eerder deze week was het alvast de verwachting dat Sowah niet zou starten tegen Antwerp FC en dat bleek uiteindelijk ook zo te zijn.

TERUG NA DEBACLE TEGEN AA GENT

Zondag was Ignace Van der Brempt op de Bosuil de vervanger van Kamal Sowah, en voor de youngster was het zijn eerste basisplaats sinds 29 augustus. Toen startte Philippe Clement tegen AA Gent met Van Der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28) in de centrale defensie. Het resultaat is u uiteraard nog welbekend: 6-1 voor de Buffalo’s. Club Brugge startte toen met een onuitgegeven centrale defensie die weinig ervaring achter de kiezen had. 



“Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste ¬speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent. Hoewel Van der Brempt sindsdien niet meer startte in het eerste elftal van Club Brugge, hij kreeg wel regelmatig en gestaag speelminuten van Clement. En zondag als basisspeler tegen Antwerp dus.

MAN VAN DE MATCH

Ignace Van der Brempt mocht zich tegen Antwerp FC nog eens uitleven op zijn favoriete positie als rechter flankaanvaller, en de 19-jarige Antwerpenaar ontgoochelde niet. Sterker nog, Van der Brempt werd door Eleven Sports zelfs uitgeroepen tot Man van de Match. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, verklaarde Peter Vandenbempt op de televisiezender. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.”

Zijn co-commentator Gert Verheyen was eveneens positief over de glansprestatie van Ignace Van der Brempt. “Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde de analist bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”



Philippe Clement noemde de uitverkiezing van Ignace Van der Brempt als Man van de Match terecht. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag. Het is een jonge speler die in de voorbereiding moeilijke maanden heeft gehad na een vermoeiend seizoen. Dan heeft hij ook nog examens en weinig vakantie gehad en had hij het moeilijk om erdoor te komen. Maar in de laatste weken komt hij weer helemaal boven water en daarom heb ik hem ook die kans gegeven tegen City, omdat hij op training alsmaar beter en beter was en dat ook verdiende. Hij toonde vandaag aan dat dat volledig verdiend was.”

BIJNA VERHUURD

Ignace Van der Brempt greep zondag dus zijn kans in het basiselftal van Club Brugge. De 19-jarige was energiek, toonde lef en een sterke fysiek. Op die manier bouwt de jonge Van der Brempt naarstig verder aan zijn persoonlijke droom om “ooit in de voeten van Mata en Thomas Meunier te treden.” Maar het verhaal van Van der Brempt had er helemaal anders kunnen uitgezien hebben. Zo was de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een andere club in 1A of 1B, maar uiteindelijk liep het dus zo’n vaart niet. Van der Brempt toonde tegen Antwerp FC – niet de minste tegenstander natuurlijk – dat hij het niveau aan de Belgische top wel degelijk meester kan.


LEES OOK: Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Moet Van der Brempt meer minuten krijgen?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

12
12
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

27
27
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

54
54
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

50
50
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

112
112
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

164
164
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

62
62
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

85
85
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

110
110
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

17
17
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

75
75
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

197
197
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

114
114
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

886
886
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

152
152
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

101
101
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

40
40
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

386
386
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

426
426
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

406
406

Meer sportnieuws