Racing Genk gaat thuis pijnlijk de boot in tegen Gent

400 stemmen
Racing Genk gaat thuis pijnlijk de boot in tegen Gent

KRC Genk wilde de nederlaag van tegen West Ham United doorspoelen in de Jupiler Pro League. AA Gent moest het slachtoffer worden, maar dat plan pakte helemaal verkeerd uit. Meer nog: de Buffalo's gaven de Limburgers thuis een stevige draai om de oren.


Bij beide ploegen werden enkele wijzigingen doorgevoerd. Zo werd Thorstvedt bij Genk naar de bank verwezen ten voordele van Trésor. Achterin verving Sadick de geblesseerde Cuesta. Muñoz keerde dan weer terug uit blessure. Bij de Buffalo's kwamen Tissoudali, De Sart en Bezus in het basiselftal. Odjidja, Chakvetadze en Owusu waren de slachtoffers.

De wedstrijd begon aan een aardig tempo met twee ploegen die er meteen invlogen. Ito dreigde al snel, maar Bolat wast bij de pinken. Gent knutselde een aanval ineen met Bezus en Samoise. Die laatste vond Depoitre, maar die kon zijn schot niet wapenen. Vervolgens was het Onuachu die dreigde. Hij kon net niet aan een voorzet van Bongonda.

Samoise stuurt Gent met voorsprong naar kleedkamer

Na 25 minuten moest Vandevoordt Nurio van de 0-1 houden, nadat de Angolees alleen op de doelman af mocht gaan. Aan de overkant vond Hrosovsky Muñoz. Bolat hield zijn netten echter schoon. Daarna was het aan Bongonda om het te proberen. Opnieuw was Bolat de boeman voor Genk. De thuisploeg werd sterker en kwam dicht bij een doelpunt via Bongonda en Onuachu, maar het was Gent dat de score opende. De jonge Samoise combineerde met Nurio en deed de rest helemaal zelf: 0-1. Een koude douche voor Genk vlak voor de rust.

Gent diept voorsprong snel uit 

Genk kwam als een geslagen hond uit de kleedkamer. Gent profiteerde daar optimaal van. Lucumi maakte een overtreding op Bezus en de bal ging op de stip. De Oekraïner zelf zette zich achter de bal en schoot de 0-2 tegen de touwen. Dat dacht hij tenminste. Tissoudali was de zestien echter te vroeg ingelopen en daardoor moest de penalty hernomen worden. Bezus verloor er zijn cool niet onder en trapte ook de tweede keer binnen.

Tissoudali maakt draai om de oren compleet

Genk was niet bij machte om iets aan de achterstand te doen. Onuachu miste op aangeven van Ito een kans die hij normaal nooit mist. De Japanner werd later naar de kant gehaald, een beslissing die op gemor werd onthaald door de Genk-fans. Na 79 minuten besloot Tissoudali de boeken helemaal toe te doen. Depoitre vond de Nederlander, die na een heerlijke actie knap binnenschoot: 0-3. Dat was meteen ook de eindstand. Genk is ondertussen weggezakt naar plaats 10. Gent heeft nu evenveel punten als de Limburgers, maar staat een plaatsje hoger.

Scoreverloop:

0-1 (43') Samoise
0-2 (60') Bezus
0-3 (79') Tissoudali



LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Wordt VD Brom ontslagen?

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

63
63
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

4
4
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

82
82
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

56
56
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

62
62
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

425
425
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

381
381
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

205
205
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

286
286
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

78
78
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

149
149
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

178
178
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

89
89
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

155
155
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

73
73
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

173
173
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

172
172
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

206
206
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

444
444
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

291
291
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

88
88
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

951
951
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

538
538
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

608
608

Meer sportnieuws