Racing Genk gaat thuis pijnlijk de boot in tegen Gent

400 stemmen
Racing Genk gaat thuis pijnlijk de boot in tegen Gent

KRC Genk wilde de nederlaag van tegen West Ham United doorspoelen in de Jupiler Pro League. AA Gent moest het slachtoffer worden, maar dat plan pakte helemaal verkeerd uit. Meer nog: de Buffalo's gaven de Limburgers thuis een stevige draai om de oren.


Bij beide ploegen werden enkele wijzigingen doorgevoerd. Zo werd Thorstvedt bij Genk naar de bank verwezen ten voordele van Trésor. Achterin verving Sadick de geblesseerde Cuesta. Muñoz keerde dan weer terug uit blessure. Bij de Buffalo's kwamen Tissoudali, De Sart en Bezus in het basiselftal. Odjidja, Chakvetadze en Owusu waren de slachtoffers.

De wedstrijd begon aan een aardig tempo met twee ploegen die er meteen invlogen. Ito dreigde al snel, maar Bolat wast bij de pinken. Gent knutselde een aanval ineen met Bezus en Samoise. Die laatste vond Depoitre, maar die kon zijn schot niet wapenen. Vervolgens was het Onuachu die dreigde. Hij kon net niet aan een voorzet van Bongonda.

Samoise stuurt Gent met voorsprong naar kleedkamer

Na 25 minuten moest Vandevoordt Nurio van de 0-1 houden, nadat de Angolees alleen op de doelman af mocht gaan. Aan de overkant vond Hrosovsky Muñoz. Bolat hield zijn netten echter schoon. Daarna was het aan Bongonda om het te proberen. Opnieuw was Bolat de boeman voor Genk. De thuisploeg werd sterker en kwam dicht bij een doelpunt via Bongonda en Onuachu, maar het was Gent dat de score opende. De jonge Samoise combineerde met Nurio en deed de rest helemaal zelf: 0-1. Een koude douche voor Genk vlak voor de rust.

Gent diept voorsprong snel uit 

Genk kwam als een geslagen hond uit de kleedkamer. Gent profiteerde daar optimaal van. Lucumi maakte een overtreding op Bezus en de bal ging op de stip. De Oekraïner zelf zette zich achter de bal en schoot de 0-2 tegen de touwen. Dat dacht hij tenminste. Tissoudali was de zestien echter te vroeg ingelopen en daardoor moest de penalty hernomen worden. Bezus verloor er zijn cool niet onder en trapte ook de tweede keer binnen.

Tissoudali maakt draai om de oren compleet

Genk was niet bij machte om iets aan de achterstand te doen. Onuachu miste op aangeven van Ito een kans die hij normaal nooit mist. De Japanner werd later naar de kant gehaald, een beslissing die op gemor werd onthaald door de Genk-fans. Na 79 minuten besloot Tissoudali de boeken helemaal toe te doen. Depoitre vond de Nederlander, die na een heerlijke actie knap binnenschoot: 0-3. Dat was meteen ook de eindstand. Genk is ondertussen weggezakt naar plaats 10. Gent heeft nu evenveel punten als de Limburgers, maar staat een plaatsje hoger.

Scoreverloop:

0-1 (43') Samoise
0-2 (60') Bezus
0-3 (79') Tissoudali



LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Wordt VD Brom ontslagen?

Meest recent

'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

102
102
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

75
75
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

102
102
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

31
31
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

237
237
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

64
64
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

215
215
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

174
174
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

215
215
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

925
925
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

463
463
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

189
189
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

164
164
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

88
88
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

231
231
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

204
204
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

572
572
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

699
699
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

327
327
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

628
628
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

486
486
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

704
704
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

302
302
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

103
103
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

291
291

Meer sportnieuws