Racing Genk gaat thuis pijnlijk de boot in tegen Gent

400 stemmen
Racing Genk gaat thuis pijnlijk de boot in tegen Gent

KRC Genk wilde de nederlaag van tegen West Ham United doorspoelen in de Jupiler Pro League. AA Gent moest het slachtoffer worden, maar dat plan pakte helemaal verkeerd uit. Meer nog: de Buffalo's gaven de Limburgers thuis een stevige draai om de oren.


Bij beide ploegen werden enkele wijzigingen doorgevoerd. Zo werd Thorstvedt bij Genk naar de bank verwezen ten voordele van Trésor. Achterin verving Sadick de geblesseerde Cuesta. Muñoz keerde dan weer terug uit blessure. Bij de Buffalo's kwamen Tissoudali, De Sart en Bezus in het basiselftal. Odjidja, Chakvetadze en Owusu waren de slachtoffers.

De wedstrijd begon aan een aardig tempo met twee ploegen die er meteen invlogen. Ito dreigde al snel, maar Bolat wast bij de pinken. Gent knutselde een aanval ineen met Bezus en Samoise. Die laatste vond Depoitre, maar die kon zijn schot niet wapenen. Vervolgens was het Onuachu die dreigde. Hij kon net niet aan een voorzet van Bongonda.

Samoise stuurt Gent met voorsprong naar kleedkamer

Na 25 minuten moest Vandevoordt Nurio van de 0-1 houden, nadat de Angolees alleen op de doelman af mocht gaan. Aan de overkant vond Hrosovsky Muñoz. Bolat hield zijn netten echter schoon. Daarna was het aan Bongonda om het te proberen. Opnieuw was Bolat de boeman voor Genk. De thuisploeg werd sterker en kwam dicht bij een doelpunt via Bongonda en Onuachu, maar het was Gent dat de score opende. De jonge Samoise combineerde met Nurio en deed de rest helemaal zelf: 0-1. Een koude douche voor Genk vlak voor de rust.

Gent diept voorsprong snel uit 

Genk kwam als een geslagen hond uit de kleedkamer. Gent profiteerde daar optimaal van. Lucumi maakte een overtreding op Bezus en de bal ging op de stip. De Oekraïner zelf zette zich achter de bal en schoot de 0-2 tegen de touwen. Dat dacht hij tenminste. Tissoudali was de zestien echter te vroeg ingelopen en daardoor moest de penalty hernomen worden. Bezus verloor er zijn cool niet onder en trapte ook de tweede keer binnen.

Tissoudali maakt draai om de oren compleet

Genk was niet bij machte om iets aan de achterstand te doen. Onuachu miste op aangeven van Ito een kans die hij normaal nooit mist. De Japanner werd later naar de kant gehaald, een beslissing die op gemor werd onthaald door de Genk-fans. Na 79 minuten besloot Tissoudali de boeken helemaal toe te doen. Depoitre vond de Nederlander, die na een heerlijke actie knap binnenschoot: 0-3. Dat was meteen ook de eindstand. Genk is ondertussen weggezakt naar plaats 10. Gent heeft nu evenveel punten als de Limburgers, maar staat een plaatsje hoger.

Scoreverloop:

0-1 (43') Samoise
0-2 (60') Bezus
0-3 (79') Tissoudali



LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Wordt VD Brom ontslagen?

Meest recent

België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

33
33
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

29
29
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

99
99
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

191
191
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

185
185
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

18
18
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

25
25
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

97
97
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

23
23
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

128
128
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

644
644
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

190
190
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

116
116
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

387
387
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

345
345
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

844
844
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

150
150
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

547
547
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

762
762

Meer sportnieuws