Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

1141
Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

Toen hij arriveerde bij Anderlecht, verklaarde Benito Raman dat hij één van de beste spelers in België wilde worden. Maar in de voorbije vijf wedstrijden startte de 26-jarige nu al even vaak op de bank bij Sporting. Nochtans waren zijn betreffende invalbeurten steeds van een hoog niveau en maakte hij toen meermaals het verschil.


SUPERSUB

“Met mijn ervaring uit Duitsland zou ik bij de beste spelers in België moeten horen.” Benito Raman is niet bang om zichzelf hoge verwachtingen aan te meten. De 26-jarige aanvaller behoort dit seizoen effectief tot één van de beste spelers van Anderlecht, maar één van de beste spelers van België is hij echter nog niet geworden. In de voorbije weken evolueerde Raman zelfs van een basisspeler tot een invaller, maar dan wel ééntje die steeds het verschil maakt.



In de voorbije drie wedstrijden was Benito Raman als invaller namelijk telkens beslissend voor Anderlecht. Tegen KV Oostende en Club Brugge scoorde de energieke aanvaller twee keer een cruciale gelijkmaker, waardoor hij vorige week tegen Sint-Truiden terug in het basiselftal van Vincent Kompany verwacht werd. Maar dat bleek een misrekening. Raman startte in Limburg opnieuw op de bank, maar als invaller was hij opnieuw beslissend door een uitgelokte strafschop.

VLEUGJE ZOTTIGHEID

Vincent Kompany spreekt zich zelden uit over individuele gevallen in zijn ploeg, en de coach van Anderlecht vindt het belangrijk dat zijn team een bank heeft. Kompany vindt het in bepaalde wedstrijden ook gemakkelijker om de laatste dertig minuten te spelen dan de eerste zestig minuten. “Zo koester ik enorm veel liefde voor Benny ( Benito Raman, red.). Hij is creatief en brengt een vleugje zottigheid. Hij geeft alles”, verklaarde Kompany na de match tegen Sint-Truiden.

De concurrentie in de aanvalslinie van RSC Anderlecht is dan ook bijzonder groot: Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn pure centrumspitsen, terwijl Yari Verschaeren en ook Lior Refaelov als hangende spits kunnen opereren. Benito Raman kan ook op beide posities opereren, maar in de voorbije weken is de 26-jarige echter nadrukkelijk naar het achterplan verdwenen - ondanks zijn beslissendheid in de voorbije drie matchen tegen KV Oostende, Club Brugge en Sint-Truiden.



Vincent Kompany is ook een coach die zijn ploeg niet enkel opstelt op basis van de voorbije matchen. Kompany bepaalt zijn ploeg door een combinatie van vorm, de tegenstander en de eigen trainingen: dat is de grootste reden waarom hij Benito Raman tegen Club Brugge of Sint-Truiden niet aan de aftrap bracht. Maar gezien Ramans uitstekende vorm en beslissendheid als invaller, blijft dat weliswaar toch een vreemde keuze voor de buitenwereld.

DRINGEND TIJD

Zo begon Benito Raman tegen Sint-Truiden nu al voor de vijfde competitiewedstrijd op rij als invaller. “We proberen niet te veel met het individu bezig te zijn en vooral spelers op te stellen in functie van de rol die we ingevuld willen zien”, verklaarde Vincent Kompany het bankzitterstatuut van Raman. “De ene week zal Raman spelen, de andere Zirkzee, Refaelov of Verschaeren. Er is veel concurrentie. Alle spelers moeten hun beste niveau nastreven. Wij zullen proberen de best mogelijke beslissingen te nemen en de spelers op te stellen die het best in vorm zijn.”

Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Vincent Kompany te betrappen valt op opvallende personeelskeuzes. Ook verschillende analisten stelden dit eerder al aan de kaak. Zoals Marc Degryse dit weekend in Het Laatste Nieuws. “Tegen Club was ik onder de indruk, maar tegen Sint-Truiden waren er dan toch weer rare dingen. Verschaeren was goed op dreef, Raman was goed ingevallen, maar ineens stond Amuzu in de basiself. Ik snap dat niet.”



Benito Raman heeft altijd een meerwaarde in de huidige ploeg van Anderlecht. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang is hij een belangrijke factor in het offensieve compartiment, en anderzijds helpt hij het middenveld te ontlasten. Bovendien vindt Raman dit seizoen erg gemakkelijk de weg naar het doel. Momenteel is hij immers de achtste vlotscorendste centrumspits van de Belgische competitie én is hij de clubtopschutter van Anderlecht. Dringend tijd om Raman terug in de basis op te stellen?

LEES OOK: Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Moet Raman starten bij Anderlecht?

Meest recent

De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

0
0
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

186
186
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

42
42
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

40
40
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

0
0
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

23
23
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

107
107
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

42
42
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

119
119
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

191
191
Sleutelmatch Club: Leko plakt percentage op clash met Lens

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

167
167
Beerschot mét Rits; Bruno kiest opnieuw onuitgegeven elftal

Zondagavond staat dé topaffiche in de 1/16de finales van Croky Cup op het programma. Zo gaat ...

61
61
Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

43
43
'Commotie rond Noa Lang: ervaren ploegmaat moet ingrijpen'

Na de nederlaag op hekkensluiter Venezia is de spanning bij SSC Napoli om te snijden. Zo kreeg Kevin ...

134
134
Croky Cup: Rochefort schrijft sprookje met totale afgang AA Gent

De 1/16de finales van de Croky Cup hebben dan toch een eerste grote stunt opgeleverd. Zo wist Union ...

162
162
Vreven verbaasd: "Had ik niet verwacht van Club Brugge"

De clubs uit de lagere regionen hebben voorlopig nog niet kunnen stunten in de 1/16de finales van de ...

234
234
Simeone gecharmeerd: opvolger Alvarez uit Jupiler Pro League?

Na een heuse soap slaagde Atlético Madrid er afgelopen zomer dan toch in om Julian Alvarez ...

90
90
Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

118
118
Bijzonder beeld Kompany: Bayern geeft publiekelijke reactie

In de Bundesliga heeft Bayern München zaterdagavond serieus uitgehaald. Zo kreeg RB Leipzig een ...

71
71
Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

239
239
Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

196
196
'Opvolger Tresoldi: Club Brugge stort zich op oude bekende'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van de gegeerde Nicolo Tresoldi. En dus ...

338
338
Anderlecht met mes tussen tanden: "Bij een nederlaag ..."

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

343
343
De Bruyne krijgt volle laag: pijnlijke Conte-onthulling

Het kan snel verkeren in het voetbal. Een week geleden was Kevin De Bruyne nog de grote held bij SSC ...

168
168
Leko trekt duidelijke conclusie na 'tricky' bekerzege

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

236
236

Meer sportnieuws