Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

1141
Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

Toen hij arriveerde bij Anderlecht, verklaarde Benito Raman dat hij één van de beste spelers in België wilde worden. Maar in de voorbije vijf wedstrijden startte de 26-jarige nu al even vaak op de bank bij Sporting. Nochtans waren zijn betreffende invalbeurten steeds van een hoog niveau en maakte hij toen meermaals het verschil.


SUPERSUB

“Met mijn ervaring uit Duitsland zou ik bij de beste spelers in België moeten horen.” Benito Raman is niet bang om zichzelf hoge verwachtingen aan te meten. De 26-jarige aanvaller behoort dit seizoen effectief tot één van de beste spelers van Anderlecht, maar één van de beste spelers van België is hij echter nog niet geworden. In de voorbije weken evolueerde Raman zelfs van een basisspeler tot een invaller, maar dan wel ééntje die steeds het verschil maakt.



In de voorbije drie wedstrijden was Benito Raman als invaller namelijk telkens beslissend voor Anderlecht. Tegen KV Oostende en Club Brugge scoorde de energieke aanvaller twee keer een cruciale gelijkmaker, waardoor hij vorige week tegen Sint-Truiden terug in het basiselftal van Vincent Kompany verwacht werd. Maar dat bleek een misrekening. Raman startte in Limburg opnieuw op de bank, maar als invaller was hij opnieuw beslissend door een uitgelokte strafschop.

VLEUGJE ZOTTIGHEID

Vincent Kompany spreekt zich zelden uit over individuele gevallen in zijn ploeg, en de coach van Anderlecht vindt het belangrijk dat zijn team een bank heeft. Kompany vindt het in bepaalde wedstrijden ook gemakkelijker om de laatste dertig minuten te spelen dan de eerste zestig minuten. “Zo koester ik enorm veel liefde voor Benny ( Benito Raman, red.). Hij is creatief en brengt een vleugje zottigheid. Hij geeft alles”, verklaarde Kompany na de match tegen Sint-Truiden.

De concurrentie in de aanvalslinie van RSC Anderlecht is dan ook bijzonder groot: Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn pure centrumspitsen, terwijl Yari Verschaeren en ook Lior Refaelov als hangende spits kunnen opereren. Benito Raman kan ook op beide posities opereren, maar in de voorbije weken is de 26-jarige echter nadrukkelijk naar het achterplan verdwenen - ondanks zijn beslissendheid in de voorbije drie matchen tegen KV Oostende, Club Brugge en Sint-Truiden.



Vincent Kompany is ook een coach die zijn ploeg niet enkel opstelt op basis van de voorbije matchen. Kompany bepaalt zijn ploeg door een combinatie van vorm, de tegenstander en de eigen trainingen: dat is de grootste reden waarom hij Benito Raman tegen Club Brugge of Sint-Truiden niet aan de aftrap bracht. Maar gezien Ramans uitstekende vorm en beslissendheid als invaller, blijft dat weliswaar toch een vreemde keuze voor de buitenwereld.

DRINGEND TIJD

Zo begon Benito Raman tegen Sint-Truiden nu al voor de vijfde competitiewedstrijd op rij als invaller. “We proberen niet te veel met het individu bezig te zijn en vooral spelers op te stellen in functie van de rol die we ingevuld willen zien”, verklaarde Vincent Kompany het bankzitterstatuut van Raman. “De ene week zal Raman spelen, de andere Zirkzee, Refaelov of Verschaeren. Er is veel concurrentie. Alle spelers moeten hun beste niveau nastreven. Wij zullen proberen de best mogelijke beslissingen te nemen en de spelers op te stellen die het best in vorm zijn.”

Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Vincent Kompany te betrappen valt op opvallende personeelskeuzes. Ook verschillende analisten stelden dit eerder al aan de kaak. Zoals Marc Degryse dit weekend in Het Laatste Nieuws. “Tegen Club was ik onder de indruk, maar tegen Sint-Truiden waren er dan toch weer rare dingen. Verschaeren was goed op dreef, Raman was goed ingevallen, maar ineens stond Amuzu in de basiself. Ik snap dat niet.”



Benito Raman heeft altijd een meerwaarde in de huidige ploeg van Anderlecht. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang is hij een belangrijke factor in het offensieve compartiment, en anderzijds helpt hij het middenveld te ontlasten. Bovendien vindt Raman dit seizoen erg gemakkelijk de weg naar het doel. Momenteel is hij immers de achtste vlotscorendste centrumspits van de Belgische competitie én is hij de clubtopschutter van Anderlecht. Dringend tijd om Raman terug in de basis op te stellen?

LEES OOK: 8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

Moet Raman starten bij Anderlecht?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

95
95
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

27
27
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

23
23
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

57
57
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

111
111
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

331
331
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

185
185
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

64
64
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

53
53
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

84
84
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

169
169
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

128
128
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

405
405
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

319
319
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

364
364
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

610
610
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

215
215
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

379
379
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

353
353
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

411
411

Meer sportnieuws