Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

1141
Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

Toen hij arriveerde bij Anderlecht, verklaarde Benito Raman dat hij één van de beste spelers in België wilde worden. Maar in de voorbije vijf wedstrijden startte de 26-jarige nu al even vaak op de bank bij Sporting. Nochtans waren zijn betreffende invalbeurten steeds van een hoog niveau en maakte hij toen meermaals het verschil.


SUPERSUB

“Met mijn ervaring uit Duitsland zou ik bij de beste spelers in België moeten horen.” Benito Raman is niet bang om zichzelf hoge verwachtingen aan te meten. De 26-jarige aanvaller behoort dit seizoen effectief tot één van de beste spelers van Anderlecht, maar één van de beste spelers van België is hij echter nog niet geworden. In de voorbije weken evolueerde Raman zelfs van een basisspeler tot een invaller, maar dan wel ééntje die steeds het verschil maakt.



In de voorbije drie wedstrijden was Benito Raman als invaller namelijk telkens beslissend voor Anderlecht. Tegen KV Oostende en Club Brugge scoorde de energieke aanvaller twee keer een cruciale gelijkmaker, waardoor hij vorige week tegen Sint-Truiden terug in het basiselftal van Vincent Kompany verwacht werd. Maar dat bleek een misrekening. Raman startte in Limburg opnieuw op de bank, maar als invaller was hij opnieuw beslissend door een uitgelokte strafschop.

VLEUGJE ZOTTIGHEID

Vincent Kompany spreekt zich zelden uit over individuele gevallen in zijn ploeg, en de coach van Anderlecht vindt het belangrijk dat zijn team een bank heeft. Kompany vindt het in bepaalde wedstrijden ook gemakkelijker om de laatste dertig minuten te spelen dan de eerste zestig minuten. “Zo koester ik enorm veel liefde voor Benny ( Benito Raman, red.). Hij is creatief en brengt een vleugje zottigheid. Hij geeft alles”, verklaarde Kompany na de match tegen Sint-Truiden.

De concurrentie in de aanvalslinie van RSC Anderlecht is dan ook bijzonder groot: Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn pure centrumspitsen, terwijl Yari Verschaeren en ook Lior Refaelov als hangende spits kunnen opereren. Benito Raman kan ook op beide posities opereren, maar in de voorbije weken is de 26-jarige echter nadrukkelijk naar het achterplan verdwenen - ondanks zijn beslissendheid in de voorbije drie matchen tegen KV Oostende, Club Brugge en Sint-Truiden.



Vincent Kompany is ook een coach die zijn ploeg niet enkel opstelt op basis van de voorbije matchen. Kompany bepaalt zijn ploeg door een combinatie van vorm, de tegenstander en de eigen trainingen: dat is de grootste reden waarom hij Benito Raman tegen Club Brugge of Sint-Truiden niet aan de aftrap bracht. Maar gezien Ramans uitstekende vorm en beslissendheid als invaller, blijft dat weliswaar toch een vreemde keuze voor de buitenwereld.

DRINGEND TIJD

Zo begon Benito Raman tegen Sint-Truiden nu al voor de vijfde competitiewedstrijd op rij als invaller. “We proberen niet te veel met het individu bezig te zijn en vooral spelers op te stellen in functie van de rol die we ingevuld willen zien”, verklaarde Vincent Kompany het bankzitterstatuut van Raman. “De ene week zal Raman spelen, de andere Zirkzee, Refaelov of Verschaeren. Er is veel concurrentie. Alle spelers moeten hun beste niveau nastreven. Wij zullen proberen de best mogelijke beslissingen te nemen en de spelers op te stellen die het best in vorm zijn.”

Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Vincent Kompany te betrappen valt op opvallende personeelskeuzes. Ook verschillende analisten stelden dit eerder al aan de kaak. Zoals Marc Degryse dit weekend in Het Laatste Nieuws. “Tegen Club was ik onder de indruk, maar tegen Sint-Truiden waren er dan toch weer rare dingen. Verschaeren was goed op dreef, Raman was goed ingevallen, maar ineens stond Amuzu in de basiself. Ik snap dat niet.”



Benito Raman heeft altijd een meerwaarde in de huidige ploeg van Anderlecht. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang is hij een belangrijke factor in het offensieve compartiment, en anderzijds helpt hij het middenveld te ontlasten. Bovendien vindt Raman dit seizoen erg gemakkelijk de weg naar het doel. Momenteel is hij immers de achtste vlotscorendste centrumspits van de Belgische competitie én is hij de clubtopschutter van Anderlecht. Dringend tijd om Raman terug in de basis op te stellen?

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Moet Raman starten bij Anderlecht?

Meest recent

Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

3
3
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

29
29
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

26
26
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

62
62
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

64
64
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

65
65
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

215
215
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

95
95
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

324
324
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

161
161
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

362
362
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

294
294
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

447
447
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

293
293
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

100
100
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

91
91
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

47
47
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

200
200
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

146
146
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

237
237
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

227
227
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

366
366
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

78
78
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

69
69
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

613
613

Meer sportnieuws