Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

1141
Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

Toen hij arriveerde bij Anderlecht, verklaarde Benito Raman dat hij één van de beste spelers in België wilde worden. Maar in de voorbije vijf wedstrijden startte de 26-jarige nu al even vaak op de bank bij Sporting. Nochtans waren zijn betreffende invalbeurten steeds van een hoog niveau en maakte hij toen meermaals het verschil.


SUPERSUB

“Met mijn ervaring uit Duitsland zou ik bij de beste spelers in België moeten horen.” Benito Raman is niet bang om zichzelf hoge verwachtingen aan te meten. De 26-jarige aanvaller behoort dit seizoen effectief tot één van de beste spelers van Anderlecht, maar één van de beste spelers van België is hij echter nog niet geworden. In de voorbije weken evolueerde Raman zelfs van een basisspeler tot een invaller, maar dan wel ééntje die steeds het verschil maakt.



In de voorbije drie wedstrijden was Benito Raman als invaller namelijk telkens beslissend voor Anderlecht. Tegen KV Oostende en Club Brugge scoorde de energieke aanvaller twee keer een cruciale gelijkmaker, waardoor hij vorige week tegen Sint-Truiden terug in het basiselftal van Vincent Kompany verwacht werd. Maar dat bleek een misrekening. Raman startte in Limburg opnieuw op de bank, maar als invaller was hij opnieuw beslissend door een uitgelokte strafschop.

VLEUGJE ZOTTIGHEID

Vincent Kompany spreekt zich zelden uit over individuele gevallen in zijn ploeg, en de coach van Anderlecht vindt het belangrijk dat zijn team een bank heeft. Kompany vindt het in bepaalde wedstrijden ook gemakkelijker om de laatste dertig minuten te spelen dan de eerste zestig minuten. “Zo koester ik enorm veel liefde voor Benny ( Benito Raman, red.). Hij is creatief en brengt een vleugje zottigheid. Hij geeft alles”, verklaarde Kompany na de match tegen Sint-Truiden.

De concurrentie in de aanvalslinie van RSC Anderlecht is dan ook bijzonder groot: Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn pure centrumspitsen, terwijl Yari Verschaeren en ook Lior Refaelov als hangende spits kunnen opereren. Benito Raman kan ook op beide posities opereren, maar in de voorbije weken is de 26-jarige echter nadrukkelijk naar het achterplan verdwenen - ondanks zijn beslissendheid in de voorbije drie matchen tegen KV Oostende, Club Brugge en Sint-Truiden.



Vincent Kompany is ook een coach die zijn ploeg niet enkel opstelt op basis van de voorbije matchen. Kompany bepaalt zijn ploeg door een combinatie van vorm, de tegenstander en de eigen trainingen: dat is de grootste reden waarom hij Benito Raman tegen Club Brugge of Sint-Truiden niet aan de aftrap bracht. Maar gezien Ramans uitstekende vorm en beslissendheid als invaller, blijft dat weliswaar toch een vreemde keuze voor de buitenwereld.

DRINGEND TIJD

Zo begon Benito Raman tegen Sint-Truiden nu al voor de vijfde competitiewedstrijd op rij als invaller. “We proberen niet te veel met het individu bezig te zijn en vooral spelers op te stellen in functie van de rol die we ingevuld willen zien”, verklaarde Vincent Kompany het bankzitterstatuut van Raman. “De ene week zal Raman spelen, de andere Zirkzee, Refaelov of Verschaeren. Er is veel concurrentie. Alle spelers moeten hun beste niveau nastreven. Wij zullen proberen de best mogelijke beslissingen te nemen en de spelers op te stellen die het best in vorm zijn.”

Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Vincent Kompany te betrappen valt op opvallende personeelskeuzes. Ook verschillende analisten stelden dit eerder al aan de kaak. Zoals Marc Degryse dit weekend in Het Laatste Nieuws. “Tegen Club was ik onder de indruk, maar tegen Sint-Truiden waren er dan toch weer rare dingen. Verschaeren was goed op dreef, Raman was goed ingevallen, maar ineens stond Amuzu in de basiself. Ik snap dat niet.”



Benito Raman heeft altijd een meerwaarde in de huidige ploeg van Anderlecht. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang is hij een belangrijke factor in het offensieve compartiment, en anderzijds helpt hij het middenveld te ontlasten. Bovendien vindt Raman dit seizoen erg gemakkelijk de weg naar het doel. Momenteel is hij immers de achtste vlotscorendste centrumspits van de Belgische competitie én is hij de clubtopschutter van Anderlecht. Dringend tijd om Raman terug in de basis op te stellen?

LEES OOK: N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

Moet Raman starten bij Anderlecht?

Meest recent

‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

83
83
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

34
34
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

291
291
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

7
7
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

233
233
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

33
33
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

207
207
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

302
302
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

361
361
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

183
183
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

63
63
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

169
169
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

140
140
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

117
117
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

363
363
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

126
126
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

41
41
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

232
232
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

100
100
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

451
451
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

142
142
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

943
943
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

947
947
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

640
640
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

173
173

Meer sportnieuws