Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

1141
Raman in hopeloze situatie terecht bij Anderlecht

Toen hij arriveerde bij Anderlecht, verklaarde Benito Raman dat hij één van de beste spelers in België wilde worden. Maar in de voorbije vijf wedstrijden startte de 26-jarige nu al even vaak op de bank bij Sporting. Nochtans waren zijn betreffende invalbeurten steeds van een hoog niveau en maakte hij toen meermaals het verschil.


SUPERSUB

“Met mijn ervaring uit Duitsland zou ik bij de beste spelers in België moeten horen.” Benito Raman is niet bang om zichzelf hoge verwachtingen aan te meten. De 26-jarige aanvaller behoort dit seizoen effectief tot één van de beste spelers van Anderlecht, maar één van de beste spelers van België is hij echter nog niet geworden. In de voorbije weken evolueerde Raman zelfs van een basisspeler tot een invaller, maar dan wel ééntje die steeds het verschil maakt.



In de voorbije drie wedstrijden was Benito Raman als invaller namelijk telkens beslissend voor Anderlecht. Tegen KV Oostende en Club Brugge scoorde de energieke aanvaller twee keer een cruciale gelijkmaker, waardoor hij vorige week tegen Sint-Truiden terug in het basiselftal van Vincent Kompany verwacht werd. Maar dat bleek een misrekening. Raman startte in Limburg opnieuw op de bank, maar als invaller was hij opnieuw beslissend door een uitgelokte strafschop.

VLEUGJE ZOTTIGHEID

Vincent Kompany spreekt zich zelden uit over individuele gevallen in zijn ploeg, en de coach van Anderlecht vindt het belangrijk dat zijn team een bank heeft. Kompany vindt het in bepaalde wedstrijden ook gemakkelijker om de laatste dertig minuten te spelen dan de eerste zestig minuten. “Zo koester ik enorm veel liefde voor Benny ( Benito Raman, red.). Hij is creatief en brengt een vleugje zottigheid. Hij geeft alles”, verklaarde Kompany na de match tegen Sint-Truiden.

De concurrentie in de aanvalslinie van RSC Anderlecht is dan ook bijzonder groot: Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn pure centrumspitsen, terwijl Yari Verschaeren en ook Lior Refaelov als hangende spits kunnen opereren. Benito Raman kan ook op beide posities opereren, maar in de voorbije weken is de 26-jarige echter nadrukkelijk naar het achterplan verdwenen - ondanks zijn beslissendheid in de voorbije drie matchen tegen KV Oostende, Club Brugge en Sint-Truiden.



Vincent Kompany is ook een coach die zijn ploeg niet enkel opstelt op basis van de voorbije matchen. Kompany bepaalt zijn ploeg door een combinatie van vorm, de tegenstander en de eigen trainingen: dat is de grootste reden waarom hij Benito Raman tegen Club Brugge of Sint-Truiden niet aan de aftrap bracht. Maar gezien Ramans uitstekende vorm en beslissendheid als invaller, blijft dat weliswaar toch een vreemde keuze voor de buitenwereld.

DRINGEND TIJD

Zo begon Benito Raman tegen Sint-Truiden nu al voor de vijfde competitiewedstrijd op rij als invaller. “We proberen niet te veel met het individu bezig te zijn en vooral spelers op te stellen in functie van de rol die we ingevuld willen zien”, verklaarde Vincent Kompany het bankzitterstatuut van Raman. “De ene week zal Raman spelen, de andere Zirkzee, Refaelov of Verschaeren. Er is veel concurrentie. Alle spelers moeten hun beste niveau nastreven. Wij zullen proberen de best mogelijke beslissingen te nemen en de spelers op te stellen die het best in vorm zijn.”

Het is niet de eerste keer dit seizoen dat Vincent Kompany te betrappen valt op opvallende personeelskeuzes. Ook verschillende analisten stelden dit eerder al aan de kaak. Zoals Marc Degryse dit weekend in Het Laatste Nieuws. “Tegen Club was ik onder de indruk, maar tegen Sint-Truiden waren er dan toch weer rare dingen. Verschaeren was goed op dreef, Raman was goed ingevallen, maar ineens stond Amuzu in de basiself. Ik snap dat niet.”



Benito Raman heeft altijd een meerwaarde in de huidige ploeg van Anderlecht. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang is hij een belangrijke factor in het offensieve compartiment, en anderzijds helpt hij het middenveld te ontlasten. Bovendien vindt Raman dit seizoen erg gemakkelijk de weg naar het doel. Momenteel is hij immers de achtste vlotscorendste centrumspits van de Belgische competitie én is hij de clubtopschutter van Anderlecht. Dringend tijd om Raman terug in de basis op te stellen?

LEES OOK: Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

Moet Raman starten bij Anderlecht?

Meest recent

AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

24
24
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

129
129
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

93
93
Alderweireld op 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

144
144
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

116
116
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

164
164
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

187
187
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

114
114
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

283
283
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

275
275
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

38
38
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

47
47
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

176
176
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

63
63
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

121
121
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

179
179
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

546
546
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

295
295
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

29
29
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

137
137
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

107
107
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

275
275
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

221
221
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

345
345
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

385
385

Meer sportnieuws