Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

door
Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

Bij PSV hebben ze goede herinneringen aan hun Belgische aanvallers. Met Yorbe Vertessen lijkt er een nieuwe Belg door te breken. De verwachtingen zijn echter hoog vanwege zijn illustere voorgangers. 

PSV-trainer Roger Schmidt gaf aan dat ‘Vertessen alles heeft om een topspeler voor PSV te worden’. Vertessen is 20 jaar en ook belofteninternational bij België. Hij zal tegen Ajax in de basis starten, aangezien Noni Madueke en Cody Gakpo geblesseerd zijn. De snelle Vertessen mocht dit seizoen al 17 keer in actie komen bij PSV en hij scoorde 3 keer en gaf 3 assists. Hij heeft goede herinneringen aan Ajax, want in de supercup wist hij enkele maanden geleden nog een goal en assist achter zijn naam te zetten tijdens de 0-4-zege tegen de Amsterdammers. 

Vertessen lijkt dus op weg om de volgende Belg te worden die kan doorbreken in Eindhoven. Daar hebben ze goede ervaringen met Belgische aanvallers. Vooral Luc Nilis was er een echte clubheld. ‘Lucky Luc’ speelde 212 wedstrijden voor de club en daarin was hij goed voor 133 goals en 61 assists. Nilis groeide uit tot één van de beste spelers uit de clubgeschiedenis. 



Ook Dries Mertens brak bij PSV helemaal door aan de top. ‘Driesje’ werd er Dries met 45 goals en 43 assists in 88 wedstrijden. Hij werd nadien verkocht aan Napoli en groeide uit tot een clubicoon van de Napolitanen. Een andere aanvaller die het best goed deed bij PSV, was Gilles De Bilde. In 67 partijen kwam de linkspoot er toen aan 32 doelpunten en 9 assists, waardoor hij na twee jaar voor 5 miljoen euro werd verkocht aan Sheffield Wednesday. 

Er is ook één grote Belgische naam die het niet kon waarmaken in Eindhoven. Marc Degryse streek er neer op zijn 30Ste, maar hij werd er nooit een sterkhouder. Met 6 goals en 2 assists in 40 wedstrijden kende hij er een anonieme periode van twee seizoenen.

LEES OOK: Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

Gaat Vertessen in de voetsporen treden van Mertens, Nilis en De Bilde?

Meest recent

'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

2
2
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

86
86
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

108
108
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

67
67
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

250
250
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

209
209
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

68
68
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

571
571
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

197
197
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

315
315
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

816
816
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

315
315
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

543
543
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

331
331
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

688
688
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

837
837
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

847
847
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

62
62
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1126
1126
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

890
890
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

445
445
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

515
515
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

777
777
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

398
398
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

383
383

Meer sportnieuws