Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

door
Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

Bij PSV hebben ze goede herinneringen aan hun Belgische aanvallers. Met Yorbe Vertessen lijkt er een nieuwe Belg door te breken. De verwachtingen zijn echter hoog vanwege zijn illustere voorgangers. 

PSV-trainer Roger Schmidt gaf aan dat ‘Vertessen alles heeft om een topspeler voor PSV te worden’. Vertessen is 20 jaar en ook belofteninternational bij België. Hij zal tegen Ajax in de basis starten, aangezien Noni Madueke en Cody Gakpo geblesseerd zijn. De snelle Vertessen mocht dit seizoen al 17 keer in actie komen bij PSV en hij scoorde 3 keer en gaf 3 assists. Hij heeft goede herinneringen aan Ajax, want in de supercup wist hij enkele maanden geleden nog een goal en assist achter zijn naam te zetten tijdens de 0-4-zege tegen de Amsterdammers. 

Vertessen lijkt dus op weg om de volgende Belg te worden die kan doorbreken in Eindhoven. Daar hebben ze goede ervaringen met Belgische aanvallers. Vooral Luc Nilis was er een echte clubheld. ‘Lucky Luc’ speelde 212 wedstrijden voor de club en daarin was hij goed voor 133 goals en 61 assists. Nilis groeide uit tot één van de beste spelers uit de clubgeschiedenis. 



Ook Dries Mertens brak bij PSV helemaal door aan de top. ‘Driesje’ werd er Dries met 45 goals en 43 assists in 88 wedstrijden. Hij werd nadien verkocht aan Napoli en groeide uit tot een clubicoon van de Napolitanen. Een andere aanvaller die het best goed deed bij PSV, was Gilles De Bilde. In 67 partijen kwam de linkspoot er toen aan 32 doelpunten en 9 assists, waardoor hij na twee jaar voor 5 miljoen euro werd verkocht aan Sheffield Wednesday. 

Er is ook één grote Belgische naam die het niet kon waarmaken in Eindhoven. Marc Degryse streek er neer op zijn 30Ste, maar hij werd er nooit een sterkhouder. Met 6 goals en 2 assists in 40 wedstrijden kende hij er een anonieme periode van twee seizoenen.

Gaat Vertessen in de voetsporen treden van Mertens, Nilis en De Bilde?

Meest recent

Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

0
0
Garcia spreekt zich uit over WK-kansen van Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

2
2
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

1
1
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

23
23
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

155
155
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

112
112
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

611
611
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

113
113
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

156
156
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

327
327
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

68
68
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

581
581
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

393
393
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

557
557
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

504
504
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

263
263
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1274
1274
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

369
369
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

392
392
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

155
155
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

325
325
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

201
201
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

84
84
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

859
859

Meer sportnieuws