Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

95 stemmen
Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

Bij PSV hebben ze goede herinneringen aan hun Belgische aanvallers. Met Yorbe Vertessen lijkt er een nieuwe Belg door te breken. De verwachtingen zijn echter hoog vanwege zijn illustere voorgangers. 

PSV-trainer Roger Schmidt gaf aan dat ‘Vertessen alles heeft om een topspeler voor PSV te worden’. Vertessen is 20 jaar en ook belofteninternational bij België. Hij zal tegen Ajax in de basis starten, aangezien Noni Madueke en Cody Gakpo geblesseerd zijn. De snelle Vertessen mocht dit seizoen al 17 keer in actie komen bij PSV en hij scoorde 3 keer en gaf 3 assists. Hij heeft goede herinneringen aan Ajax, want in de supercup wist hij enkele maanden geleden nog een goal en assist achter zijn naam te zetten tijdens de 0-4-zege tegen de Amsterdammers. 

Vertessen lijkt dus op weg om de volgende Belg te worden die kan doorbreken in Eindhoven. Daar hebben ze goede ervaringen met Belgische aanvallers. Vooral Luc Nilis was er een echte clubheld. ‘Lucky Luc’ speelde 212 wedstrijden voor de club en daarin was hij goed voor 133 goals en 61 assists. Nilis groeide uit tot één van de beste spelers uit de clubgeschiedenis. 



Ook Dries Mertens brak bij PSV helemaal door aan de top. ‘Driesje’ werd er Dries met 45 goals en 43 assists in 88 wedstrijden. Hij werd nadien verkocht aan Napoli en groeide uit tot een clubicoon van de Napolitanen. Een andere aanvaller die het best goed deed bij PSV, was Gilles De Bilde. In 67 partijen kwam de linkspoot er toen aan 32 doelpunten en 9 assists, waardoor hij na twee jaar voor 5 miljoen euro werd verkocht aan Sheffield Wednesday. 

Er is ook één grote Belgische naam die het niet kon waarmaken in Eindhoven. Marc Degryse streek er neer op zijn 30Ste, maar hij werd er nooit een sterkhouder. Met 6 goals en 2 assists in 40 wedstrijden kende hij er een anonieme periode van twee seizoenen.

LEES OOK: Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Gaat Vertessen in de voetsporen treden van Mertens, Nilis en De Bilde?

Meest recent

Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

36
36
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

230
230
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

310
310
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

286
286
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

413
413
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

116
116
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

145
145
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

80
80
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

82
82
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

175
175
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

288
288
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

640
640
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

159
159
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

84
84
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

277
277
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

417
417
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

300
300
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

114
114
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

236
236
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

389
389
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

641
641
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

85
85

Meer sportnieuws