Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

door
Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

Bij PSV hebben ze goede herinneringen aan hun Belgische aanvallers. Met Yorbe Vertessen lijkt er een nieuwe Belg door te breken. De verwachtingen zijn echter hoog vanwege zijn illustere voorgangers. 

PSV-trainer Roger Schmidt gaf aan dat ‘Vertessen alles heeft om een topspeler voor PSV te worden’. Vertessen is 20 jaar en ook belofteninternational bij België. Hij zal tegen Ajax in de basis starten, aangezien Noni Madueke en Cody Gakpo geblesseerd zijn. De snelle Vertessen mocht dit seizoen al 17 keer in actie komen bij PSV en hij scoorde 3 keer en gaf 3 assists. Hij heeft goede herinneringen aan Ajax, want in de supercup wist hij enkele maanden geleden nog een goal en assist achter zijn naam te zetten tijdens de 0-4-zege tegen de Amsterdammers. 

Vertessen lijkt dus op weg om de volgende Belg te worden die kan doorbreken in Eindhoven. Daar hebben ze goede ervaringen met Belgische aanvallers. Vooral Luc Nilis was er een echte clubheld. ‘Lucky Luc’ speelde 212 wedstrijden voor de club en daarin was hij goed voor 133 goals en 61 assists. Nilis groeide uit tot één van de beste spelers uit de clubgeschiedenis. 



Ook Dries Mertens brak bij PSV helemaal door aan de top. ‘Driesje’ werd er Dries met 45 goals en 43 assists in 88 wedstrijden. Hij werd nadien verkocht aan Napoli en groeide uit tot een clubicoon van de Napolitanen. Een andere aanvaller die het best goed deed bij PSV, was Gilles De Bilde. In 67 partijen kwam de linkspoot er toen aan 32 doelpunten en 9 assists, waardoor hij na twee jaar voor 5 miljoen euro werd verkocht aan Sheffield Wednesday. 

Er is ook één grote Belgische naam die het niet kon waarmaken in Eindhoven. Marc Degryse streek er neer op zijn 30Ste, maar hij werd er nooit een sterkhouder. Met 6 goals en 2 assists in 40 wedstrijden kende hij er een anonieme periode van twee seizoenen.

LEES OOK: België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Gaat Vertessen in de voetsporen treden van Mertens, Nilis en De Bilde?

Meest recent

Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

6
6
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

81
81
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

19
19
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

53
53
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

415
415
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

104
104
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

276
276
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

238
238
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

406
406
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

346
346
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

605
605
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

571
571
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

335
335
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

111
111
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

44
44
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

330
330
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

383
383
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

50
50
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

867
867
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

173
173
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

549
549
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

299
299
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

136
136
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

920
920

Meer sportnieuws