Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

door
Vertessen in de voetsporen van Nilis of Degryse?

Bij PSV hebben ze goede herinneringen aan hun Belgische aanvallers. Met Yorbe Vertessen lijkt er een nieuwe Belg door te breken. De verwachtingen zijn echter hoog vanwege zijn illustere voorgangers. 

PSV-trainer Roger Schmidt gaf aan dat ‘Vertessen alles heeft om een topspeler voor PSV te worden’. Vertessen is 20 jaar en ook belofteninternational bij België. Hij zal tegen Ajax in de basis starten, aangezien Noni Madueke en Cody Gakpo geblesseerd zijn. De snelle Vertessen mocht dit seizoen al 17 keer in actie komen bij PSV en hij scoorde 3 keer en gaf 3 assists. Hij heeft goede herinneringen aan Ajax, want in de supercup wist hij enkele maanden geleden nog een goal en assist achter zijn naam te zetten tijdens de 0-4-zege tegen de Amsterdammers. 

Vertessen lijkt dus op weg om de volgende Belg te worden die kan doorbreken in Eindhoven. Daar hebben ze goede ervaringen met Belgische aanvallers. Vooral Luc Nilis was er een echte clubheld. ‘Lucky Luc’ speelde 212 wedstrijden voor de club en daarin was hij goed voor 133 goals en 61 assists. Nilis groeide uit tot één van de beste spelers uit de clubgeschiedenis. 



Ook Dries Mertens brak bij PSV helemaal door aan de top. ‘Driesje’ werd er Dries met 45 goals en 43 assists in 88 wedstrijden. Hij werd nadien verkocht aan Napoli en groeide uit tot een clubicoon van de Napolitanen. Een andere aanvaller die het best goed deed bij PSV, was Gilles De Bilde. In 67 partijen kwam de linkspoot er toen aan 32 doelpunten en 9 assists, waardoor hij na twee jaar voor 5 miljoen euro werd verkocht aan Sheffield Wednesday. 

Er is ook één grote Belgische naam die het niet kon waarmaken in Eindhoven. Marc Degryse streek er neer op zijn 30Ste, maar hij werd er nooit een sterkhouder. Met 6 goals en 2 assists in 40 wedstrijden kende hij er een anonieme periode van twee seizoenen.

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Gaat Vertessen in de voetsporen treden van Mertens, Nilis en De Bilde?

Meest recent

Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

18
18
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

18
18
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

66
66
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

24
24
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

269
269
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

254
254
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

101
101
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

207
207
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

27
27
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

591
591
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

125
125
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

403
403
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

235
235
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

47
47
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

553
553
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

381
381
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

209
209
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

149
149
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

591
591
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

67
67
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

105
105
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

76
76
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

630
630
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

145
145
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

392
392

Meer sportnieuws