Vanaken overvleugelt Lang en De Ketelaere

332
Vanaken overvleugelt Lang en De Ketelaere

Royal Antwerp FC ontvangt Club Brugge. Blauw-Zwart staat voor een zware opdracht. We gingen eens na hoe de gouden driehoek – Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere – het er vanaf bracht in topmatchen sinds begin vorig seizoen. 

Noa Lang is veruit één van de beste transfers van Club Brugge in vele jaren. De Nederlander is een sensatie op de Belgische velden, maar dit seizoen liet hij het in de topmatchen bij Anderlecht en AA Gent wat afweten. Dat lag vooral aan het feit dat Lang zichzelf liet ‘opjagen’ door de tegenstander. We gingen de cijfers van Lang in de Belgische topmatchen eens bekijken. Tegen Antwerp, Anderlecht, AA Gent, KRC Genk en Standard kwam hij sinds zijn transfer naar Brugge aan 18 wedstrijden. Daarin was hij goed voor 5 goals en 5 assists. Als we de Champions League-matchen erbij nemen als topwedstrijden komt Lang aan 27 wedstrijden met 6 goals en 6 assists. 



Charles De Ketelaere is het andere toptalent van Club Brugge. De Rode Duivel zette vooral dit jaar de nodige stappen vooruit inzake statistieken, maar daar zit nog wat rek op. CDK moet nog bepalender worden, al is hij vooral in de Champions League goed bezig. De Ketelaere kwam sinds begin vorig seizoen aan 29 topwedstrijden (Beker, Europa en competitie) voor Blauw-Zwart. Hij scoorde 3 keer en leverde 5 assists. 



In topwedstrijden is er echter niemand die aan de cijfers van Hans Vanaken kan tippen. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen speelde sinds begin vorig seizoen 29 topwedstrijden. De Rode Duivel was daarin veruit de beste Bruggeling inzake aanvallende statistieken, want hij scoorde in de beker, de competitie en de Champions League maar liefst 14 keer en hij leverde 3 assists. Vanaken is al jaren de dragende kracht bij Club Brugge en bewijst zijn meerwaarde in de topmatchen. Lang en De Ketelaere doen het zeker niet onaardig, maar moeten toch nog de nodige stappen zetten. Kunnen ze dat al doen op het veld van Antwerp?

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Gaat Vanaken ook bepalend zijn tegen Antwerp?

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

14
14
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

71
71
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

76
76
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

20
20
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

140
140
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

70
70
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

174
174
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

162
162
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

242
242
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

191
191
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

239
239
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

406
406
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

191
191
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

193
193
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

166
166
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

146
146
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

78
78
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

218
218
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

136
136
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

79
79
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

20
20
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

324
324

Meer sportnieuws