Vanaken overvleugelt Lang en De Ketelaere

332
Vanaken overvleugelt Lang en De Ketelaere

Royal Antwerp FC ontvangt Club Brugge. Blauw-Zwart staat voor een zware opdracht. We gingen eens na hoe de gouden driehoek – Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere – het er vanaf bracht in topmatchen sinds begin vorig seizoen. 

Noa Lang is veruit één van de beste transfers van Club Brugge in vele jaren. De Nederlander is een sensatie op de Belgische velden, maar dit seizoen liet hij het in de topmatchen bij Anderlecht en AA Gent wat afweten. Dat lag vooral aan het feit dat Lang zichzelf liet ‘opjagen’ door de tegenstander. We gingen de cijfers van Lang in de Belgische topmatchen eens bekijken. Tegen Antwerp, Anderlecht, AA Gent, KRC Genk en Standard kwam hij sinds zijn transfer naar Brugge aan 18 wedstrijden. Daarin was hij goed voor 5 goals en 5 assists. Als we de Champions League-matchen erbij nemen als topwedstrijden komt Lang aan 27 wedstrijden met 6 goals en 6 assists. 



Charles De Ketelaere is het andere toptalent van Club Brugge. De Rode Duivel zette vooral dit jaar de nodige stappen vooruit inzake statistieken, maar daar zit nog wat rek op. CDK moet nog bepalender worden, al is hij vooral in de Champions League goed bezig. De Ketelaere kwam sinds begin vorig seizoen aan 29 topwedstrijden (Beker, Europa en competitie) voor Blauw-Zwart. Hij scoorde 3 keer en leverde 5 assists. 



In topwedstrijden is er echter niemand die aan de cijfers van Hans Vanaken kan tippen. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen speelde sinds begin vorig seizoen 29 topwedstrijden. De Rode Duivel was daarin veruit de beste Bruggeling inzake aanvallende statistieken, want hij scoorde in de beker, de competitie en de Champions League maar liefst 14 keer en hij leverde 3 assists. Vanaken is al jaren de dragende kracht bij Club Brugge en bewijst zijn meerwaarde in de topmatchen. Lang en De Ketelaere doen het zeker niet onaardig, maar moeten toch nog de nodige stappen zetten. Kunnen ze dat al doen op het veld van Antwerp?

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Gaat Vanaken ook bepalend zijn tegen Antwerp?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

51
51
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

134
134
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

293
293
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

272
272
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

182
182
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws