Vanaken overvleugelt Lang en De Ketelaere

door
Vanaken overvleugelt Lang en De Ketelaere

Royal Antwerp FC ontvangt Club Brugge. Blauw-Zwart staat voor een zware opdracht. We gingen eens na hoe de gouden driehoek – Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere – het er vanaf bracht in topmatchen sinds begin vorig seizoen. 

Noa Lang is veruit één van de beste transfers van Club Brugge in vele jaren. De Nederlander is een sensatie op de Belgische velden, maar dit seizoen liet hij het in de topmatchen bij Anderlecht en AA Gent wat afweten. Dat lag vooral aan het feit dat Lang zichzelf liet ‘opjagen’ door de tegenstander. We gingen de cijfers van Lang in de Belgische topmatchen eens bekijken. Tegen Antwerp, Anderlecht, AA Gent, KRC Genk en Standard kwam hij sinds zijn transfer naar Brugge aan 18 wedstrijden. Daarin was hij goed voor 5 goals en 5 assists. Als we de Champions League-matchen erbij nemen als topwedstrijden komt Lang aan 27 wedstrijden met 6 goals en 6 assists. 



Charles De Ketelaere is het andere toptalent van Club Brugge. De Rode Duivel zette vooral dit jaar de nodige stappen vooruit inzake statistieken, maar daar zit nog wat rek op. CDK moet nog bepalender worden, al is hij vooral in de Champions League goed bezig. De Ketelaere kwam sinds begin vorig seizoen aan 29 topwedstrijden (Beker, Europa en competitie) voor Blauw-Zwart. Hij scoorde 3 keer en leverde 5 assists. 



In topwedstrijden is er echter niemand die aan de cijfers van Hans Vanaken kan tippen. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen speelde sinds begin vorig seizoen 29 topwedstrijden. De Rode Duivel was daarin veruit de beste Bruggeling inzake aanvallende statistieken, want hij scoorde in de beker, de competitie en de Champions League maar liefst 14 keer en hij leverde 3 assists. Vanaken is al jaren de dragende kracht bij Club Brugge en bewijst zijn meerwaarde in de topmatchen. Lang en De Ketelaere doen het zeker niet onaardig, maar moeten toch nog de nodige stappen zetten. Kunnen ze dat al doen op het veld van Antwerp?

LEES OOK: Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Gaat Vanaken ook bepalend zijn tegen Antwerp?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

226
226
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

189
189
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

107
107
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

53
53
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

160
160
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

302
302
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

273
273
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

111
111
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

41
41
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

113
113
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

229
229
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

275
275
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

558
558
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

365
365
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

450
450
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

139
139
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

78
78
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

649
649
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

649
649
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

440
440
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

303
303
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2282
2282
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

154
154

Meer sportnieuws