EXCLUSIEF: "Er zijn zaken gebeurd bij Beerschot die niet moesten gebeuren"

291
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht en Beerschot nemen het namiddag tegen elkaar op. Beide ploegen hebben nood aan een zege. Onze redactie polste bij Jorn Vancamp, ex-spits bij beide clubs, naar zijn toekomst en zijn verleden bij de Brusselse en Antwerpse club. 

De nog altijd maar 22-jarige Jorn Vancamp vertrok begin september bij Beerschot nadat de club communiceerde dat het contract in ‘onderling overleg’ werd ontbonden. De Belgische aanvaller is momenteel nog een transfervrije speler. 

"Het is ambetant dat ik zonder club zit, maar er toonden al veel clubs interesse. Voorlopig is er nog weinig concreet nieuws, maar we zijn toch bezig met een aantal ploegen. Het is leuk om te horen dat er nog interesse is in mij en ze weten wat ik nog allemaal kan betekenen voor een team. Ik hoop de komende dagen of weken duidelijkheid te krijgen en weer een club te vinden", opent Vancamp. 



Roda JC 

Onlangs was er het nieuws dat Vancamp meetrainde bij Roda JC. Daar speelde hij in het seizoen 2017/2018 24 wedstrijden in de Eredivisie. "Ik heb even meegetraind bij Roda JC met de bedoeling om er terug fit te geraken en er ook een contract af te dwingen. Mentaal voelde ik mij er echter niet goed, ook al lag dat mogelijk aan mezelf omdat het grote vertrouwen er nog niet was. Het voelde niet goed aan en daarom ben ik ook gestopt bij Roda. Als ik mij ergens niet goed voel, heeft het geen nut om een goed draaiende ploeg tot last te zijn. Ik train nu mee bij de Free Pro Players en dat is een heel goede groep, met jongens als Renato Neto en ook Benjamin Mokulu die er meetrainen. Dat is heel tof, maar ik verlang uiteraard naar een club."

Vancamp heeft zijn nodige dosis pech al gehad. Hij liep een aantal zeer vervelende blessures op. "De voorbije 2,5 à 3 jaar sukkelde ik van de ene in de andere blessure. Er was eerst mijn kruisbandblessure aan de knie in een periode waarin ik tot op heden mijn beste niveau ooit haalde. Dat was balen, maar ik kwam zeer sterk terug. Dan liep ik een jaar later een enkelblessure op en brak de coronapandemie uit. Nadien is het op en af gegaan met kleine scheurtjes, spierverrekkingen… Daar ben ik nu vanaf en ik ben blessurevrij. Dat doet zeer veel deugd."

"Het was zeker geen makkelijke periode. Ik sprak met veel mensen zoals een mental coach en personen uit mijn omgeving. Dat is zeer belangrijk geweest voor mij, want zij hebben mij doorheen die moeilijke fase geholpen.” 



RSCA weer naar de top 

 Vancamp volgt Anderlecht, de club waar hij onder René Weiler zijn profdebuut maakte, nog op de voet. “Ik vind Anderlecht leuk voetbal op de mat brengen. Vincent Kompany is een coach die de jonge gasten kansen geeft en ik vind het geweldig om te zien dat jongens als Yari Verschaeren, Hannes Delcroix en Anouar Ait El Hadj zich tonen. Ik heb nog met hen samengespeeld op Neerpede, dus dat is wel plezant om hen zo te zien groeien.”

"Volgens mij gaat Anderlecht wel de top drie halen. Club Brugge steekt er met kop en schouders bovenuit, want zij halen een niveau dat niemand haalt in België. Maar Kompany en Anderlecht hebben een visie waarbij ik denk dat ze binnen enkele jaren weer terug aan de top zullen staan.” 

Vancamp heeft niets dan goede herinneringen aan zijn jaren bij Anderlecht. "Mijn periode bij Anderlecht was op heel veel vlakken leerrijk: inzake dagelijks leven, school, training… Ik ben blij dat ik nog deel heb mogen uitmaken van de kern die voor de laatste titel zorgde bij Anderlecht. Dat is iets waar ik mij aan optrek in deze moeilijke periode voor mij. Ik trainde er samen met spelers als Youri Tielemans, Dennis Praet, Leander Dendoncker… Het is leuk om hen dan EK’s en WK’s te zien spelen.” 



Einde in mineur bij Beerschot 

Beerschot is dus de voorlopig laatste club geweest van Vancamp. Zij kennen een dramatisch seizoen met een 2 op 33. "Beerschot is natuurlijk een heel ander verhaal. Ze gaan het heel moeilijk hebben om in Eerste Klasse A te blijven. Ik vind het zeer spijtig voor de jongens en mensen waarmee ik heb samengewerkt bij Beerschot. Het draait momenteel niet goed en hopelijk zal het met de nieuwe coach snel beter worden. Ik hoop voor de fans en de spelers dat ze het nog redden.” 

Bij Beerschot was het begin zeer goed voor Vancamp, maar het einde laat een wrang gevoel achter. "Bij Beerschot ging het met ups en downs. Mijn eerste half jaar onder Stijn Vreven was mijn beste periode in het profvoetbal. Misschien niet qua statistieken, die beter kunnen bij mij, maar wel de manier waarop ik speelde op negentienjarige leeftijd. We speelden toen zeer goed. We wisten toen net niet te promoveren, maar die zware knieblessure die ik er toen opliep was een zware domper. Ik keerde sterk terug, maar onder Hernan Losada speelde ik in het begin niet veel. Er was een ander systeem en het werd moeilijk. Toch wist ik weer in de ploeg te komen en toen had ik de pech dat ik door mijn enkel zakte."

"Daar is het eigenlijk voor mij geëindigd bij Beerschot, want nadien speelde ik er niet meer. Wat er daarna richting mij is gebeurd, was ook niet leuk voor mij. Er zijn zaken gebeurd die niet hadden moeten gebeuren. Ik wil er echter niet dieper op ingaan. Ik had nochtans gehoopt Beerschot via de grote poort te verlaten, maar dat is niet gelukt. Ik ben de fans, spelers, mijn trainers Vreven en Losada zeer dankbaar. Er zijn ook enkele mensen die ik minder dankbaar ben… Toch hoop ik dat ze zich redden!”

LEES OOK: ‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

🚀

Had Beerschot Vancamp moeten houden?

Meest recent

Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

36
36
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

65
65
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

53
53
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

72
72
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

132
132
Revelatie en tóch domper bij Rode Duivels: “Goud waard”

De Rode Duivels gingen de rust in met een 0-1 voorsprong in het Stade de France. Dodi Lukebakio ...

98
98
Club Brugge grijnst: Forbs keert terug met extra motivatie

Club Brugge zal in de loop van deze week zijn internationals weer verwelkomen. Carlos Forbs keert ...

125
125
België leidt in Parijs! Franse fans worden wild van één Duivel

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

133
133
'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Harry Kane blijft ook dit seizoen de doelpunten aan mekaar rijgen. Logisch dus dat de Engelse spits ...

48
48
Saelemaekers krijgt klappen: gruwelijk verdict bij Milan

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

50
50
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

243
243
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

368
368
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

300
300
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

162
162
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

99
99
Rampscenario voor Club Brugge: miljoenen de vuilbak in

Niet alleen moet Nicolo Tresoldi het transferrecord volgende zomer opnieuw aan diggelen slaan, met ...

267
267
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Alle ogen zijn straks eerst nog even op de Rode Duivels gericht, maar komend weekend gaat de bal ...

145
145
Twee keer in één week: tijdbom bij de Rode Duivels

Kevin De Bruyne (35) ging op vijf dagen tijd twee keer door het lint. Maandag vloekte hij tegen de ...

259
259
Smets geeft gigantische ambities Belgische beloften prijs

De sfeer bij de Belgische beloften is uitstekend in aanloop naar de beslissende wedstrijd voor een ...

80
80
"Zegt meer over hem" - Red Flames sluiten Deschacht-saga

De Red Flames spelen in de WK-kwalificatiereeks tegen Polen. De Belgische dames trekken met ...

53
53
Van Bommel pakt het héél anders aan dan Klopp & co

De Rode Duivels werken vanavond hun vierde partij in elf dagen af. Het is daarom best opvallend dat ...

115
115
Van VRT naar VTM: Ruben Van Gucht deelt stevige tik uit

Ruben Van Gucht zorgde tijdens Happy Hour voor een opvallend moment. Wat eerst als een gewone ...

183
183
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club

Riyad Mahrez heeft een nieuwe club gevonden. De Algerijnse flankaanvaller heeft zijn handtekening ...

34
34
Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Adriano Bertaccini zit op een zijspoor bij RSC Anderlecht. De aanvaller is duidelijk vierde spits in ...

295
295
AA Gent legt verdediger langer onder contract

AA Gent haalde de afgelopen jaren een karrenvracht aan Afrikaanse spelers in huis. De meesten werden ...

51
51

Meer sportnieuws