EXCLUSIEF: "Er zijn zaken gebeurd bij Beerschot die niet moesten gebeuren"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht en Beerschot nemen het namiddag tegen elkaar op. Beide ploegen hebben nood aan een zege. Onze redactie polste bij Jorn Vancamp, ex-spits bij beide clubs, naar zijn toekomst en zijn verleden bij de Brusselse en Antwerpse club. 

De nog altijd maar 22-jarige Jorn Vancamp vertrok begin september bij Beerschot nadat de club communiceerde dat het contract in ‘onderling overleg’ werd ontbonden. De Belgische aanvaller is momenteel nog een transfervrije speler. 

"Het is ambetant dat ik zonder club zit, maar er toonden al veel clubs interesse. Voorlopig is er nog weinig concreet nieuws, maar we zijn toch bezig met een aantal ploegen. Het is leuk om te horen dat er nog interesse is in mij en ze weten wat ik nog allemaal kan betekenen voor een team. Ik hoop de komende dagen of weken duidelijkheid te krijgen en weer een club te vinden", opent Vancamp. 



Roda JC 

Onlangs was er het nieuws dat Vancamp meetrainde bij Roda JC. Daar speelde hij in het seizoen 2017/2018 24 wedstrijden in de Eredivisie. "Ik heb even meegetraind bij Roda JC met de bedoeling om er terug fit te geraken en er ook een contract af te dwingen. Mentaal voelde ik mij er echter niet goed, ook al lag dat mogelijk aan mezelf omdat het grote vertrouwen er nog niet was. Het voelde niet goed aan en daarom ben ik ook gestopt bij Roda. Als ik mij ergens niet goed voel, heeft het geen nut om een goed draaiende ploeg tot last te zijn. Ik train nu mee bij de Free Pro Players en dat is een heel goede groep, met jongens als Renato Neto en ook Benjamin Mokulu die er meetrainen. Dat is heel tof, maar ik verlang uiteraard naar een club."

Vancamp heeft zijn nodige dosis pech al gehad. Hij liep een aantal zeer vervelende blessures op. "De voorbije 2,5 à 3 jaar sukkelde ik van de ene in de andere blessure. Er was eerst mijn kruisbandblessure aan de knie in een periode waarin ik tot op heden mijn beste niveau ooit haalde. Dat was balen, maar ik kwam zeer sterk terug. Dan liep ik een jaar later een enkelblessure op en brak de coronapandemie uit. Nadien is het op en af gegaan met kleine scheurtjes, spierverrekkingen… Daar ben ik nu vanaf en ik ben blessurevrij. Dat doet zeer veel deugd."

"Het was zeker geen makkelijke periode. Ik sprak met veel mensen zoals een mental coach en personen uit mijn omgeving. Dat is zeer belangrijk geweest voor mij, want zij hebben mij doorheen die moeilijke fase geholpen.” 



RSCA weer naar de top 

 Vancamp volgt Anderlecht, de club waar hij onder René Weiler zijn profdebuut maakte, nog op de voet. “Ik vind Anderlecht leuk voetbal op de mat brengen. Vincent Kompany is een coach die de jonge gasten kansen geeft en ik vind het geweldig om te zien dat jongens als Yari Verschaeren, Hannes Delcroix en Anouar Ait El Hadj zich tonen. Ik heb nog met hen samengespeeld op Neerpede, dus dat is wel plezant om hen zo te zien groeien.”

"Volgens mij gaat Anderlecht wel de top drie halen. Club Brugge steekt er met kop en schouders bovenuit, want zij halen een niveau dat niemand haalt in België. Maar Kompany en Anderlecht hebben een visie waarbij ik denk dat ze binnen enkele jaren weer terug aan de top zullen staan.” 

Vancamp heeft niets dan goede herinneringen aan zijn jaren bij Anderlecht. "Mijn periode bij Anderlecht was op heel veel vlakken leerrijk: inzake dagelijks leven, school, training… Ik ben blij dat ik nog deel heb mogen uitmaken van de kern die voor de laatste titel zorgde bij Anderlecht. Dat is iets waar ik mij aan optrek in deze moeilijke periode voor mij. Ik trainde er samen met spelers als Youri Tielemans, Dennis Praet, Leander Dendoncker… Het is leuk om hen dan EK’s en WK’s te zien spelen.” 



Einde in mineur bij Beerschot 

Beerschot is dus de voorlopig laatste club geweest van Vancamp. Zij kennen een dramatisch seizoen met een 2 op 33. "Beerschot is natuurlijk een heel ander verhaal. Ze gaan het heel moeilijk hebben om in Eerste Klasse A te blijven. Ik vind het zeer spijtig voor de jongens en mensen waarmee ik heb samengewerkt bij Beerschot. Het draait momenteel niet goed en hopelijk zal het met de nieuwe coach snel beter worden. Ik hoop voor de fans en de spelers dat ze het nog redden.” 

Bij Beerschot was het begin zeer goed voor Vancamp, maar het einde laat een wrang gevoel achter. "Bij Beerschot ging het met ups en downs. Mijn eerste half jaar onder Stijn Vreven was mijn beste periode in het profvoetbal. Misschien niet qua statistieken, die beter kunnen bij mij, maar wel de manier waarop ik speelde op negentienjarige leeftijd. We speelden toen zeer goed. We wisten toen net niet te promoveren, maar die zware knieblessure die ik er toen opliep was een zware domper. Ik keerde sterk terug, maar onder Hernan Losada speelde ik in het begin niet veel. Er was een ander systeem en het werd moeilijk. Toch wist ik weer in de ploeg te komen en toen had ik de pech dat ik door mijn enkel zakte."

"Daar is het eigenlijk voor mij geëindigd bij Beerschot, want nadien speelde ik er niet meer. Wat er daarna richting mij is gebeurd, was ook niet leuk voor mij. Er zijn zaken gebeurd die niet hadden moeten gebeuren. Ik wil er echter niet dieper op ingaan. Ik had nochtans gehoopt Beerschot via de grote poort te verlaten, maar dat is niet gelukt. Ik ben de fans, spelers, mijn trainers Vreven en Losada zeer dankbaar. Er zijn ook enkele mensen die ik minder dankbaar ben… Toch hoop ik dat ze zich redden!”

LEES OOK: ‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Had Beerschot Vancamp moeten houden?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

31
31
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

124
124
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

90
90
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

136
136
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

167
167
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

64
64
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

125
125
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

165
165
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

209
209
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

422
422
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

404
404
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

248
248
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

218
218
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

505
505
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

390
390
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

104
104
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

284
284
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

502
502
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

205
205

Meer sportnieuws