Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

door
Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

Niemand die eraan twijfelde dat Lior Refaelov een grote impact zou maken bij RSC Anderlecht. Maar na bijna vijf maanden voetballen in het Lotto Park, heeft de Gouden Schoen er zijn stempel nog niet kunnen drukken. Het verwachtingspatroon van Vincent Kompany over Refaelov ligt dan ook enorm hoog. De coach van Anderlecht verwacht namelijk andere zaken dan dat de Israëliër gewoon was bij Antwerp FC.


GOUDEN PROFIEL

Eind vorig seizoen waande Anderlecht zich terug het ‘grote Anderlecht’ van weleer. Ook al was het maar eventjes. Sporting pakte uit met de knaltransfer van Lior Refaelov, de Gouden Schoen en de grote man van Antwerp FC. Zo’n grote transfer was al een tijd geleden, en het bewees dat de Belgische recordkampioen terug aan reputatie, aanzien en financiële middelen wint. Er werd in het Lotto Park bijgevolg ook heel erg veel verwacht van Refaelov. Logisch.

De pure voetbalkwaliteiten van Lior Refaelov stonden uiteraard buiten kijf, zo was zijn fenomenale traptechniek een welkome versterking voor Anderlecht – zo’n specialist hadden ze nog niet. Bovendien bracht de Israëliër de paars-witte ploeg ook wat offensief rendement en efficiëntie bij. Op het moment dat Refaelov een contract tekende bij Anderlecht, telde hij namelijk 9 doelpunten en 8 assists in 33 wedstrijden voor the Great Old.



Lior Refaelov scoort en laat scoren en daarnaast bezit hij ook een veelzijdig profiel: de 35-jarige kan in de bal komen maar hij zorgt tevens voor diepgang. Bovendien is de gedreven aanvallende middenvelder een echte professional die leeft voor zijn sport. Dat gegeven, samen met zijn ruime ervaring, is een extra dankbare expertise voor de jonge spelers bij Anderlecht. Anders win je ook geen Gouden Schoen op 35-jarige leeftijd.

HOOGGESPANNEN VERWACHTINGEN

De voetbalwereld keek alvast reikhalzend uit naar de toegevoegde waarde van Lior Refaelov in het shirt van Anderlecht. Op papier leek het alvast een match made in heaven te worden. “Lior zal de lijnen uitzetten bij Anderlecht”, zei Georges Leekens overtuigend over de speler die hij nog onder zijn hoede had bij Club Brugge. Ook Ruud Vormer deelde de kleedkamer met Refaelov en beaamde dat dit een heel goeie zet was van Anderlecht.



Peter Verbeke verklaarde dan weer dat Lior Refaelov niet enkel werd gehaald omdat hij een prima voetballer is. De Head of Sports scoutte hem intensief en screende zijn fysieke en medische data minutieus.” Ja, Refaelov is al 35, maar hij is te trots om uit te bollen. Lior is op-en-top prof en heeft nog veel honger”, verklaarde Verbeke destijds aan Het Nieuwsblad. Maar ondanks de hoge verwachtingen kwam Refaelov stroef uit de startblokken bij Anderlecht.

GEEN ONDERSCHEIDING

Lior Refaelov was in de voorbereiding al verrassend genoeg geen basisspeler in de ploeg van Vincent Kompany. “Rafa zal belangrijk zijn, soms met momenten, soms gedurende langere periodes”, klonk het bij de Anderlecht-coach mysterieus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. “We spreken veel, we zijn eerlijk naar mekaar toe. Ik heb met Refaelov een speler erbij die de selectie op sleeptouw neemt en zelf gemotiveerd is om het verschil te maken.”

Ook in de eerste wedstrijden van de Jupiler Pro League werd Lior Refaelov door Vincent Kompany beschouwd als een luxe-invaller. Dat kwam niet zozeer door zijn pure voetbalkwaliteiten, maar Kompany achtte zijn fysieke paraatheid niet als voldoende om meteen te kunnen gedijen in zijn tactisch concept. Om die reden kon Refaelov zich in de vriendschappelijke wedstrijden in de voorbereiding trouwens ook niet helemaal onderscheiden bij Anderlecht. 



Maar indien hij in actie komt in het paars-witte shirt, dan zorgt de 35-jarige soms voor extra schwung en beleving in de soms steriele ploeg van Anderlecht. Hij wordt nu wél beschouwd als een basisspeler maar Lior Refaelov kan voorlopig nog zijn oude niveau van bij Antwerp FC niet doortrekken bij Anderlecht. Als we eerlijk zijn, dan voldoet de Gouden Schoen momenteel niet aan de oorspronkelijke verwachtingen die hingen rond zijn zomerse knaltransfer naar Anderlecht.

VRAAGTEKENS

Lior Refaelov bevindt zich bij Anderlecht dan ook in een totaal andere situatie dan bij Antwerp FC. Op de Bosuil stond de ploeg zowat volledig in zijn teken, maar bij Anderlecht is de Israëliër één onderdeeltje van een ruim tactisch plan van Vincent Kompany. Refaelov moet namelijk meer lopen en werken bij Anderlecht, en aldus meer defensief werk verrichten. Daarom mankeert hij soms wat offensieve frisheid in het hogere gedeelte van het veld.

In vergelijking met vorig seizoen bij Antwerp FC, gaat Lior Refaelov dit jaar bij Anderlecht alvast meer defensieve duels aan. De Gouden Schoen telt daarom bijvoorbeeld ook meer intercepties, wat zijn grotere verdedigende arbeid bevestigt. Maar die defensieve inspanningen gaan uiteraard ten koste van zijn efficiëntie in de offensieve duels. Refaelov wint bij Anderlecht namelijk heel wat minder aanvallende acties dan bij Antwerp.



Ook zijn flitsen en schwung in het offensief spelbeeld zijn afgenomen, alsook zijn aantal en geslaagde dribbels. Anderzijds scoort Lior Refaelov bij Anderlecht (0,36 goal per 90 minuten) wél regelmatiger dan bij Antwerp vorig seizoen (0,30 goal per 90 minuten). Hij bevindt zich ook veel vaker in een goede scoringspositie, en daarom zou hij vandaag nóg meer doelpunten moeten gescoord hebben. Bovendien leverde Refaelov dit seizoen in de Jupiler Pro League nog geen enkele assist af.

LEES OOK: Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Moet Kompany Refaelov meer laten aanvallen?

Meest recent

Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

8
8
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

45
45
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

169
169
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

257
257
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

102
102
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

31
31
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

52
52
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

223
223
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

99
99
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

84
84
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

123
123
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

95
95
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

281
281
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

121
121
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

443
443
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

86
86
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

48
48
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

515
515
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

220
220
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

34
34
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

127
127
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

674
674
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

62
62
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

284
284

Meer sportnieuws