Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

door
Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

Niemand die eraan twijfelde dat Lior Refaelov een grote impact zou maken bij RSC Anderlecht. Maar na bijna vijf maanden voetballen in het Lotto Park, heeft de Gouden Schoen er zijn stempel nog niet kunnen drukken. Het verwachtingspatroon van Vincent Kompany over Refaelov ligt dan ook enorm hoog. De coach van Anderlecht verwacht namelijk andere zaken dan dat de Israëliër gewoon was bij Antwerp FC.


GOUDEN PROFIEL

Eind vorig seizoen waande Anderlecht zich terug het ‘grote Anderlecht’ van weleer. Ook al was het maar eventjes. Sporting pakte uit met de knaltransfer van Lior Refaelov, de Gouden Schoen en de grote man van Antwerp FC. Zo’n grote transfer was al een tijd geleden, en het bewees dat de Belgische recordkampioen terug aan reputatie, aanzien en financiële middelen wint. Er werd in het Lotto Park bijgevolg ook heel erg veel verwacht van Refaelov. Logisch.

De pure voetbalkwaliteiten van Lior Refaelov stonden uiteraard buiten kijf, zo was zijn fenomenale traptechniek een welkome versterking voor Anderlecht – zo’n specialist hadden ze nog niet. Bovendien bracht de Israëliër de paars-witte ploeg ook wat offensief rendement en efficiëntie bij. Op het moment dat Refaelov een contract tekende bij Anderlecht, telde hij namelijk 9 doelpunten en 8 assists in 33 wedstrijden voor the Great Old.



Lior Refaelov scoort en laat scoren en daarnaast bezit hij ook een veelzijdig profiel: de 35-jarige kan in de bal komen maar hij zorgt tevens voor diepgang. Bovendien is de gedreven aanvallende middenvelder een echte professional die leeft voor zijn sport. Dat gegeven, samen met zijn ruime ervaring, is een extra dankbare expertise voor de jonge spelers bij Anderlecht. Anders win je ook geen Gouden Schoen op 35-jarige leeftijd.

HOOGGESPANNEN VERWACHTINGEN

De voetbalwereld keek alvast reikhalzend uit naar de toegevoegde waarde van Lior Refaelov in het shirt van Anderlecht. Op papier leek het alvast een match made in heaven te worden. “Lior zal de lijnen uitzetten bij Anderlecht”, zei Georges Leekens overtuigend over de speler die hij nog onder zijn hoede had bij Club Brugge. Ook Ruud Vormer deelde de kleedkamer met Refaelov en beaamde dat dit een heel goeie zet was van Anderlecht.



Peter Verbeke verklaarde dan weer dat Lior Refaelov niet enkel werd gehaald omdat hij een prima voetballer is. De Head of Sports scoutte hem intensief en screende zijn fysieke en medische data minutieus.” Ja, Refaelov is al 35, maar hij is te trots om uit te bollen. Lior is op-en-top prof en heeft nog veel honger”, verklaarde Verbeke destijds aan Het Nieuwsblad. Maar ondanks de hoge verwachtingen kwam Refaelov stroef uit de startblokken bij Anderlecht.

GEEN ONDERSCHEIDING

Lior Refaelov was in de voorbereiding al verrassend genoeg geen basisspeler in de ploeg van Vincent Kompany. “Rafa zal belangrijk zijn, soms met momenten, soms gedurende langere periodes”, klonk het bij de Anderlecht-coach mysterieus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. “We spreken veel, we zijn eerlijk naar mekaar toe. Ik heb met Refaelov een speler erbij die de selectie op sleeptouw neemt en zelf gemotiveerd is om het verschil te maken.”

Ook in de eerste wedstrijden van de Jupiler Pro League werd Lior Refaelov door Vincent Kompany beschouwd als een luxe-invaller. Dat kwam niet zozeer door zijn pure voetbalkwaliteiten, maar Kompany achtte zijn fysieke paraatheid niet als voldoende om meteen te kunnen gedijen in zijn tactisch concept. Om die reden kon Refaelov zich in de vriendschappelijke wedstrijden in de voorbereiding trouwens ook niet helemaal onderscheiden bij Anderlecht. 



Maar indien hij in actie komt in het paars-witte shirt, dan zorgt de 35-jarige soms voor extra schwung en beleving in de soms steriele ploeg van Anderlecht. Hij wordt nu wél beschouwd als een basisspeler maar Lior Refaelov kan voorlopig nog zijn oude niveau van bij Antwerp FC niet doortrekken bij Anderlecht. Als we eerlijk zijn, dan voldoet de Gouden Schoen momenteel niet aan de oorspronkelijke verwachtingen die hingen rond zijn zomerse knaltransfer naar Anderlecht.

VRAAGTEKENS

Lior Refaelov bevindt zich bij Anderlecht dan ook in een totaal andere situatie dan bij Antwerp FC. Op de Bosuil stond de ploeg zowat volledig in zijn teken, maar bij Anderlecht is de Israëliër één onderdeeltje van een ruim tactisch plan van Vincent Kompany. Refaelov moet namelijk meer lopen en werken bij Anderlecht, en aldus meer defensief werk verrichten. Daarom mankeert hij soms wat offensieve frisheid in het hogere gedeelte van het veld.

In vergelijking met vorig seizoen bij Antwerp FC, gaat Lior Refaelov dit jaar bij Anderlecht alvast meer defensieve duels aan. De Gouden Schoen telt daarom bijvoorbeeld ook meer intercepties, wat zijn grotere verdedigende arbeid bevestigt. Maar die defensieve inspanningen gaan uiteraard ten koste van zijn efficiëntie in de offensieve duels. Refaelov wint bij Anderlecht namelijk heel wat minder aanvallende acties dan bij Antwerp.



Ook zijn flitsen en schwung in het offensief spelbeeld zijn afgenomen, alsook zijn aantal en geslaagde dribbels. Anderzijds scoort Lior Refaelov bij Anderlecht (0,36 goal per 90 minuten) wél regelmatiger dan bij Antwerp vorig seizoen (0,30 goal per 90 minuten). Hij bevindt zich ook veel vaker in een goede scoringspositie, en daarom zou hij vandaag nóg meer doelpunten moeten gescoord hebben. Bovendien leverde Refaelov dit seizoen in de Jupiler Pro League nog geen enkele assist af.

LEES OOK: 'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

Moet Kompany Refaelov meer laten aanvallen?

Meest recent

Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

16
16
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

24
24
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

51
51
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

77
77
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

11
11
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

254
254
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

59
59
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

181
181
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

197
197
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

232
232
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

227
227
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

276
276
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

192
192
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

538
538
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

144
144
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

282
282
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

208
208
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

168
168
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

399
399
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

158
158
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

160
160
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

77
77
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

209
209
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

412
412

Meer sportnieuws