Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

door
Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

Niemand die eraan twijfelde dat Lior Refaelov een grote impact zou maken bij RSC Anderlecht. Maar na bijna vijf maanden voetballen in het Lotto Park, heeft de Gouden Schoen er zijn stempel nog niet kunnen drukken. Het verwachtingspatroon van Vincent Kompany over Refaelov ligt dan ook enorm hoog. De coach van Anderlecht verwacht namelijk andere zaken dan dat de Israëliër gewoon was bij Antwerp FC.


GOUDEN PROFIEL

Eind vorig seizoen waande Anderlecht zich terug het ‘grote Anderlecht’ van weleer. Ook al was het maar eventjes. Sporting pakte uit met de knaltransfer van Lior Refaelov, de Gouden Schoen en de grote man van Antwerp FC. Zo’n grote transfer was al een tijd geleden, en het bewees dat de Belgische recordkampioen terug aan reputatie, aanzien en financiële middelen wint. Er werd in het Lotto Park bijgevolg ook heel erg veel verwacht van Refaelov. Logisch.

De pure voetbalkwaliteiten van Lior Refaelov stonden uiteraard buiten kijf, zo was zijn fenomenale traptechniek een welkome versterking voor Anderlecht – zo’n specialist hadden ze nog niet. Bovendien bracht de Israëliër de paars-witte ploeg ook wat offensief rendement en efficiëntie bij. Op het moment dat Refaelov een contract tekende bij Anderlecht, telde hij namelijk 9 doelpunten en 8 assists in 33 wedstrijden voor the Great Old.



Lior Refaelov scoort en laat scoren en daarnaast bezit hij ook een veelzijdig profiel: de 35-jarige kan in de bal komen maar hij zorgt tevens voor diepgang. Bovendien is de gedreven aanvallende middenvelder een echte professional die leeft voor zijn sport. Dat gegeven, samen met zijn ruime ervaring, is een extra dankbare expertise voor de jonge spelers bij Anderlecht. Anders win je ook geen Gouden Schoen op 35-jarige leeftijd.

HOOGGESPANNEN VERWACHTINGEN

De voetbalwereld keek alvast reikhalzend uit naar de toegevoegde waarde van Lior Refaelov in het shirt van Anderlecht. Op papier leek het alvast een match made in heaven te worden. “Lior zal de lijnen uitzetten bij Anderlecht”, zei Georges Leekens overtuigend over de speler die hij nog onder zijn hoede had bij Club Brugge. Ook Ruud Vormer deelde de kleedkamer met Refaelov en beaamde dat dit een heel goeie zet was van Anderlecht.



Peter Verbeke verklaarde dan weer dat Lior Refaelov niet enkel werd gehaald omdat hij een prima voetballer is. De Head of Sports scoutte hem intensief en screende zijn fysieke en medische data minutieus.” Ja, Refaelov is al 35, maar hij is te trots om uit te bollen. Lior is op-en-top prof en heeft nog veel honger”, verklaarde Verbeke destijds aan Het Nieuwsblad. Maar ondanks de hoge verwachtingen kwam Refaelov stroef uit de startblokken bij Anderlecht.

GEEN ONDERSCHEIDING

Lior Refaelov was in de voorbereiding al verrassend genoeg geen basisspeler in de ploeg van Vincent Kompany. “Rafa zal belangrijk zijn, soms met momenten, soms gedurende langere periodes”, klonk het bij de Anderlecht-coach mysterieus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. “We spreken veel, we zijn eerlijk naar mekaar toe. Ik heb met Refaelov een speler erbij die de selectie op sleeptouw neemt en zelf gemotiveerd is om het verschil te maken.”

Ook in de eerste wedstrijden van de Jupiler Pro League werd Lior Refaelov door Vincent Kompany beschouwd als een luxe-invaller. Dat kwam niet zozeer door zijn pure voetbalkwaliteiten, maar Kompany achtte zijn fysieke paraatheid niet als voldoende om meteen te kunnen gedijen in zijn tactisch concept. Om die reden kon Refaelov zich in de vriendschappelijke wedstrijden in de voorbereiding trouwens ook niet helemaal onderscheiden bij Anderlecht. 



Maar indien hij in actie komt in het paars-witte shirt, dan zorgt de 35-jarige soms voor extra schwung en beleving in de soms steriele ploeg van Anderlecht. Hij wordt nu wél beschouwd als een basisspeler maar Lior Refaelov kan voorlopig nog zijn oude niveau van bij Antwerp FC niet doortrekken bij Anderlecht. Als we eerlijk zijn, dan voldoet de Gouden Schoen momenteel niet aan de oorspronkelijke verwachtingen die hingen rond zijn zomerse knaltransfer naar Anderlecht.

VRAAGTEKENS

Lior Refaelov bevindt zich bij Anderlecht dan ook in een totaal andere situatie dan bij Antwerp FC. Op de Bosuil stond de ploeg zowat volledig in zijn teken, maar bij Anderlecht is de Israëliër één onderdeeltje van een ruim tactisch plan van Vincent Kompany. Refaelov moet namelijk meer lopen en werken bij Anderlecht, en aldus meer defensief werk verrichten. Daarom mankeert hij soms wat offensieve frisheid in het hogere gedeelte van het veld.

In vergelijking met vorig seizoen bij Antwerp FC, gaat Lior Refaelov dit jaar bij Anderlecht alvast meer defensieve duels aan. De Gouden Schoen telt daarom bijvoorbeeld ook meer intercepties, wat zijn grotere verdedigende arbeid bevestigt. Maar die defensieve inspanningen gaan uiteraard ten koste van zijn efficiëntie in de offensieve duels. Refaelov wint bij Anderlecht namelijk heel wat minder aanvallende acties dan bij Antwerp.



Ook zijn flitsen en schwung in het offensief spelbeeld zijn afgenomen, alsook zijn aantal en geslaagde dribbels. Anderzijds scoort Lior Refaelov bij Anderlecht (0,36 goal per 90 minuten) wél regelmatiger dan bij Antwerp vorig seizoen (0,30 goal per 90 minuten). Hij bevindt zich ook veel vaker in een goede scoringspositie, en daarom zou hij vandaag nóg meer doelpunten moeten gescoord hebben. Bovendien leverde Refaelov dit seizoen in de Jupiler Pro League nog geen enkele assist af.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Moet Kompany Refaelov meer laten aanvallen?

Meest recent

Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

29
29
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

116
116
Lammens beeft bij Man Utd: nieuwe coach grijpt drastisch in

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

40
40
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

122
122
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

301
301
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

14
14
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

55
55
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

462
462
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

356
356
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

239
239
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

289
289
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

83
83
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

665
665
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

242
242
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

453
453
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

704
704
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

215
215
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

419
419
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

191
191
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

184
184
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

173
173
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

80
80
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

271
271
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

83
83
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

357
357

Meer sportnieuws