Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

1287
Kompany brengt Refaelov in grote moeilijkheden

Niemand die eraan twijfelde dat Lior Refaelov een grote impact zou maken bij RSC Anderlecht. Maar na bijna vijf maanden voetballen in het Lotto Park, heeft de Gouden Schoen er zijn stempel nog niet kunnen drukken. Het verwachtingspatroon van Vincent Kompany over Refaelov ligt dan ook enorm hoog. De coach van Anderlecht verwacht namelijk andere zaken dan dat de Israëliër gewoon was bij Antwerp FC.


GOUDEN PROFIEL

Eind vorig seizoen waande Anderlecht zich terug het ‘grote Anderlecht’ van weleer. Ook al was het maar eventjes. Sporting pakte uit met de knaltransfer van Lior Refaelov, de Gouden Schoen en de grote man van Antwerp FC. Zo’n grote transfer was al een tijd geleden, en het bewees dat de Belgische recordkampioen terug aan reputatie, aanzien en financiële middelen wint. Er werd in het Lotto Park bijgevolg ook heel erg veel verwacht van Refaelov. Logisch.

De pure voetbalkwaliteiten van Lior Refaelov stonden uiteraard buiten kijf, zo was zijn fenomenale traptechniek een welkome versterking voor Anderlecht – zo’n specialist hadden ze nog niet. Bovendien bracht de Israëliër de paars-witte ploeg ook wat offensief rendement en efficiëntie bij. Op het moment dat Refaelov een contract tekende bij Anderlecht, telde hij namelijk 9 doelpunten en 8 assists in 33 wedstrijden voor the Great Old.



Lior Refaelov scoort en laat scoren en daarnaast bezit hij ook een veelzijdig profiel: de 35-jarige kan in de bal komen maar hij zorgt tevens voor diepgang. Bovendien is de gedreven aanvallende middenvelder een echte professional die leeft voor zijn sport. Dat gegeven, samen met zijn ruime ervaring, is een extra dankbare expertise voor de jonge spelers bij Anderlecht. Anders win je ook geen Gouden Schoen op 35-jarige leeftijd.

HOOGGESPANNEN VERWACHTINGEN

De voetbalwereld keek alvast reikhalzend uit naar de toegevoegde waarde van Lior Refaelov in het shirt van Anderlecht. Op papier leek het alvast een match made in heaven te worden. “Lior zal de lijnen uitzetten bij Anderlecht”, zei Georges Leekens overtuigend over de speler die hij nog onder zijn hoede had bij Club Brugge. Ook Ruud Vormer deelde de kleedkamer met Refaelov en beaamde dat dit een heel goeie zet was van Anderlecht.



Peter Verbeke verklaarde dan weer dat Lior Refaelov niet enkel werd gehaald omdat hij een prima voetballer is. De Head of Sports scoutte hem intensief en screende zijn fysieke en medische data minutieus.” Ja, Refaelov is al 35, maar hij is te trots om uit te bollen. Lior is op-en-top prof en heeft nog veel honger”, verklaarde Verbeke destijds aan Het Nieuwsblad. Maar ondanks de hoge verwachtingen kwam Refaelov stroef uit de startblokken bij Anderlecht.

GEEN ONDERSCHEIDING

Lior Refaelov was in de voorbereiding al verrassend genoeg geen basisspeler in de ploeg van Vincent Kompany. “Rafa zal belangrijk zijn, soms met momenten, soms gedurende langere periodes”, klonk het bij de Anderlecht-coach mysterieus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. “We spreken veel, we zijn eerlijk naar mekaar toe. Ik heb met Refaelov een speler erbij die de selectie op sleeptouw neemt en zelf gemotiveerd is om het verschil te maken.”

Ook in de eerste wedstrijden van de Jupiler Pro League werd Lior Refaelov door Vincent Kompany beschouwd als een luxe-invaller. Dat kwam niet zozeer door zijn pure voetbalkwaliteiten, maar Kompany achtte zijn fysieke paraatheid niet als voldoende om meteen te kunnen gedijen in zijn tactisch concept. Om die reden kon Refaelov zich in de vriendschappelijke wedstrijden in de voorbereiding trouwens ook niet helemaal onderscheiden bij Anderlecht. 



Maar indien hij in actie komt in het paars-witte shirt, dan zorgt de 35-jarige soms voor extra schwung en beleving in de soms steriele ploeg van Anderlecht. Hij wordt nu wél beschouwd als een basisspeler maar Lior Refaelov kan voorlopig nog zijn oude niveau van bij Antwerp FC niet doortrekken bij Anderlecht. Als we eerlijk zijn, dan voldoet de Gouden Schoen momenteel niet aan de oorspronkelijke verwachtingen die hingen rond zijn zomerse knaltransfer naar Anderlecht.

VRAAGTEKENS

Lior Refaelov bevindt zich bij Anderlecht dan ook in een totaal andere situatie dan bij Antwerp FC. Op de Bosuil stond de ploeg zowat volledig in zijn teken, maar bij Anderlecht is de Israëliër één onderdeeltje van een ruim tactisch plan van Vincent Kompany. Refaelov moet namelijk meer lopen en werken bij Anderlecht, en aldus meer defensief werk verrichten. Daarom mankeert hij soms wat offensieve frisheid in het hogere gedeelte van het veld.

In vergelijking met vorig seizoen bij Antwerp FC, gaat Lior Refaelov dit jaar bij Anderlecht alvast meer defensieve duels aan. De Gouden Schoen telt daarom bijvoorbeeld ook meer intercepties, wat zijn grotere verdedigende arbeid bevestigt. Maar die defensieve inspanningen gaan uiteraard ten koste van zijn efficiëntie in de offensieve duels. Refaelov wint bij Anderlecht namelijk heel wat minder aanvallende acties dan bij Antwerp.



Ook zijn flitsen en schwung in het offensief spelbeeld zijn afgenomen, alsook zijn aantal en geslaagde dribbels. Anderzijds scoort Lior Refaelov bij Anderlecht (0,36 goal per 90 minuten) wél regelmatiger dan bij Antwerp vorig seizoen (0,30 goal per 90 minuten). Hij bevindt zich ook veel vaker in een goede scoringspositie, en daarom zou hij vandaag nóg meer doelpunten moeten gescoord hebben. Bovendien leverde Refaelov dit seizoen in de Jupiler Pro League nog geen enkele assist af.

LEES OOK: Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Moet Kompany Refaelov meer laten aanvallen?

Meest recent

"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

36
36
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

3
3
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

101
101
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

89
89
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

124
124
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

197
197
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

306
306
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

384
384
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

354
354
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

394
394
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

61
61
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

65
65
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

88
88
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

190
190
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

81
81
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

181
181
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

134
134
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

173
173
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

24
24
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

511
511
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

106
106
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

132
132
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

122
122

Meer sportnieuws