Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

door
Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

De ruime internationale ervaring van Simon Mignolet is van goudwaarde voor Club Brugge. In de Champions League presteert de Rode Duivel op een erg hoog niveau, maar in de eigen Belgische competitie is zijn meerwaarde opvallend genoeg wat afgenomen.


STERKE CL-CAMPAGNE

Club Brugge telt dit seizoen veel ‘mister Europe’s’. Eéntje daarvan is Simon Mignolet, misschien wel de Bruggeling met het meeste Europese en internationale ervaring achter de kiezen. Zijn status als Rode Duivel en ex-doelman van Liverpool bevestigt hij al sinds 2019 op Jan Breydel, waar hij één van de beste Belgische doelmannen van de competitie is. En ook in de huidige campagne van de Champions League laat Mignolet een grote indruk na.

In de opener tegen Paris Saint-Germain was bijvoorbeeld Simon Mignolet één van de gevierde spelers door twee uitstekende reddingen te voorzien op de pogingen van Kylian Mbappé en Lionel Messi. Daarna deed Mignolet ook zijn duit in het zakje tijdens de overwinning tegen RB Leipzig, waarin hij zich opnieuw onderscheidde met twee reddingen. In beide wedstrijden liet Mignolet een hoog reddingspercentage van 75% noteren. Straffe stats in het Kampioenenbal.



Maar dinsdag was de tegenstander in de Champions League van een totaal ander niveau. Manchester City overklaste Club Brugge op alle vlakken en ook Simon Mignolet kon de machine van Pep Guardiola niet afstoppen. De Rode Duivel kreeg maar liefst vijf doelpunten om de oren, maar hij voorkwam tegelijk ook veel erger. Mignolet slaagde erin om 4 van zijn 9 geïncasseerde doelpogingen nog te redden. De score kon dus gemakkelijker nog hoger opgelopen zijn.

ERGER VOORKOMEN
 
“Ik denk dat alleen Vanaken en Mignolet al tegen teams van dit niveau hebben gespeeld”, zei Philippe Clement na de wedstrijd tegen Manchester City. De ervaring van Simon Mignolet was alvast belangrijk, want ook al kreeg hij er dinsdag vijf om de oren, het konden er misschien wel tien geweest zijn. “We hebben inderdaad nog erger kunnen voorkomen. Natuurlijk ben ik ontgoocheld, maar je moet wel een en ander in de context zien”, aldus Mignolet.



Simon Mignolet had misschien wel meer kunnen doen bij de 0-3 van Kyle Walker, maar voorts presteerde hij op een Premier League-niveau. In de Champions League zijn de prestaties van de Rode Duivel zowat onberispelijk, maar in de Belgische competitie loopt het toch iets stroever. Zeker in vergelijking met vorig seizoen, toen hij met voorsprong de beste doelman was van de Jupiler Pro League. Iets wat dit jaar niet meer zo uitgesproken is.

DALENDE TREND IN JPL

Simon Mignolet is geen spectaculaire doelman, maar hij is een veilige optie tussen de palen. Zijn efficiëntie in het doel wordt geroemd, net zoals zijn voetballend spel. Maar dit seizoen zijn al deze kwaliteiten minder nadrukkelijk aanwezig. Momenteel slikt Mignolet bijvoorbeeld gemiddeld 1 tegendoelpunt per 90 minuten, terwijl dat vorig seizoen nog veel lager lag met 0,82 tegendoelpunt per 90 minuten. Opvallend genoeg is Mignolet vandaag wél de op één na minst gepasseerde doelman in de competitie – na Anthony Moris van Union SG.

Simon Mignolet krijgt dit seizoen ook redelijk wat ongelukkige tegendoelpunten binnen, zoals zijn flater tegen AA Gent en zijn foutje tegen RSC Anderlecht. Mignolet is een meevoetballende doelman en net door die proactieve ingesteldheid, ging hij bijvoorbeeld in de fout bij het doelpunt van Benito Raman. “Het is niet gokken, maar proberen situaties zo goed mogelijk te lezen. Maar in zulke situaties heb ik al vaak de voorzet eruit gehaald. Je kan er tachtig procent van de voorzetten mee opkuisen, maar als de bal dan eens binnengaat, is het wel 'klote'”, zei Mignolet daar toen over.



Door zijn proactieve houding kan er dus weleens een fout gebeuren, maar ook zijn voetballende zuiverheid is dit seizoen enigszins afgenomen. Vandaag valt Simon Mignolet in dat onderdeel zelfs buiten de top tien onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League. En ook in de belangrijkste parameter als doelman, het procentuele aantal succesvolle reddingen,  duikt Mignolet van de tweede plaats vorig seizoen naar de twaalfde plaats in de huidige jaargang. Aan zijn algemene prestaties is die dalende trend nog niet te merken, maar het is duidelijk dat de ervaren doelman dit seizoen hierin nog heel wat efficiëntiewinsten kan boeken. 

LEES OOK: Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

'Grootse rennovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

49
49
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

35
35
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

202
202
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

248
248
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

37
37
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

135
135
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

140
140
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

89
89
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

167
167
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

510
510
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

396
396
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

74
74
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

228
228
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

158
158
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

561
561
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

160
160
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

232
232
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

196
196
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

223
223
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

300
300
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

145
145
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

305
305
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

80
80
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

178
178
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

158
158

Meer sportnieuws