Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

door
Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

De ruime internationale ervaring van Simon Mignolet is van goudwaarde voor Club Brugge. In de Champions League presteert de Rode Duivel op een erg hoog niveau, maar in de eigen Belgische competitie is zijn meerwaarde opvallend genoeg wat afgenomen.


STERKE CL-CAMPAGNE

Club Brugge telt dit seizoen veel ‘mister Europe’s’. Eéntje daarvan is Simon Mignolet, misschien wel de Bruggeling met het meeste Europese en internationale ervaring achter de kiezen. Zijn status als Rode Duivel en ex-doelman van Liverpool bevestigt hij al sinds 2019 op Jan Breydel, waar hij één van de beste Belgische doelmannen van de competitie is. En ook in de huidige campagne van de Champions League laat Mignolet een grote indruk na.

In de opener tegen Paris Saint-Germain was bijvoorbeeld Simon Mignolet één van de gevierde spelers door twee uitstekende reddingen te voorzien op de pogingen van Kylian Mbappé en Lionel Messi. Daarna deed Mignolet ook zijn duit in het zakje tijdens de overwinning tegen RB Leipzig, waarin hij zich opnieuw onderscheidde met twee reddingen. In beide wedstrijden liet Mignolet een hoog reddingspercentage van 75% noteren. Straffe stats in het Kampioenenbal.



Maar dinsdag was de tegenstander in de Champions League van een totaal ander niveau. Manchester City overklaste Club Brugge op alle vlakken en ook Simon Mignolet kon de machine van Pep Guardiola niet afstoppen. De Rode Duivel kreeg maar liefst vijf doelpunten om de oren, maar hij voorkwam tegelijk ook veel erger. Mignolet slaagde erin om 4 van zijn 9 geïncasseerde doelpogingen nog te redden. De score kon dus gemakkelijker nog hoger opgelopen zijn.

ERGER VOORKOMEN
 
“Ik denk dat alleen Vanaken en Mignolet al tegen teams van dit niveau hebben gespeeld”, zei Philippe Clement na de wedstrijd tegen Manchester City. De ervaring van Simon Mignolet was alvast belangrijk, want ook al kreeg hij er dinsdag vijf om de oren, het konden er misschien wel tien geweest zijn. “We hebben inderdaad nog erger kunnen voorkomen. Natuurlijk ben ik ontgoocheld, maar je moet wel een en ander in de context zien”, aldus Mignolet.



Simon Mignolet had misschien wel meer kunnen doen bij de 0-3 van Kyle Walker, maar voorts presteerde hij op een Premier League-niveau. In de Champions League zijn de prestaties van de Rode Duivel zowat onberispelijk, maar in de Belgische competitie loopt het toch iets stroever. Zeker in vergelijking met vorig seizoen, toen hij met voorsprong de beste doelman was van de Jupiler Pro League. Iets wat dit jaar niet meer zo uitgesproken is.

DALENDE TREND IN JPL

Simon Mignolet is geen spectaculaire doelman, maar hij is een veilige optie tussen de palen. Zijn efficiëntie in het doel wordt geroemd, net zoals zijn voetballend spel. Maar dit seizoen zijn al deze kwaliteiten minder nadrukkelijk aanwezig. Momenteel slikt Mignolet bijvoorbeeld gemiddeld 1 tegendoelpunt per 90 minuten, terwijl dat vorig seizoen nog veel lager lag met 0,82 tegendoelpunt per 90 minuten. Opvallend genoeg is Mignolet vandaag wél de op één na minst gepasseerde doelman in de competitie – na Anthony Moris van Union SG.

Simon Mignolet krijgt dit seizoen ook redelijk wat ongelukkige tegendoelpunten binnen, zoals zijn flater tegen AA Gent en zijn foutje tegen RSC Anderlecht. Mignolet is een meevoetballende doelman en net door die proactieve ingesteldheid, ging hij bijvoorbeeld in de fout bij het doelpunt van Benito Raman. “Het is niet gokken, maar proberen situaties zo goed mogelijk te lezen. Maar in zulke situaties heb ik al vaak de voorzet eruit gehaald. Je kan er tachtig procent van de voorzetten mee opkuisen, maar als de bal dan eens binnengaat, is het wel 'klote'”, zei Mignolet daar toen over.



Door zijn proactieve houding kan er dus weleens een fout gebeuren, maar ook zijn voetballende zuiverheid is dit seizoen enigszins afgenomen. Vandaag valt Simon Mignolet in dat onderdeel zelfs buiten de top tien onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League. En ook in de belangrijkste parameter als doelman, het procentuele aantal succesvolle reddingen,  duikt Mignolet van de tweede plaats vorig seizoen naar de twaalfde plaats in de huidige jaargang. Aan zijn algemene prestaties is die dalende trend nog niet te merken, maar het is duidelijk dat de ervaren doelman dit seizoen hierin nog heel wat efficiëntiewinsten kan boeken. 

LEES OOK: 'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

7
7
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

52
52
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

71
71
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

22
22
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

36
36
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

247
247
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

60
60
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

81
81
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

244
244
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

261
261
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

48
48
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

128
128
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

215
215
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

65
65
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

193
193
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

118
118
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

99
99
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

95
95
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

101
101
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

243
243
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

265
265
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

166
166
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

90
90

Meer sportnieuws