Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

door
Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

De ruime internationale ervaring van Simon Mignolet is van goudwaarde voor Club Brugge. In de Champions League presteert de Rode Duivel op een erg hoog niveau, maar in de eigen Belgische competitie is zijn meerwaarde opvallend genoeg wat afgenomen.


STERKE CL-CAMPAGNE

Club Brugge telt dit seizoen veel ‘mister Europe’s’. Eéntje daarvan is Simon Mignolet, misschien wel de Bruggeling met het meeste Europese en internationale ervaring achter de kiezen. Zijn status als Rode Duivel en ex-doelman van Liverpool bevestigt hij al sinds 2019 op Jan Breydel, waar hij één van de beste Belgische doelmannen van de competitie is. En ook in de huidige campagne van de Champions League laat Mignolet een grote indruk na.

In de opener tegen Paris Saint-Germain was bijvoorbeeld Simon Mignolet één van de gevierde spelers door twee uitstekende reddingen te voorzien op de pogingen van Kylian Mbappé en Lionel Messi. Daarna deed Mignolet ook zijn duit in het zakje tijdens de overwinning tegen RB Leipzig, waarin hij zich opnieuw onderscheidde met twee reddingen. In beide wedstrijden liet Mignolet een hoog reddingspercentage van 75% noteren. Straffe stats in het Kampioenenbal.



Maar dinsdag was de tegenstander in de Champions League van een totaal ander niveau. Manchester City overklaste Club Brugge op alle vlakken en ook Simon Mignolet kon de machine van Pep Guardiola niet afstoppen. De Rode Duivel kreeg maar liefst vijf doelpunten om de oren, maar hij voorkwam tegelijk ook veel erger. Mignolet slaagde erin om 4 van zijn 9 geïncasseerde doelpogingen nog te redden. De score kon dus gemakkelijker nog hoger opgelopen zijn.

ERGER VOORKOMEN
 
“Ik denk dat alleen Vanaken en Mignolet al tegen teams van dit niveau hebben gespeeld”, zei Philippe Clement na de wedstrijd tegen Manchester City. De ervaring van Simon Mignolet was alvast belangrijk, want ook al kreeg hij er dinsdag vijf om de oren, het konden er misschien wel tien geweest zijn. “We hebben inderdaad nog erger kunnen voorkomen. Natuurlijk ben ik ontgoocheld, maar je moet wel een en ander in de context zien”, aldus Mignolet.



Simon Mignolet had misschien wel meer kunnen doen bij de 0-3 van Kyle Walker, maar voorts presteerde hij op een Premier League-niveau. In de Champions League zijn de prestaties van de Rode Duivel zowat onberispelijk, maar in de Belgische competitie loopt het toch iets stroever. Zeker in vergelijking met vorig seizoen, toen hij met voorsprong de beste doelman was van de Jupiler Pro League. Iets wat dit jaar niet meer zo uitgesproken is.

DALENDE TREND IN JPL

Simon Mignolet is geen spectaculaire doelman, maar hij is een veilige optie tussen de palen. Zijn efficiëntie in het doel wordt geroemd, net zoals zijn voetballend spel. Maar dit seizoen zijn al deze kwaliteiten minder nadrukkelijk aanwezig. Momenteel slikt Mignolet bijvoorbeeld gemiddeld 1 tegendoelpunt per 90 minuten, terwijl dat vorig seizoen nog veel lager lag met 0,82 tegendoelpunt per 90 minuten. Opvallend genoeg is Mignolet vandaag wél de op één na minst gepasseerde doelman in de competitie – na Anthony Moris van Union SG.

Simon Mignolet krijgt dit seizoen ook redelijk wat ongelukkige tegendoelpunten binnen, zoals zijn flater tegen AA Gent en zijn foutje tegen RSC Anderlecht. Mignolet is een meevoetballende doelman en net door die proactieve ingesteldheid, ging hij bijvoorbeeld in de fout bij het doelpunt van Benito Raman. “Het is niet gokken, maar proberen situaties zo goed mogelijk te lezen. Maar in zulke situaties heb ik al vaak de voorzet eruit gehaald. Je kan er tachtig procent van de voorzetten mee opkuisen, maar als de bal dan eens binnengaat, is het wel 'klote'”, zei Mignolet daar toen over.



Door zijn proactieve houding kan er dus weleens een fout gebeuren, maar ook zijn voetballende zuiverheid is dit seizoen enigszins afgenomen. Vandaag valt Simon Mignolet in dat onderdeel zelfs buiten de top tien onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League. En ook in de belangrijkste parameter als doelman, het procentuele aantal succesvolle reddingen,  duikt Mignolet van de tweede plaats vorig seizoen naar de twaalfde plaats in de huidige jaargang. Aan zijn algemene prestaties is die dalende trend nog niet te merken, maar het is duidelijk dat de ervaren doelman dit seizoen hierin nog heel wat efficiëntiewinsten kan boeken. 

LEES OOK: Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

6
6
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

25
25
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

210
210
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

19
19
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

220
220
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

134
134
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

223
223
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

189
189
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

322
322
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

337
337
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

274
274
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

225
225
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

101
101
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

152
152
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

232
232
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

120
120
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1070
1070
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

81
81
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

37
37
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

98
98
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

535
535
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

132
132
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

43
43
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

454
454
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

164
164

Meer sportnieuws