Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

2060
Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

De ruime internationale ervaring van Simon Mignolet is van goudwaarde voor Club Brugge. In de Champions League presteert de Rode Duivel op een erg hoog niveau, maar in de eigen Belgische competitie is zijn meerwaarde opvallend genoeg wat afgenomen.


STERKE CL-CAMPAGNE

Club Brugge telt dit seizoen veel ‘mister Europe’s’. Eéntje daarvan is Simon Mignolet, misschien wel de Bruggeling met het meeste Europese en internationale ervaring achter de kiezen. Zijn status als Rode Duivel en ex-doelman van Liverpool bevestigt hij al sinds 2019 op Jan Breydel, waar hij één van de beste Belgische doelmannen van de competitie is. En ook in de huidige campagne van de Champions League laat Mignolet een grote indruk na.

In de opener tegen Paris Saint-Germain was bijvoorbeeld Simon Mignolet één van de gevierde spelers door twee uitstekende reddingen te voorzien op de pogingen van Kylian Mbappé en Lionel Messi. Daarna deed Mignolet ook zijn duit in het zakje tijdens de overwinning tegen RB Leipzig, waarin hij zich opnieuw onderscheidde met twee reddingen. In beide wedstrijden liet Mignolet een hoog reddingspercentage van 75% noteren. Straffe stats in het Kampioenenbal.



Maar dinsdag was de tegenstander in de Champions League van een totaal ander niveau. Manchester City overklaste Club Brugge op alle vlakken en ook Simon Mignolet kon de machine van Pep Guardiola niet afstoppen. De Rode Duivel kreeg maar liefst vijf doelpunten om de oren, maar hij voorkwam tegelijk ook veel erger. Mignolet slaagde erin om 4 van zijn 9 geïncasseerde doelpogingen nog te redden. De score kon dus gemakkelijker nog hoger opgelopen zijn.

ERGER VOORKOMEN
 
“Ik denk dat alleen Vanaken en Mignolet al tegen teams van dit niveau hebben gespeeld”, zei Philippe Clement na de wedstrijd tegen Manchester City. De ervaring van Simon Mignolet was alvast belangrijk, want ook al kreeg hij er dinsdag vijf om de oren, het konden er misschien wel tien geweest zijn. “We hebben inderdaad nog erger kunnen voorkomen. Natuurlijk ben ik ontgoocheld, maar je moet wel een en ander in de context zien”, aldus Mignolet.



Simon Mignolet had misschien wel meer kunnen doen bij de 0-3 van Kyle Walker, maar voorts presteerde hij op een Premier League-niveau. In de Champions League zijn de prestaties van de Rode Duivel zowat onberispelijk, maar in de Belgische competitie loopt het toch iets stroever. Zeker in vergelijking met vorig seizoen, toen hij met voorsprong de beste doelman was van de Jupiler Pro League. Iets wat dit jaar niet meer zo uitgesproken is.

DALENDE TREND IN JPL

Simon Mignolet is geen spectaculaire doelman, maar hij is een veilige optie tussen de palen. Zijn efficiëntie in het doel wordt geroemd, net zoals zijn voetballend spel. Maar dit seizoen zijn al deze kwaliteiten minder nadrukkelijk aanwezig. Momenteel slikt Mignolet bijvoorbeeld gemiddeld 1 tegendoelpunt per 90 minuten, terwijl dat vorig seizoen nog veel lager lag met 0,82 tegendoelpunt per 90 minuten. Opvallend genoeg is Mignolet vandaag wél de op één na minst gepasseerde doelman in de competitie – na Anthony Moris van Union SG.

Simon Mignolet krijgt dit seizoen ook redelijk wat ongelukkige tegendoelpunten binnen, zoals zijn flater tegen AA Gent en zijn foutje tegen RSC Anderlecht. Mignolet is een meevoetballende doelman en net door die proactieve ingesteldheid, ging hij bijvoorbeeld in de fout bij het doelpunt van Benito Raman. “Het is niet gokken, maar proberen situaties zo goed mogelijk te lezen. Maar in zulke situaties heb ik al vaak de voorzet eruit gehaald. Je kan er tachtig procent van de voorzetten mee opkuisen, maar als de bal dan eens binnengaat, is het wel 'klote'”, zei Mignolet daar toen over.



Door zijn proactieve houding kan er dus weleens een fout gebeuren, maar ook zijn voetballende zuiverheid is dit seizoen enigszins afgenomen. Vandaag valt Simon Mignolet in dat onderdeel zelfs buiten de top tien onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League. En ook in de belangrijkste parameter als doelman, het procentuele aantal succesvolle reddingen,  duikt Mignolet van de tweede plaats vorig seizoen naar de twaalfde plaats in de huidige jaargang. Aan zijn algemene prestaties is die dalende trend nog niet te merken, maar het is duidelijk dat de ervaren doelman dit seizoen hierin nog heel wat efficiëntiewinsten kan boeken. 

LEES OOK: Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

7
7
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

13
13
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

131
131
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

74
74
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

125
125
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

209
209
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

587
587
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

369
369
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

195
195
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

111
111
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

332
332
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

156
156
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

242
242
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

450
450
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

504
504
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

358
358
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

479
479
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

388
388
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

527
527
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

359
359
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

593
593
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

462
462
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

462
462
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

205
205

Meer sportnieuws