Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

2060 stemmen
Mignolet baart grote zorgen bij Club Brugge

De ruime internationale ervaring van Simon Mignolet is van goudwaarde voor Club Brugge. In de Champions League presteert de Rode Duivel op een erg hoog niveau, maar in de eigen Belgische competitie is zijn meerwaarde opvallend genoeg wat afgenomen.


STERKE CL-CAMPAGNE

Club Brugge telt dit seizoen veel ‘mister Europe’s’. Eéntje daarvan is Simon Mignolet, misschien wel de Bruggeling met het meeste Europese en internationale ervaring achter de kiezen. Zijn status als Rode Duivel en ex-doelman van Liverpool bevestigt hij al sinds 2019 op Jan Breydel, waar hij één van de beste Belgische doelmannen van de competitie is. En ook in de huidige campagne van de Champions League laat Mignolet een grote indruk na.

In de opener tegen Paris Saint-Germain was bijvoorbeeld Simon Mignolet één van de gevierde spelers door twee uitstekende reddingen te voorzien op de pogingen van Kylian Mbappé en Lionel Messi. Daarna deed Mignolet ook zijn duit in het zakje tijdens de overwinning tegen RB Leipzig, waarin hij zich opnieuw onderscheidde met twee reddingen. In beide wedstrijden liet Mignolet een hoog reddingspercentage van 75% noteren. Straffe stats in het Kampioenenbal.



Maar dinsdag was de tegenstander in de Champions League van een totaal ander niveau. Manchester City overklaste Club Brugge op alle vlakken en ook Simon Mignolet kon de machine van Pep Guardiola niet afstoppen. De Rode Duivel kreeg maar liefst vijf doelpunten om de oren, maar hij voorkwam tegelijk ook veel erger. Mignolet slaagde erin om 4 van zijn 9 geïncasseerde doelpogingen nog te redden. De score kon dus gemakkelijker nog hoger opgelopen zijn.

ERGER VOORKOMEN
 
“Ik denk dat alleen Vanaken en Mignolet al tegen teams van dit niveau hebben gespeeld”, zei Philippe Clement na de wedstrijd tegen Manchester City. De ervaring van Simon Mignolet was alvast belangrijk, want ook al kreeg hij er dinsdag vijf om de oren, het konden er misschien wel tien geweest zijn. “We hebben inderdaad nog erger kunnen voorkomen. Natuurlijk ben ik ontgoocheld, maar je moet wel een en ander in de context zien”, aldus Mignolet.



Simon Mignolet had misschien wel meer kunnen doen bij de 0-3 van Kyle Walker, maar voorts presteerde hij op een Premier League-niveau. In de Champions League zijn de prestaties van de Rode Duivel zowat onberispelijk, maar in de Belgische competitie loopt het toch iets stroever. Zeker in vergelijking met vorig seizoen, toen hij met voorsprong de beste doelman was van de Jupiler Pro League. Iets wat dit jaar niet meer zo uitgesproken is.

DALENDE TREND IN JPL

Simon Mignolet is geen spectaculaire doelman, maar hij is een veilige optie tussen de palen. Zijn efficiëntie in het doel wordt geroemd, net zoals zijn voetballend spel. Maar dit seizoen zijn al deze kwaliteiten minder nadrukkelijk aanwezig. Momenteel slikt Mignolet bijvoorbeeld gemiddeld 1 tegendoelpunt per 90 minuten, terwijl dat vorig seizoen nog veel lager lag met 0,82 tegendoelpunt per 90 minuten. Opvallend genoeg is Mignolet vandaag wél de op één na minst gepasseerde doelman in de competitie – na Anthony Moris van Union SG.

Simon Mignolet krijgt dit seizoen ook redelijk wat ongelukkige tegendoelpunten binnen, zoals zijn flater tegen AA Gent en zijn foutje tegen RSC Anderlecht. Mignolet is een meevoetballende doelman en net door die proactieve ingesteldheid, ging hij bijvoorbeeld in de fout bij het doelpunt van Benito Raman. “Het is niet gokken, maar proberen situaties zo goed mogelijk te lezen. Maar in zulke situaties heb ik al vaak de voorzet eruit gehaald. Je kan er tachtig procent van de voorzetten mee opkuisen, maar als de bal dan eens binnengaat, is het wel 'klote'”, zei Mignolet daar toen over.



Door zijn proactieve houding kan er dus weleens een fout gebeuren, maar ook zijn voetballende zuiverheid is dit seizoen enigszins afgenomen. Vandaag valt Simon Mignolet in dat onderdeel zelfs buiten de top tien onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League. En ook in de belangrijkste parameter als doelman, het procentuele aantal succesvolle reddingen,  duikt Mignolet van de tweede plaats vorig seizoen naar de twaalfde plaats in de huidige jaargang. Aan zijn algemene prestaties is die dalende trend nog niet te merken, maar het is duidelijk dat de ervaren doelman dit seizoen hierin nog heel wat efficiëntiewinsten kan boeken. 

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

5
5
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

178
178
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

240
240
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

268
268
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

201
201
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

423
423
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

187
187
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

119
119
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

27
27
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

119
119
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

97
97
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

503
503
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

66
66
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

224
224
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

232
232
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

105
105
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

161
161
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

29
29
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

324
324
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

127
127
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

237
237
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

143
143
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

295
295
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

43
43

Meer sportnieuws