De Europese voetbalweek zit er inmiddels weer op en die heeft voor de Belgische teams wisselend succes gebracht. AA Gent was de enige die de Belgische eer echt hoog kon houden met een zege tegen Partizan in de Conference League, terwijl Antwerp in de Europa League tegen Fenerbahçe een punt uit de brand sleepte. Club Brugge en KRC Genk kregen dan weer pandoeringen van Engelse teams.
Dat zorgt ervoor dat België ook weer geen geweldige zaak doet in de strijd om de Europese coëfficiënt. Die is dit seizoen belangrijker dan ooit, want doordat straks het uitstekende seizoen 2016/17 wegvalt, dreigt België uit de top tien van de UEFA-ranking te zakken en zijn rechtstreekse ticket voor de Champions League te verliezen. De voorbije maanden zakte ons land zo weg naar de dertiende plaats.
Daar blijven we ook na deze week staan. De zege van Gent en de draw van Antwerp brengen onze coëfficiënt naar 28.600, waarmee we wel stilaan zeer dicht bij Servië (29.125) komen. Er is echter nog werk aan de winkel, want om het CL-ticket niet te verliezen moeten ook Oekraïne (31.000) en minstens één van het duo Rusland (31.682) - Schotland (32.100) gepasseerd worden.
LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend
Jannick Lanckriet