'Standard troefde Lille en AA Gent af'

door
'Standard troefde Lille en AA Gent af'

Nieuwe coach Luka Elsner heeft nog een pak werk te verrichten bij Standard. Afgelopen weekend leek de Sloveen op weg om te debuteren met een overwinning, maar tegen OH Leuven werd in extremis nog twee punten uit handen gekomen. Afwachten of er komend weekend beterschap volgt tegen Cercle Brugge.

Terwijl Elsner zijn troepen klaarstoomt voor het duel tegen de voorlaatste in de stand, werkt het bestuur ook aan de ploeg op langere termijn. Mede door de financiële problemen trekt Standard opnieuw vol de kaart van de eigen jeugd. Daarbij is het wel zaak om de veelbelovende talenten zo lang mogelijk bij de club te houden. En dus braken de Rouches dinsdagmiddag opnieuw het contract van een jonkie open. Zo heeft Alexandro Calut zijn overeenkomst op Sclessin verlengd. De 18-jarige vleugelverdediger speelt al sinds 2016 voor de jeugdploegen van de Rouches en maakte in de Play-Offs van vorig seizoen zijn debuut bij de eerste ploeg. Nu heeft hij zich dus langer verbonden aan de Luikse club. Over de details van de overeenkomst werd niet gecommuniceerd.

UPDATE 20/10

Standard blijft de kaart van de jeugd trekken. De club maakte nog een contractverlenging bekend. Deze keer is Olivier Dumont aan de beurt. "De jonge Belgische middenvelder (19 jaar), op ons trainingscentrum sinds 2011, heeft een nieuw contract getekend bij de Rouches. Onze club wil Olivier Dumont feliciteren en wenst hem het beste toe in onze kleuren", laat de Rouches weten.

UPDATE 21/10
Standard zal blij zijn dat het de onderhandelingen met Dumont tot een goed einde gebracht heeft, want de jonge middenvelder was gegeerd. Sudpresse weet dat de voorbije weken ook Lille, AA Gent, KV Kortrijk en STVV aan de mouw van de 19-jarige trokken. Mogelijk zal Dumont de komende weken ook meer speelminuten krijgen, want het zou door de moeizame contractonderhandelingen geweest zijn dat hij na twee invalbeurten in het begin van het seizoen niet meer in de kern opgenomen werd.

LEES OOK: Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

Zal hij helemaal doorbreken bij Standard?

Meest recent

Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

1
1
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

45
45
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

53
53
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

24
24
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

37
37
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

87
87
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

220
220
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

461
461
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

415
415
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

268
268
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

126
126
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

101
101
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

336
336
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

180
180
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

268
268
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

328
328
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

119
119
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

178
178
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

632
632
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

168
168
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

230
230
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

434
434
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

106
106
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

239
239

Meer sportnieuws