AA Gent ontdekt nieuwe toptransfer

692
AA Gent ontdekt nieuwe toptransfer

In de zomer van 2019 haalde AA Gent zijn voormalige topschutter Laurent Depoitre terug. Sindsdien kon de 32-jarige spits de grote verwachtingen niet inlossen, iets dat grotendeels te verklaren valt door een aanslepende blessure. Maar ondertussen reikt Depoitre terug naar zijn beste niveau, ondanks zijn veelvuldig gemiste kansen vorig weekend tegen KAS Eupen.


EEN GROTE VIS

In juli 2019 pakte AA Gent uit met een grote transfer. Laurent Depoitre, tweevoudig topschutter van de Oost-Vlamingen, tweede in de verkiezing van deGouden Schoen anno 2015 en tevens Gents clubicoon, keerde terug naar de Ghelamco Arena. De boomlange aanvaller moest van AA Gent terug een echte topclub maken, nadat hij de Buffalo’s in 2016 verliet voor FC Porto. Het transferbedrag destijds was maar liefst 6 miljoen euro.

“Een grote vis? Het is vooral een speler die past in de manier van spelen die de coach voor ogen heeft”, verklaarde manager Michel Louwagie tijdens de persvoorstelling van Laurent Depoitre. De sterke spits had het juiste profiel die de toenmalige coach Jess Thorup er graag bij wilde. “We hebben een coach die met hoge pressing wil spelen. Dan heb je spelers nodig die daarvoor geschikt zijn”, pikte voorzitter Ivan De Witte in.



Dat Laurent Depoitre besliste om terug te komen naar België was toch een kleine verrassing. De éénvoudige Rode Duivel had namelijk meerdere opties in het binnen- en buitenland, maar het enthousiasme van Michel Louwagie en Ivan De Witte trok hem over de streep. “Ik voelde dat ze me écht wilden”, vertelde Depoitre toen. Maar hij besefte tezelfdertijd dat er veel van hem verwacht zou worden, en dat bracht onvermijdelijk extra druk met zich mee.

ATTRACTIEVE BUFFALO’S

“Straf!” Marc Degryse was bijna laaiend enthousiast over de opmerkelijke terugkeer van Laurent Depoitre naar AA Gent. “Ik schrok er wel van. Depoitre zal voor een boost zorgen. Een heel goeie zaak voor AA Gent, want ze hebben er zijn vertrek nooit kunnen opvangen. Coulibaly, Sylla, Janga, Awoniyi, Yaremchuk... Dat Gent na drie jaar weer bij Depoitre is uitgekomen, is een compliment voor hem. Depoitre: het doet me goesting krijgen om naar Gent te kijken”, verklaarde de analist in Het Laatste Nieuws.



Ook collega-analist Wim De Coninck spaarde de superlatieven niet omtrent de transfer van Laurent Depoitre naar het oude nest. “Een duo David-Depoitre moet volgens mij echt gensters kunnen slaan. Ik kijk er dan ook echt naar uit om die twee samen te zien voetballen”, citeerde Het Nieuwsblad toen. Maar meer dan twee jaar later is de terugkeer van Depoitre naar AA Gent (nog) geen denderend succes gebleken. De sterke spits lag meer in de lappenmand dat dat ie op het veld te bewonderen was.

LOLO IS BACK

Laurent Depoitre kende een aardig begin van zijn tweede passage bij AA Gent, maar vorig seizoen werd een grote flop door een aanslepende blessure. Hij zat met een ontsteking onderaan de voet en als hij te veel matchen na mekaar speelde, stak de pijn telkens weer op. Daarom raakte Depoitre vorig seizoen maar aan 2 doelpunten in 22 wedstrijden, terwijl hij de jaargang daarvoor nog afklokte op 8 doelpunten in 22 wedstrijden. Maar nadat de problemen met de hiel verholpen waren, een proces dat meer dan een jaar in beslag nam, twijfelde Depoitre er niet meer aan dat hij zijn beste niveau weer kon halen.



En Laurent Depoitre hield zijn woord. Dit seizoen konden we namelijk de ‘oude’ Depoitre terug bewonderen in het shirt van AA Gent, al was dat nog niet op regelmatige basis. De spits wint terug (kop)duels, knokt, werkt hard en hij heeft een impact op het offensieve spelbeeld van de ploeg. Depoitre was dit jaar meermaals belangrijk voor zijn team, maar op zijn afwerking skills krijgt hij vaak nog negatieve commentaren – al is de 32-jarige nog nooit een echte goalgetter geweest.

ONTERECHTE KRITIEK

Vorig weekend verknoeide hij bijvoorbeeld vijf grote doelkansen tegen KAS Eupen, terwijl hij één doelpuntje lukte. Toch was Hein Vanhaezebrouck tevreden over de prestatie van Laurent Depoitre, want ook al miste hij talrijke kansen, de targetspits liet het hoofd niet hangen en hij bleef maar duels aangaan en winnen. Op die manier bleef hij steeds goed in de wedstrijd zitten en zorgde hij continu voor gevaar. “Laurent is al die tijd zo vaak geplaagd geweest door blessures. Dan is het de logica zelf dat het even duurt voor het gevoel bij de afwerking er weer in komt”, aldus Vanhaezebrouck.

In de voorbije speeldag van de Jupiler Pro League was er geen enkele speler die zo vaak in een goede scoringspositie terechtkwam zoals Laurent Depoitre. Dat hij maar één doelpunt scoorde is dan eerder tegenvallend, maar anderzijds bevindt de spits van AA Gent zich wél vaak op de goede positie. .”Hij maakt progressie, door veel meer betrokken te zijn in de kansen die we afdwingen. Eerder was dat tegen Brugge bijvoorbeeld nog niet het geval, maar nu zit hij er bijna altijd tussen. De 'next step' is de kansen ook afmaken, maar dat komt wel terug.”



Ook al was zijn afwerkingskwaliteit tegen KAS Eupen van een laag niveau, ’t was vaak stuntelig zelfs, valt zijn efficiëntie heel goed mee over het gans seizoen bekeken. Laurent Depoitre zet gemiddeld 1 op 5 doelkansen om in een effectief doelpunt, waarmee hij de elfde beste centrumspits is in de Belgische competitie. Vorig seizoen was dat nog één derde minder. Ook qua doelpuntenregelmaat vindt Depoitre vlotjes de weg naar het doel, als tiende centrumspits in de Belgische competitie. De 32-jarige pakt dit seizoen uit met een gemiddelde van 0,62 doelpunt per 90 minuten, goed voor een tiende plaats. Vorig seizoen lag zijn frequentie pakken lager met 0,14 doelpunt per 90 minuten. Over progressie gesproken. 

LEES OOK: De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

Is Depoitre een topspits in de JPL?

Meest recent

STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

1
1
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

6
6
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

5
5
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

58
58
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

29
29
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

11
11
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

47
47
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

85
85
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

213
213
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

24
24
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

156
156
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

78
78
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

295
295
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

178
178
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

34
34
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

129
129
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

301
301
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

46
46
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

240
240
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

104
104
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

410
410
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

183
183
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

124
124
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

350
350

Meer sportnieuws