Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

1183 stemmen
Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

Voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City, belden Vincent Kompany en Pep Guardiola elkaar op. Twee spelers van Club Brugge kwamen daarbij ter sprake: Hans Vanaken en Stanley Nsoki. Maar vooral die laatste zakte dinsdag helemaal door de ondergrens.


RESPECT

Als één van de beste prestaties in Europa ooit. “Dit was goed, heel goed. Het was niet dat Club Brugge niet goed was, want wij waren heel goed”, verklaarde Pep Guardiola na de 1-5 overwinning van Manchester City op Jan Breydel. “Club Brugge is een sterk team. Ik zag ze tegen PSG en Leipzig. Ze hebben veel kwaliteit, met Lang en Vanaken hebben ze echte topspelers.” Al was er geen van deze topspelers dinsdag echt in vorm tegen City.



Philippe Clement geloofde nochtans in een stunt tegen Manchester City, zoals hij dat trouwens tegen elke tegenstander doet, maar de Engelsen waren van een buitenaards niveau. Pep Guardiola stelde op Jan Breydel zijn beste elf spelers op, een teken van respect dat wel kan tellen. City liet daarom geen spaander heel van de West-Vlamingen. In de eerste helft hielden de Citizens bijvoorbeeld een indrukwekkend balbezit van maar liefst 73% noteren. 

VANAKEN-NSOKI

Pep Guardiola bereidde zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de ploeg van Philippe Clement allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola op de persconferentie na de match.

“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van.” Toch lijkt het ons sterk dat Pep Guardiola, zowat de beste voetbalcoach van de planeet, ten rade moest gaan bij Vincent Kompany, een beginnende coach, om meer te weten te komen over Club Brugge. “Bullshit. Dit is meer toneel dan gisteren langs de lijn”, dacht ook Marc Degryse daar zo over in HLN Sportcast.



Het lijdt echter geen twijfel dat Pep Guardiola en Vincent Kompany elkaar effectief opbelden in de aanloop van de match tussen Club Brugge en Manchester City. De Spanjaard gaf mee dat Kompany de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, en hij wist Guardiola ook te vertellen dat die linkverdediger razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was Stanley Nsoki, maar die maakte tegen City zelf geen goede beurt.

ONDERGRENS

Iedereen bij Club Brugge, misschien met uitzondering van Jack Hendry en Simon Mignolet, was echter niet op niveau tegen Manchester City. Maar de prestatie van Stanley Nsoki was wel heel erg ongelukkig. Des te meer omdat de Franse verdediger eerder tegen Paris Saint-Germain nog ronduit indrukwekkend speelde. Eigenlijk hoeft dat niet te verwonderen, want ook in de Jupiler Pro League wisselt Nsoki uitstekende en slechte prestaties met elkaar af.



Stanley Nsoki lag dinsdag bijvoorbeeld aan de basis van de 0-2, waarbij hij zijn landgenoot Riyad Mahrez kinderlijk onderuit maaide in de eigen zestien. Mahrez nam dat cadeautje met plezier aan en hij zette via een strafschop de 0-2 op het bord. Daarnaast telde Nsoki ook opvallend veel verkeerde passes en ging er niet te veel overtuiging van hem uit. Nsoki kende een moeilijke avond tegen City, dat is het minste wat gezegd kan worden over zijn prestatie.

GEZICHTSVERLIES

De indrukwekkende pressing en snelheid van Stanley Nsoki, twee van zijn uitgesproken kernkwaliteiten die hij etaleerde tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, waren dinsdag spoorloos tegen Manchester City. Op die manier zet de Fransman zijn wisselvallig parcours bij Club Brugge door, nadat dit verhaal eerder ook bij zijn ex-clubs Paris Saint-Germain en OGC Nice nadrukkelijk en meermaals naar de oppervlakte kwam.



Philippe Clement was een grote voorstander van Stanley Nsoki’s komst naar Club Brugge, want naar verluidt heerste er intern geen unanimiteit omtrent zijn transfer. Desondanks drong Clement stevig door voor Nsoki, maar presteert de Fransman voorlopig nog te wisselvallig. Het spreekt voor hem dat Vincent Kompany en Pep Guardiola op voorhand Nsoki’s kwaliteiten bespraken, maar “die razendsnelle verdediger” gaf dinsdag echter helemaal niet thuis.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Is Nsoki nu een goeie of niet?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

39
39
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

74
74
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

129
129
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

127
127
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

117
117
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

184
184
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

266
266
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

413
413
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

311
311
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws