Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

1183 stemmen
Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

Voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City, belden Vincent Kompany en Pep Guardiola elkaar op. Twee spelers van Club Brugge kwamen daarbij ter sprake: Hans Vanaken en Stanley Nsoki. Maar vooral die laatste zakte dinsdag helemaal door de ondergrens.


RESPECT

Als één van de beste prestaties in Europa ooit. “Dit was goed, heel goed. Het was niet dat Club Brugge niet goed was, want wij waren heel goed”, verklaarde Pep Guardiola na de 1-5 overwinning van Manchester City op Jan Breydel. “Club Brugge is een sterk team. Ik zag ze tegen PSG en Leipzig. Ze hebben veel kwaliteit, met Lang en Vanaken hebben ze echte topspelers.” Al was er geen van deze topspelers dinsdag echt in vorm tegen City.



Philippe Clement geloofde nochtans in een stunt tegen Manchester City, zoals hij dat trouwens tegen elke tegenstander doet, maar de Engelsen waren van een buitenaards niveau. Pep Guardiola stelde op Jan Breydel zijn beste elf spelers op, een teken van respect dat wel kan tellen. City liet daarom geen spaander heel van de West-Vlamingen. In de eerste helft hielden de Citizens bijvoorbeeld een indrukwekkend balbezit van maar liefst 73% noteren. 

VANAKEN-NSOKI

Pep Guardiola bereidde zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de ploeg van Philippe Clement allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola op de persconferentie na de match.

“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van.” Toch lijkt het ons sterk dat Pep Guardiola, zowat de beste voetbalcoach van de planeet, ten rade moest gaan bij Vincent Kompany, een beginnende coach, om meer te weten te komen over Club Brugge. “Bullshit. Dit is meer toneel dan gisteren langs de lijn”, dacht ook Marc Degryse daar zo over in HLN Sportcast.



Het lijdt echter geen twijfel dat Pep Guardiola en Vincent Kompany elkaar effectief opbelden in de aanloop van de match tussen Club Brugge en Manchester City. De Spanjaard gaf mee dat Kompany de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, en hij wist Guardiola ook te vertellen dat die linkverdediger razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was Stanley Nsoki, maar die maakte tegen City zelf geen goede beurt.

ONDERGRENS

Iedereen bij Club Brugge, misschien met uitzondering van Jack Hendry en Simon Mignolet, was echter niet op niveau tegen Manchester City. Maar de prestatie van Stanley Nsoki was wel heel erg ongelukkig. Des te meer omdat de Franse verdediger eerder tegen Paris Saint-Germain nog ronduit indrukwekkend speelde. Eigenlijk hoeft dat niet te verwonderen, want ook in de Jupiler Pro League wisselt Nsoki uitstekende en slechte prestaties met elkaar af.



Stanley Nsoki lag dinsdag bijvoorbeeld aan de basis van de 0-2, waarbij hij zijn landgenoot Riyad Mahrez kinderlijk onderuit maaide in de eigen zestien. Mahrez nam dat cadeautje met plezier aan en hij zette via een strafschop de 0-2 op het bord. Daarnaast telde Nsoki ook opvallend veel verkeerde passes en ging er niet te veel overtuiging van hem uit. Nsoki kende een moeilijke avond tegen City, dat is het minste wat gezegd kan worden over zijn prestatie.

GEZICHTSVERLIES

De indrukwekkende pressing en snelheid van Stanley Nsoki, twee van zijn uitgesproken kernkwaliteiten die hij etaleerde tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, waren dinsdag spoorloos tegen Manchester City. Op die manier zet de Fransman zijn wisselvallig parcours bij Club Brugge door, nadat dit verhaal eerder ook bij zijn ex-clubs Paris Saint-Germain en OGC Nice nadrukkelijk en meermaals naar de oppervlakte kwam.



Philippe Clement was een grote voorstander van Stanley Nsoki’s komst naar Club Brugge, want naar verluidt heerste er intern geen unanimiteit omtrent zijn transfer. Desondanks drong Clement stevig door voor Nsoki, maar presteert de Fransman voorlopig nog te wisselvallig. Het spreekt voor hem dat Vincent Kompany en Pep Guardiola op voorhand Nsoki’s kwaliteiten bespraken, maar “die razendsnelle verdediger” gaf dinsdag echter helemaal niet thuis.

LEES OOK: ‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Is Nsoki nu een goeie of niet?

Meest recent

Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

92
92
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

37
37
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

40
40
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

26
26
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

133
133
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

137
137
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

29
29
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

93
93
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

201
201
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

114
114
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

304
304
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

82
82
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

474
474
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

432
432
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

309
309
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

84
84
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

161
161
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

778
778
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

44
44
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

133
133
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

31
31
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

107
107
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

220
220
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

96
96

Meer sportnieuws