Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

1183
Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

Voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City, belden Vincent Kompany en Pep Guardiola elkaar op. Twee spelers van Club Brugge kwamen daarbij ter sprake: Hans Vanaken en Stanley Nsoki. Maar vooral die laatste zakte dinsdag helemaal door de ondergrens.


RESPECT

Als één van de beste prestaties in Europa ooit. “Dit was goed, heel goed. Het was niet dat Club Brugge niet goed was, want wij waren heel goed”, verklaarde Pep Guardiola na de 1-5 overwinning van Manchester City op Jan Breydel. “Club Brugge is een sterk team. Ik zag ze tegen PSG en Leipzig. Ze hebben veel kwaliteit, met Lang en Vanaken hebben ze echte topspelers.” Al was er geen van deze topspelers dinsdag echt in vorm tegen City.



Philippe Clement geloofde nochtans in een stunt tegen Manchester City, zoals hij dat trouwens tegen elke tegenstander doet, maar de Engelsen waren van een buitenaards niveau. Pep Guardiola stelde op Jan Breydel zijn beste elf spelers op, een teken van respect dat wel kan tellen. City liet daarom geen spaander heel van de West-Vlamingen. In de eerste helft hielden de Citizens bijvoorbeeld een indrukwekkend balbezit van maar liefst 73% noteren. 

VANAKEN-NSOKI

Pep Guardiola bereidde zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de ploeg van Philippe Clement allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola op de persconferentie na de match.

“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van.” Toch lijkt het ons sterk dat Pep Guardiola, zowat de beste voetbalcoach van de planeet, ten rade moest gaan bij Vincent Kompany, een beginnende coach, om meer te weten te komen over Club Brugge. “Bullshit. Dit is meer toneel dan gisteren langs de lijn”, dacht ook Marc Degryse daar zo over in HLN Sportcast.



Het lijdt echter geen twijfel dat Pep Guardiola en Vincent Kompany elkaar effectief opbelden in de aanloop van de match tussen Club Brugge en Manchester City. De Spanjaard gaf mee dat Kompany de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, en hij wist Guardiola ook te vertellen dat die linkverdediger razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was Stanley Nsoki, maar die maakte tegen City zelf geen goede beurt.

ONDERGRENS

Iedereen bij Club Brugge, misschien met uitzondering van Jack Hendry en Simon Mignolet, was echter niet op niveau tegen Manchester City. Maar de prestatie van Stanley Nsoki was wel heel erg ongelukkig. Des te meer omdat de Franse verdediger eerder tegen Paris Saint-Germain nog ronduit indrukwekkend speelde. Eigenlijk hoeft dat niet te verwonderen, want ook in de Jupiler Pro League wisselt Nsoki uitstekende en slechte prestaties met elkaar af.



Stanley Nsoki lag dinsdag bijvoorbeeld aan de basis van de 0-2, waarbij hij zijn landgenoot Riyad Mahrez kinderlijk onderuit maaide in de eigen zestien. Mahrez nam dat cadeautje met plezier aan en hij zette via een strafschop de 0-2 op het bord. Daarnaast telde Nsoki ook opvallend veel verkeerde passes en ging er niet te veel overtuiging van hem uit. Nsoki kende een moeilijke avond tegen City, dat is het minste wat gezegd kan worden over zijn prestatie.

GEZICHTSVERLIES

De indrukwekkende pressing en snelheid van Stanley Nsoki, twee van zijn uitgesproken kernkwaliteiten die hij etaleerde tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, waren dinsdag spoorloos tegen Manchester City. Op die manier zet de Fransman zijn wisselvallig parcours bij Club Brugge door, nadat dit verhaal eerder ook bij zijn ex-clubs Paris Saint-Germain en OGC Nice nadrukkelijk en meermaals naar de oppervlakte kwam.



Philippe Clement was een grote voorstander van Stanley Nsoki’s komst naar Club Brugge, want naar verluidt heerste er intern geen unanimiteit omtrent zijn transfer. Desondanks drong Clement stevig door voor Nsoki, maar presteert de Fransman voorlopig nog te wisselvallig. Het spreekt voor hem dat Vincent Kompany en Pep Guardiola op voorhand Nsoki’s kwaliteiten bespraken, maar “die razendsnelle verdediger” gaf dinsdag echter helemaal niet thuis.

LEES OOK: Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Is Nsoki nu een goeie of niet?

Meest recent

Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

23
23
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

17
17
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

54
54
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

273
273
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

80
80
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

155
155
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

153
153
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

387
387
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

82
82
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

403
403
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

38
38
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

66
66
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

138
138
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

176
176
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

97
97
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

101
101
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

148
148
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

352
352
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

494
494
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

53
53
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

106
106
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

307
307
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

125
125
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

76
76

Meer sportnieuws