Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

door
Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

Voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City, belden Vincent Kompany en Pep Guardiola elkaar op. Twee spelers van Club Brugge kwamen daarbij ter sprake: Hans Vanaken en Stanley Nsoki. Maar vooral die laatste zakte dinsdag helemaal door de ondergrens.


RESPECT

Als één van de beste prestaties in Europa ooit. “Dit was goed, heel goed. Het was niet dat Club Brugge niet goed was, want wij waren heel goed”, verklaarde Pep Guardiola na de 1-5 overwinning van Manchester City op Jan Breydel. “Club Brugge is een sterk team. Ik zag ze tegen PSG en Leipzig. Ze hebben veel kwaliteit, met Lang en Vanaken hebben ze echte topspelers.” Al was er geen van deze topspelers dinsdag echt in vorm tegen City.



Philippe Clement geloofde nochtans in een stunt tegen Manchester City, zoals hij dat trouwens tegen elke tegenstander doet, maar de Engelsen waren van een buitenaards niveau. Pep Guardiola stelde op Jan Breydel zijn beste elf spelers op, een teken van respect dat wel kan tellen. City liet daarom geen spaander heel van de West-Vlamingen. In de eerste helft hielden de Citizens bijvoorbeeld een indrukwekkend balbezit van maar liefst 73% noteren. 

VANAKEN-NSOKI

Pep Guardiola bereidde zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de ploeg van Philippe Clement allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola op de persconferentie na de match.

“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van.” Toch lijkt het ons sterk dat Pep Guardiola, zowat de beste voetbalcoach van de planeet, ten rade moest gaan bij Vincent Kompany, een beginnende coach, om meer te weten te komen over Club Brugge. “Bullshit. Dit is meer toneel dan gisteren langs de lijn”, dacht ook Marc Degryse daar zo over in HLN Sportcast.



Het lijdt echter geen twijfel dat Pep Guardiola en Vincent Kompany elkaar effectief opbelden in de aanloop van de match tussen Club Brugge en Manchester City. De Spanjaard gaf mee dat Kompany de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, en hij wist Guardiola ook te vertellen dat die linkverdediger razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was Stanley Nsoki, maar die maakte tegen City zelf geen goede beurt.

ONDERGRENS

Iedereen bij Club Brugge, misschien met uitzondering van Jack Hendry en Simon Mignolet, was echter niet op niveau tegen Manchester City. Maar de prestatie van Stanley Nsoki was wel heel erg ongelukkig. Des te meer omdat de Franse verdediger eerder tegen Paris Saint-Germain nog ronduit indrukwekkend speelde. Eigenlijk hoeft dat niet te verwonderen, want ook in de Jupiler Pro League wisselt Nsoki uitstekende en slechte prestaties met elkaar af.



Stanley Nsoki lag dinsdag bijvoorbeeld aan de basis van de 0-2, waarbij hij zijn landgenoot Riyad Mahrez kinderlijk onderuit maaide in de eigen zestien. Mahrez nam dat cadeautje met plezier aan en hij zette via een strafschop de 0-2 op het bord. Daarnaast telde Nsoki ook opvallend veel verkeerde passes en ging er niet te veel overtuiging van hem uit. Nsoki kende een moeilijke avond tegen City, dat is het minste wat gezegd kan worden over zijn prestatie.

GEZICHTSVERLIES

De indrukwekkende pressing en snelheid van Stanley Nsoki, twee van zijn uitgesproken kernkwaliteiten die hij etaleerde tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, waren dinsdag spoorloos tegen Manchester City. Op die manier zet de Fransman zijn wisselvallig parcours bij Club Brugge door, nadat dit verhaal eerder ook bij zijn ex-clubs Paris Saint-Germain en OGC Nice nadrukkelijk en meermaals naar de oppervlakte kwam.



Philippe Clement was een grote voorstander van Stanley Nsoki’s komst naar Club Brugge, want naar verluidt heerste er intern geen unanimiteit omtrent zijn transfer. Desondanks drong Clement stevig door voor Nsoki, maar presteert de Fransman voorlopig nog te wisselvallig. Het spreekt voor hem dat Vincent Kompany en Pep Guardiola op voorhand Nsoki’s kwaliteiten bespraken, maar “die razendsnelle verdediger” gaf dinsdag echter helemaal niet thuis.

LEES OOK: 10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Is Nsoki nu een goeie of niet?

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

27
27
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

27
27
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

185
185
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

25
25
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

88
88
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

100
100
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

169
169
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

350
350
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

40
40
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

403
403
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

247
247
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

72
72
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

95
95
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

188
188
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

177
177
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

129
129
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

503
503
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

198
198
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

344
344
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

320
320
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

339
339

Meer sportnieuws