Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

door
Club-fenomeen lijdt gezichtsverlies bij Guardiola

Voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City, belden Vincent Kompany en Pep Guardiola elkaar op. Twee spelers van Club Brugge kwamen daarbij ter sprake: Hans Vanaken en Stanley Nsoki. Maar vooral die laatste zakte dinsdag helemaal door de ondergrens.


RESPECT

Als één van de beste prestaties in Europa ooit. “Dit was goed, heel goed. Het was niet dat Club Brugge niet goed was, want wij waren heel goed”, verklaarde Pep Guardiola na de 1-5 overwinning van Manchester City op Jan Breydel. “Club Brugge is een sterk team. Ik zag ze tegen PSG en Leipzig. Ze hebben veel kwaliteit, met Lang en Vanaken hebben ze echte topspelers.” Al was er geen van deze topspelers dinsdag echt in vorm tegen City.



Philippe Clement geloofde nochtans in een stunt tegen Manchester City, zoals hij dat trouwens tegen elke tegenstander doet, maar de Engelsen waren van een buitenaards niveau. Pep Guardiola stelde op Jan Breydel zijn beste elf spelers op, een teken van respect dat wel kan tellen. City liet daarom geen spaander heel van de West-Vlamingen. In de eerste helft hielden de Citizens bijvoorbeeld een indrukwekkend balbezit van maar liefst 73% noteren. 

VANAKEN-NSOKI

Pep Guardiola bereidde zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de ploeg van Philippe Clement allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola op de persconferentie na de match.

“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van.” Toch lijkt het ons sterk dat Pep Guardiola, zowat de beste voetbalcoach van de planeet, ten rade moest gaan bij Vincent Kompany, een beginnende coach, om meer te weten te komen over Club Brugge. “Bullshit. Dit is meer toneel dan gisteren langs de lijn”, dacht ook Marc Degryse daar zo over in HLN Sportcast.



Het lijdt echter geen twijfel dat Pep Guardiola en Vincent Kompany elkaar effectief opbelden in de aanloop van de match tussen Club Brugge en Manchester City. De Spanjaard gaf mee dat Kompany de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, en hij wist Guardiola ook te vertellen dat die linkverdediger razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was Stanley Nsoki, maar die maakte tegen City zelf geen goede beurt.

ONDERGRENS

Iedereen bij Club Brugge, misschien met uitzondering van Jack Hendry en Simon Mignolet, was echter niet op niveau tegen Manchester City. Maar de prestatie van Stanley Nsoki was wel heel erg ongelukkig. Des te meer omdat de Franse verdediger eerder tegen Paris Saint-Germain nog ronduit indrukwekkend speelde. Eigenlijk hoeft dat niet te verwonderen, want ook in de Jupiler Pro League wisselt Nsoki uitstekende en slechte prestaties met elkaar af.



Stanley Nsoki lag dinsdag bijvoorbeeld aan de basis van de 0-2, waarbij hij zijn landgenoot Riyad Mahrez kinderlijk onderuit maaide in de eigen zestien. Mahrez nam dat cadeautje met plezier aan en hij zette via een strafschop de 0-2 op het bord. Daarnaast telde Nsoki ook opvallend veel verkeerde passes en ging er niet te veel overtuiging van hem uit. Nsoki kende een moeilijke avond tegen City, dat is het minste wat gezegd kan worden over zijn prestatie.

GEZICHTSVERLIES

De indrukwekkende pressing en snelheid van Stanley Nsoki, twee van zijn uitgesproken kernkwaliteiten die hij etaleerde tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, waren dinsdag spoorloos tegen Manchester City. Op die manier zet de Fransman zijn wisselvallig parcours bij Club Brugge door, nadat dit verhaal eerder ook bij zijn ex-clubs Paris Saint-Germain en OGC Nice nadrukkelijk en meermaals naar de oppervlakte kwam.



Philippe Clement was een grote voorstander van Stanley Nsoki’s komst naar Club Brugge, want naar verluidt heerste er intern geen unanimiteit omtrent zijn transfer. Desondanks drong Clement stevig door voor Nsoki, maar presteert de Fransman voorlopig nog te wisselvallig. Het spreekt voor hem dat Vincent Kompany en Pep Guardiola op voorhand Nsoki’s kwaliteiten bespraken, maar “die razendsnelle verdediger” gaf dinsdag echter helemaal niet thuis.

LEES OOK: Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Is Nsoki nu een goeie of niet?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

53
53
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

27
27
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

163
163
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

200
200
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

363
363
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

268
268
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

216
216
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

414
414
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

170
170

Meer sportnieuws