Club Brugge en City reageren na supportersaanval, verdachten opgepakt

704 stemmen
Club Brugge en City reageren na supportersaanval, verdachten opgepakt

Club Brugge moest dinsdagavond duidelijk zijn meerdere erkennen in Manchester City, dat met zware 1-5-cijfers won op Jan Breydel. Desondanks zorgden de supporters voor een fraaie sfeer in het stadion. Maar enkele vermeende aanhangers van Blauw-Zwart lieten zich achteraf van hun slechtste kant zien.

Ook heel wat fans van de Engelse kampioen waren naar Brugge afgezakt voor de wedstrijd. Daarbij eveneens een aantal landgenoten van supportersclubs 'Blue Moon'. Maar bij de terugrit liep het voor één van die supporters helemaal fout. De 63-jarige man stond aan een tankstation in Drongen, nota bene de gemeente waar Kevin De Bruyne opgroeide, te wachten op enkele vrienden. Plots werd zijn sjaal van City rond zijn nek getrokken door een 'supporter' van Club Brugge. Toen de man in kwestie zijn sjaal terugvroeg, kreeg hij een zware klap op het achterhoofd.

De daders vluchtten vervolgens weg en lieten het slachtoffer voor dood achter. Ondertussen werd hij overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij vecht voor zijn leven. Zijn zoon Jurgen, vice-voorzitter van Blue Moon, laat aan Het Laatste Nieuws weten dat zijn vader wel degelijk door Club Brugge-aanhangers werd aangevallen. "We waren overal in Engeland en de rest van Europa, nooit agressie. We komen één keer in België en je wordt voor dood achtergelaten", laat de supportersclub ook weten via Facebook.

UPDATE 12u12
De politie heeft snel ingegrepen na de aanval van de Brugse fans op de City-supporter. Het Laatste Nieuws weet dat dinsdagnacht nog vijf verdachten opgepakt zijn. Beide clubs zijn inmiddels ook met een officiële reactie gekomen op het incident. "Club Brugge nam met afschuw kennis van de gebeurtenissen op de snelwegparking op de E40 in Drongen waar een supporter van Manchester City, die eerder te gast was in het Jan Breydelstadion, werd aangevallen", laten ze bij Club weten. "Club Brugge keurt alle crimineel gedrag ten zeerste af, zowel binnen als buiten het stadion en stelt verdraagzaamheid voorop. Onze gedachten gaan uit naar de familie en vrienden van de Manchester City supporter."

Bij City klinkt een gelijkaardig geluid. "Iedereen bij Manchester City is geschokt en triest over de berichten dat één van onze supporters na de wedstrijd in Brugge aangevallen is. We werken momenteel samen met Club Brugge en de politiediensten van Brugge en Manchester om meer informatie te achterhalen. Onze gedachten en beste wensen gaan uit naar de familie en vrienden van de Belgische supporter."


LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Moeten de clubs ook ingrijpen na dit incident?

Meest recent

Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne stapt naar Garcia”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

0
0
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

31
31
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

59
59
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

54
54
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

263
263
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

362
362
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

249
249
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

495
495
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

118
118
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

223
223
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

283
283
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

115
115
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

427
427
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

373
373
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

428
428
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

796
796
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

191
191
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

194
194
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

383
383
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1816
1816
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

171
171
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

191
191
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

91
91
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

54
54

Meer sportnieuws