Club Brugge en City reageren na supportersaanval, verdachten opgepakt

door
Club Brugge en City reageren na supportersaanval, verdachten opgepakt

Club Brugge moest dinsdagavond duidelijk zijn meerdere erkennen in Manchester City, dat met zware 1-5-cijfers won op Jan Breydel. Desondanks zorgden de supporters voor een fraaie sfeer in het stadion. Maar enkele vermeende aanhangers van Blauw-Zwart lieten zich achteraf van hun slechtste kant zien.

Ook heel wat fans van de Engelse kampioen waren naar Brugge afgezakt voor de wedstrijd. Daarbij eveneens een aantal landgenoten van supportersclubs 'Blue Moon'. Maar bij de terugrit liep het voor één van die supporters helemaal fout. De 63-jarige man stond aan een tankstation in Drongen, nota bene de gemeente waar Kevin De Bruyne opgroeide, te wachten op enkele vrienden. Plots werd zijn sjaal van City rond zijn nek getrokken door een 'supporter' van Club Brugge. Toen de man in kwestie zijn sjaal terugvroeg, kreeg hij een zware klap op het achterhoofd.

De daders vluchtten vervolgens weg en lieten het slachtoffer voor dood achter. Ondertussen werd hij overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij vecht voor zijn leven. Zijn zoon Jurgen, vice-voorzitter van Blue Moon, laat aan Het Laatste Nieuws weten dat zijn vader wel degelijk door Club Brugge-aanhangers werd aangevallen. "We waren overal in Engeland en de rest van Europa, nooit agressie. We komen één keer in België en je wordt voor dood achtergelaten", laat de supportersclub ook weten via Facebook.

UPDATE 12u12
De politie heeft snel ingegrepen na de aanval van de Brugse fans op de City-supporter. Het Laatste Nieuws weet dat dinsdagnacht nog vijf verdachten opgepakt zijn. Beide clubs zijn inmiddels ook met een officiële reactie gekomen op het incident. "Club Brugge nam met afschuw kennis van de gebeurtenissen op de snelwegparking op de E40 in Drongen waar een supporter van Manchester City, die eerder te gast was in het Jan Breydelstadion, werd aangevallen", laten ze bij Club weten. "Club Brugge keurt alle crimineel gedrag ten zeerste af, zowel binnen als buiten het stadion en stelt verdraagzaamheid voorop. Onze gedachten gaan uit naar de familie en vrienden van de Manchester City supporter."

Bij City klinkt een gelijkaardig geluid. "Iedereen bij Manchester City is geschokt en triest over de berichten dat één van onze supporters na de wedstrijd in Brugge aangevallen is. We werken momenteel samen met Club Brugge en de politiediensten van Brugge en Manchester om meer informatie te achterhalen. Onze gedachten en beste wensen gaan uit naar de familie en vrienden van de Belgische supporter."


LEES OOK: 'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Moeten de clubs ook ingrijpen na dit incident?

Meest recent

Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

3
3
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

63
63
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

64
64
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

138
138
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

54
54
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

81
81
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

32
32
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

257
257
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

183
183
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

247
247
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

283
283
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

134
134
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

256
256
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1045
1045
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

105
105
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

51
51
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

117
117
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

632
632
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

255
255
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

694
694
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

186
186
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

258
258
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

709
709

Meer sportnieuws