Club Brugge en City reageren na supportersaanval, verdachten opgepakt

door
Club Brugge en City reageren na supportersaanval, verdachten opgepakt

Club Brugge moest dinsdagavond duidelijk zijn meerdere erkennen in Manchester City, dat met zware 1-5-cijfers won op Jan Breydel. Desondanks zorgden de supporters voor een fraaie sfeer in het stadion. Maar enkele vermeende aanhangers van Blauw-Zwart lieten zich achteraf van hun slechtste kant zien.

Ook heel wat fans van de Engelse kampioen waren naar Brugge afgezakt voor de wedstrijd. Daarbij eveneens een aantal landgenoten van supportersclubs 'Blue Moon'. Maar bij de terugrit liep het voor één van die supporters helemaal fout. De 63-jarige man stond aan een tankstation in Drongen, nota bene de gemeente waar Kevin De Bruyne opgroeide, te wachten op enkele vrienden. Plots werd zijn sjaal van City rond zijn nek getrokken door een 'supporter' van Club Brugge. Toen de man in kwestie zijn sjaal terugvroeg, kreeg hij een zware klap op het achterhoofd.

De daders vluchtten vervolgens weg en lieten het slachtoffer voor dood achter. Ondertussen werd hij overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij vecht voor zijn leven. Zijn zoon Jurgen, vice-voorzitter van Blue Moon, laat aan Het Laatste Nieuws weten dat zijn vader wel degelijk door Club Brugge-aanhangers werd aangevallen. "We waren overal in Engeland en de rest van Europa, nooit agressie. We komen één keer in België en je wordt voor dood achtergelaten", laat de supportersclub ook weten via Facebook.

UPDATE 12u12
De politie heeft snel ingegrepen na de aanval van de Brugse fans op de City-supporter. Het Laatste Nieuws weet dat dinsdagnacht nog vijf verdachten opgepakt zijn. Beide clubs zijn inmiddels ook met een officiële reactie gekomen op het incident. "Club Brugge nam met afschuw kennis van de gebeurtenissen op de snelwegparking op de E40 in Drongen waar een supporter van Manchester City, die eerder te gast was in het Jan Breydelstadion, werd aangevallen", laten ze bij Club weten. "Club Brugge keurt alle crimineel gedrag ten zeerste af, zowel binnen als buiten het stadion en stelt verdraagzaamheid voorop. Onze gedachten gaan uit naar de familie en vrienden van de Manchester City supporter."

Bij City klinkt een gelijkaardig geluid. "Iedereen bij Manchester City is geschokt en triest over de berichten dat één van onze supporters na de wedstrijd in Brugge aangevallen is. We werken momenteel samen met Club Brugge en de politiediensten van Brugge en Manchester om meer informatie te achterhalen. Onze gedachten en beste wensen gaan uit naar de familie en vrienden van de Belgische supporter."


LEES OOK: De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Moeten de clubs ook ingrijpen na dit incident?

Meest recent

Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

73
73
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

37
37
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

46
46
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

61
61
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

149
149
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

50
50
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

29
29
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

612
612
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

410
410
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

210
210
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

399
399
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

230
230
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

156
156
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

233
233
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

207
207
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

785
785
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

130
130
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

137
137
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

324
324
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

143
143
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

400
400
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

544
544
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

459
459
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48

Meer sportnieuws