Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

door
Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

Het lot van Brandon Mechele bevond zich in de voorbije weken vooral op de invallersbank, maar vrijdagavond kreeg hij een uitgelezen kans om zich terug in de gunst te spelen van Philippe Clement. Toch greep de 28-jarige echter zijn kans niet, waardoor het voor Mechele wel heel erg moeilijk zal worden om zich terug in de basiself van Club Brugge te knokken.


HET BEGIN VAN HET EINDE

Na de 6-1 blamage tegen AA Gent hield Philippe Clement slechts drie spelers uit de wind: Charles De Ketelaere, Eduard Sobol en Ignace Van der Brempt. Elke andere speler van Club Brugge kreeg de furie van Clement over zich heen. Ook Brandon Mechele dus. Na zijn dramatische prestatie tegen de Buffalo’s, raakt de 28-jarige verdediger – met 290 officiële matchen voor Blauw-Zwart achter z’n naam – maar moeilijk terug in de basiself.

Brandon Mechele was één van de vele gebeten honden na de 6-1 afstraffing tegen AA Gent. De centrale verdediger was betrokken bij drie tegendoelpunten en als één van de leiders slaagde hij er niet in om de zwalpende ploeg bij de hand nemen. Mechele lag aan de basis van de strafschop (2-0), verdedigde slap bij de 5-1 én speelde dramatisch terug op Simon Mignolet bij de 6-1. Maar ook algemeen gesteld was zijn prestatie in de Ghelamco Arena van een bedenkelijk niveau.



Daarna verscheen Brandon Mechele enkel nog in de basiself van Club Brugge in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin Club aantrad met een experimenteel elftal, en vorig weekend tegen KV Kortrijk. Daartussen speelde Mechele tegen OH Leuven en Anderlecht geen enkele minuut, wat tevens het geval was in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. En zoals het er nu naar uitziet, dan zal Mechele binnenkort ook niet te veel moeten hopen op meer speelgelegenheid.

DOMPERS VOOR MECHELE

Philippe Clement doet in de laatste weken amper een beroep op zijn ervaren verdediger, die dit seizoen degradeerde van een onbetwistbare titularis tot een nobele bankzitter. Nieuwkomers Jack Hendry en Stanley Nsoki passeerden Brandon Mechele in de hiërarchie der centrale verdedigers, en die terugzetting is erg pijnlijk voor de Brugse publiekslieveling. Hendry en Nsoki blijven dan ook nog eens standvastig presteren, waardoor Mechele zich voorlopig moet blijven schikken in een ondergeschikte rol.

De sportieve degradatie van Brandon Mechele betekent een stevige streep door zijn rekening. Hij verloor zijn basisplaats uitgerekend aan het begin van de huidige veelbesproken en succesvolle campagne in de Champions League, en daarnaast speelde hij ook zijn status als international bij de Rode Duivels kwijt. Mechele zou nochtans niet misstaan hebben in de selectie van de nationale ploeg, dat in de voorbije interlandbreak niet al te dik bevolkt zat in de centrale verdedigers. Mechele miste al op een haar het EURO 2020, maar nu lijkt hij helemaal buitenspel te staan bij Roberto Martinez.



Brandon Mechele kan voorlopig niets inbrengen op het feit dat Stanley Nsoki en Jack Hendry momenteel incontournable zijn in het basiselftal van Club Brugge. Het was de Schot die eigenlijk de rechtstreekse plaats innam van Mechele, en het is een kleine verrassing dat Hendry die basisplek behoudt. De aanwinst van KV Oostende oogt dit seizoen opvallend topfit, terwijl hij vorig jaar nochtans vaak te kampen had met verschillende kwaaltjes en blessures. Hendry lijkt bij Club Brugge alvast geen last te hebben met de opeenstapeling van (top)matchen en trainingen. En da’s geen goed nieuws voor Mechele.

GEMISTE KANS

Brandon Mechele moet daarom de kansen kunnen aangrijpen wanneer ze zich aandienen, bijvoorbeeld wanneer Philippe Clement beslist om enige vorm van rotatie door te voeren in zijn ploeg. Zoals vorige vrijdag tegen KV Kortrijk, omdat Jack Hendry pas vrijdag voor het eerst met de groep meetrainde na zijn interlandperiode met Schotland. ’t Was een uitgelezen kans voor Mechele om terug punten te scoren, maar hij greep zijn kans echter niet.



Brendon Mechele profileerde zich tegen KV Kortrijk verdedigend wel sterk, maar hij was echter opvallend slordig in de passing en het uitvoetballen. Vrijdag was het op het gebied van passing-zuiverheid zelfs veruit zijn zwakste prestatie van het seizoen. Bovendien is Mechele dit jaar - na de overbodige Matej Mitrovic – de centrale verdediger bij Club Brugge die het meest passes achteruit speelt. Opvallend: zowel Mechele als Mitrovic liggen niet meer in de bovenste schuif bij Clement.

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Moet Mechele terug in de basis bij Club?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

252
252
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

92
92
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

14
14
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

57
57
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

72
72
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

281
281
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

43
43
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

426
426
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

363
363
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

70
70
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

123
123
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

74
74
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

458
458
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

341
341
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

132
132
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

487
487
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

300
300
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

246
246
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

191
191

Meer sportnieuws