Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

door
Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

Het lot van Brandon Mechele bevond zich in de voorbije weken vooral op de invallersbank, maar vrijdagavond kreeg hij een uitgelezen kans om zich terug in de gunst te spelen van Philippe Clement. Toch greep de 28-jarige echter zijn kans niet, waardoor het voor Mechele wel heel erg moeilijk zal worden om zich terug in de basiself van Club Brugge te knokken.


HET BEGIN VAN HET EINDE

Na de 6-1 blamage tegen AA Gent hield Philippe Clement slechts drie spelers uit de wind: Charles De Ketelaere, Eduard Sobol en Ignace Van der Brempt. Elke andere speler van Club Brugge kreeg de furie van Clement over zich heen. Ook Brandon Mechele dus. Na zijn dramatische prestatie tegen de Buffalo’s, raakt de 28-jarige verdediger – met 290 officiële matchen voor Blauw-Zwart achter z’n naam – maar moeilijk terug in de basiself.

Brandon Mechele was één van de vele gebeten honden na de 6-1 afstraffing tegen AA Gent. De centrale verdediger was betrokken bij drie tegendoelpunten en als één van de leiders slaagde hij er niet in om de zwalpende ploeg bij de hand nemen. Mechele lag aan de basis van de strafschop (2-0), verdedigde slap bij de 5-1 én speelde dramatisch terug op Simon Mignolet bij de 6-1. Maar ook algemeen gesteld was zijn prestatie in de Ghelamco Arena van een bedenkelijk niveau.



Daarna verscheen Brandon Mechele enkel nog in de basiself van Club Brugge in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin Club aantrad met een experimenteel elftal, en vorig weekend tegen KV Kortrijk. Daartussen speelde Mechele tegen OH Leuven en Anderlecht geen enkele minuut, wat tevens het geval was in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. En zoals het er nu naar uitziet, dan zal Mechele binnenkort ook niet te veel moeten hopen op meer speelgelegenheid.

DOMPERS VOOR MECHELE

Philippe Clement doet in de laatste weken amper een beroep op zijn ervaren verdediger, die dit seizoen degradeerde van een onbetwistbare titularis tot een nobele bankzitter. Nieuwkomers Jack Hendry en Stanley Nsoki passeerden Brandon Mechele in de hiërarchie der centrale verdedigers, en die terugzetting is erg pijnlijk voor de Brugse publiekslieveling. Hendry en Nsoki blijven dan ook nog eens standvastig presteren, waardoor Mechele zich voorlopig moet blijven schikken in een ondergeschikte rol.

De sportieve degradatie van Brandon Mechele betekent een stevige streep door zijn rekening. Hij verloor zijn basisplaats uitgerekend aan het begin van de huidige veelbesproken en succesvolle campagne in de Champions League, en daarnaast speelde hij ook zijn status als international bij de Rode Duivels kwijt. Mechele zou nochtans niet misstaan hebben in de selectie van de nationale ploeg, dat in de voorbije interlandbreak niet al te dik bevolkt zat in de centrale verdedigers. Mechele miste al op een haar het EURO 2020, maar nu lijkt hij helemaal buitenspel te staan bij Roberto Martinez.



Brandon Mechele kan voorlopig niets inbrengen op het feit dat Stanley Nsoki en Jack Hendry momenteel incontournable zijn in het basiselftal van Club Brugge. Het was de Schot die eigenlijk de rechtstreekse plaats innam van Mechele, en het is een kleine verrassing dat Hendry die basisplek behoudt. De aanwinst van KV Oostende oogt dit seizoen opvallend topfit, terwijl hij vorig jaar nochtans vaak te kampen had met verschillende kwaaltjes en blessures. Hendry lijkt bij Club Brugge alvast geen last te hebben met de opeenstapeling van (top)matchen en trainingen. En da’s geen goed nieuws voor Mechele.

GEMISTE KANS

Brandon Mechele moet daarom de kansen kunnen aangrijpen wanneer ze zich aandienen, bijvoorbeeld wanneer Philippe Clement beslist om enige vorm van rotatie door te voeren in zijn ploeg. Zoals vorige vrijdag tegen KV Kortrijk, omdat Jack Hendry pas vrijdag voor het eerst met de groep meetrainde na zijn interlandperiode met Schotland. ’t Was een uitgelezen kans voor Mechele om terug punten te scoren, maar hij greep zijn kans echter niet.



Brendon Mechele profileerde zich tegen KV Kortrijk verdedigend wel sterk, maar hij was echter opvallend slordig in de passing en het uitvoetballen. Vrijdag was het op het gebied van passing-zuiverheid zelfs veruit zijn zwakste prestatie van het seizoen. Bovendien is Mechele dit jaar - na de overbodige Matej Mitrovic – de centrale verdediger bij Club Brugge die het meest passes achteruit speelt. Opvallend: zowel Mechele als Mitrovic liggen niet meer in de bovenste schuif bij Clement.

LEES OOK: Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Moet Mechele terug in de basis bij Club?

Meest recent

Lukaku-soap escaleert verder: TD Napoli spreekt dreigende taal

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

0
0
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

86
86
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

478
478
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

48
48
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

119
119
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

502
502
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

52
52
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

119
119
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

190
190
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

71
71
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

166
166
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

498
498
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

29
29
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

196
196
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

252
252
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

516
516
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

197
197
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

168
168
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

95
95
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

81
81
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

397
397
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62

Meer sportnieuws