Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

door
Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

Het lot van Brandon Mechele bevond zich in de voorbije weken vooral op de invallersbank, maar vrijdagavond kreeg hij een uitgelezen kans om zich terug in de gunst te spelen van Philippe Clement. Toch greep de 28-jarige echter zijn kans niet, waardoor het voor Mechele wel heel erg moeilijk zal worden om zich terug in de basiself van Club Brugge te knokken.


HET BEGIN VAN HET EINDE

Na de 6-1 blamage tegen AA Gent hield Philippe Clement slechts drie spelers uit de wind: Charles De Ketelaere, Eduard Sobol en Ignace Van der Brempt. Elke andere speler van Club Brugge kreeg de furie van Clement over zich heen. Ook Brandon Mechele dus. Na zijn dramatische prestatie tegen de Buffalo’s, raakt de 28-jarige verdediger – met 290 officiële matchen voor Blauw-Zwart achter z’n naam – maar moeilijk terug in de basiself.

Brandon Mechele was één van de vele gebeten honden na de 6-1 afstraffing tegen AA Gent. De centrale verdediger was betrokken bij drie tegendoelpunten en als één van de leiders slaagde hij er niet in om de zwalpende ploeg bij de hand nemen. Mechele lag aan de basis van de strafschop (2-0), verdedigde slap bij de 5-1 én speelde dramatisch terug op Simon Mignolet bij de 6-1. Maar ook algemeen gesteld was zijn prestatie in de Ghelamco Arena van een bedenkelijk niveau.



Daarna verscheen Brandon Mechele enkel nog in de basiself van Club Brugge in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin Club aantrad met een experimenteel elftal, en vorig weekend tegen KV Kortrijk. Daartussen speelde Mechele tegen OH Leuven en Anderlecht geen enkele minuut, wat tevens het geval was in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. En zoals het er nu naar uitziet, dan zal Mechele binnenkort ook niet te veel moeten hopen op meer speelgelegenheid.

DOMPERS VOOR MECHELE

Philippe Clement doet in de laatste weken amper een beroep op zijn ervaren verdediger, die dit seizoen degradeerde van een onbetwistbare titularis tot een nobele bankzitter. Nieuwkomers Jack Hendry en Stanley Nsoki passeerden Brandon Mechele in de hiërarchie der centrale verdedigers, en die terugzetting is erg pijnlijk voor de Brugse publiekslieveling. Hendry en Nsoki blijven dan ook nog eens standvastig presteren, waardoor Mechele zich voorlopig moet blijven schikken in een ondergeschikte rol.

De sportieve degradatie van Brandon Mechele betekent een stevige streep door zijn rekening. Hij verloor zijn basisplaats uitgerekend aan het begin van de huidige veelbesproken en succesvolle campagne in de Champions League, en daarnaast speelde hij ook zijn status als international bij de Rode Duivels kwijt. Mechele zou nochtans niet misstaan hebben in de selectie van de nationale ploeg, dat in de voorbije interlandbreak niet al te dik bevolkt zat in de centrale verdedigers. Mechele miste al op een haar het EURO 2020, maar nu lijkt hij helemaal buitenspel te staan bij Roberto Martinez.



Brandon Mechele kan voorlopig niets inbrengen op het feit dat Stanley Nsoki en Jack Hendry momenteel incontournable zijn in het basiselftal van Club Brugge. Het was de Schot die eigenlijk de rechtstreekse plaats innam van Mechele, en het is een kleine verrassing dat Hendry die basisplek behoudt. De aanwinst van KV Oostende oogt dit seizoen opvallend topfit, terwijl hij vorig jaar nochtans vaak te kampen had met verschillende kwaaltjes en blessures. Hendry lijkt bij Club Brugge alvast geen last te hebben met de opeenstapeling van (top)matchen en trainingen. En da’s geen goed nieuws voor Mechele.

GEMISTE KANS

Brandon Mechele moet daarom de kansen kunnen aangrijpen wanneer ze zich aandienen, bijvoorbeeld wanneer Philippe Clement beslist om enige vorm van rotatie door te voeren in zijn ploeg. Zoals vorige vrijdag tegen KV Kortrijk, omdat Jack Hendry pas vrijdag voor het eerst met de groep meetrainde na zijn interlandperiode met Schotland. ’t Was een uitgelezen kans voor Mechele om terug punten te scoren, maar hij greep zijn kans echter niet.



Brendon Mechele profileerde zich tegen KV Kortrijk verdedigend wel sterk, maar hij was echter opvallend slordig in de passing en het uitvoetballen. Vrijdag was het op het gebied van passing-zuiverheid zelfs veruit zijn zwakste prestatie van het seizoen. Bovendien is Mechele dit jaar - na de overbodige Matej Mitrovic – de centrale verdediger bij Club Brugge die het meest passes achteruit speelt. Opvallend: zowel Mechele als Mitrovic liggen niet meer in de bovenste schuif bij Clement.

LEES OOK: Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Moet Mechele terug in de basis bij Club?

Meest recent

Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

8
8
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

40
40
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

246
246
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

146
146
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

44
44
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

88
88
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

254
254
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

53
53
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

27
27
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

149
149
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

171
171
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

133
133
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

813
813
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

158
158
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

124
124
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

357
357
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

251
251
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

600
600
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

656
656
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

192
192
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

383
383
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

818
818

Meer sportnieuws