Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

door
Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

Het lot van Brandon Mechele bevond zich in de voorbije weken vooral op de invallersbank, maar vrijdagavond kreeg hij een uitgelezen kans om zich terug in de gunst te spelen van Philippe Clement. Toch greep de 28-jarige echter zijn kans niet, waardoor het voor Mechele wel heel erg moeilijk zal worden om zich terug in de basiself van Club Brugge te knokken.


HET BEGIN VAN HET EINDE

Na de 6-1 blamage tegen AA Gent hield Philippe Clement slechts drie spelers uit de wind: Charles De Ketelaere, Eduard Sobol en Ignace Van der Brempt. Elke andere speler van Club Brugge kreeg de furie van Clement over zich heen. Ook Brandon Mechele dus. Na zijn dramatische prestatie tegen de Buffalo’s, raakt de 28-jarige verdediger – met 290 officiële matchen voor Blauw-Zwart achter z’n naam – maar moeilijk terug in de basiself.

Brandon Mechele was één van de vele gebeten honden na de 6-1 afstraffing tegen AA Gent. De centrale verdediger was betrokken bij drie tegendoelpunten en als één van de leiders slaagde hij er niet in om de zwalpende ploeg bij de hand nemen. Mechele lag aan de basis van de strafschop (2-0), verdedigde slap bij de 5-1 én speelde dramatisch terug op Simon Mignolet bij de 6-1. Maar ook algemeen gesteld was zijn prestatie in de Ghelamco Arena van een bedenkelijk niveau.



Daarna verscheen Brandon Mechele enkel nog in de basiself van Club Brugge in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin Club aantrad met een experimenteel elftal, en vorig weekend tegen KV Kortrijk. Daartussen speelde Mechele tegen OH Leuven en Anderlecht geen enkele minuut, wat tevens het geval was in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. En zoals het er nu naar uitziet, dan zal Mechele binnenkort ook niet te veel moeten hopen op meer speelgelegenheid.

DOMPERS VOOR MECHELE

Philippe Clement doet in de laatste weken amper een beroep op zijn ervaren verdediger, die dit seizoen degradeerde van een onbetwistbare titularis tot een nobele bankzitter. Nieuwkomers Jack Hendry en Stanley Nsoki passeerden Brandon Mechele in de hiërarchie der centrale verdedigers, en die terugzetting is erg pijnlijk voor de Brugse publiekslieveling. Hendry en Nsoki blijven dan ook nog eens standvastig presteren, waardoor Mechele zich voorlopig moet blijven schikken in een ondergeschikte rol.

De sportieve degradatie van Brandon Mechele betekent een stevige streep door zijn rekening. Hij verloor zijn basisplaats uitgerekend aan het begin van de huidige veelbesproken en succesvolle campagne in de Champions League, en daarnaast speelde hij ook zijn status als international bij de Rode Duivels kwijt. Mechele zou nochtans niet misstaan hebben in de selectie van de nationale ploeg, dat in de voorbije interlandbreak niet al te dik bevolkt zat in de centrale verdedigers. Mechele miste al op een haar het EURO 2020, maar nu lijkt hij helemaal buitenspel te staan bij Roberto Martinez.



Brandon Mechele kan voorlopig niets inbrengen op het feit dat Stanley Nsoki en Jack Hendry momenteel incontournable zijn in het basiselftal van Club Brugge. Het was de Schot die eigenlijk de rechtstreekse plaats innam van Mechele, en het is een kleine verrassing dat Hendry die basisplek behoudt. De aanwinst van KV Oostende oogt dit seizoen opvallend topfit, terwijl hij vorig jaar nochtans vaak te kampen had met verschillende kwaaltjes en blessures. Hendry lijkt bij Club Brugge alvast geen last te hebben met de opeenstapeling van (top)matchen en trainingen. En da’s geen goed nieuws voor Mechele.

GEMISTE KANS

Brandon Mechele moet daarom de kansen kunnen aangrijpen wanneer ze zich aandienen, bijvoorbeeld wanneer Philippe Clement beslist om enige vorm van rotatie door te voeren in zijn ploeg. Zoals vorige vrijdag tegen KV Kortrijk, omdat Jack Hendry pas vrijdag voor het eerst met de groep meetrainde na zijn interlandperiode met Schotland. ’t Was een uitgelezen kans voor Mechele om terug punten te scoren, maar hij greep zijn kans echter niet.



Brendon Mechele profileerde zich tegen KV Kortrijk verdedigend wel sterk, maar hij was echter opvallend slordig in de passing en het uitvoetballen. Vrijdag was het op het gebied van passing-zuiverheid zelfs veruit zijn zwakste prestatie van het seizoen. Bovendien is Mechele dit jaar - na de overbodige Matej Mitrovic – de centrale verdediger bij Club Brugge die het meest passes achteruit speelt. Opvallend: zowel Mechele als Mitrovic liggen niet meer in de bovenste schuif bij Clement.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Moet Mechele terug in de basis bij Club?

Meest recent

'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

28
28
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

78
78
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

278
278
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

29
29
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

67
67
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

28
28
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

363
363
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

402
402
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

158
158
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

204
204
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

68
68
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

225
225
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

229
229
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

440
440
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

482
482
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

402
402
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

200
200
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

476
476
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1148
1148
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

150
150
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

873
873
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

676
676
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

763
763

Meer sportnieuws