Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

door
Mechele gooit eigen ruiten in bij Club

Het lot van Brandon Mechele bevond zich in de voorbije weken vooral op de invallersbank, maar vrijdagavond kreeg hij een uitgelezen kans om zich terug in de gunst te spelen van Philippe Clement. Toch greep de 28-jarige echter zijn kans niet, waardoor het voor Mechele wel heel erg moeilijk zal worden om zich terug in de basiself van Club Brugge te knokken.


HET BEGIN VAN HET EINDE

Na de 6-1 blamage tegen AA Gent hield Philippe Clement slechts drie spelers uit de wind: Charles De Ketelaere, Eduard Sobol en Ignace Van der Brempt. Elke andere speler van Club Brugge kreeg de furie van Clement over zich heen. Ook Brandon Mechele dus. Na zijn dramatische prestatie tegen de Buffalo’s, raakt de 28-jarige verdediger – met 290 officiële matchen voor Blauw-Zwart achter z’n naam – maar moeilijk terug in de basiself.

Brandon Mechele was één van de vele gebeten honden na de 6-1 afstraffing tegen AA Gent. De centrale verdediger was betrokken bij drie tegendoelpunten en als één van de leiders slaagde hij er niet in om de zwalpende ploeg bij de hand nemen. Mechele lag aan de basis van de strafschop (2-0), verdedigde slap bij de 5-1 én speelde dramatisch terug op Simon Mignolet bij de 6-1. Maar ook algemeen gesteld was zijn prestatie in de Ghelamco Arena van een bedenkelijk niveau.



Daarna verscheen Brandon Mechele enkel nog in de basiself van Club Brugge in de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waarin Club aantrad met een experimenteel elftal, en vorig weekend tegen KV Kortrijk. Daartussen speelde Mechele tegen OH Leuven en Anderlecht geen enkele minuut, wat tevens het geval was in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. En zoals het er nu naar uitziet, dan zal Mechele binnenkort ook niet te veel moeten hopen op meer speelgelegenheid.

DOMPERS VOOR MECHELE

Philippe Clement doet in de laatste weken amper een beroep op zijn ervaren verdediger, die dit seizoen degradeerde van een onbetwistbare titularis tot een nobele bankzitter. Nieuwkomers Jack Hendry en Stanley Nsoki passeerden Brandon Mechele in de hiërarchie der centrale verdedigers, en die terugzetting is erg pijnlijk voor de Brugse publiekslieveling. Hendry en Nsoki blijven dan ook nog eens standvastig presteren, waardoor Mechele zich voorlopig moet blijven schikken in een ondergeschikte rol.

De sportieve degradatie van Brandon Mechele betekent een stevige streep door zijn rekening. Hij verloor zijn basisplaats uitgerekend aan het begin van de huidige veelbesproken en succesvolle campagne in de Champions League, en daarnaast speelde hij ook zijn status als international bij de Rode Duivels kwijt. Mechele zou nochtans niet misstaan hebben in de selectie van de nationale ploeg, dat in de voorbije interlandbreak niet al te dik bevolkt zat in de centrale verdedigers. Mechele miste al op een haar het EURO 2020, maar nu lijkt hij helemaal buitenspel te staan bij Roberto Martinez.



Brandon Mechele kan voorlopig niets inbrengen op het feit dat Stanley Nsoki en Jack Hendry momenteel incontournable zijn in het basiselftal van Club Brugge. Het was de Schot die eigenlijk de rechtstreekse plaats innam van Mechele, en het is een kleine verrassing dat Hendry die basisplek behoudt. De aanwinst van KV Oostende oogt dit seizoen opvallend topfit, terwijl hij vorig jaar nochtans vaak te kampen had met verschillende kwaaltjes en blessures. Hendry lijkt bij Club Brugge alvast geen last te hebben met de opeenstapeling van (top)matchen en trainingen. En da’s geen goed nieuws voor Mechele.

GEMISTE KANS

Brandon Mechele moet daarom de kansen kunnen aangrijpen wanneer ze zich aandienen, bijvoorbeeld wanneer Philippe Clement beslist om enige vorm van rotatie door te voeren in zijn ploeg. Zoals vorige vrijdag tegen KV Kortrijk, omdat Jack Hendry pas vrijdag voor het eerst met de groep meetrainde na zijn interlandperiode met Schotland. ’t Was een uitgelezen kans voor Mechele om terug punten te scoren, maar hij greep zijn kans echter niet.



Brendon Mechele profileerde zich tegen KV Kortrijk verdedigend wel sterk, maar hij was echter opvallend slordig in de passing en het uitvoetballen. Vrijdag was het op het gebied van passing-zuiverheid zelfs veruit zijn zwakste prestatie van het seizoen. Bovendien is Mechele dit jaar - na de overbodige Matej Mitrovic – de centrale verdediger bij Club Brugge die het meest passes achteruit speelt. Opvallend: zowel Mechele als Mitrovic liggen niet meer in de bovenste schuif bij Clement.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Moet Mechele terug in de basis bij Club?

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

53
53
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

89
89
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

78
78
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

204
204
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

61
61
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

219
219
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

124
124
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

205
205
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

101
101
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

251
251
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

106
106
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

191
191
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

111
111
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

392
392
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

157
157
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

348
348
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

280
280
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

505
505
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

223
223

Meer sportnieuws