Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

1665
Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

Philippe Clement flikte bij Club Brugge al heel wat Europese stunts. Hij gaat telkens uit van de eigen sterkte en in het verleden was die mindset meermaals succesvol. Maar Manchester City is wellicht de beste tegenstander die Clement ooit zal bekampen. Om de ploeg van Kevin De Bruyne en Pep Guardiola te kunnen verslaan, zal er een heus mirakel nodig zijn.


TRAPJE HOGER

’t Zijn beleefde coaches, Pep Guardiola en Philippe Clement. Op de persconferentie voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City gooiden beide heren bloemetjes over en weer naar elkaar. “Samen met Bayern München zijn zij voor mij op dit moment de twee beste ploegen ter wereld”, dixit Clement. “We weten dat er ons dus een enorme uitdaging wacht, maar het is ook mooi om met onze groep die uitdaging aan te gaan.”



Club Brugge stuntte in de huidige Champions League-campagne al door gelijk te spelen tegen Paris Saint-Germain en te winnen van RB Leipzig. Maar Manchester City is toch van een ander kaliber dan de voorgenoemde clubs. “We hebben al bewezen tegen PSG en Leipzig dat Club Brugge op dit niveau uitstekende prestaties kan leveren, maar Man City is nog een trapje hoger”, sprak Clement de Engelsen nog wat extra de hemel in.

BESTE PLOEG VAN BELGIË

Pep Guardiola is de lofzangen voor zijn team wel al eventjes gewoon, maar de Spaanse succescoach sprak zich ook erg lovend uit over de Belgische landskampioen. “Club Brugge is de beste ploeg van België op dit moment”, sprak Guardiola maandag. “En we hebben gezien wat voor topspelers België de laatste vijftien jaar heeft gecreëerd. Ik heb het al gehad over hun agressieve middenvelders. Ze spelen heel direct. Toen we tegen Club geloot werden, wisten we dat het moeilijk zou worden. Ze hebben niet voor niets gelijkgespeeld tegen PSG.”



Omdat Manchester City een match op Belgische bodem speelt, werd Kevin De Bruyne uiteraard opgeroepen om de pers te woord te staan aan de vooravond van deze Champions League wedstrijd. En ook de Rode Duivel was vol lof over de West-Vlamingen. “Club Brugge is een sterke ploeg. Ze spelen goed voetbal en hebben veel talent. Ze zijn al meermaals kampioen geworden, dus ze weten wat ze moeten doen om te winnen. Daar zijn we met Man City nu al aan gewoon. In de Champions League tref je altijd kwaliteit.”

KANSEN, KANSEN, KANSEN

Op papier maakt Club Brugge uiteraard geen schijn van kans om aanspraak te kunnen maken op winst tegen het grote Manchester City. Toch gelooft Philippe Clement dat er iets te rapen valt tegen de Engelse topclub. “Ik weet dat twee jaar geleden daarover werd gegniffeld toen we naar Madrid gingen. Voor deze campagne zeiden veel mensen ook dat we nul punten gingen halen”, aldus de coach van Club Brugge. “Ik verwacht geen 20 of 30 kansen zoals in de competitie soms, dus we zullen zeer efficiënt moeten zijn met onze kansen.”

Club Brugge moet dinsdagavond inderdaad niet rekenen op 16 à 17 doelkansen, het aantal kansen dat de ploeg per wedstrijd gemiddeld creëert in de Jupiler Pro League. Manchester City is namelijk een erg solide team, dat amper kansen weggeeft in de Premier League. Samen met Chelsea is City namelijk de minst gepasseerde verdediging in Engeland. Per wedstrijd slikken The Citizens bijvoorbeeld 0,35 doelpunt, terwijl datzelfde gemiddelde bij Club Brugge toch heel wat hoger ligt met 1,06 per wedstrijd.



Bovendien is het gewoon ook erg lastig om kansen te kunnen creëren tegen Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola telt immers het minste aantal expected goals against in de Premier League, alsook het minste aantal doelpogingen tegen. Dat wordt toch effen blazen voor Club Brugge. “Het geloof is er altijd, tegen elke tegenstander. Wedstrijden zonder een kans weg te geven, dat gebeurt zelden”, houdt Philippe Clement het moraal toch nog hoog.

BALBEZIT

Het is één ding om tot kansen te komen tegen zo’n geoliede machine zoals Manchester City, maar een tweede zaak is de bal ietwat in de ploeg te kunnen houden. Want elke ploeg die Pep Guardiola coacht, hanteert namelijk een hoog gemiddeld balaandeel. En dat is bij City niet anders, met een enorm balbezit van maar liefst 64% - het hoogste van de Premier League. Het gemiddeld balbezit van Club Brugge bedraagt in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld ‘maar’ 57%. Bovendien is verschil in passing-kwaliteit is nog pakken groter tussen City en Club, met respectievelijk 89% en 83%.

LEES OOK: 'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Zal Club stunten tegen City?

Meest recent

'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

26
26
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

33
33
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

41
41
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

242
242
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

280
280
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

29
29
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

337
337
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

150
150
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

179
179
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

226
226
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

367
367
Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

De extra lange interlandbreak zorgt ervoor dat de eerste balansen opgemaakt worden in de Jupiler Pro ...

204
204
Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

29
29
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

175
175
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

272
272
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

31
31
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

238
238
Kompany doet straffe onthulling: "Al 12 miljoen in gepompt"

Het clubvoetbal gaat de komende twee à drie weken op slot en dat betekent een zeldzame pauze ...

179
179
Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

109
109
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

59
59
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

59
59
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

101
101
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

492
492
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

60
60
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

27
27

Meer sportnieuws