Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

1665
Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

Philippe Clement flikte bij Club Brugge al heel wat Europese stunts. Hij gaat telkens uit van de eigen sterkte en in het verleden was die mindset meermaals succesvol. Maar Manchester City is wellicht de beste tegenstander die Clement ooit zal bekampen. Om de ploeg van Kevin De Bruyne en Pep Guardiola te kunnen verslaan, zal er een heus mirakel nodig zijn.


TRAPJE HOGER

’t Zijn beleefde coaches, Pep Guardiola en Philippe Clement. Op de persconferentie voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City gooiden beide heren bloemetjes over en weer naar elkaar. “Samen met Bayern München zijn zij voor mij op dit moment de twee beste ploegen ter wereld”, dixit Clement. “We weten dat er ons dus een enorme uitdaging wacht, maar het is ook mooi om met onze groep die uitdaging aan te gaan.”



Club Brugge stuntte in de huidige Champions League-campagne al door gelijk te spelen tegen Paris Saint-Germain en te winnen van RB Leipzig. Maar Manchester City is toch van een ander kaliber dan de voorgenoemde clubs. “We hebben al bewezen tegen PSG en Leipzig dat Club Brugge op dit niveau uitstekende prestaties kan leveren, maar Man City is nog een trapje hoger”, sprak Clement de Engelsen nog wat extra de hemel in.

BESTE PLOEG VAN BELGIË

Pep Guardiola is de lofzangen voor zijn team wel al eventjes gewoon, maar de Spaanse succescoach sprak zich ook erg lovend uit over de Belgische landskampioen. “Club Brugge is de beste ploeg van België op dit moment”, sprak Guardiola maandag. “En we hebben gezien wat voor topspelers België de laatste vijftien jaar heeft gecreëerd. Ik heb het al gehad over hun agressieve middenvelders. Ze spelen heel direct. Toen we tegen Club geloot werden, wisten we dat het moeilijk zou worden. Ze hebben niet voor niets gelijkgespeeld tegen PSG.”



Omdat Manchester City een match op Belgische bodem speelt, werd Kevin De Bruyne uiteraard opgeroepen om de pers te woord te staan aan de vooravond van deze Champions League wedstrijd. En ook de Rode Duivel was vol lof over de West-Vlamingen. “Club Brugge is een sterke ploeg. Ze spelen goed voetbal en hebben veel talent. Ze zijn al meermaals kampioen geworden, dus ze weten wat ze moeten doen om te winnen. Daar zijn we met Man City nu al aan gewoon. In de Champions League tref je altijd kwaliteit.”

KANSEN, KANSEN, KANSEN

Op papier maakt Club Brugge uiteraard geen schijn van kans om aanspraak te kunnen maken op winst tegen het grote Manchester City. Toch gelooft Philippe Clement dat er iets te rapen valt tegen de Engelse topclub. “Ik weet dat twee jaar geleden daarover werd gegniffeld toen we naar Madrid gingen. Voor deze campagne zeiden veel mensen ook dat we nul punten gingen halen”, aldus de coach van Club Brugge. “Ik verwacht geen 20 of 30 kansen zoals in de competitie soms, dus we zullen zeer efficiënt moeten zijn met onze kansen.”

Club Brugge moet dinsdagavond inderdaad niet rekenen op 16 à 17 doelkansen, het aantal kansen dat de ploeg per wedstrijd gemiddeld creëert in de Jupiler Pro League. Manchester City is namelijk een erg solide team, dat amper kansen weggeeft in de Premier League. Samen met Chelsea is City namelijk de minst gepasseerde verdediging in Engeland. Per wedstrijd slikken The Citizens bijvoorbeeld 0,35 doelpunt, terwijl datzelfde gemiddelde bij Club Brugge toch heel wat hoger ligt met 1,06 per wedstrijd.



Bovendien is het gewoon ook erg lastig om kansen te kunnen creëren tegen Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola telt immers het minste aantal expected goals against in de Premier League, alsook het minste aantal doelpogingen tegen. Dat wordt toch effen blazen voor Club Brugge. “Het geloof is er altijd, tegen elke tegenstander. Wedstrijden zonder een kans weg te geven, dat gebeurt zelden”, houdt Philippe Clement het moraal toch nog hoog.

BALBEZIT

Het is één ding om tot kansen te komen tegen zo’n geoliede machine zoals Manchester City, maar een tweede zaak is de bal ietwat in de ploeg te kunnen houden. Want elke ploeg die Pep Guardiola coacht, hanteert namelijk een hoog gemiddeld balaandeel. En dat is bij City niet anders, met een enorm balbezit van maar liefst 64% - het hoogste van de Premier League. Het gemiddeld balbezit van Club Brugge bedraagt in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld ‘maar’ 57%. Bovendien is verschil in passing-kwaliteit is nog pakken groter tussen City en Club, met respectievelijk 89% en 83%.

LEES OOK: ‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Zal Club stunten tegen City?

Meest recent

Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

35
35
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

80
80
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

150
150
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

198
198
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

81
81
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

294
294
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

502
502
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

60
60
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

155
155
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

712
712
'Moreira geeft groen licht: duizelingwekkende transfersom'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

186
186
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

524
524
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

109
109
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

505
505
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

140
140
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

594
594
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

579
579
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

133
133
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

216
216
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

698
698
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

499
499
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

56
56
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

336
336
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

134
134

Meer sportnieuws