Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

door
Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

Philippe Clement flikte bij Club Brugge al heel wat Europese stunts. Hij gaat telkens uit van de eigen sterkte en in het verleden was die mindset meermaals succesvol. Maar Manchester City is wellicht de beste tegenstander die Clement ooit zal bekampen. Om de ploeg van Kevin De Bruyne en Pep Guardiola te kunnen verslaan, zal er een heus mirakel nodig zijn.


TRAPJE HOGER

’t Zijn beleefde coaches, Pep Guardiola en Philippe Clement. Op de persconferentie voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City gooiden beide heren bloemetjes over en weer naar elkaar. “Samen met Bayern München zijn zij voor mij op dit moment de twee beste ploegen ter wereld”, dixit Clement. “We weten dat er ons dus een enorme uitdaging wacht, maar het is ook mooi om met onze groep die uitdaging aan te gaan.”



Club Brugge stuntte in de huidige Champions League-campagne al door gelijk te spelen tegen Paris Saint-Germain en te winnen van RB Leipzig. Maar Manchester City is toch van een ander kaliber dan de voorgenoemde clubs. “We hebben al bewezen tegen PSG en Leipzig dat Club Brugge op dit niveau uitstekende prestaties kan leveren, maar Man City is nog een trapje hoger”, sprak Clement de Engelsen nog wat extra de hemel in.

BESTE PLOEG VAN BELGIË

Pep Guardiola is de lofzangen voor zijn team wel al eventjes gewoon, maar de Spaanse succescoach sprak zich ook erg lovend uit over de Belgische landskampioen. “Club Brugge is de beste ploeg van België op dit moment”, sprak Guardiola maandag. “En we hebben gezien wat voor topspelers België de laatste vijftien jaar heeft gecreëerd. Ik heb het al gehad over hun agressieve middenvelders. Ze spelen heel direct. Toen we tegen Club geloot werden, wisten we dat het moeilijk zou worden. Ze hebben niet voor niets gelijkgespeeld tegen PSG.”



Omdat Manchester City een match op Belgische bodem speelt, werd Kevin De Bruyne uiteraard opgeroepen om de pers te woord te staan aan de vooravond van deze Champions League wedstrijd. En ook de Rode Duivel was vol lof over de West-Vlamingen. “Club Brugge is een sterke ploeg. Ze spelen goed voetbal en hebben veel talent. Ze zijn al meermaals kampioen geworden, dus ze weten wat ze moeten doen om te winnen. Daar zijn we met Man City nu al aan gewoon. In de Champions League tref je altijd kwaliteit.”

KANSEN, KANSEN, KANSEN

Op papier maakt Club Brugge uiteraard geen schijn van kans om aanspraak te kunnen maken op winst tegen het grote Manchester City. Toch gelooft Philippe Clement dat er iets te rapen valt tegen de Engelse topclub. “Ik weet dat twee jaar geleden daarover werd gegniffeld toen we naar Madrid gingen. Voor deze campagne zeiden veel mensen ook dat we nul punten gingen halen”, aldus de coach van Club Brugge. “Ik verwacht geen 20 of 30 kansen zoals in de competitie soms, dus we zullen zeer efficiënt moeten zijn met onze kansen.”

Club Brugge moet dinsdagavond inderdaad niet rekenen op 16 à 17 doelkansen, het aantal kansen dat de ploeg per wedstrijd gemiddeld creëert in de Jupiler Pro League. Manchester City is namelijk een erg solide team, dat amper kansen weggeeft in de Premier League. Samen met Chelsea is City namelijk de minst gepasseerde verdediging in Engeland. Per wedstrijd slikken The Citizens bijvoorbeeld 0,35 doelpunt, terwijl datzelfde gemiddelde bij Club Brugge toch heel wat hoger ligt met 1,06 per wedstrijd.



Bovendien is het gewoon ook erg lastig om kansen te kunnen creëren tegen Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola telt immers het minste aantal expected goals against in de Premier League, alsook het minste aantal doelpogingen tegen. Dat wordt toch effen blazen voor Club Brugge. “Het geloof is er altijd, tegen elke tegenstander. Wedstrijden zonder een kans weg te geven, dat gebeurt zelden”, houdt Philippe Clement het moraal toch nog hoog.

BALBEZIT

Het is één ding om tot kansen te komen tegen zo’n geoliede machine zoals Manchester City, maar een tweede zaak is de bal ietwat in de ploeg te kunnen houden. Want elke ploeg die Pep Guardiola coacht, hanteert namelijk een hoog gemiddeld balaandeel. En dat is bij City niet anders, met een enorm balbezit van maar liefst 64% - het hoogste van de Premier League. Het gemiddeld balbezit van Club Brugge bedraagt in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld ‘maar’ 57%. Bovendien is verschil in passing-kwaliteit is nog pakken groter tussen City en Club, met respectievelijk 89% en 83%.

LEES OOK: 'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Zal Club stunten tegen City?

Meest recent

'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

30
30
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

37
37
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

64
64
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

210
210
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

72
72
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

343
343
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

164
164
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

46
46
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

53
53
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

173
173
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

371
371
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

513
513
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

66
66
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1023
1023
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

262
262
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

855
855
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

230
230
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

454
454
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

46
46
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

165
165
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

55
55
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

60
60

Meer sportnieuws