Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

1665 stemmen
Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

Philippe Clement flikte bij Club Brugge al heel wat Europese stunts. Hij gaat telkens uit van de eigen sterkte en in het verleden was die mindset meermaals succesvol. Maar Manchester City is wellicht de beste tegenstander die Clement ooit zal bekampen. Om de ploeg van Kevin De Bruyne en Pep Guardiola te kunnen verslaan, zal er een heus mirakel nodig zijn.


TRAPJE HOGER

’t Zijn beleefde coaches, Pep Guardiola en Philippe Clement. Op de persconferentie voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City gooiden beide heren bloemetjes over en weer naar elkaar. “Samen met Bayern München zijn zij voor mij op dit moment de twee beste ploegen ter wereld”, dixit Clement. “We weten dat er ons dus een enorme uitdaging wacht, maar het is ook mooi om met onze groep die uitdaging aan te gaan.”



Club Brugge stuntte in de huidige Champions League-campagne al door gelijk te spelen tegen Paris Saint-Germain en te winnen van RB Leipzig. Maar Manchester City is toch van een ander kaliber dan de voorgenoemde clubs. “We hebben al bewezen tegen PSG en Leipzig dat Club Brugge op dit niveau uitstekende prestaties kan leveren, maar Man City is nog een trapje hoger”, sprak Clement de Engelsen nog wat extra de hemel in.

BESTE PLOEG VAN BELGIË

Pep Guardiola is de lofzangen voor zijn team wel al eventjes gewoon, maar de Spaanse succescoach sprak zich ook erg lovend uit over de Belgische landskampioen. “Club Brugge is de beste ploeg van België op dit moment”, sprak Guardiola maandag. “En we hebben gezien wat voor topspelers België de laatste vijftien jaar heeft gecreëerd. Ik heb het al gehad over hun agressieve middenvelders. Ze spelen heel direct. Toen we tegen Club geloot werden, wisten we dat het moeilijk zou worden. Ze hebben niet voor niets gelijkgespeeld tegen PSG.”



Omdat Manchester City een match op Belgische bodem speelt, werd Kevin De Bruyne uiteraard opgeroepen om de pers te woord te staan aan de vooravond van deze Champions League wedstrijd. En ook de Rode Duivel was vol lof over de West-Vlamingen. “Club Brugge is een sterke ploeg. Ze spelen goed voetbal en hebben veel talent. Ze zijn al meermaals kampioen geworden, dus ze weten wat ze moeten doen om te winnen. Daar zijn we met Man City nu al aan gewoon. In de Champions League tref je altijd kwaliteit.”

KANSEN, KANSEN, KANSEN

Op papier maakt Club Brugge uiteraard geen schijn van kans om aanspraak te kunnen maken op winst tegen het grote Manchester City. Toch gelooft Philippe Clement dat er iets te rapen valt tegen de Engelse topclub. “Ik weet dat twee jaar geleden daarover werd gegniffeld toen we naar Madrid gingen. Voor deze campagne zeiden veel mensen ook dat we nul punten gingen halen”, aldus de coach van Club Brugge. “Ik verwacht geen 20 of 30 kansen zoals in de competitie soms, dus we zullen zeer efficiënt moeten zijn met onze kansen.”

Club Brugge moet dinsdagavond inderdaad niet rekenen op 16 à 17 doelkansen, het aantal kansen dat de ploeg per wedstrijd gemiddeld creëert in de Jupiler Pro League. Manchester City is namelijk een erg solide team, dat amper kansen weggeeft in de Premier League. Samen met Chelsea is City namelijk de minst gepasseerde verdediging in Engeland. Per wedstrijd slikken The Citizens bijvoorbeeld 0,35 doelpunt, terwijl datzelfde gemiddelde bij Club Brugge toch heel wat hoger ligt met 1,06 per wedstrijd.



Bovendien is het gewoon ook erg lastig om kansen te kunnen creëren tegen Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola telt immers het minste aantal expected goals against in de Premier League, alsook het minste aantal doelpogingen tegen. Dat wordt toch effen blazen voor Club Brugge. “Het geloof is er altijd, tegen elke tegenstander. Wedstrijden zonder een kans weg te geven, dat gebeurt zelden”, houdt Philippe Clement het moraal toch nog hoog.

BALBEZIT

Het is één ding om tot kansen te komen tegen zo’n geoliede machine zoals Manchester City, maar een tweede zaak is de bal ietwat in de ploeg te kunnen houden. Want elke ploeg die Pep Guardiola coacht, hanteert namelijk een hoog gemiddeld balaandeel. En dat is bij City niet anders, met een enorm balbezit van maar liefst 64% - het hoogste van de Premier League. Het gemiddeld balbezit van Club Brugge bedraagt in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld ‘maar’ 57%. Bovendien is verschil in passing-kwaliteit is nog pakken groter tussen City en Club, met respectievelijk 89% en 83%.

LEES OOK: Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Zal Club stunten tegen City?

Meest recent

'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

149
149
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

55
55
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

212
212
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

97
97
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

115
115
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

60
60
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

69
69
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

41
41
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

171
171
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

537
537
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

300
300
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

295
295
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

226
226
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

123
123
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

108
108
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

41
41
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

65
65
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

928
928
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

720
720
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

487
487
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

484
484
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

328
328
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

1066
1066
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

420
420
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

63
63

Meer sportnieuws