Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

1665
Brugse hoop op City-stunt krijgt serieuze dreun

Philippe Clement flikte bij Club Brugge al heel wat Europese stunts. Hij gaat telkens uit van de eigen sterkte en in het verleden was die mindset meermaals succesvol. Maar Manchester City is wellicht de beste tegenstander die Clement ooit zal bekampen. Om de ploeg van Kevin De Bruyne en Pep Guardiola te kunnen verslaan, zal er een heus mirakel nodig zijn.


TRAPJE HOGER

’t Zijn beleefde coaches, Pep Guardiola en Philippe Clement. Op de persconferentie voor de Champions League wedstrijd tussen Club Brugge en Manchester City gooiden beide heren bloemetjes over en weer naar elkaar. “Samen met Bayern München zijn zij voor mij op dit moment de twee beste ploegen ter wereld”, dixit Clement. “We weten dat er ons dus een enorme uitdaging wacht, maar het is ook mooi om met onze groep die uitdaging aan te gaan.”



Club Brugge stuntte in de huidige Champions League-campagne al door gelijk te spelen tegen Paris Saint-Germain en te winnen van RB Leipzig. Maar Manchester City is toch van een ander kaliber dan de voorgenoemde clubs. “We hebben al bewezen tegen PSG en Leipzig dat Club Brugge op dit niveau uitstekende prestaties kan leveren, maar Man City is nog een trapje hoger”, sprak Clement de Engelsen nog wat extra de hemel in.

BESTE PLOEG VAN BELGIË

Pep Guardiola is de lofzangen voor zijn team wel al eventjes gewoon, maar de Spaanse succescoach sprak zich ook erg lovend uit over de Belgische landskampioen. “Club Brugge is de beste ploeg van België op dit moment”, sprak Guardiola maandag. “En we hebben gezien wat voor topspelers België de laatste vijftien jaar heeft gecreëerd. Ik heb het al gehad over hun agressieve middenvelders. Ze spelen heel direct. Toen we tegen Club geloot werden, wisten we dat het moeilijk zou worden. Ze hebben niet voor niets gelijkgespeeld tegen PSG.”



Omdat Manchester City een match op Belgische bodem speelt, werd Kevin De Bruyne uiteraard opgeroepen om de pers te woord te staan aan de vooravond van deze Champions League wedstrijd. En ook de Rode Duivel was vol lof over de West-Vlamingen. “Club Brugge is een sterke ploeg. Ze spelen goed voetbal en hebben veel talent. Ze zijn al meermaals kampioen geworden, dus ze weten wat ze moeten doen om te winnen. Daar zijn we met Man City nu al aan gewoon. In de Champions League tref je altijd kwaliteit.”

KANSEN, KANSEN, KANSEN

Op papier maakt Club Brugge uiteraard geen schijn van kans om aanspraak te kunnen maken op winst tegen het grote Manchester City. Toch gelooft Philippe Clement dat er iets te rapen valt tegen de Engelse topclub. “Ik weet dat twee jaar geleden daarover werd gegniffeld toen we naar Madrid gingen. Voor deze campagne zeiden veel mensen ook dat we nul punten gingen halen”, aldus de coach van Club Brugge. “Ik verwacht geen 20 of 30 kansen zoals in de competitie soms, dus we zullen zeer efficiënt moeten zijn met onze kansen.”

Club Brugge moet dinsdagavond inderdaad niet rekenen op 16 à 17 doelkansen, het aantal kansen dat de ploeg per wedstrijd gemiddeld creëert in de Jupiler Pro League. Manchester City is namelijk een erg solide team, dat amper kansen weggeeft in de Premier League. Samen met Chelsea is City namelijk de minst gepasseerde verdediging in Engeland. Per wedstrijd slikken The Citizens bijvoorbeeld 0,35 doelpunt, terwijl datzelfde gemiddelde bij Club Brugge toch heel wat hoger ligt met 1,06 per wedstrijd.



Bovendien is het gewoon ook erg lastig om kansen te kunnen creëren tegen Manchester City. De ploeg van Pep Guardiola telt immers het minste aantal expected goals against in de Premier League, alsook het minste aantal doelpogingen tegen. Dat wordt toch effen blazen voor Club Brugge. “Het geloof is er altijd, tegen elke tegenstander. Wedstrijden zonder een kans weg te geven, dat gebeurt zelden”, houdt Philippe Clement het moraal toch nog hoog.

BALBEZIT

Het is één ding om tot kansen te komen tegen zo’n geoliede machine zoals Manchester City, maar een tweede zaak is de bal ietwat in de ploeg te kunnen houden. Want elke ploeg die Pep Guardiola coacht, hanteert namelijk een hoog gemiddeld balaandeel. En dat is bij City niet anders, met een enorm balbezit van maar liefst 64% - het hoogste van de Premier League. Het gemiddeld balbezit van Club Brugge bedraagt in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld ‘maar’ 57%. Bovendien is verschil in passing-kwaliteit is nog pakken groter tussen City en Club, met respectievelijk 89% en 83%.

LEES OOK: 4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Zal Club stunten tegen City?

Meest recent

Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

47
47
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

351
351
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

51
51
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

320
320
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

33
33
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

53
53
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

691
691
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

40
40
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

51
51
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

187
187
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

123
123
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

311
311
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

163
163
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

71
71
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

106
106
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

235
235
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

105
105
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

535
535
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

539
539
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

416
416
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

152
152
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

255
255
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

223
223
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

496
496

Meer sportnieuws