Mignolet kende meest bizarre avond tegen Kortrijk

742 stemmen
Mignolet kende meest bizarre avond tegen Kortrijk

Club Brugge kende vrijdag een probleemloze avond tegen KV Kortrijk. Als opwarmertje voor de clash dinsdag tegen Manchester City kan dat wel tellen. Tegen Veekaa werd Simon Mignolet geen énkele keer aan het werk gezet, en dat overkwam hem dit seizoen nog nooit.

TWAALF DOELPOGINGEN

Club Brugge kende vrijdagavond geen problemen met KV Kortrijk. De ploeg van coach Karim Belhocine startte goed aan de wedstrijd en zijn jongens voerden de tactische opdrachten goed uit. Maar al dat goede werk vertaalde zich echter niet in doelpunten. Nochtans hadden de Kortrijkzanen genoeg mogelijkheden, maar ze konden het gevaar en dreiging niet concretiseren in groot doelgevaar.

Zelfs toen KV Kortrijk 2-0 op achterstand kwam via twee doelpunten van Ruud Vormer, bleven de Kerels goed voetballen en voor gevaar zorgen. “We hebben nog een paar mogelijkheden gekregen, maar het mocht niet zijn”, verklaarde verdediger Gilles Dewaele bijvoorbeeld na de wedstrijd op Jan Breydel, waar Veekaa nu al na 38 wedstrijden op rij geen enkele keer kon winnen van Club Brugge.



Ondanks alle goeie intenties kon KV Kortrijk vrijdagavond niet scoren tegen Club Brugge. De ploeg van Karim Belhocine lanceerde twaalf doelpogingen, waarvan er geen enkele tussen de palen eindigde. Faïz Selemani, Mathias Fixelles, Pape Habib Gueye en Dylan Mbayo bevonden zich weliswaar in een goede scoringspositie, maar goed afdrukken op het doel lukte ieder van hen echter niet.

NUL POGINGEN OP DOEL

“Ik ben heel blij met de drie punten”, verklaarde Simon Mignolet op de persconferentie na de wedstrijd. “Ook met de clean sheet, wat één van de doelstellingen was vanavond.” Voor de doelman van Club Brugge was het dus een bijzonder kalme avond, want hij werd geen énkele keer aan het werk gezet. Dat overkwam Mignolet dit seizoen nog nooit. De laatste keer dat hij geen enkele redding moest verrichten als doelman van Club Brugge, dateert zelfs al van 22 februari 2020 tegen OH Leuven.



“Drie punten en de nul gehouden, dan kan je van een positieve avond spreken”, vatte Philippe Clement de 2-0 overwinning tegen KV Kortrijk goed samen. Maar dinsdag in de Champions League tegen Manchester City zal het ongetwijfeld andere koek worden. De ploeg van Pep Guardiola lanceert dit seizoen gemiddeld 6 schoten per wedstrijd tussen de palen en dat resulteert in een gemiddelde van 2,33 doelpunten per match. Dinsdag zal Mignolet dus op z’n hoede moeten zijn.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Pakt Mignolet een clean sheet tegen Manchester City?

Meest recent

Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

1
1
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

25
25
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

44
44
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

26
26
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

57
57
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

48
48
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

285
285
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

643
643
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

313
313
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

314
314
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

294
294
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

37
37
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

226
226
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

236
236
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

40
40
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

89
89
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

195
195
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

885
885
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

201
201
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

235
235
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

232
232
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

226
226

Meer sportnieuws