Mignolet kende meest bizarre avond tegen Kortrijk

door
Mignolet kende meest bizarre avond tegen Kortrijk

Club Brugge kende vrijdag een probleemloze avond tegen KV Kortrijk. Als opwarmertje voor de clash dinsdag tegen Manchester City kan dat wel tellen. Tegen Veekaa werd Simon Mignolet geen énkele keer aan het werk gezet, en dat overkwam hem dit seizoen nog nooit.

TWAALF DOELPOGINGEN

Club Brugge kende vrijdagavond geen problemen met KV Kortrijk. De ploeg van coach Karim Belhocine startte goed aan de wedstrijd en zijn jongens voerden de tactische opdrachten goed uit. Maar al dat goede werk vertaalde zich echter niet in doelpunten. Nochtans hadden de Kortrijkzanen genoeg mogelijkheden, maar ze konden het gevaar en dreiging niet concretiseren in groot doelgevaar.

Zelfs toen KV Kortrijk 2-0 op achterstand kwam via twee doelpunten van Ruud Vormer, bleven de Kerels goed voetballen en voor gevaar zorgen. “We hebben nog een paar mogelijkheden gekregen, maar het mocht niet zijn”, verklaarde verdediger Gilles Dewaele bijvoorbeeld na de wedstrijd op Jan Breydel, waar Veekaa nu al na 38 wedstrijden op rij geen enkele keer kon winnen van Club Brugge.



Ondanks alle goeie intenties kon KV Kortrijk vrijdagavond niet scoren tegen Club Brugge. De ploeg van Karim Belhocine lanceerde twaalf doelpogingen, waarvan er geen enkele tussen de palen eindigde. Faïz Selemani, Mathias Fixelles, Pape Habib Gueye en Dylan Mbayo bevonden zich weliswaar in een goede scoringspositie, maar goed afdrukken op het doel lukte ieder van hen echter niet.

NUL POGINGEN OP DOEL

“Ik ben heel blij met de drie punten”, verklaarde Simon Mignolet op de persconferentie na de wedstrijd. “Ook met de clean sheet, wat één van de doelstellingen was vanavond.” Voor de doelman van Club Brugge was het dus een bijzonder kalme avond, want hij werd geen énkele keer aan het werk gezet. Dat overkwam Mignolet dit seizoen nog nooit. De laatste keer dat hij geen enkele redding moest verrichten als doelman van Club Brugge, dateert zelfs al van 22 februari 2020 tegen OH Leuven.



“Drie punten en de nul gehouden, dan kan je van een positieve avond spreken”, vatte Philippe Clement de 2-0 overwinning tegen KV Kortrijk goed samen. Maar dinsdag in de Champions League tegen Manchester City zal het ongetwijfeld andere koek worden. De ploeg van Pep Guardiola lanceert dit seizoen gemiddeld 6 schoten per wedstrijd tussen de palen en dat resulteert in een gemiddelde van 2,33 doelpunten per match. Dinsdag zal Mignolet dus op z’n hoede moeten zijn.

LEES OOK: Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

Pakt Mignolet een clean sheet tegen Manchester City?

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

7
7
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

11
11
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

63
63
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

229
229
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

92
92
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

115
115
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

200
200
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

505
505
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

215
215
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

274
274
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

289
289
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

350
350
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

233
233
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

89
89
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

735
735
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

172
172
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

539
539
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

169
169
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

336
336
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

182
182
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

178
178
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

400
400
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

606
606
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

131
131
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

745
745

Meer sportnieuws