Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

800
Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

Tot op vandaag kost Matej Mitrovic zo’n 130.000 euro per duel. De Kroatische verdediger is vaker geblesseerd dan fit, en als hij speelt, dan is zijn sportieve prestatie vaak ontoereikend. Dit seizoen kreeg Mitrovic een ultieme kans om zich op te werken als een belangrijke figuur bij Club Brugge, maar zijn verhaal op Jan Breydel is stilaan uitgespeeld.


EINDELIJK FIT

Matej Mitrovic was klaar om te knallen. Na twee jaar sukkelen met een hielprobleem, was de Kroaat eindelijk verlost van zijn aanslepende blessures. ’t Was een proces met vallen en opstaan, pijn die opspeelde en uiteindelijk ook heelde. In de voorbije zomer beloonde Club Brugge hem voor zijn inzet en inspanningen met een nieuw contract tot en met 2024. Een groot teken van vertrouwen door de clubleiding én de technische staf, in de richting van de twaalfvoudige Kroatische international.



Dat nieuwtje kwam voor de buitenwereld aan als een grote verrassing, want Matej Mitrovic was zelden een onbesproken figuur bij Club Brugge. In juli 2018 werd hij, na een voorafgaande huurperiode van zes maanden, definitief overgenomen van Besiktas. Club betaalde toen maar liefst vier miljoen euro voor Mitrovic, maar in een tijdspanne van bijna vier (!) jaar, raakte de Kroaat amper aan 31 officiële wedstrijden voor Club Brugge. En als ie speelde, dan was het vaak onovertuigend.

TE BEPERKT

Matej Mitrovic is een no-nonsenseverdediger die doorgaans weinig risico in zijn spel legt en daarom geregeld een bal de tribunes inkeilt. De Kroatische centrale verdediger is geen uitvoetballend wonder, want met de bal aan de voet is hij helemaal niet comfortabel. Mitrovic worstelt veel in balbezit en daarom passt hij erg regelmatig op een ultra-defensieve wijze naar zijn eigen doelman. Van alle centrale verdedigers van Club Brugge is er namelijk niemand die meer passes verricht in een achterwaartse richting dan hem.



De grote meerwaarde van Matej Mitrovic is zijn professionele ingesteldheid, samen met een grote mate van concentratie en scherpte. Maar die voordelen wegen niet op tegen zijn tekortkomingen en daarom kan hij geen rol van betekenis spelen bij een ambitieuze topclub zoals Club Brugge. Bovendien is Mitrovic erg blessuregevoelig, waardoor hij in bijna vier jaar tijd aan amper 31 officiële wedstrijden raakte voor Blauw-Zwart. Hij is vaker onbeschikbaar dan inzetbaar. En zelfs indien fit, dan is Mitrovic meestal geen vaste waarde.

BUITENSPEL

Matej Mitrovic is qua kwaliteit en fysieke gesteldheid geen speler om op te bouwen, en dat maakte het des te vreemder dat Club Brugge in juli nog zijn contract verlengde tot en met 2024. Op Jan Breydel hoopte men dat Mitrovic dit seizoen eindelijk zijn hoogste niveau zou halen, maar dat bleek ijdele hoop. In de seizoensvoorbereiding maakte de Kroaat alvast geen goede indruk. Zo leidde hij in een oefenmatch tegen FC Utrecht een tegengoal in op behoorlijk knullige wijze, en ook tegen AEK Athene ging hij al pijnlijk in de fout.

Ondanks die mindere vorm in de oefencampagne, koos Philippe Clement verrassend genoeg voor Matej Mitrovic als basisspeler voor het huidige voetbalseizoen. Zowel in de Supercup tegen KRC Genk, als in de competitieopener tegen KAS Eupen, startte Mitrovic telkens in de basiself van Club Brugge. Maar zijn dramatische wedstrijd tegen Cercle Brugge, waar hij aan de basis lag van de gelijkmaker van Waldo Rubio, kwam Mitrovic nooit meer te boven. Sindsdien speelde de Kroaat nog maar 11 minuten in het Blauw-Zwarte shirt.



De tussentijdse balans van Matej Mitrovic bij Club Brugge is dan ook erg bedenkelijk. Hij kwam dit seizoen nog maar in 3 van de 11 competitiewedstrijden in actie (191 speelminuten), en in de laatste 5 wedstrijden haalde de Kroaat telkens de wedstrijdselectie niet. Bovendien werd Mitrovic ook niet opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League. Philippe Clement gaf immers de nog steeds rehabiliterende José Izquierdo de voorkeur op Mitrovic.

DEVALUATIE

Volgens Het Laatste Nieuws is het verhaal van Matej Mitrovic bij Club Brugge dan ook stilaan voorbij. Ook vrijdag haalde de 27-jarige verdediger tegen KV Kortrijk wederom de wedstrijdselectie niet. Met Stanley Nsoki, Jack Hendry en Brandon Mechele voor hem in de pikorde, zal er weldra een oplossing gezocht moeten worden. De marktwaarde van Mitrovic daalde doorheen de jaren ook nog van 3,5 miljoen euro naar 1,5 miljoen euro tot op vandaag …

LEES OOK: Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Is Mitrovic te beperkt voor Club Brugge?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

4
4
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

9
9
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

12
12
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

11
11
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

103
103
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

114
114
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

55
55
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

14
14
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

106
106
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

222
222
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

340
340
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

171
171
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

98
98
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

83
83
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

286
286
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

161
161
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

601
601
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

154
154
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

39
39
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

413
413
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

426
426
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

94
94
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

315
315

Meer sportnieuws