Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

800 stemmen
Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

Tot op vandaag kost Matej Mitrovic zo’n 130.000 euro per duel. De Kroatische verdediger is vaker geblesseerd dan fit, en als hij speelt, dan is zijn sportieve prestatie vaak ontoereikend. Dit seizoen kreeg Mitrovic een ultieme kans om zich op te werken als een belangrijke figuur bij Club Brugge, maar zijn verhaal op Jan Breydel is stilaan uitgespeeld.


EINDELIJK FIT

Matej Mitrovic was klaar om te knallen. Na twee jaar sukkelen met een hielprobleem, was de Kroaat eindelijk verlost van zijn aanslepende blessures. ’t Was een proces met vallen en opstaan, pijn die opspeelde en uiteindelijk ook heelde. In de voorbije zomer beloonde Club Brugge hem voor zijn inzet en inspanningen met een nieuw contract tot en met 2024. Een groot teken van vertrouwen door de clubleiding én de technische staf, in de richting van de twaalfvoudige Kroatische international.



Dat nieuwtje kwam voor de buitenwereld aan als een grote verrassing, want Matej Mitrovic was zelden een onbesproken figuur bij Club Brugge. In juli 2018 werd hij, na een voorafgaande huurperiode van zes maanden, definitief overgenomen van Besiktas. Club betaalde toen maar liefst vier miljoen euro voor Mitrovic, maar in een tijdspanne van bijna vier (!) jaar, raakte de Kroaat amper aan 31 officiële wedstrijden voor Club Brugge. En als ie speelde, dan was het vaak onovertuigend.

TE BEPERKT

Matej Mitrovic is een no-nonsenseverdediger die doorgaans weinig risico in zijn spel legt en daarom geregeld een bal de tribunes inkeilt. De Kroatische centrale verdediger is geen uitvoetballend wonder, want met de bal aan de voet is hij helemaal niet comfortabel. Mitrovic worstelt veel in balbezit en daarom passt hij erg regelmatig op een ultra-defensieve wijze naar zijn eigen doelman. Van alle centrale verdedigers van Club Brugge is er namelijk niemand die meer passes verricht in een achterwaartse richting dan hem.



De grote meerwaarde van Matej Mitrovic is zijn professionele ingesteldheid, samen met een grote mate van concentratie en scherpte. Maar die voordelen wegen niet op tegen zijn tekortkomingen en daarom kan hij geen rol van betekenis spelen bij een ambitieuze topclub zoals Club Brugge. Bovendien is Mitrovic erg blessuregevoelig, waardoor hij in bijna vier jaar tijd aan amper 31 officiële wedstrijden raakte voor Blauw-Zwart. Hij is vaker onbeschikbaar dan inzetbaar. En zelfs indien fit, dan is Mitrovic meestal geen vaste waarde.

BUITENSPEL

Matej Mitrovic is qua kwaliteit en fysieke gesteldheid geen speler om op te bouwen, en dat maakte het des te vreemder dat Club Brugge in juli nog zijn contract verlengde tot en met 2024. Op Jan Breydel hoopte men dat Mitrovic dit seizoen eindelijk zijn hoogste niveau zou halen, maar dat bleek ijdele hoop. In de seizoensvoorbereiding maakte de Kroaat alvast geen goede indruk. Zo leidde hij in een oefenmatch tegen FC Utrecht een tegengoal in op behoorlijk knullige wijze, en ook tegen AEK Athene ging hij al pijnlijk in de fout.

Ondanks die mindere vorm in de oefencampagne, koos Philippe Clement verrassend genoeg voor Matej Mitrovic als basisspeler voor het huidige voetbalseizoen. Zowel in de Supercup tegen KRC Genk, als in de competitieopener tegen KAS Eupen, startte Mitrovic telkens in de basiself van Club Brugge. Maar zijn dramatische wedstrijd tegen Cercle Brugge, waar hij aan de basis lag van de gelijkmaker van Waldo Rubio, kwam Mitrovic nooit meer te boven. Sindsdien speelde de Kroaat nog maar 11 minuten in het Blauw-Zwarte shirt.



De tussentijdse balans van Matej Mitrovic bij Club Brugge is dan ook erg bedenkelijk. Hij kwam dit seizoen nog maar in 3 van de 11 competitiewedstrijden in actie (191 speelminuten), en in de laatste 5 wedstrijden haalde de Kroaat telkens de wedstrijdselectie niet. Bovendien werd Mitrovic ook niet opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League. Philippe Clement gaf immers de nog steeds rehabiliterende José Izquierdo de voorkeur op Mitrovic.

DEVALUATIE

Volgens Het Laatste Nieuws is het verhaal van Matej Mitrovic bij Club Brugge dan ook stilaan voorbij. Ook vrijdag haalde de 27-jarige verdediger tegen KV Kortrijk wederom de wedstrijdselectie niet. Met Stanley Nsoki, Jack Hendry en Brandon Mechele voor hem in de pikorde, zal er weldra een oplossing gezocht moeten worden. De marktwaarde van Mitrovic daalde doorheen de jaren ook nog van 3,5 miljoen euro naar 1,5 miljoen euro tot op vandaag …

LEES OOK: Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Is Mitrovic te beperkt voor Club Brugge?

Meest recent

Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

5
5
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

38
38
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

207
207
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

73
73
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

84
84
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

30
30
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

94
94
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

260
260
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

91
91
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

49
49
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

54
54
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

163
163
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

52
52
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

143
143
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

376
376
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

247
247
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

518
518
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

139
139
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

128
128
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

109
109
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

429
429
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

800
800
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

106
106
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

293
293

Meer sportnieuws