Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

door
Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

Tot op vandaag kost Matej Mitrovic zo’n 130.000 euro per duel. De Kroatische verdediger is vaker geblesseerd dan fit, en als hij speelt, dan is zijn sportieve prestatie vaak ontoereikend. Dit seizoen kreeg Mitrovic een ultieme kans om zich op te werken als een belangrijke figuur bij Club Brugge, maar zijn verhaal op Jan Breydel is stilaan uitgespeeld.


EINDELIJK FIT

Matej Mitrovic was klaar om te knallen. Na twee jaar sukkelen met een hielprobleem, was de Kroaat eindelijk verlost van zijn aanslepende blessures. ’t Was een proces met vallen en opstaan, pijn die opspeelde en uiteindelijk ook heelde. In de voorbije zomer beloonde Club Brugge hem voor zijn inzet en inspanningen met een nieuw contract tot en met 2024. Een groot teken van vertrouwen door de clubleiding én de technische staf, in de richting van de twaalfvoudige Kroatische international.



Dat nieuwtje kwam voor de buitenwereld aan als een grote verrassing, want Matej Mitrovic was zelden een onbesproken figuur bij Club Brugge. In juli 2018 werd hij, na een voorafgaande huurperiode van zes maanden, definitief overgenomen van Besiktas. Club betaalde toen maar liefst vier miljoen euro voor Mitrovic, maar in een tijdspanne van bijna vier (!) jaar, raakte de Kroaat amper aan 31 officiële wedstrijden voor Club Brugge. En als ie speelde, dan was het vaak onovertuigend.

TE BEPERKT

Matej Mitrovic is een no-nonsenseverdediger die doorgaans weinig risico in zijn spel legt en daarom geregeld een bal de tribunes inkeilt. De Kroatische centrale verdediger is geen uitvoetballend wonder, want met de bal aan de voet is hij helemaal niet comfortabel. Mitrovic worstelt veel in balbezit en daarom passt hij erg regelmatig op een ultra-defensieve wijze naar zijn eigen doelman. Van alle centrale verdedigers van Club Brugge is er namelijk niemand die meer passes verricht in een achterwaartse richting dan hem.



De grote meerwaarde van Matej Mitrovic is zijn professionele ingesteldheid, samen met een grote mate van concentratie en scherpte. Maar die voordelen wegen niet op tegen zijn tekortkomingen en daarom kan hij geen rol van betekenis spelen bij een ambitieuze topclub zoals Club Brugge. Bovendien is Mitrovic erg blessuregevoelig, waardoor hij in bijna vier jaar tijd aan amper 31 officiële wedstrijden raakte voor Blauw-Zwart. Hij is vaker onbeschikbaar dan inzetbaar. En zelfs indien fit, dan is Mitrovic meestal geen vaste waarde.

BUITENSPEL

Matej Mitrovic is qua kwaliteit en fysieke gesteldheid geen speler om op te bouwen, en dat maakte het des te vreemder dat Club Brugge in juli nog zijn contract verlengde tot en met 2024. Op Jan Breydel hoopte men dat Mitrovic dit seizoen eindelijk zijn hoogste niveau zou halen, maar dat bleek ijdele hoop. In de seizoensvoorbereiding maakte de Kroaat alvast geen goede indruk. Zo leidde hij in een oefenmatch tegen FC Utrecht een tegengoal in op behoorlijk knullige wijze, en ook tegen AEK Athene ging hij al pijnlijk in de fout.

Ondanks die mindere vorm in de oefencampagne, koos Philippe Clement verrassend genoeg voor Matej Mitrovic als basisspeler voor het huidige voetbalseizoen. Zowel in de Supercup tegen KRC Genk, als in de competitieopener tegen KAS Eupen, startte Mitrovic telkens in de basiself van Club Brugge. Maar zijn dramatische wedstrijd tegen Cercle Brugge, waar hij aan de basis lag van de gelijkmaker van Waldo Rubio, kwam Mitrovic nooit meer te boven. Sindsdien speelde de Kroaat nog maar 11 minuten in het Blauw-Zwarte shirt.



De tussentijdse balans van Matej Mitrovic bij Club Brugge is dan ook erg bedenkelijk. Hij kwam dit seizoen nog maar in 3 van de 11 competitiewedstrijden in actie (191 speelminuten), en in de laatste 5 wedstrijden haalde de Kroaat telkens de wedstrijdselectie niet. Bovendien werd Mitrovic ook niet opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League. Philippe Clement gaf immers de nog steeds rehabiliterende José Izquierdo de voorkeur op Mitrovic.

DEVALUATIE

Volgens Het Laatste Nieuws is het verhaal van Matej Mitrovic bij Club Brugge dan ook stilaan voorbij. Ook vrijdag haalde de 27-jarige verdediger tegen KV Kortrijk wederom de wedstrijdselectie niet. Met Stanley Nsoki, Jack Hendry en Brandon Mechele voor hem in de pikorde, zal er weldra een oplossing gezocht moeten worden. De marktwaarde van Mitrovic daalde doorheen de jaren ook nog van 3,5 miljoen euro naar 1,5 miljoen euro tot op vandaag …

LEES OOK: Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

Is Mitrovic te beperkt voor Club Brugge?

Meest recent

KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

25
25
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

84
84
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

149
149
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

173
173
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

466
466
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

56
56
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

222
222
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

41
41
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

88
88
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

120
120
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

170
170
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

535
535
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

313
313
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

206
206
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

417
417
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

277
277
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

269
269
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

269
269
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

637
637
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

194
194
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

134
134
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

56
56
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

38
38
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166

Meer sportnieuws