Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

door
Clement zet dure miscast helemaal buitenspel

Tot op vandaag kost Matej Mitrovic zo’n 130.000 euro per duel. De Kroatische verdediger is vaker geblesseerd dan fit, en als hij speelt, dan is zijn sportieve prestatie vaak ontoereikend. Dit seizoen kreeg Mitrovic een ultieme kans om zich op te werken als een belangrijke figuur bij Club Brugge, maar zijn verhaal op Jan Breydel is stilaan uitgespeeld.


EINDELIJK FIT

Matej Mitrovic was klaar om te knallen. Na twee jaar sukkelen met een hielprobleem, was de Kroaat eindelijk verlost van zijn aanslepende blessures. ’t Was een proces met vallen en opstaan, pijn die opspeelde en uiteindelijk ook heelde. In de voorbije zomer beloonde Club Brugge hem voor zijn inzet en inspanningen met een nieuw contract tot en met 2024. Een groot teken van vertrouwen door de clubleiding én de technische staf, in de richting van de twaalfvoudige Kroatische international.



Dat nieuwtje kwam voor de buitenwereld aan als een grote verrassing, want Matej Mitrovic was zelden een onbesproken figuur bij Club Brugge. In juli 2018 werd hij, na een voorafgaande huurperiode van zes maanden, definitief overgenomen van Besiktas. Club betaalde toen maar liefst vier miljoen euro voor Mitrovic, maar in een tijdspanne van bijna vier (!) jaar, raakte de Kroaat amper aan 31 officiële wedstrijden voor Club Brugge. En als ie speelde, dan was het vaak onovertuigend.

TE BEPERKT

Matej Mitrovic is een no-nonsenseverdediger die doorgaans weinig risico in zijn spel legt en daarom geregeld een bal de tribunes inkeilt. De Kroatische centrale verdediger is geen uitvoetballend wonder, want met de bal aan de voet is hij helemaal niet comfortabel. Mitrovic worstelt veel in balbezit en daarom passt hij erg regelmatig op een ultra-defensieve wijze naar zijn eigen doelman. Van alle centrale verdedigers van Club Brugge is er namelijk niemand die meer passes verricht in een achterwaartse richting dan hem.



De grote meerwaarde van Matej Mitrovic is zijn professionele ingesteldheid, samen met een grote mate van concentratie en scherpte. Maar die voordelen wegen niet op tegen zijn tekortkomingen en daarom kan hij geen rol van betekenis spelen bij een ambitieuze topclub zoals Club Brugge. Bovendien is Mitrovic erg blessuregevoelig, waardoor hij in bijna vier jaar tijd aan amper 31 officiële wedstrijden raakte voor Blauw-Zwart. Hij is vaker onbeschikbaar dan inzetbaar. En zelfs indien fit, dan is Mitrovic meestal geen vaste waarde.

BUITENSPEL

Matej Mitrovic is qua kwaliteit en fysieke gesteldheid geen speler om op te bouwen, en dat maakte het des te vreemder dat Club Brugge in juli nog zijn contract verlengde tot en met 2024. Op Jan Breydel hoopte men dat Mitrovic dit seizoen eindelijk zijn hoogste niveau zou halen, maar dat bleek ijdele hoop. In de seizoensvoorbereiding maakte de Kroaat alvast geen goede indruk. Zo leidde hij in een oefenmatch tegen FC Utrecht een tegengoal in op behoorlijk knullige wijze, en ook tegen AEK Athene ging hij al pijnlijk in de fout.

Ondanks die mindere vorm in de oefencampagne, koos Philippe Clement verrassend genoeg voor Matej Mitrovic als basisspeler voor het huidige voetbalseizoen. Zowel in de Supercup tegen KRC Genk, als in de competitieopener tegen KAS Eupen, startte Mitrovic telkens in de basiself van Club Brugge. Maar zijn dramatische wedstrijd tegen Cercle Brugge, waar hij aan de basis lag van de gelijkmaker van Waldo Rubio, kwam Mitrovic nooit meer te boven. Sindsdien speelde de Kroaat nog maar 11 minuten in het Blauw-Zwarte shirt.



De tussentijdse balans van Matej Mitrovic bij Club Brugge is dan ook erg bedenkelijk. Hij kwam dit seizoen nog maar in 3 van de 11 competitiewedstrijden in actie (191 speelminuten), en in de laatste 5 wedstrijden haalde de Kroaat telkens de wedstrijdselectie niet. Bovendien werd Mitrovic ook niet opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League. Philippe Clement gaf immers de nog steeds rehabiliterende José Izquierdo de voorkeur op Mitrovic.

DEVALUATIE

Volgens Het Laatste Nieuws is het verhaal van Matej Mitrovic bij Club Brugge dan ook stilaan voorbij. Ook vrijdag haalde de 27-jarige verdediger tegen KV Kortrijk wederom de wedstrijdselectie niet. Met Stanley Nsoki, Jack Hendry en Brandon Mechele voor hem in de pikorde, zal er weldra een oplossing gezocht moeten worden. De marktwaarde van Mitrovic daalde doorheen de jaren ook nog van 3,5 miljoen euro naar 1,5 miljoen euro tot op vandaag …

LEES OOK: 'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Is Mitrovic te beperkt voor Club Brugge?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

91
91
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

43
43
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

239
239
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

130
130
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

155
155
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

353
353
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

236
236
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

122
122
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

151
151
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

337
337
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws