Saelemaekers schrijft geschiedenis met AC Milan

door
Saelemaekers schrijft geschiedenis met AC Milan

AC Milan heeft zaterdag optimaal geprofiteerd van de nederlaag van landskampioen en stadsrivaal Inter eerder op de dag. Het leek tegen Hellas Verona zelf nochtans ook een blauwtje te gaan lopen, maar zette in de tweede helft nog een scheve situatie helemaal recht. Van 0-2 ging het nog naar 3-2, waardoor de Rossoneri voorlopig ook naar de leiding in de Serie A wippen.


Halfweg zag het er nochtans zeer beroerd uit voor Milan. In San Siro stond Hellas bij de rust verrassend 0-2 voor. Caprari had al vroeg de score geopend en op strafschop kon Barak halfweg de eerste helft de score verdubbelen. Milan zat in diepe problemen en trainer Stefano Pioli greep dan ook in. Dat deed hij met een dubbele wissel, waarvan onder meer Alexis Saelemaekers het slachtoffer werd.

Zonder de Rode Duivel knokte Milan zich terug in de wedstrijd met de aansluitingstreffer van Giroud net voor het uur. In het slotkwartier gingen ze vervolgens op twee minuten tijd op en over Hellas. Eerst kreeg Milan een strafschop die vakkundig omgezet werd door Kessié, vervolgens werkte Günter een bal ongelukkig in eigen doel. Door de zege heeft Milan voorlopig één punt meer dan Napoli, maar dat komt later op het weekend wel nog in actie.

UPDATE 17/10

Met de overwinning tegen Hellas Verona hebben Alexis Saelemaekers en AC Milan geschiedenis geschreven. De club pakte tot nog toe 22 op 24, nooit eerder gezien sinds de invoering van het driepuntensysteem in de Serie A. Zelfs in het jaar van de laatste titel (2011) van de Rossoneri begonnen de Milanezen niet zo goed. Vandaag kan Napoli Milan verdringen van de leidersplaats. 

LEES OOK: 'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Wordt Milan kampioen?

Meest recent

Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

7
7
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

162
162
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

60
60
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

116
116
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

269
269
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

24
24
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

93
93
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

94
94
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

33
33
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

75
75
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

209
209
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

219
219
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

172
172
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

228
228
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

58
58
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

109
109
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

52
52
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

229
229
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

168
168
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

222
222
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

85
85
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

106
106
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

638
638
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

524
524
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

646
646

Meer sportnieuws