Saelemaekers schrijft geschiedenis met AC Milan

door
Saelemaekers schrijft geschiedenis met AC Milan

AC Milan heeft zaterdag optimaal geprofiteerd van de nederlaag van landskampioen en stadsrivaal Inter eerder op de dag. Het leek tegen Hellas Verona zelf nochtans ook een blauwtje te gaan lopen, maar zette in de tweede helft nog een scheve situatie helemaal recht. Van 0-2 ging het nog naar 3-2, waardoor de Rossoneri voorlopig ook naar de leiding in de Serie A wippen.


Halfweg zag het er nochtans zeer beroerd uit voor Milan. In San Siro stond Hellas bij de rust verrassend 0-2 voor. Caprari had al vroeg de score geopend en op strafschop kon Barak halfweg de eerste helft de score verdubbelen. Milan zat in diepe problemen en trainer Stefano Pioli greep dan ook in. Dat deed hij met een dubbele wissel, waarvan onder meer Alexis Saelemaekers het slachtoffer werd.

Zonder de Rode Duivel knokte Milan zich terug in de wedstrijd met de aansluitingstreffer van Giroud net voor het uur. In het slotkwartier gingen ze vervolgens op twee minuten tijd op en over Hellas. Eerst kreeg Milan een strafschop die vakkundig omgezet werd door Kessié, vervolgens werkte Günter een bal ongelukkig in eigen doel. Door de zege heeft Milan voorlopig één punt meer dan Napoli, maar dat komt later op het weekend wel nog in actie.

UPDATE 17/10

Met de overwinning tegen Hellas Verona hebben Alexis Saelemaekers en AC Milan geschiedenis geschreven. De club pakte tot nog toe 22 op 24, nooit eerder gezien sinds de invoering van het driepuntensysteem in de Serie A. Zelfs in het jaar van de laatste titel (2011) van de Rossoneri begonnen de Milanezen niet zo goed. Vandaag kan Napoli Milan verdringen van de leidersplaats. 

LEES OOK: KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

Wordt Milan kampioen?

Meest recent

'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

54
54
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

56
56
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

31
31
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

40
40
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

376
376
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

148
148
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

232
232
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

189
189
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

188
188
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

36
36
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

210
210
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

241
241
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

155
155
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

38
38
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

228
228
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

146
146
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

425
425
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

72
72
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

240
240
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

122
122
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

309
309
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

283
283
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

70
70
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

436
436

Meer sportnieuws