Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

door
Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

Slecht spelen maar toch winnen: Brian Priske slaagt erin bij Antwerp FC. De Deense coach ziet ongetwijfeld ook liever een hoger spelpeil van zijn team, maar anderzijds zal hij ook niet klagen over de huidige puntenoogst. En die grote puntenoogst is erg gevleid, want Antwerp beschikt dit seizoen namelijk over zorgwekkende defensieve cijfers.


WEINIG POSITIEFS

De Bosuil lokt schoon volk dit seizoen. Radja Nainggolan, Ally Samatta, Viktor Fischer, Bjorn Engels en Michel-Ange Balikwisha zijn allen spelers voor de Belgische top en daar bevindt Antwerp FC zich momenteel ook. De ploeg van Brian Priske bezet vandaag de derde plaats in de Jupiler Pro League en het houdt alle kaarten in eigen handen om de koppositie in het klassement te halen. Als Antwerp straks wint van Zulte Waregem en Eupen verliest punten tegen AA Gent, dan staat the Great Old terug op kop.



20 punten op 30. Het tussentijdse rapport van Antwerp FC mag gezien worden. Maar onderliggend zijn er nog veel problemen op de Bosuil. Het spelbeeld is bijvoorbeeld allerminst positief en de supporters lieten daarom al verschillende keren van zich horen. Antwerp kroop dit seizoen al verschillende keren door het oog van de naald, en de goede prestaties zijn op één hand te tellen. In de Belgische competitie denken we aan de match tegen Standard en aan een kwartier in de match tegen KRC Genk. Maar voor de rest?

OFFENSIEVE KRACHT

Slecht spelen en winnen is een kunst. Maar er komt ongetwijfeld een moment wanneer het geluk niet zo stevig meer aan de Antwerpse kant zal staan. Volgens Patrick Goots heeft Brian Priske in de catacomben van het Bosuilstadion de konijnenpoot van Guy Thys teruggevonden. Antwerp FC pakt uit met een 15 op 15 in de competitie, maar dat kon voor hetzelfde geld – en pakken minder geluk - een schrale 4 op 15 geweest zijn. Hoeveel geluk kan je hebben? “Stel je voor dat Antwerp dan ook nog goed gaat spelen in plaats van alleen de punten te pakken”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen.



Op het offensief gebied zit het nog wel oké bij Antwerp. De club scoorde al 20 doelpunten in het huidige seizoen, waarmee het tot de vier beste aanvallen behoort van de Jupiler Pro League. Maar als er toch een kanttekening gemaakt mag worden: Antwerp is wel héél erg afhankelijk van topschutter Michaël Frey. De Zwitserse stormram scoorde al 12 doelpunten in de competitie, wat omgerekend 60% (!) van de totale Antwerpse doelpuntenproductie inhoudt. Dat terzijde, want de grote problemen bevinden zich achterin.

STERKE BUTEZ

Antwerp FC is dit seizoen namelijk de ploeg die het meest aantal doelpogingen om de oren krijgt – 170 stuks maar liefst. Jean Butez wordt dan ook erg regelmatig aan het werk gesteld, gelukkig bevindt de Franse doelman zich in de vorm van z’n leven, en onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League kreeg enkel Rafael Romo (OH Leuven) dit seizoen nog meer arbeid te verrichten. 



Antwerp incasseerde ook veel doelrijpe kansen, iets wat gestaafd wordt door de expected goals against. Enkel Zulte Waregem en KV Oostende worden verwacht om nog meer doelpunten te slikken dan Antwerp. Neem dit alles in combinatie met een weinig dominant voetbal (gemiddeld slechts 47% balbezit) plus een niet al te positief spelpeil, en het wordt duidelijk dat Antwerp momenteel wel erg gevleid aan de top van het klassement staat.

LEES OOK: Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Zal Antwerp voor de titel spelen?

Meest recent

'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

72
72
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

48
48
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

134
134
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

204
204
'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

42
42
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

77
77
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

35
35
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

361
361
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

76
76
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

359
359
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

55
55
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

170
170
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

379
379
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

445
445
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

223
223
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

730
730
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

483
483
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

107
107
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

212
212
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

139
139
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

127
127
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

169
169
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

462
462
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

704
704
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

341
341

Meer sportnieuws