Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

door
Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

Slecht spelen maar toch winnen: Brian Priske slaagt erin bij Antwerp FC. De Deense coach ziet ongetwijfeld ook liever een hoger spelpeil van zijn team, maar anderzijds zal hij ook niet klagen over de huidige puntenoogst. En die grote puntenoogst is erg gevleid, want Antwerp beschikt dit seizoen namelijk over zorgwekkende defensieve cijfers.


WEINIG POSITIEFS

De Bosuil lokt schoon volk dit seizoen. Radja Nainggolan, Ally Samatta, Viktor Fischer, Bjorn Engels en Michel-Ange Balikwisha zijn allen spelers voor de Belgische top en daar bevindt Antwerp FC zich momenteel ook. De ploeg van Brian Priske bezet vandaag de derde plaats in de Jupiler Pro League en het houdt alle kaarten in eigen handen om de koppositie in het klassement te halen. Als Antwerp straks wint van Zulte Waregem en Eupen verliest punten tegen AA Gent, dan staat the Great Old terug op kop.



20 punten op 30. Het tussentijdse rapport van Antwerp FC mag gezien worden. Maar onderliggend zijn er nog veel problemen op de Bosuil. Het spelbeeld is bijvoorbeeld allerminst positief en de supporters lieten daarom al verschillende keren van zich horen. Antwerp kroop dit seizoen al verschillende keren door het oog van de naald, en de goede prestaties zijn op één hand te tellen. In de Belgische competitie denken we aan de match tegen Standard en aan een kwartier in de match tegen KRC Genk. Maar voor de rest?

OFFENSIEVE KRACHT

Slecht spelen en winnen is een kunst. Maar er komt ongetwijfeld een moment wanneer het geluk niet zo stevig meer aan de Antwerpse kant zal staan. Volgens Patrick Goots heeft Brian Priske in de catacomben van het Bosuilstadion de konijnenpoot van Guy Thys teruggevonden. Antwerp FC pakt uit met een 15 op 15 in de competitie, maar dat kon voor hetzelfde geld – en pakken minder geluk - een schrale 4 op 15 geweest zijn. Hoeveel geluk kan je hebben? “Stel je voor dat Antwerp dan ook nog goed gaat spelen in plaats van alleen de punten te pakken”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen.



Op het offensief gebied zit het nog wel oké bij Antwerp. De club scoorde al 20 doelpunten in het huidige seizoen, waarmee het tot de vier beste aanvallen behoort van de Jupiler Pro League. Maar als er toch een kanttekening gemaakt mag worden: Antwerp is wel héél erg afhankelijk van topschutter Michaël Frey. De Zwitserse stormram scoorde al 12 doelpunten in de competitie, wat omgerekend 60% (!) van de totale Antwerpse doelpuntenproductie inhoudt. Dat terzijde, want de grote problemen bevinden zich achterin.

STERKE BUTEZ

Antwerp FC is dit seizoen namelijk de ploeg die het meest aantal doelpogingen om de oren krijgt – 170 stuks maar liefst. Jean Butez wordt dan ook erg regelmatig aan het werk gesteld, gelukkig bevindt de Franse doelman zich in de vorm van z’n leven, en onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League kreeg enkel Rafael Romo (OH Leuven) dit seizoen nog meer arbeid te verrichten. 



Antwerp incasseerde ook veel doelrijpe kansen, iets wat gestaafd wordt door de expected goals against. Enkel Zulte Waregem en KV Oostende worden verwacht om nog meer doelpunten te slikken dan Antwerp. Neem dit alles in combinatie met een weinig dominant voetbal (gemiddeld slechts 47% balbezit) plus een niet al te positief spelpeil, en het wordt duidelijk dat Antwerp momenteel wel erg gevleid aan de top van het klassement staat.

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Zal Antwerp voor de titel spelen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

42
42
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

14
14
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

198
198
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

80
80
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

133
133
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

336
336
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

224
224
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

264
264
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

56
56
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

131
131
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

262
262
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

414
414
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

202
202
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

545
545

Meer sportnieuws