Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

door
Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

Slecht spelen maar toch winnen: Brian Priske slaagt erin bij Antwerp FC. De Deense coach ziet ongetwijfeld ook liever een hoger spelpeil van zijn team, maar anderzijds zal hij ook niet klagen over de huidige puntenoogst. En die grote puntenoogst is erg gevleid, want Antwerp beschikt dit seizoen namelijk over zorgwekkende defensieve cijfers.


WEINIG POSITIEFS

De Bosuil lokt schoon volk dit seizoen. Radja Nainggolan, Ally Samatta, Viktor Fischer, Bjorn Engels en Michel-Ange Balikwisha zijn allen spelers voor de Belgische top en daar bevindt Antwerp FC zich momenteel ook. De ploeg van Brian Priske bezet vandaag de derde plaats in de Jupiler Pro League en het houdt alle kaarten in eigen handen om de koppositie in het klassement te halen. Als Antwerp straks wint van Zulte Waregem en Eupen verliest punten tegen AA Gent, dan staat the Great Old terug op kop.



20 punten op 30. Het tussentijdse rapport van Antwerp FC mag gezien worden. Maar onderliggend zijn er nog veel problemen op de Bosuil. Het spelbeeld is bijvoorbeeld allerminst positief en de supporters lieten daarom al verschillende keren van zich horen. Antwerp kroop dit seizoen al verschillende keren door het oog van de naald, en de goede prestaties zijn op één hand te tellen. In de Belgische competitie denken we aan de match tegen Standard en aan een kwartier in de match tegen KRC Genk. Maar voor de rest?

OFFENSIEVE KRACHT

Slecht spelen en winnen is een kunst. Maar er komt ongetwijfeld een moment wanneer het geluk niet zo stevig meer aan de Antwerpse kant zal staan. Volgens Patrick Goots heeft Brian Priske in de catacomben van het Bosuilstadion de konijnenpoot van Guy Thys teruggevonden. Antwerp FC pakt uit met een 15 op 15 in de competitie, maar dat kon voor hetzelfde geld – en pakken minder geluk - een schrale 4 op 15 geweest zijn. Hoeveel geluk kan je hebben? “Stel je voor dat Antwerp dan ook nog goed gaat spelen in plaats van alleen de punten te pakken”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen.



Op het offensief gebied zit het nog wel oké bij Antwerp. De club scoorde al 20 doelpunten in het huidige seizoen, waarmee het tot de vier beste aanvallen behoort van de Jupiler Pro League. Maar als er toch een kanttekening gemaakt mag worden: Antwerp is wel héél erg afhankelijk van topschutter Michaël Frey. De Zwitserse stormram scoorde al 12 doelpunten in de competitie, wat omgerekend 60% (!) van de totale Antwerpse doelpuntenproductie inhoudt. Dat terzijde, want de grote problemen bevinden zich achterin.

STERKE BUTEZ

Antwerp FC is dit seizoen namelijk de ploeg die het meest aantal doelpogingen om de oren krijgt – 170 stuks maar liefst. Jean Butez wordt dan ook erg regelmatig aan het werk gesteld, gelukkig bevindt de Franse doelman zich in de vorm van z’n leven, en onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League kreeg enkel Rafael Romo (OH Leuven) dit seizoen nog meer arbeid te verrichten. 



Antwerp incasseerde ook veel doelrijpe kansen, iets wat gestaafd wordt door de expected goals against. Enkel Zulte Waregem en KV Oostende worden verwacht om nog meer doelpunten te slikken dan Antwerp. Neem dit alles in combinatie met een weinig dominant voetbal (gemiddeld slechts 47% balbezit) plus een niet al te positief spelpeil, en het wordt duidelijk dat Antwerp momenteel wel erg gevleid aan de top van het klassement staat.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Zal Antwerp voor de titel spelen?

Meest recent

'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

60
60
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

26
26
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

46
46
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

154
154
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

84
84
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

31
31
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

101
101
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

117
117
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

225
225
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

101
101
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

849
849
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

118
118
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

170
170
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

16
16
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

647
647
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

322
322
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

230
230
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

140
140
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

41
41
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

395
395
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

306
306
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

163
163
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

226
226
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

116
116
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

45
45

Meer sportnieuws