Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

826
Priske staat voor probleem bij zorgwekkend Antwerp

Slecht spelen maar toch winnen: Brian Priske slaagt erin bij Antwerp FC. De Deense coach ziet ongetwijfeld ook liever een hoger spelpeil van zijn team, maar anderzijds zal hij ook niet klagen over de huidige puntenoogst. En die grote puntenoogst is erg gevleid, want Antwerp beschikt dit seizoen namelijk over zorgwekkende defensieve cijfers.


WEINIG POSITIEFS

De Bosuil lokt schoon volk dit seizoen. Radja Nainggolan, Ally Samatta, Viktor Fischer, Bjorn Engels en Michel-Ange Balikwisha zijn allen spelers voor de Belgische top en daar bevindt Antwerp FC zich momenteel ook. De ploeg van Brian Priske bezet vandaag de derde plaats in de Jupiler Pro League en het houdt alle kaarten in eigen handen om de koppositie in het klassement te halen. Als Antwerp straks wint van Zulte Waregem en Eupen verliest punten tegen AA Gent, dan staat the Great Old terug op kop.



20 punten op 30. Het tussentijdse rapport van Antwerp FC mag gezien worden. Maar onderliggend zijn er nog veel problemen op de Bosuil. Het spelbeeld is bijvoorbeeld allerminst positief en de supporters lieten daarom al verschillende keren van zich horen. Antwerp kroop dit seizoen al verschillende keren door het oog van de naald, en de goede prestaties zijn op één hand te tellen. In de Belgische competitie denken we aan de match tegen Standard en aan een kwartier in de match tegen KRC Genk. Maar voor de rest?

OFFENSIEVE KRACHT

Slecht spelen en winnen is een kunst. Maar er komt ongetwijfeld een moment wanneer het geluk niet zo stevig meer aan de Antwerpse kant zal staan. Volgens Patrick Goots heeft Brian Priske in de catacomben van het Bosuilstadion de konijnenpoot van Guy Thys teruggevonden. Antwerp FC pakt uit met een 15 op 15 in de competitie, maar dat kon voor hetzelfde geld – en pakken minder geluk - een schrale 4 op 15 geweest zijn. Hoeveel geluk kan je hebben? “Stel je voor dat Antwerp dan ook nog goed gaat spelen in plaats van alleen de punten te pakken”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen.



Op het offensief gebied zit het nog wel oké bij Antwerp. De club scoorde al 20 doelpunten in het huidige seizoen, waarmee het tot de vier beste aanvallen behoort van de Jupiler Pro League. Maar als er toch een kanttekening gemaakt mag worden: Antwerp is wel héél erg afhankelijk van topschutter Michaël Frey. De Zwitserse stormram scoorde al 12 doelpunten in de competitie, wat omgerekend 60% (!) van de totale Antwerpse doelpuntenproductie inhoudt. Dat terzijde, want de grote problemen bevinden zich achterin.

STERKE BUTEZ

Antwerp FC is dit seizoen namelijk de ploeg die het meest aantal doelpogingen om de oren krijgt – 170 stuks maar liefst. Jean Butez wordt dan ook erg regelmatig aan het werk gesteld, gelukkig bevindt de Franse doelman zich in de vorm van z’n leven, en onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League kreeg enkel Rafael Romo (OH Leuven) dit seizoen nog meer arbeid te verrichten. 



Antwerp incasseerde ook veel doelrijpe kansen, iets wat gestaafd wordt door de expected goals against. Enkel Zulte Waregem en KV Oostende worden verwacht om nog meer doelpunten te slikken dan Antwerp. Neem dit alles in combinatie met een weinig dominant voetbal (gemiddeld slechts 47% balbezit) plus een niet al te positief spelpeil, en het wordt duidelijk dat Antwerp momenteel wel erg gevleid aan de top van het klassement staat.

Zal Antwerp voor de titel spelen?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

92
92
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

42
42
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

52
52
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

33
33
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

72
72
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

174
174
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

46
46
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

142
142
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

292
292
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

55
55
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

235
235
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

173
173
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

437
437
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

326
326
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

392
392
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

343
343
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

436
436
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

220
220
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

388
388
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

403
403
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

388
388
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

233
233
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

710
710

Meer sportnieuws