Studiebureau bepaalt duurste spelers in de Jupiler Pro League

327 stemmen
Studiebureau bepaalt duurste spelers in de Jupiler Pro League

Pas binnen zowat 2,5 maand gaat de transfermarkt opnieuw open, maar de voorbije weken werd er al heel wat geschreven over de waardes van de spelers uit de Jupiler Pro League. Transfermarkt publiceerde onlangs zijn update, terwijl nu ook een studiebureau berekende welke spelers in onze competitie het meeste waard zijn.


Het Laatste Nieuws weet dat KPMG Football Benchmark de transferwaardes van meer dan 8300 voetballers uit Europa, Zuid-Amerika en Azië berekend heeft en daar zitten dus ook de spelers uit de Jupiler Pro League bij. Zij schatten Noa Lang in als de meest waardevolle speler in ons land, voor Paul Onuachu en Charles De Ketelaere. Alle spelers uit de top tien komen uit voor Club Brugge, Genk of Anderlecht.

Wereldwijd is Erling Haaland de nummer één met een waarde van 144,2 miljoen euro. Daarmee blijft hij Kylian Mbappé en Harry Kane voor. In de top tien staan ook twee Belgen. Romelu Lukaku staat op de vijfde plaats met 115,6 miljoen euro. Kevin De Bruyne wordt dan weer geschat op 112,5 miljoen euro, goed voor een achtste plaats.

De tien duurste spelers in de JPL volgens KPMG:
  1. Noa Lang (Club Brugge) - 23,8 miljoen euro
  2. Paul Onuachu (KRC Genk) - 22,2 miljoen euro
  3. Charles De Ketelaere (Club Brugge) - 18,2 miljoen euro
  4. Yari Verschaeren (Anderlecht) - 15 miljoen euro
  5. Hans Vanaken (Club Brugge) - 14,8 miljoen euro
  6. Theo Bongonda (KRC Genk) - 11,5 miljoen euro
  7. Wesley Moraes (Club Brugge) - 11,1 miljoen euro
  8. Bryan Heynen (KRC Genk) - 10,3 miljoen euro
  9. Christian Kouamé (Anderlecht) - 9,3 miljoen euro
  10. Faitout Maouassa (Club Brugge) - 8,3 miljoen euro

LEES OOK: Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

Denk je dat die waardes accuraat zijn?

Meest recent

Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

12
12
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

20
20
Vandenbempt ziet megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

57
57
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

98
98
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

60
60
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

90
90
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

226
226
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

156
156
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

131
131
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

164
164
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

288
288
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

206
206
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

436
436
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

224
224
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

96
96
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

460
460
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

281
281
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

262
262
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

103
103
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

186
186
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

362
362
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

194
194
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

223
223

Meer sportnieuws