Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

1060
Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

De start van Joshua Zirkzee bij Anderlecht kan het best omschreven worden als wisselvallig. Maar in de periode voor de recente interlandbreak, toonde de 20-jarige alsnog aan waarom hij ooit werd omschreven als één van de meest veelbelovende jonge spelers van Europa. En ook bij Jong Oranje deed hij het onlangs uitstekend. Zirkzee is vandaag zelfs één van de vlotst scorende spitsen op het Europese grondgebied.


TOP IN EUROPA

Joshua Zirkzee heeft zijn lichaamstaal tegen. De flegmatieke aanvaller oogt nonchalant, weinig geïnteresseerd en evenzeer gemotiveerd. Maar dat is allemaal schijn: het behoort nu eenmaal tot zijn specifieke en unieke speelstijl. Ook in de jeugdafdelingen juichte Zirkzee bijna nooit als hij scoorde. Als hij uitpakte met halve omhalen of fraaie doelpunten met buitenkantje voet in de verste hoek, dan bleef Zirkzee steeds de kalmte zelve.

Maar stelselmatig doet Joshua Zirkzee die perceptie rond hem helemaal omslaan. De Nederlander toonde zich de voorbije weken namelijk erg hardwerkend en ijverig. Bovendien presteert hij dit seizoen ook enorm scherp voor het doel, want in 410 gespeelde competitieminuten (blessuretijd inclusief) scoorde Zirkzee al 4 doelpunten voor Anderlecht. Da’s een indrukwekkend gemiddelde van 0,90 doelpunt per 90 minuten. 



Veel spitsen op het hoogste voetbalniveau kunnen alleen maar dromen van dergelijk gemiddelde. Dat is er ook aan te zien, want in de grootste vijf Europese voetbalcompetities scoren er maar 7 centrumspitsen per 90 minuten nóg regelmatiger dan Joshua Zirkzee: Erling Haaland (1,29), Karim Benzema (1,07), Robert Lewandowski (1,04), Ciro Immobile (1,00), Edin Dzeko (0,97), Lautaro Martinez (0,97) en Dimitri Payet (0,93).

TOP BIJ JONG ORANJE

Vincent Kompany kan dus niet klagen over de doelpuntenproductie van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Maar ook bij Jong Oranje vindt hij erg vlotjes de weg naar het doel. Zirkzee was namelijk al 3 keer doeltreffend in evenveel wedstrijden van de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje. De 20-jarige lukte zijn eerste treffer in september tegen Moldavië en in de voorbije interlandbreak scoorde Zirkzee een brace tegen Zwitserland. In de recente 5-0 overwinning tegen Wales kon hij evenwel niet scoren.

Samen met Anthony Musaba wordt Joshua Zirkzee getipt om uit te groeien van talenten van de toekomst tot sterren van het heden. “Hij was vorig jaar ook al bij ons, maar toen had hij het lastig”, verklaarde bondscoach Erwin Van de Looi in het Algemeen Dagblad. “Hij was niet vrolijk en zat niet in een lekkere fase. Toen hij zich vorige maand weer meldde, leek het wel alsof er een andere jongen binnenkwam; met een grote lach en veel initiatief en leiderschap. Hij kan geweldig voetballen en hij maakt nu ook een geweldige ontwikkeling door.”



Joshua Zirkzee is zowel in het shirt van Anderlecht als in dat van Jong Oranje dus enorm goed bij schot. Bij Sporting lukt de jonge spits zoals eerder vermeld 0,88 doelpunt per 90 minuten, maar in de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje haalt Zirkzee een nog hoger gemiddelde van maar liefst 0,94 doelpunt per 90 minuten. Als we zijn ratio in beide competities combineren, dan bereikt Zirkzee bijna een gemiddelde van 1(!) goal per 90 minuten.

HET GELIJK VAN KOMPANY

“Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België”, verklaarde Vincent Kompany kort na de aankomst van Joshua Zirkzee in de voorbije zomer. “Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten … Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit.” Na een wisselvallige start in het Lotto Park, kreeg Zirkzee net voor de interlandbreak eindelijk een goede constante in zijn prestaties. Die positieve lijn trok hij vervolgens door bij Jong Oranje, waardoor Kompany het alsnog bij het rechte eind kan krijgen. Al moet Zirkzee nog zien te slagen in één van de moeilijkste zaken in het topvoetbal: en dat is bevestigen.

LEES OOK: Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Zal Zirkzee helemaal slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

76
76
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

93
93
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

133
133
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

386
386
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

387
387
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

9
9
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

52
52
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

244
244
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

83
83
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

180
180
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1159
1159
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

90
90
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

343
343
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

211
211
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

115
115
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

183
183
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

117
117
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

259
259
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

199
199
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

89
89
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

497
497
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

167
167
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

472
472
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

99
99

Meer sportnieuws