Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

1060
Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

De start van Joshua Zirkzee bij Anderlecht kan het best omschreven worden als wisselvallig. Maar in de periode voor de recente interlandbreak, toonde de 20-jarige alsnog aan waarom hij ooit werd omschreven als één van de meest veelbelovende jonge spelers van Europa. En ook bij Jong Oranje deed hij het onlangs uitstekend. Zirkzee is vandaag zelfs één van de vlotst scorende spitsen op het Europese grondgebied.


TOP IN EUROPA

Joshua Zirkzee heeft zijn lichaamstaal tegen. De flegmatieke aanvaller oogt nonchalant, weinig geïnteresseerd en evenzeer gemotiveerd. Maar dat is allemaal schijn: het behoort nu eenmaal tot zijn specifieke en unieke speelstijl. Ook in de jeugdafdelingen juichte Zirkzee bijna nooit als hij scoorde. Als hij uitpakte met halve omhalen of fraaie doelpunten met buitenkantje voet in de verste hoek, dan bleef Zirkzee steeds de kalmte zelve.

Maar stelselmatig doet Joshua Zirkzee die perceptie rond hem helemaal omslaan. De Nederlander toonde zich de voorbije weken namelijk erg hardwerkend en ijverig. Bovendien presteert hij dit seizoen ook enorm scherp voor het doel, want in 410 gespeelde competitieminuten (blessuretijd inclusief) scoorde Zirkzee al 4 doelpunten voor Anderlecht. Da’s een indrukwekkend gemiddelde van 0,90 doelpunt per 90 minuten. 



Veel spitsen op het hoogste voetbalniveau kunnen alleen maar dromen van dergelijk gemiddelde. Dat is er ook aan te zien, want in de grootste vijf Europese voetbalcompetities scoren er maar 7 centrumspitsen per 90 minuten nóg regelmatiger dan Joshua Zirkzee: Erling Haaland (1,29), Karim Benzema (1,07), Robert Lewandowski (1,04), Ciro Immobile (1,00), Edin Dzeko (0,97), Lautaro Martinez (0,97) en Dimitri Payet (0,93).

TOP BIJ JONG ORANJE

Vincent Kompany kan dus niet klagen over de doelpuntenproductie van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Maar ook bij Jong Oranje vindt hij erg vlotjes de weg naar het doel. Zirkzee was namelijk al 3 keer doeltreffend in evenveel wedstrijden van de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje. De 20-jarige lukte zijn eerste treffer in september tegen Moldavië en in de voorbije interlandbreak scoorde Zirkzee een brace tegen Zwitserland. In de recente 5-0 overwinning tegen Wales kon hij evenwel niet scoren.

Samen met Anthony Musaba wordt Joshua Zirkzee getipt om uit te groeien van talenten van de toekomst tot sterren van het heden. “Hij was vorig jaar ook al bij ons, maar toen had hij het lastig”, verklaarde bondscoach Erwin Van de Looi in het Algemeen Dagblad. “Hij was niet vrolijk en zat niet in een lekkere fase. Toen hij zich vorige maand weer meldde, leek het wel alsof er een andere jongen binnenkwam; met een grote lach en veel initiatief en leiderschap. Hij kan geweldig voetballen en hij maakt nu ook een geweldige ontwikkeling door.”



Joshua Zirkzee is zowel in het shirt van Anderlecht als in dat van Jong Oranje dus enorm goed bij schot. Bij Sporting lukt de jonge spits zoals eerder vermeld 0,88 doelpunt per 90 minuten, maar in de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje haalt Zirkzee een nog hoger gemiddelde van maar liefst 0,94 doelpunt per 90 minuten. Als we zijn ratio in beide competities combineren, dan bereikt Zirkzee bijna een gemiddelde van 1(!) goal per 90 minuten.

HET GELIJK VAN KOMPANY

“Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België”, verklaarde Vincent Kompany kort na de aankomst van Joshua Zirkzee in de voorbije zomer. “Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten … Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit.” Na een wisselvallige start in het Lotto Park, kreeg Zirkzee net voor de interlandbreak eindelijk een goede constante in zijn prestaties. Die positieve lijn trok hij vervolgens door bij Jong Oranje, waardoor Kompany het alsnog bij het rechte eind kan krijgen. Al moet Zirkzee nog zien te slagen in één van de moeilijkste zaken in het topvoetbal: en dat is bevestigen.

LEES OOK: 'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

Zal Zirkzee helemaal slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

10
10
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

77
77
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

390
390
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

78
78
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

374
374
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

296
296
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

634
634
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

348
348
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

654
654
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

817
817
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

163
163
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

70
70
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

359
359
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

172
172
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

428
428
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

505
505
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

763
763
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

196
196
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

85
85
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

535
535
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

585
585
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

320
320
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

117
117
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

57
57
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

256
256

Meer sportnieuws