Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

door
Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

De start van Joshua Zirkzee bij Anderlecht kan het best omschreven worden als wisselvallig. Maar in de periode voor de recente interlandbreak, toonde de 20-jarige alsnog aan waarom hij ooit werd omschreven als één van de meest veelbelovende jonge spelers van Europa. En ook bij Jong Oranje deed hij het onlangs uitstekend. Zirkzee is vandaag zelfs één van de vlotst scorende spitsen op het Europese grondgebied.


TOP IN EUROPA

Joshua Zirkzee heeft zijn lichaamstaal tegen. De flegmatieke aanvaller oogt nonchalant, weinig geïnteresseerd en evenzeer gemotiveerd. Maar dat is allemaal schijn: het behoort nu eenmaal tot zijn specifieke en unieke speelstijl. Ook in de jeugdafdelingen juichte Zirkzee bijna nooit als hij scoorde. Als hij uitpakte met halve omhalen of fraaie doelpunten met buitenkantje voet in de verste hoek, dan bleef Zirkzee steeds de kalmte zelve.

Maar stelselmatig doet Joshua Zirkzee die perceptie rond hem helemaal omslaan. De Nederlander toonde zich de voorbije weken namelijk erg hardwerkend en ijverig. Bovendien presteert hij dit seizoen ook enorm scherp voor het doel, want in 410 gespeelde competitieminuten (blessuretijd inclusief) scoorde Zirkzee al 4 doelpunten voor Anderlecht. Da’s een indrukwekkend gemiddelde van 0,90 doelpunt per 90 minuten. 



Veel spitsen op het hoogste voetbalniveau kunnen alleen maar dromen van dergelijk gemiddelde. Dat is er ook aan te zien, want in de grootste vijf Europese voetbalcompetities scoren er maar 7 centrumspitsen per 90 minuten nóg regelmatiger dan Joshua Zirkzee: Erling Haaland (1,29), Karim Benzema (1,07), Robert Lewandowski (1,04), Ciro Immobile (1,00), Edin Dzeko (0,97), Lautaro Martinez (0,97) en Dimitri Payet (0,93).

TOP BIJ JONG ORANJE

Vincent Kompany kan dus niet klagen over de doelpuntenproductie van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Maar ook bij Jong Oranje vindt hij erg vlotjes de weg naar het doel. Zirkzee was namelijk al 3 keer doeltreffend in evenveel wedstrijden van de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje. De 20-jarige lukte zijn eerste treffer in september tegen Moldavië en in de voorbije interlandbreak scoorde Zirkzee een brace tegen Zwitserland. In de recente 5-0 overwinning tegen Wales kon hij evenwel niet scoren.

Samen met Anthony Musaba wordt Joshua Zirkzee getipt om uit te groeien van talenten van de toekomst tot sterren van het heden. “Hij was vorig jaar ook al bij ons, maar toen had hij het lastig”, verklaarde bondscoach Erwin Van de Looi in het Algemeen Dagblad. “Hij was niet vrolijk en zat niet in een lekkere fase. Toen hij zich vorige maand weer meldde, leek het wel alsof er een andere jongen binnenkwam; met een grote lach en veel initiatief en leiderschap. Hij kan geweldig voetballen en hij maakt nu ook een geweldige ontwikkeling door.”



Joshua Zirkzee is zowel in het shirt van Anderlecht als in dat van Jong Oranje dus enorm goed bij schot. Bij Sporting lukt de jonge spits zoals eerder vermeld 0,88 doelpunt per 90 minuten, maar in de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje haalt Zirkzee een nog hoger gemiddelde van maar liefst 0,94 doelpunt per 90 minuten. Als we zijn ratio in beide competities combineren, dan bereikt Zirkzee bijna een gemiddelde van 1(!) goal per 90 minuten.

HET GELIJK VAN KOMPANY

“Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België”, verklaarde Vincent Kompany kort na de aankomst van Joshua Zirkzee in de voorbije zomer. “Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten … Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit.” Na een wisselvallige start in het Lotto Park, kreeg Zirkzee net voor de interlandbreak eindelijk een goede constante in zijn prestaties. Die positieve lijn trok hij vervolgens door bij Jong Oranje, waardoor Kompany het alsnog bij het rechte eind kan krijgen. Al moet Zirkzee nog zien te slagen in één van de moeilijkste zaken in het topvoetbal: en dat is bevestigen.

LEES OOK: 'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Zal Zirkzee helemaal slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

63
63
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

95
95
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

152
152
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

307
307
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

109
109
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

53
53
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

551
551
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

314
314
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

132
132
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

311
311
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

864
864
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

327
327
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

341
341
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

344
344
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

173
173
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

332
332
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws