Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

door
Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

De start van Joshua Zirkzee bij Anderlecht kan het best omschreven worden als wisselvallig. Maar in de periode voor de recente interlandbreak, toonde de 20-jarige alsnog aan waarom hij ooit werd omschreven als één van de meest veelbelovende jonge spelers van Europa. En ook bij Jong Oranje deed hij het onlangs uitstekend. Zirkzee is vandaag zelfs één van de vlotst scorende spitsen op het Europese grondgebied.


TOP IN EUROPA

Joshua Zirkzee heeft zijn lichaamstaal tegen. De flegmatieke aanvaller oogt nonchalant, weinig geïnteresseerd en evenzeer gemotiveerd. Maar dat is allemaal schijn: het behoort nu eenmaal tot zijn specifieke en unieke speelstijl. Ook in de jeugdafdelingen juichte Zirkzee bijna nooit als hij scoorde. Als hij uitpakte met halve omhalen of fraaie doelpunten met buitenkantje voet in de verste hoek, dan bleef Zirkzee steeds de kalmte zelve.

Maar stelselmatig doet Joshua Zirkzee die perceptie rond hem helemaal omslaan. De Nederlander toonde zich de voorbije weken namelijk erg hardwerkend en ijverig. Bovendien presteert hij dit seizoen ook enorm scherp voor het doel, want in 410 gespeelde competitieminuten (blessuretijd inclusief) scoorde Zirkzee al 4 doelpunten voor Anderlecht. Da’s een indrukwekkend gemiddelde van 0,90 doelpunt per 90 minuten. 



Veel spitsen op het hoogste voetbalniveau kunnen alleen maar dromen van dergelijk gemiddelde. Dat is er ook aan te zien, want in de grootste vijf Europese voetbalcompetities scoren er maar 7 centrumspitsen per 90 minuten nóg regelmatiger dan Joshua Zirkzee: Erling Haaland (1,29), Karim Benzema (1,07), Robert Lewandowski (1,04), Ciro Immobile (1,00), Edin Dzeko (0,97), Lautaro Martinez (0,97) en Dimitri Payet (0,93).

TOP BIJ JONG ORANJE

Vincent Kompany kan dus niet klagen over de doelpuntenproductie van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Maar ook bij Jong Oranje vindt hij erg vlotjes de weg naar het doel. Zirkzee was namelijk al 3 keer doeltreffend in evenveel wedstrijden van de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje. De 20-jarige lukte zijn eerste treffer in september tegen Moldavië en in de voorbije interlandbreak scoorde Zirkzee een brace tegen Zwitserland. In de recente 5-0 overwinning tegen Wales kon hij evenwel niet scoren.

Samen met Anthony Musaba wordt Joshua Zirkzee getipt om uit te groeien van talenten van de toekomst tot sterren van het heden. “Hij was vorig jaar ook al bij ons, maar toen had hij het lastig”, verklaarde bondscoach Erwin Van de Looi in het Algemeen Dagblad. “Hij was niet vrolijk en zat niet in een lekkere fase. Toen hij zich vorige maand weer meldde, leek het wel alsof er een andere jongen binnenkwam; met een grote lach en veel initiatief en leiderschap. Hij kan geweldig voetballen en hij maakt nu ook een geweldige ontwikkeling door.”



Joshua Zirkzee is zowel in het shirt van Anderlecht als in dat van Jong Oranje dus enorm goed bij schot. Bij Sporting lukt de jonge spits zoals eerder vermeld 0,88 doelpunt per 90 minuten, maar in de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje haalt Zirkzee een nog hoger gemiddelde van maar liefst 0,94 doelpunt per 90 minuten. Als we zijn ratio in beide competities combineren, dan bereikt Zirkzee bijna een gemiddelde van 1(!) goal per 90 minuten.

HET GELIJK VAN KOMPANY

“Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België”, verklaarde Vincent Kompany kort na de aankomst van Joshua Zirkzee in de voorbije zomer. “Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten … Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit.” Na een wisselvallige start in het Lotto Park, kreeg Zirkzee net voor de interlandbreak eindelijk een goede constante in zijn prestaties. Die positieve lijn trok hij vervolgens door bij Jong Oranje, waardoor Kompany het alsnog bij het rechte eind kan krijgen. Al moet Zirkzee nog zien te slagen in één van de moeilijkste zaken in het topvoetbal: en dat is bevestigen.

LEES OOK: ‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Zal Zirkzee helemaal slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

66
66
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

13
13
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

39
39
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

30
30
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

28
28
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

58
58
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

37
37
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

55
55
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

70
70
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

67
67
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

148
148
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

492
492
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

149
149
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

206
206
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

263
263
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

196
196
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

464
464
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

714
714
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

154
154
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws