Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

door
Zirkzee slaat Anderlecht met verstomming

De start van Joshua Zirkzee bij Anderlecht kan het best omschreven worden als wisselvallig. Maar in de periode voor de recente interlandbreak, toonde de 20-jarige alsnog aan waarom hij ooit werd omschreven als één van de meest veelbelovende jonge spelers van Europa. En ook bij Jong Oranje deed hij het onlangs uitstekend. Zirkzee is vandaag zelfs één van de vlotst scorende spitsen op het Europese grondgebied.


TOP IN EUROPA

Joshua Zirkzee heeft zijn lichaamstaal tegen. De flegmatieke aanvaller oogt nonchalant, weinig geïnteresseerd en evenzeer gemotiveerd. Maar dat is allemaal schijn: het behoort nu eenmaal tot zijn specifieke en unieke speelstijl. Ook in de jeugdafdelingen juichte Zirkzee bijna nooit als hij scoorde. Als hij uitpakte met halve omhalen of fraaie doelpunten met buitenkantje voet in de verste hoek, dan bleef Zirkzee steeds de kalmte zelve.

Maar stelselmatig doet Joshua Zirkzee die perceptie rond hem helemaal omslaan. De Nederlander toonde zich de voorbije weken namelijk erg hardwerkend en ijverig. Bovendien presteert hij dit seizoen ook enorm scherp voor het doel, want in 410 gespeelde competitieminuten (blessuretijd inclusief) scoorde Zirkzee al 4 doelpunten voor Anderlecht. Da’s een indrukwekkend gemiddelde van 0,90 doelpunt per 90 minuten. 



Veel spitsen op het hoogste voetbalniveau kunnen alleen maar dromen van dergelijk gemiddelde. Dat is er ook aan te zien, want in de grootste vijf Europese voetbalcompetities scoren er maar 7 centrumspitsen per 90 minuten nóg regelmatiger dan Joshua Zirkzee: Erling Haaland (1,29), Karim Benzema (1,07), Robert Lewandowski (1,04), Ciro Immobile (1,00), Edin Dzeko (0,97), Lautaro Martinez (0,97) en Dimitri Payet (0,93).

TOP BIJ JONG ORANJE

Vincent Kompany kan dus niet klagen over de doelpuntenproductie van Joshua Zirkzee bij Anderlecht. Maar ook bij Jong Oranje vindt hij erg vlotjes de weg naar het doel. Zirkzee was namelijk al 3 keer doeltreffend in evenveel wedstrijden van de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje. De 20-jarige lukte zijn eerste treffer in september tegen Moldavië en in de voorbije interlandbreak scoorde Zirkzee een brace tegen Zwitserland. In de recente 5-0 overwinning tegen Wales kon hij evenwel niet scoren.

Samen met Anthony Musaba wordt Joshua Zirkzee getipt om uit te groeien van talenten van de toekomst tot sterren van het heden. “Hij was vorig jaar ook al bij ons, maar toen had hij het lastig”, verklaarde bondscoach Erwin Van de Looi in het Algemeen Dagblad. “Hij was niet vrolijk en zat niet in een lekkere fase. Toen hij zich vorige maand weer meldde, leek het wel alsof er een andere jongen binnenkwam; met een grote lach en veel initiatief en leiderschap. Hij kan geweldig voetballen en hij maakt nu ook een geweldige ontwikkeling door.”



Joshua Zirkzee is zowel in het shirt van Anderlecht als in dat van Jong Oranje dus enorm goed bij schot. Bij Sporting lukt de jonge spits zoals eerder vermeld 0,88 doelpunt per 90 minuten, maar in de huidige EK-kwalificatiecampagne bij Jong Oranje haalt Zirkzee een nog hoger gemiddelde van maar liefst 0,94 doelpunt per 90 minuten. Als we zijn ratio in beide competities combineren, dan bereikt Zirkzee bijna een gemiddelde van 1(!) goal per 90 minuten.

HET GELIJK VAN KOMPANY

“Weet je, spitsen als Zirkzee belanden normaal niet in België”, verklaarde Vincent Kompany kort na de aankomst van Joshua Zirkzee in de voorbije zomer. “Hij heeft de kwaliteiten om in betere competities aan te treden, maar kan zich hier nu bewijzen en stappen zetten … Hij scoort gemakkelijk, is technisch sterk, niet traag en sterk met het hoofd. We hebben de hele markt afgezocht, hij was een opportuniteit.” Na een wisselvallige start in het Lotto Park, kreeg Zirkzee net voor de interlandbreak eindelijk een goede constante in zijn prestaties. Die positieve lijn trok hij vervolgens door bij Jong Oranje, waardoor Kompany het alsnog bij het rechte eind kan krijgen. Al moet Zirkzee nog zien te slagen in één van de moeilijkste zaken in het topvoetbal: en dat is bevestigen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

Zal Zirkzee helemaal slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

7
7
Kompany op ontploffen: Bayern drijft hem tot het kookpunt

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

21
21
Club Brugge in titelmodus: forse waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

55
55
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

35
35
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

261
261
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

94
94
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

102
102
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

40
40
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

86
86
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

304
304
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

374
374
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

227
227
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

254
254
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

278
278
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

530
530
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

108
108
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

166
166
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

227
227
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

125
125
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

68
68
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

95
95
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

179
179
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

57
57
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

28
28
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

83
83

Meer sportnieuws