Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

door
Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

AS Eupen kent dit seizoen een fantastische start in de Jupiler Pro League. Dat heeft het vooral te danken aan de nieuwe coach Stefan Krämer. Al was de Duitser eerst op weg naar een andere club. 

In een interview waaruit L'Avenir berichtte, geeft de Duitse coach te kennen dat hij eigenlijk naar een andere club op weg was. Maar het aanbod van Eupen was te goed om te laten liggen. Voor Krämer werd het de eerste keer in het buitenland én de eerste keer in een hoogste afdeling. Dat deed twijfels oplaaien, ook bij hem, maar de Duitser besloot om het avontuur aan te gaan en heeft daar nog geen seconde spijt van. 

Duits systeem

De Duitstalige krant Grenz Echo heeft ook gezien dat het succesrecept is. Krämer heeft er tamelijk snel een hechte groep van gemaakt. Hij heeft naar verluidt het Duitse systeem geïntroduceerd in Eupen. Sinds zijn komst voetbalt Eupen veel dynamischer. Waar je onder San José nog spelers zag stilvallen bij balverlies, zie je nu veel meer inzet op het veld. Iets waar de Duitse coach hard op hamert.  

En op mentaal vlak heeft Krämer ook voor een kentering gezorgd. De spelers verliezen de moed niet meer als ze op achterstand staan. Zelfs in ondertal tegen Genk bleven ze strijden tot het eind. Krämer gaf ook vertrouwen aan jonge spelers zoals N'Dri, Nuhu en Lambert. Iets wat de club zeker kan gebruiken nu er minder financiën uit Qatar komen. 

Concurrentie Bundesliga

Stefan Krämer is tevreden over zijn werk en hoopt nog lang bovenaan te kunnen meedragen. Hij voelt zich helemaal op zijn plek in de Oostkantons, al vindt hij het jammer dat er zo weinig supporters naar het stadion komen. "Eupen zou toch voor 7 à 8.000 toeschouwers moeten kunnen voetballen, zeker gezien deze goede resultaten", is de coach zijn mening. Al beseft hij ook dat de concurrentie vanuit de Bundesliga groot is. Wie een klein uurtje rijdt, is meteen bij het stadion van Keulen, Dortmund, Schalke of Mönchengladbach. 

LEES OOK: Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Kan Eupen zijn goede positie dit seizoen behouden?

Meest recent

Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2
2
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

35
35
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

211
211
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

47
47
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

109
109
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

107
107
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

157
157
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

125
125
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

64
64
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

54
54
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

49
49
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

195
195
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

363
363
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

258
258
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

528
528
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

40
40
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

456
456
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

108
108
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

85
85
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

331
331
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

262
262
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

159
159

Meer sportnieuws