Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

door
Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

AS Eupen kent dit seizoen een fantastische start in de Jupiler Pro League. Dat heeft het vooral te danken aan de nieuwe coach Stefan Krämer. Al was de Duitser eerst op weg naar een andere club. 

In een interview waaruit L'Avenir berichtte, geeft de Duitse coach te kennen dat hij eigenlijk naar een andere club op weg was. Maar het aanbod van Eupen was te goed om te laten liggen. Voor Krämer werd het de eerste keer in het buitenland én de eerste keer in een hoogste afdeling. Dat deed twijfels oplaaien, ook bij hem, maar de Duitser besloot om het avontuur aan te gaan en heeft daar nog geen seconde spijt van. 

Duits systeem

De Duitstalige krant Grenz Echo heeft ook gezien dat het succesrecept is. Krämer heeft er tamelijk snel een hechte groep van gemaakt. Hij heeft naar verluidt het Duitse systeem geïntroduceerd in Eupen. Sinds zijn komst voetbalt Eupen veel dynamischer. Waar je onder San José nog spelers zag stilvallen bij balverlies, zie je nu veel meer inzet op het veld. Iets waar de Duitse coach hard op hamert.  

En op mentaal vlak heeft Krämer ook voor een kentering gezorgd. De spelers verliezen de moed niet meer als ze op achterstand staan. Zelfs in ondertal tegen Genk bleven ze strijden tot het eind. Krämer gaf ook vertrouwen aan jonge spelers zoals N'Dri, Nuhu en Lambert. Iets wat de club zeker kan gebruiken nu er minder financiën uit Qatar komen. 

Concurrentie Bundesliga

Stefan Krämer is tevreden over zijn werk en hoopt nog lang bovenaan te kunnen meedragen. Hij voelt zich helemaal op zijn plek in de Oostkantons, al vindt hij het jammer dat er zo weinig supporters naar het stadion komen. "Eupen zou toch voor 7 à 8.000 toeschouwers moeten kunnen voetballen, zeker gezien deze goede resultaten", is de coach zijn mening. Al beseft hij ook dat de concurrentie vanuit de Bundesliga groot is. Wie een klein uurtje rijdt, is meteen bij het stadion van Keulen, Dortmund, Schalke of Mönchengladbach. 

LEES OOK: Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Kan Eupen zijn goede positie dit seizoen behouden?

Meest recent

Hasi én fans jubelen: geweldig duo redt de meubelen

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

0
0
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

104
104
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

51
51
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

254
254
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

201
201
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

73
73
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

177
177
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

138
138
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

386
386
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

380
380
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

152
152
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

286
286
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

731
731
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

255
255
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

421
421
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

330
330
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

381
381
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

240
240
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

95
95
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

863
863
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

187
187
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

566
566
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

180
180
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

394
394
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

193
193

Meer sportnieuws