Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

door
Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

AS Eupen kent dit seizoen een fantastische start in de Jupiler Pro League. Dat heeft het vooral te danken aan de nieuwe coach Stefan Krämer. Al was de Duitser eerst op weg naar een andere club. 

In een interview waaruit L'Avenir berichtte, geeft de Duitse coach te kennen dat hij eigenlijk naar een andere club op weg was. Maar het aanbod van Eupen was te goed om te laten liggen. Voor Krämer werd het de eerste keer in het buitenland én de eerste keer in een hoogste afdeling. Dat deed twijfels oplaaien, ook bij hem, maar de Duitser besloot om het avontuur aan te gaan en heeft daar nog geen seconde spijt van. 

Duits systeem

De Duitstalige krant Grenz Echo heeft ook gezien dat het succesrecept is. Krämer heeft er tamelijk snel een hechte groep van gemaakt. Hij heeft naar verluidt het Duitse systeem geïntroduceerd in Eupen. Sinds zijn komst voetbalt Eupen veel dynamischer. Waar je onder San José nog spelers zag stilvallen bij balverlies, zie je nu veel meer inzet op het veld. Iets waar de Duitse coach hard op hamert.  

En op mentaal vlak heeft Krämer ook voor een kentering gezorgd. De spelers verliezen de moed niet meer als ze op achterstand staan. Zelfs in ondertal tegen Genk bleven ze strijden tot het eind. Krämer gaf ook vertrouwen aan jonge spelers zoals N'Dri, Nuhu en Lambert. Iets wat de club zeker kan gebruiken nu er minder financiën uit Qatar komen. 

Concurrentie Bundesliga

Stefan Krämer is tevreden over zijn werk en hoopt nog lang bovenaan te kunnen meedragen. Hij voelt zich helemaal op zijn plek in de Oostkantons, al vindt hij het jammer dat er zo weinig supporters naar het stadion komen. "Eupen zou toch voor 7 à 8.000 toeschouwers moeten kunnen voetballen, zeker gezien deze goede resultaten", is de coach zijn mening. Al beseft hij ook dat de concurrentie vanuit de Bundesliga groot is. Wie een klein uurtje rijdt, is meteen bij het stadion van Keulen, Dortmund, Schalke of Mönchengladbach. 

LEES OOK: 'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Kan Eupen zijn goede positie dit seizoen behouden?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

64
64
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

55
55
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

24
24
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

321
321
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

391
391
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

126
126
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

266
266
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

84
84
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

562
562
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

121
121
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

366
366
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

404
404
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

144
144
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

557
557
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

641
641
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

213
213
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

525
525
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

79
79
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

203
203
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

903
903
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

745
745
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws