Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

door
Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

AS Eupen kent dit seizoen een fantastische start in de Jupiler Pro League. Dat heeft het vooral te danken aan de nieuwe coach Stefan Krämer. Al was de Duitser eerst op weg naar een andere club. 

In een interview waaruit L'Avenir berichtte, geeft de Duitse coach te kennen dat hij eigenlijk naar een andere club op weg was. Maar het aanbod van Eupen was te goed om te laten liggen. Voor Krämer werd het de eerste keer in het buitenland én de eerste keer in een hoogste afdeling. Dat deed twijfels oplaaien, ook bij hem, maar de Duitser besloot om het avontuur aan te gaan en heeft daar nog geen seconde spijt van. 

Duits systeem

De Duitstalige krant Grenz Echo heeft ook gezien dat het succesrecept is. Krämer heeft er tamelijk snel een hechte groep van gemaakt. Hij heeft naar verluidt het Duitse systeem geïntroduceerd in Eupen. Sinds zijn komst voetbalt Eupen veel dynamischer. Waar je onder San José nog spelers zag stilvallen bij balverlies, zie je nu veel meer inzet op het veld. Iets waar de Duitse coach hard op hamert.  

En op mentaal vlak heeft Krämer ook voor een kentering gezorgd. De spelers verliezen de moed niet meer als ze op achterstand staan. Zelfs in ondertal tegen Genk bleven ze strijden tot het eind. Krämer gaf ook vertrouwen aan jonge spelers zoals N'Dri, Nuhu en Lambert. Iets wat de club zeker kan gebruiken nu er minder financiën uit Qatar komen. 

Concurrentie Bundesliga

Stefan Krämer is tevreden over zijn werk en hoopt nog lang bovenaan te kunnen meedragen. Hij voelt zich helemaal op zijn plek in de Oostkantons, al vindt hij het jammer dat er zo weinig supporters naar het stadion komen. "Eupen zou toch voor 7 à 8.000 toeschouwers moeten kunnen voetballen, zeker gezien deze goede resultaten", is de coach zijn mening. Al beseft hij ook dat de concurrentie vanuit de Bundesliga groot is. Wie een klein uurtje rijdt, is meteen bij het stadion van Keulen, Dortmund, Schalke of Mönchengladbach. 

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Kan Eupen zijn goede positie dit seizoen behouden?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

10
10
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

19
19
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

37
37
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

76
76
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

171
171
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

57
57
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

69
69
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

183
183
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

63
63
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

101
101
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

292
292
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

130
130
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

177
177
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

138
138
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

103
103
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

489
489
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

165
165

Meer sportnieuws