Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

97 stemmen
Eupen-coach Krämer was eerst op weg naar een andere club

AS Eupen kent dit seizoen een fantastische start in de Jupiler Pro League. Dat heeft het vooral te danken aan de nieuwe coach Stefan Krämer. Al was de Duitser eerst op weg naar een andere club. 

In een interview waaruit L'Avenir berichtte, geeft de Duitse coach te kennen dat hij eigenlijk naar een andere club op weg was. Maar het aanbod van Eupen was te goed om te laten liggen. Voor Krämer werd het de eerste keer in het buitenland én de eerste keer in een hoogste afdeling. Dat deed twijfels oplaaien, ook bij hem, maar de Duitser besloot om het avontuur aan te gaan en heeft daar nog geen seconde spijt van. 

Duits systeem

De Duitstalige krant Grenz Echo heeft ook gezien dat het succesrecept is. Krämer heeft er tamelijk snel een hechte groep van gemaakt. Hij heeft naar verluidt het Duitse systeem geïntroduceerd in Eupen. Sinds zijn komst voetbalt Eupen veel dynamischer. Waar je onder San José nog spelers zag stilvallen bij balverlies, zie je nu veel meer inzet op het veld. Iets waar de Duitse coach hard op hamert.  

En op mentaal vlak heeft Krämer ook voor een kentering gezorgd. De spelers verliezen de moed niet meer als ze op achterstand staan. Zelfs in ondertal tegen Genk bleven ze strijden tot het eind. Krämer gaf ook vertrouwen aan jonge spelers zoals N'Dri, Nuhu en Lambert. Iets wat de club zeker kan gebruiken nu er minder financiën uit Qatar komen. 

Concurrentie Bundesliga

Stefan Krämer is tevreden over zijn werk en hoopt nog lang bovenaan te kunnen meedragen. Hij voelt zich helemaal op zijn plek in de Oostkantons, al vindt hij het jammer dat er zo weinig supporters naar het stadion komen. "Eupen zou toch voor 7 à 8.000 toeschouwers moeten kunnen voetballen, zeker gezien deze goede resultaten", is de coach zijn mening. Al beseft hij ook dat de concurrentie vanuit de Bundesliga groot is. Wie een klein uurtje rijdt, is meteen bij het stadion van Keulen, Dortmund, Schalke of Mönchengladbach. 

LEES OOK: Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Kan Eupen zijn goede positie dit seizoen behouden?

Meest recent

Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

26
26
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

38
38
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

190
190
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

113
113
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

130
130
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

42
42
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

111
111
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

47
47
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

60
60
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

150
150
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

85
85
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

172
172
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

370
370
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

319
319
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

240
240
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

111
111
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

335
335
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

89
89
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

318
318
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

604
604
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

620
620
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

674
674
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

144
144
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

204
204

Meer sportnieuws