Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

door
Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

Hein Vanhaezebrouck drukte in de voorbije zomermercato door voor de komst van Darko Lemajic. De boomlange spits bezit een profiel dat Vanhaezebrouck hard nodig had, maar tot dusver is zijn transfer nog geen onverdeeld succes gebleken.


GEEN CLUBRECORD

Een scorende spits, maar ook iemand met gestalte en een beetje body. Iemand die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen. In de slotfase van de zomermercato wilde Hein Vanhaezebrouck er graag nog een specifiek profiel bij. Hein zag topspitsen, en naar eigen zeggen waren de Buffalo’s zelfs bereid om hun transferrecord te verbreken. “Maar degene die we wilden halen voor dat recordbedrag, wou gewoon niet komen”, verklaarde Vanhaezebrouck over de spitsenzoektocht.



Uiteindelijk werd die felbegeerde spits Darko Lemajic. Met 90 kilogram voor 1 meter 99 beantwoordde de Serviër grotendeels aan het geschetste profiel. En hij kostte amper 900 duizend euro. Lemajic is een fysiek sterke spits en hij werd twee keer topschutter van de Letse competitie. Hein Vanhaezebrouck raakte overtuigd door Lemajic in de voorronde van de Conference League tegen RFS Riga. Maar niet iedereen was even optimistisch over de 28-jarige spits.

VRAGEN ROND LEMAJIC

“Met wat wij in de twee wedstrijden tegen Riga van hem zagen, kan de inmiddels al 28-jarige Serviër onmogelijk als de opvolger van Roman Yaremchuk aanzien worden”, schreef Het Nieuwsblad toen namelijk over Lemajic. En ook intern bij AA Gent waren de meningen oorspronkelijk verdeeld over Darko Lemajic. ’t Was Hein Vanhaezebrouck die hard doordrukte voor zijn komst, maar naar verluidt waren de standpunten bij anderen eerder negatief.



Volgens Het Nieuwsblad legde de Serviër namelijk ook geen al te beste medische tests af, terwijl dat accent net belangrijk was dit seizoen. Maar Hein Vanhaezebrouck geniet een grote invloed bij AA Gent, en hij stelde bij elke zomertransfer al dan niet zijn fiat. ’t Is daarom dat Vanhaezebrouck de komst van Lemajic zo openlijk verdedigde naar de buitenwereld toe, want ook daar werden er namelijk veel vragen gesteld rond Lemajic’ kwaliteiten, ervaring en profiel.

HEIN TER VERDEDIGING

De transfer van Darko Lemajic is een apart verhaal. Hoewel AA Gent hun topschutter Roman Yaremchuk zag vertrekken naar Benfica, wordt Lemajic niet beschouwd als een één-op-één vervanger voor de Oekraïner. Hein Vanhaezebrouck wilde er gewoon graag een specifiek profiel bij met kracht en gestalte, sterkte in de lucht, en een goede balvastheid. “Dan komt Lemajic voor mij in beeld.” Vanhaezebrouck wil met de Serviër dus andere accenten leggen. Maar tot dusver liet Lemajic een wisselvallige indruk na.



In de ene wedstrijd werpt de Serviër zich op tot een dankbare pion, maar in een andere wedstrijd valt hij op door onbeholpen balcontroles en een dramatische afwerking. Er valt voorlopig kop noch staart te krijgen aan Darko Lemajic. Een C-spits werd ie al genoemd onder de fans van AA Gent. “Mochten die vragen komen van mensen die deze jongen echt goed kennen, dan zou ik die kunnen begrijpen”, zei Vanhaezebrouck over de kritiek op Lemajic. “Maar niet als die vragen komen van mensen die totaal niet weten over wie het gaat.”

VREEMD FENOMEEN

Darko Lemajic levert een bijdrage in het spel van AA Gent door te fungeren als een goed aanspeelpunt alsook door zijn balvastheid. “Ik heb het al gezien, jullie niet”, zei Hein Vanhaezebrouck na de goede prestatie van zijn spits tegen Flora. “Eén zwaluw maakt de lente niet, maar hij had in vijf dagen al twee keer matchwinnaar kunnen zijn. Met wat meeval scoorde hij ook tegen Charleroi.” Logisch dat Vanhaezebrouck zijn nieuwe spits zo verdedigt, want het was de coach van AA Gent die dus zelf doorduwde voor zijn komst.

Hoewel Darko Lemajic inderdaad een bepaalde waarde toevoegt aan de Gentse équipe, is de boomlange spits toch geen onbesproken figuur in de Ghelamco Arena. Door zijn grote wisselvalligheid zorgt Lemajic vooral voor ergernis bij de supporters van de Buffalo’s, vooral wanneer hij grote kansen mist zoals in de laatste competitiewedstrijd tegen Antwerp. Lemajic miste toen een reuzenkans voor het doel van Jean Butez. “Het zit in de heupen”, verklaarde Franky Van der Elst in Extra Time. “Het zit hem in de voeten, denk ik”, grinnikte Gert Verheyen.



Die bewuste fase tegen Antwerp betrof een hoge expected goal waarde van 0,40. Maar algemeen gesteld is Darko Lemajic gewoon niet efficiënt in de box. Hij zet namelijk 16% van zijn verworven doelkansen om in een effectief doelpunt, waarmee de Serviër tot de slechtst presterende centrumspitsen behoort van de Jupiler Pro League. Zijn Gentse collega-spitsen Laurent Depoitre, Pelé Mboyo en Tarik Tissoudali leggen allen betere cijfers voor. Lemajic verschijnt ook het minst in de box van de tegenstander én hij telt gemiddeld tevens het minst verstuurde passes. Voorlopig blijft hij een vreemd fenomeen, en Het Laatste Nieuws wist onlangs nog te melden dat AA Gent in januari een scorende spits wenst aan te trekken.

LEES OOK: Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Zal Lemajic slagen bij AA Gent?

Meest recent

Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

17
17
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

25
25
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

36
36
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

20
20
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

110
110
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

45
45
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

124
124
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

205
205
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

61
61
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

135
135
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

53
53
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

96
96
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

183
183
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

155
155
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

566
566
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

127
127
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

74
74
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

63
63
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

103
103
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

199
199
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

183
183
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

125
125
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

308
308

Meer sportnieuws