Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

door
Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

Hein Vanhaezebrouck drukte in de voorbije zomermercato door voor de komst van Darko Lemajic. De boomlange spits bezit een profiel dat Vanhaezebrouck hard nodig had, maar tot dusver is zijn transfer nog geen onverdeeld succes gebleken.


GEEN CLUBRECORD

Een scorende spits, maar ook iemand met gestalte en een beetje body. Iemand die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen. In de slotfase van de zomermercato wilde Hein Vanhaezebrouck er graag nog een specifiek profiel bij. Hein zag topspitsen, en naar eigen zeggen waren de Buffalo’s zelfs bereid om hun transferrecord te verbreken. “Maar degene die we wilden halen voor dat recordbedrag, wou gewoon niet komen”, verklaarde Vanhaezebrouck over de spitsenzoektocht.



Uiteindelijk werd die felbegeerde spits Darko Lemajic. Met 90 kilogram voor 1 meter 99 beantwoordde de Serviër grotendeels aan het geschetste profiel. En hij kostte amper 900 duizend euro. Lemajic is een fysiek sterke spits en hij werd twee keer topschutter van de Letse competitie. Hein Vanhaezebrouck raakte overtuigd door Lemajic in de voorronde van de Conference League tegen RFS Riga. Maar niet iedereen was even optimistisch over de 28-jarige spits.

VRAGEN ROND LEMAJIC

“Met wat wij in de twee wedstrijden tegen Riga van hem zagen, kan de inmiddels al 28-jarige Serviër onmogelijk als de opvolger van Roman Yaremchuk aanzien worden”, schreef Het Nieuwsblad toen namelijk over Lemajic. En ook intern bij AA Gent waren de meningen oorspronkelijk verdeeld over Darko Lemajic. ’t Was Hein Vanhaezebrouck die hard doordrukte voor zijn komst, maar naar verluidt waren de standpunten bij anderen eerder negatief.



Volgens Het Nieuwsblad legde de Serviër namelijk ook geen al te beste medische tests af, terwijl dat accent net belangrijk was dit seizoen. Maar Hein Vanhaezebrouck geniet een grote invloed bij AA Gent, en hij stelde bij elke zomertransfer al dan niet zijn fiat. ’t Is daarom dat Vanhaezebrouck de komst van Lemajic zo openlijk verdedigde naar de buitenwereld toe, want ook daar werden er namelijk veel vragen gesteld rond Lemajic’ kwaliteiten, ervaring en profiel.

HEIN TER VERDEDIGING

De transfer van Darko Lemajic is een apart verhaal. Hoewel AA Gent hun topschutter Roman Yaremchuk zag vertrekken naar Benfica, wordt Lemajic niet beschouwd als een één-op-één vervanger voor de Oekraïner. Hein Vanhaezebrouck wilde er gewoon graag een specifiek profiel bij met kracht en gestalte, sterkte in de lucht, en een goede balvastheid. “Dan komt Lemajic voor mij in beeld.” Vanhaezebrouck wil met de Serviër dus andere accenten leggen. Maar tot dusver liet Lemajic een wisselvallige indruk na.



In de ene wedstrijd werpt de Serviër zich op tot een dankbare pion, maar in een andere wedstrijd valt hij op door onbeholpen balcontroles en een dramatische afwerking. Er valt voorlopig kop noch staart te krijgen aan Darko Lemajic. Een C-spits werd ie al genoemd onder de fans van AA Gent. “Mochten die vragen komen van mensen die deze jongen echt goed kennen, dan zou ik die kunnen begrijpen”, zei Vanhaezebrouck over de kritiek op Lemajic. “Maar niet als die vragen komen van mensen die totaal niet weten over wie het gaat.”

VREEMD FENOMEEN

Darko Lemajic levert een bijdrage in het spel van AA Gent door te fungeren als een goed aanspeelpunt alsook door zijn balvastheid. “Ik heb het al gezien, jullie niet”, zei Hein Vanhaezebrouck na de goede prestatie van zijn spits tegen Flora. “Eén zwaluw maakt de lente niet, maar hij had in vijf dagen al twee keer matchwinnaar kunnen zijn. Met wat meeval scoorde hij ook tegen Charleroi.” Logisch dat Vanhaezebrouck zijn nieuwe spits zo verdedigt, want het was de coach van AA Gent die dus zelf doorduwde voor zijn komst.

Hoewel Darko Lemajic inderdaad een bepaalde waarde toevoegt aan de Gentse équipe, is de boomlange spits toch geen onbesproken figuur in de Ghelamco Arena. Door zijn grote wisselvalligheid zorgt Lemajic vooral voor ergernis bij de supporters van de Buffalo’s, vooral wanneer hij grote kansen mist zoals in de laatste competitiewedstrijd tegen Antwerp. Lemajic miste toen een reuzenkans voor het doel van Jean Butez. “Het zit in de heupen”, verklaarde Franky Van der Elst in Extra Time. “Het zit hem in de voeten, denk ik”, grinnikte Gert Verheyen.



Die bewuste fase tegen Antwerp betrof een hoge expected goal waarde van 0,40. Maar algemeen gesteld is Darko Lemajic gewoon niet efficiënt in de box. Hij zet namelijk 16% van zijn verworven doelkansen om in een effectief doelpunt, waarmee de Serviër tot de slechtst presterende centrumspitsen behoort van de Jupiler Pro League. Zijn Gentse collega-spitsen Laurent Depoitre, Pelé Mboyo en Tarik Tissoudali leggen allen betere cijfers voor. Lemajic verschijnt ook het minst in de box van de tegenstander én hij telt gemiddeld tevens het minst verstuurde passes. Voorlopig blijft hij een vreemd fenomeen, en Het Laatste Nieuws wist onlangs nog te melden dat AA Gent in januari een scorende spits wenst aan te trekken.

LEES OOK: Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

Zal Lemajic slagen bij AA Gent?

Meest recent

Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

17
17
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

21
21
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

14
14
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

29
29
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

112
112
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

119
119
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

94
94
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

172
172
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

111
111
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

605
605
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

119
119
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

921
921
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

268
268
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

73
73
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

378
378
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

426
426
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

59
59
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

146
146
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

52
52
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

455
455
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

620
620
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

428
428
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

298
298

Meer sportnieuws