Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

door
Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

Hein Vanhaezebrouck drukte in de voorbije zomermercato door voor de komst van Darko Lemajic. De boomlange spits bezit een profiel dat Vanhaezebrouck hard nodig had, maar tot dusver is zijn transfer nog geen onverdeeld succes gebleken.


GEEN CLUBRECORD

Een scorende spits, maar ook iemand met gestalte en een beetje body. Iemand die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen. In de slotfase van de zomermercato wilde Hein Vanhaezebrouck er graag nog een specifiek profiel bij. Hein zag topspitsen, en naar eigen zeggen waren de Buffalo’s zelfs bereid om hun transferrecord te verbreken. “Maar degene die we wilden halen voor dat recordbedrag, wou gewoon niet komen”, verklaarde Vanhaezebrouck over de spitsenzoektocht.



Uiteindelijk werd die felbegeerde spits Darko Lemajic. Met 90 kilogram voor 1 meter 99 beantwoordde de Serviër grotendeels aan het geschetste profiel. En hij kostte amper 900 duizend euro. Lemajic is een fysiek sterke spits en hij werd twee keer topschutter van de Letse competitie. Hein Vanhaezebrouck raakte overtuigd door Lemajic in de voorronde van de Conference League tegen RFS Riga. Maar niet iedereen was even optimistisch over de 28-jarige spits.

VRAGEN ROND LEMAJIC

“Met wat wij in de twee wedstrijden tegen Riga van hem zagen, kan de inmiddels al 28-jarige Serviër onmogelijk als de opvolger van Roman Yaremchuk aanzien worden”, schreef Het Nieuwsblad toen namelijk over Lemajic. En ook intern bij AA Gent waren de meningen oorspronkelijk verdeeld over Darko Lemajic. ’t Was Hein Vanhaezebrouck die hard doordrukte voor zijn komst, maar naar verluidt waren de standpunten bij anderen eerder negatief.



Volgens Het Nieuwsblad legde de Serviër namelijk ook geen al te beste medische tests af, terwijl dat accent net belangrijk was dit seizoen. Maar Hein Vanhaezebrouck geniet een grote invloed bij AA Gent, en hij stelde bij elke zomertransfer al dan niet zijn fiat. ’t Is daarom dat Vanhaezebrouck de komst van Lemajic zo openlijk verdedigde naar de buitenwereld toe, want ook daar werden er namelijk veel vragen gesteld rond Lemajic’ kwaliteiten, ervaring en profiel.

HEIN TER VERDEDIGING

De transfer van Darko Lemajic is een apart verhaal. Hoewel AA Gent hun topschutter Roman Yaremchuk zag vertrekken naar Benfica, wordt Lemajic niet beschouwd als een één-op-één vervanger voor de Oekraïner. Hein Vanhaezebrouck wilde er gewoon graag een specifiek profiel bij met kracht en gestalte, sterkte in de lucht, en een goede balvastheid. “Dan komt Lemajic voor mij in beeld.” Vanhaezebrouck wil met de Serviër dus andere accenten leggen. Maar tot dusver liet Lemajic een wisselvallige indruk na.



In de ene wedstrijd werpt de Serviër zich op tot een dankbare pion, maar in een andere wedstrijd valt hij op door onbeholpen balcontroles en een dramatische afwerking. Er valt voorlopig kop noch staart te krijgen aan Darko Lemajic. Een C-spits werd ie al genoemd onder de fans van AA Gent. “Mochten die vragen komen van mensen die deze jongen echt goed kennen, dan zou ik die kunnen begrijpen”, zei Vanhaezebrouck over de kritiek op Lemajic. “Maar niet als die vragen komen van mensen die totaal niet weten over wie het gaat.”

VREEMD FENOMEEN

Darko Lemajic levert een bijdrage in het spel van AA Gent door te fungeren als een goed aanspeelpunt alsook door zijn balvastheid. “Ik heb het al gezien, jullie niet”, zei Hein Vanhaezebrouck na de goede prestatie van zijn spits tegen Flora. “Eén zwaluw maakt de lente niet, maar hij had in vijf dagen al twee keer matchwinnaar kunnen zijn. Met wat meeval scoorde hij ook tegen Charleroi.” Logisch dat Vanhaezebrouck zijn nieuwe spits zo verdedigt, want het was de coach van AA Gent die dus zelf doorduwde voor zijn komst.

Hoewel Darko Lemajic inderdaad een bepaalde waarde toevoegt aan de Gentse équipe, is de boomlange spits toch geen onbesproken figuur in de Ghelamco Arena. Door zijn grote wisselvalligheid zorgt Lemajic vooral voor ergernis bij de supporters van de Buffalo’s, vooral wanneer hij grote kansen mist zoals in de laatste competitiewedstrijd tegen Antwerp. Lemajic miste toen een reuzenkans voor het doel van Jean Butez. “Het zit in de heupen”, verklaarde Franky Van der Elst in Extra Time. “Het zit hem in de voeten, denk ik”, grinnikte Gert Verheyen.



Die bewuste fase tegen Antwerp betrof een hoge expected goal waarde van 0,40. Maar algemeen gesteld is Darko Lemajic gewoon niet efficiënt in de box. Hij zet namelijk 16% van zijn verworven doelkansen om in een effectief doelpunt, waarmee de Serviër tot de slechtst presterende centrumspitsen behoort van de Jupiler Pro League. Zijn Gentse collega-spitsen Laurent Depoitre, Pelé Mboyo en Tarik Tissoudali leggen allen betere cijfers voor. Lemajic verschijnt ook het minst in de box van de tegenstander én hij telt gemiddeld tevens het minst verstuurde passes. Voorlopig blijft hij een vreemd fenomeen, en Het Laatste Nieuws wist onlangs nog te melden dat AA Gent in januari een scorende spits wenst aan te trekken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

🚀

Zal Lemajic slagen bij AA Gent?

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

47
47
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

40
40
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

197
197
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

27
27
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

104
104
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

106
106
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

178
178
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

356
356
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

42
42
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

406
406
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

253
253
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

75
75
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

96
96
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

194
194
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

180
180
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

132
132
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

508
508
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

37
37
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

201
201
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

352
352
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

38
38
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

324
324
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

343
343

Meer sportnieuws