Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

door
Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

Hein Vanhaezebrouck drukte in de voorbije zomermercato door voor de komst van Darko Lemajic. De boomlange spits bezit een profiel dat Vanhaezebrouck hard nodig had, maar tot dusver is zijn transfer nog geen onverdeeld succes gebleken.


GEEN CLUBRECORD

Een scorende spits, maar ook iemand met gestalte en een beetje body. Iemand die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen. In de slotfase van de zomermercato wilde Hein Vanhaezebrouck er graag nog een specifiek profiel bij. Hein zag topspitsen, en naar eigen zeggen waren de Buffalo’s zelfs bereid om hun transferrecord te verbreken. “Maar degene die we wilden halen voor dat recordbedrag, wou gewoon niet komen”, verklaarde Vanhaezebrouck over de spitsenzoektocht.



Uiteindelijk werd die felbegeerde spits Darko Lemajic. Met 90 kilogram voor 1 meter 99 beantwoordde de Serviër grotendeels aan het geschetste profiel. En hij kostte amper 900 duizend euro. Lemajic is een fysiek sterke spits en hij werd twee keer topschutter van de Letse competitie. Hein Vanhaezebrouck raakte overtuigd door Lemajic in de voorronde van de Conference League tegen RFS Riga. Maar niet iedereen was even optimistisch over de 28-jarige spits.

VRAGEN ROND LEMAJIC

“Met wat wij in de twee wedstrijden tegen Riga van hem zagen, kan de inmiddels al 28-jarige Serviër onmogelijk als de opvolger van Roman Yaremchuk aanzien worden”, schreef Het Nieuwsblad toen namelijk over Lemajic. En ook intern bij AA Gent waren de meningen oorspronkelijk verdeeld over Darko Lemajic. ’t Was Hein Vanhaezebrouck die hard doordrukte voor zijn komst, maar naar verluidt waren de standpunten bij anderen eerder negatief.



Volgens Het Nieuwsblad legde de Serviër namelijk ook geen al te beste medische tests af, terwijl dat accent net belangrijk was dit seizoen. Maar Hein Vanhaezebrouck geniet een grote invloed bij AA Gent, en hij stelde bij elke zomertransfer al dan niet zijn fiat. ’t Is daarom dat Vanhaezebrouck de komst van Lemajic zo openlijk verdedigde naar de buitenwereld toe, want ook daar werden er namelijk veel vragen gesteld rond Lemajic’ kwaliteiten, ervaring en profiel.

HEIN TER VERDEDIGING

De transfer van Darko Lemajic is een apart verhaal. Hoewel AA Gent hun topschutter Roman Yaremchuk zag vertrekken naar Benfica, wordt Lemajic niet beschouwd als een één-op-één vervanger voor de Oekraïner. Hein Vanhaezebrouck wilde er gewoon graag een specifiek profiel bij met kracht en gestalte, sterkte in de lucht, en een goede balvastheid. “Dan komt Lemajic voor mij in beeld.” Vanhaezebrouck wil met de Serviër dus andere accenten leggen. Maar tot dusver liet Lemajic een wisselvallige indruk na.



In de ene wedstrijd werpt de Serviër zich op tot een dankbare pion, maar in een andere wedstrijd valt hij op door onbeholpen balcontroles en een dramatische afwerking. Er valt voorlopig kop noch staart te krijgen aan Darko Lemajic. Een C-spits werd ie al genoemd onder de fans van AA Gent. “Mochten die vragen komen van mensen die deze jongen echt goed kennen, dan zou ik die kunnen begrijpen”, zei Vanhaezebrouck over de kritiek op Lemajic. “Maar niet als die vragen komen van mensen die totaal niet weten over wie het gaat.”

VREEMD FENOMEEN

Darko Lemajic levert een bijdrage in het spel van AA Gent door te fungeren als een goed aanspeelpunt alsook door zijn balvastheid. “Ik heb het al gezien, jullie niet”, zei Hein Vanhaezebrouck na de goede prestatie van zijn spits tegen Flora. “Eén zwaluw maakt de lente niet, maar hij had in vijf dagen al twee keer matchwinnaar kunnen zijn. Met wat meeval scoorde hij ook tegen Charleroi.” Logisch dat Vanhaezebrouck zijn nieuwe spits zo verdedigt, want het was de coach van AA Gent die dus zelf doorduwde voor zijn komst.

Hoewel Darko Lemajic inderdaad een bepaalde waarde toevoegt aan de Gentse équipe, is de boomlange spits toch geen onbesproken figuur in de Ghelamco Arena. Door zijn grote wisselvalligheid zorgt Lemajic vooral voor ergernis bij de supporters van de Buffalo’s, vooral wanneer hij grote kansen mist zoals in de laatste competitiewedstrijd tegen Antwerp. Lemajic miste toen een reuzenkans voor het doel van Jean Butez. “Het zit in de heupen”, verklaarde Franky Van der Elst in Extra Time. “Het zit hem in de voeten, denk ik”, grinnikte Gert Verheyen.



Die bewuste fase tegen Antwerp betrof een hoge expected goal waarde van 0,40. Maar algemeen gesteld is Darko Lemajic gewoon niet efficiënt in de box. Hij zet namelijk 16% van zijn verworven doelkansen om in een effectief doelpunt, waarmee de Serviër tot de slechtst presterende centrumspitsen behoort van de Jupiler Pro League. Zijn Gentse collega-spitsen Laurent Depoitre, Pelé Mboyo en Tarik Tissoudali leggen allen betere cijfers voor. Lemajic verschijnt ook het minst in de box van de tegenstander én hij telt gemiddeld tevens het minst verstuurde passes. Voorlopig blijft hij een vreemd fenomeen, en Het Laatste Nieuws wist onlangs nog te melden dat AA Gent in januari een scorende spits wenst aan te trekken.

LEES OOK: Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Zal Lemajic slagen bij AA Gent?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

97
97
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

100
100
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

51
51
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

278
278
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

396
396
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

318
318
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

183
183
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

154
154
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

90
90
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

559
559
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

333
333
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

339
339
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

392
392
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

219
219
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

353
353
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

810
810
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

278
278
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

219
219
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws