Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

door
Vanhaezebrouck lijdt gezichtsverlies met floptransfer

Hein Vanhaezebrouck drukte in de voorbije zomermercato door voor de komst van Darko Lemajic. De boomlange spits bezit een profiel dat Vanhaezebrouck hard nodig had, maar tot dusver is zijn transfer nog geen onverdeeld succes gebleken.


GEEN CLUBRECORD

Een scorende spits, maar ook iemand met gestalte en een beetje body. Iemand die letterlijk en figuurlijk wat meer gewicht in de schaal kan leggen. In de slotfase van de zomermercato wilde Hein Vanhaezebrouck er graag nog een specifiek profiel bij. Hein zag topspitsen, en naar eigen zeggen waren de Buffalo’s zelfs bereid om hun transferrecord te verbreken. “Maar degene die we wilden halen voor dat recordbedrag, wou gewoon niet komen”, verklaarde Vanhaezebrouck over de spitsenzoektocht.



Uiteindelijk werd die felbegeerde spits Darko Lemajic. Met 90 kilogram voor 1 meter 99 beantwoordde de Serviër grotendeels aan het geschetste profiel. En hij kostte amper 900 duizend euro. Lemajic is een fysiek sterke spits en hij werd twee keer topschutter van de Letse competitie. Hein Vanhaezebrouck raakte overtuigd door Lemajic in de voorronde van de Conference League tegen RFS Riga. Maar niet iedereen was even optimistisch over de 28-jarige spits.

VRAGEN ROND LEMAJIC

“Met wat wij in de twee wedstrijden tegen Riga van hem zagen, kan de inmiddels al 28-jarige Serviër onmogelijk als de opvolger van Roman Yaremchuk aanzien worden”, schreef Het Nieuwsblad toen namelijk over Lemajic. En ook intern bij AA Gent waren de meningen oorspronkelijk verdeeld over Darko Lemajic. ’t Was Hein Vanhaezebrouck die hard doordrukte voor zijn komst, maar naar verluidt waren de standpunten bij anderen eerder negatief.



Volgens Het Nieuwsblad legde de Serviër namelijk ook geen al te beste medische tests af, terwijl dat accent net belangrijk was dit seizoen. Maar Hein Vanhaezebrouck geniet een grote invloed bij AA Gent, en hij stelde bij elke zomertransfer al dan niet zijn fiat. ’t Is daarom dat Vanhaezebrouck de komst van Lemajic zo openlijk verdedigde naar de buitenwereld toe, want ook daar werden er namelijk veel vragen gesteld rond Lemajic’ kwaliteiten, ervaring en profiel.

HEIN TER VERDEDIGING

De transfer van Darko Lemajic is een apart verhaal. Hoewel AA Gent hun topschutter Roman Yaremchuk zag vertrekken naar Benfica, wordt Lemajic niet beschouwd als een één-op-één vervanger voor de Oekraïner. Hein Vanhaezebrouck wilde er gewoon graag een specifiek profiel bij met kracht en gestalte, sterkte in de lucht, en een goede balvastheid. “Dan komt Lemajic voor mij in beeld.” Vanhaezebrouck wil met de Serviër dus andere accenten leggen. Maar tot dusver liet Lemajic een wisselvallige indruk na.



In de ene wedstrijd werpt de Serviër zich op tot een dankbare pion, maar in een andere wedstrijd valt hij op door onbeholpen balcontroles en een dramatische afwerking. Er valt voorlopig kop noch staart te krijgen aan Darko Lemajic. Een C-spits werd ie al genoemd onder de fans van AA Gent. “Mochten die vragen komen van mensen die deze jongen echt goed kennen, dan zou ik die kunnen begrijpen”, zei Vanhaezebrouck over de kritiek op Lemajic. “Maar niet als die vragen komen van mensen die totaal niet weten over wie het gaat.”

VREEMD FENOMEEN

Darko Lemajic levert een bijdrage in het spel van AA Gent door te fungeren als een goed aanspeelpunt alsook door zijn balvastheid. “Ik heb het al gezien, jullie niet”, zei Hein Vanhaezebrouck na de goede prestatie van zijn spits tegen Flora. “Eén zwaluw maakt de lente niet, maar hij had in vijf dagen al twee keer matchwinnaar kunnen zijn. Met wat meeval scoorde hij ook tegen Charleroi.” Logisch dat Vanhaezebrouck zijn nieuwe spits zo verdedigt, want het was de coach van AA Gent die dus zelf doorduwde voor zijn komst.

Hoewel Darko Lemajic inderdaad een bepaalde waarde toevoegt aan de Gentse équipe, is de boomlange spits toch geen onbesproken figuur in de Ghelamco Arena. Door zijn grote wisselvalligheid zorgt Lemajic vooral voor ergernis bij de supporters van de Buffalo’s, vooral wanneer hij grote kansen mist zoals in de laatste competitiewedstrijd tegen Antwerp. Lemajic miste toen een reuzenkans voor het doel van Jean Butez. “Het zit in de heupen”, verklaarde Franky Van der Elst in Extra Time. “Het zit hem in de voeten, denk ik”, grinnikte Gert Verheyen.



Die bewuste fase tegen Antwerp betrof een hoge expected goal waarde van 0,40. Maar algemeen gesteld is Darko Lemajic gewoon niet efficiënt in de box. Hij zet namelijk 16% van zijn verworven doelkansen om in een effectief doelpunt, waarmee de Serviër tot de slechtst presterende centrumspitsen behoort van de Jupiler Pro League. Zijn Gentse collega-spitsen Laurent Depoitre, Pelé Mboyo en Tarik Tissoudali leggen allen betere cijfers voor. Lemajic verschijnt ook het minst in de box van de tegenstander én hij telt gemiddeld tevens het minst verstuurde passes. Voorlopig blijft hij een vreemd fenomeen, en Het Laatste Nieuws wist onlangs nog te melden dat AA Gent in januari een scorende spits wenst aan te trekken.

LEES OOK: Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

Zal Lemajic slagen bij AA Gent?

Meest recent

'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

8
8
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

16
16
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

310
310
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

23
23
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

43
43
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

118
118
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

31
31
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

408
408
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

70
70
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

250
250
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

90
90
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

88
88
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

50
50
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

532
532
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

282
282
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

225
225
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

318
318
Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Ook het Portugal van bondscoach Roberto Martinez zal komende zomer te bewonderen zijn op het WK. In ...

197
197
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

505
505
België-Liechtenstein: Garcia haalt verse kracht bij selectie

Na de slipper van zaterdag in Kazachstan (1-1), zullen de Rode Duivels tot de laatste snik moeten ...

554
554
'Noa Lang heeft het gehad: bliksemvertrek uit Napels dreigt'

Nederland wil zich maandagavond tegen Litouwen verzekeren van zijn plek op de WK-eindronde van ...

233
233
'Garcia maakt grove fout met Romeo Vermant'

De Rode Duivels zullen dan toch tot dinsdag moeten wachten om hun WK-kwalificatie te vieren. De ...

749
749
'Titanenstrijd in EPL: City toont forsballen op mercato'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

187
187
'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan verse mankrachten en een aantal van ...

435
435
Onrust bij Rode Duivels: Garcia krijgt volle laag

Aan het feit dat de Rode Duivels straks naar het WK zullen gaan, wordt ondanks de misstap in ...

221
221

Meer sportnieuws