Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

door
Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

Hij genoot zijn jeugdopleiding als aanvallende middenvelder, maar Sergio Gomez breekt momenteel door bij RSC Anderlecht als een linker wingback. Dat is op zich al een straffe prestatie, maar tijdens de voorbije interlandbreak excelleerde Gomez bij Jong Spanje als rechter wingback. Links of rechts, het lijkt hem allemaal niet te deren. Zijn talent staat buiten kijf.

TOPTRANSFER

De meest beslissende speler van Anderlecht is … een linksback. Sergio Gomez is dit seizoen gecombineerd al goed voor 6 beslissende acties, een aantal waarmee hij dicht bij de top tien van de Jupiler Pro League aanleunt. En da’s toch een zeer straffe prestatie voor een wingback. Eentje die trouwens oorspronkelijk werd opgeleid als aanvallende middenvelder. Met zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, positionering en vista, heeft Gomez een grote toekomst voor zich op de positie van offensieve wingback.



Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge Europese talenten. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

SCHITTEREN TEGEN SLOVAKIJE

Sergio Gomez was in het voorbije tweeluik met Jong Spanje een basisspeler tegen Slovakije en Noord-Ierland. In beide wedstrijden was de wingback van Anderlecht een sleutelfiguur in de respectievelijke 3-2 en 3-0 overwinningen. Gomez scoorde daarin zelfs drie doelpunten en hij leverde ook één assist af. Dergelijke statistieken worden doorgaans verwacht bij puur offensief ingestelde spelers, maar Gomez flikte dat kunststukje vanop de positie van wingback. Aan de rechterkant overigens, terwijl hij bij Anderlecht altijd vanop links opereert.

Bondscoach Luis de la Fuente was uiteraard erg lovend over de prestaties van Sergio Gomez. Tegen Slovakije was de 21-jarige al meteen goed voor één doelpunt en één assist. Zijn offensieve meerwaarde werd toen ook duidelijk door middel van negen geslaagde acties, een aantal dat geen enkele andere Spanjaard kon overtreffen. Die fraaie statistiek staat weliswaar in schril contrast met zijn amper één geslaagde defensieve actie – een werkpunt dat hij ook bij Anderlecht moet bijschaven.



Toch liet Luis de la Fuente het niet na om Sergio Gomez positief in de spotlights te stellen na de eerste wedstrijd tegen Slovakije. “Hij speelde een geweldige wedstrijd, hij was één van de beste van het team”, aldus de bondscoach van Jong Spanje. “Zijn belangrijkste troef is de aanval. Hij kan voorzetten en hij kan zelf voor dreiging zorgen. Hij voelt zich op z’n gemak. We gaan proberen om het maximale uit hem te halen.” 

STRAKS BIJ A-ELFTAL SPANJE?

Na zijn eerste glansprestatie tegen Slovakije, bevestigde Sergio Gomez al dat goede dinsdag tegen Noord-Ierland. De smaakmaker van Anderlecht scoorde twee doelpunten waardoor hij opnieuw een gevierde figuur was bij Jong Spanje. Gomez telde tegen Noord-Ierland 4 geslaagde offensieve acties, waarmee hij opnieuw de primus was van zijn ploeg. De wingback  leverde aldus indrukwekkende prestaties af in het voorbije internationale tweeluik.

Luis de la Fuente kon dus terugblikken op een vruchtbare interlandperiode van Jong Spanje. Ter afronding had de bondscoach mooie woorden over voor Sergio Gomez en Rodri. “Ze hebben een hoog niveau bereikt”, verklaarde de la Fuente aan Marca. “Maar ook dankzij het feit dat hun ploegmaats goed hebben samengewerkt. Ze zijn erg goed, maar ze schitteren ook omdat ze worden omringd door geweldige voetballers. Ik ben blij met iedereen. Het was een geweldige wedstrijd van de eerste speler tot de laatste.”



Sergio Gomez pakt in de huidige EK-voorronde met Jong Spanje uit met enkele indrukwekkende gemiddeldes. Zo scoorde hij 1,29 doelpunt per 90 minuten en leverde hij ook 0,86 assist aan per 90 minuten. Dat zijn onwaarschijnlijke statistieken en daarmee vergaart hij ook flink wat meer naambekendheid in zijn thuisland. Hier en daar gaan er zelfs stemmen op om Gomez weldra te selecteren voor het A-elftal van de Spaanse nationale ploeg.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Is Gomez de beste wingback in België?

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

9
9
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

30
30
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

103
103
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

120
120
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

80
80
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

153
153
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

246
246
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

97
97
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

454
454
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

236
236
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

418
418
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

354
354
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

377
377
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

95
95
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

228
228
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

85
85
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

341
341
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

212
212
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

95
95
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

171
171
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

228
228
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws