Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

door
Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

Hij genoot zijn jeugdopleiding als aanvallende middenvelder, maar Sergio Gomez breekt momenteel door bij RSC Anderlecht als een linker wingback. Dat is op zich al een straffe prestatie, maar tijdens de voorbije interlandbreak excelleerde Gomez bij Jong Spanje als rechter wingback. Links of rechts, het lijkt hem allemaal niet te deren. Zijn talent staat buiten kijf.

TOPTRANSFER

De meest beslissende speler van Anderlecht is … een linksback. Sergio Gomez is dit seizoen gecombineerd al goed voor 6 beslissende acties, een aantal waarmee hij dicht bij de top tien van de Jupiler Pro League aanleunt. En da’s toch een zeer straffe prestatie voor een wingback. Eentje die trouwens oorspronkelijk werd opgeleid als aanvallende middenvelder. Met zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, positionering en vista, heeft Gomez een grote toekomst voor zich op de positie van offensieve wingback.



Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge Europese talenten. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

SCHITTEREN TEGEN SLOVAKIJE

Sergio Gomez was in het voorbije tweeluik met Jong Spanje een basisspeler tegen Slovakije en Noord-Ierland. In beide wedstrijden was de wingback van Anderlecht een sleutelfiguur in de respectievelijke 3-2 en 3-0 overwinningen. Gomez scoorde daarin zelfs drie doelpunten en hij leverde ook één assist af. Dergelijke statistieken worden doorgaans verwacht bij puur offensief ingestelde spelers, maar Gomez flikte dat kunststukje vanop de positie van wingback. Aan de rechterkant overigens, terwijl hij bij Anderlecht altijd vanop links opereert.

Bondscoach Luis de la Fuente was uiteraard erg lovend over de prestaties van Sergio Gomez. Tegen Slovakije was de 21-jarige al meteen goed voor één doelpunt en één assist. Zijn offensieve meerwaarde werd toen ook duidelijk door middel van negen geslaagde acties, een aantal dat geen enkele andere Spanjaard kon overtreffen. Die fraaie statistiek staat weliswaar in schril contrast met zijn amper één geslaagde defensieve actie – een werkpunt dat hij ook bij Anderlecht moet bijschaven.



Toch liet Luis de la Fuente het niet na om Sergio Gomez positief in de spotlights te stellen na de eerste wedstrijd tegen Slovakije. “Hij speelde een geweldige wedstrijd, hij was één van de beste van het team”, aldus de bondscoach van Jong Spanje. “Zijn belangrijkste troef is de aanval. Hij kan voorzetten en hij kan zelf voor dreiging zorgen. Hij voelt zich op z’n gemak. We gaan proberen om het maximale uit hem te halen.” 

STRAKS BIJ A-ELFTAL SPANJE?

Na zijn eerste glansprestatie tegen Slovakije, bevestigde Sergio Gomez al dat goede dinsdag tegen Noord-Ierland. De smaakmaker van Anderlecht scoorde twee doelpunten waardoor hij opnieuw een gevierde figuur was bij Jong Spanje. Gomez telde tegen Noord-Ierland 4 geslaagde offensieve acties, waarmee hij opnieuw de primus was van zijn ploeg. De wingback  leverde aldus indrukwekkende prestaties af in het voorbije internationale tweeluik.

Luis de la Fuente kon dus terugblikken op een vruchtbare interlandperiode van Jong Spanje. Ter afronding had de bondscoach mooie woorden over voor Sergio Gomez en Rodri. “Ze hebben een hoog niveau bereikt”, verklaarde de la Fuente aan Marca. “Maar ook dankzij het feit dat hun ploegmaats goed hebben samengewerkt. Ze zijn erg goed, maar ze schitteren ook omdat ze worden omringd door geweldige voetballers. Ik ben blij met iedereen. Het was een geweldige wedstrijd van de eerste speler tot de laatste.”



Sergio Gomez pakt in de huidige EK-voorronde met Jong Spanje uit met enkele indrukwekkende gemiddeldes. Zo scoorde hij 1,29 doelpunt per 90 minuten en leverde hij ook 0,86 assist aan per 90 minuten. Dat zijn onwaarschijnlijke statistieken en daarmee vergaart hij ook flink wat meer naambekendheid in zijn thuisland. Hier en daar gaan er zelfs stemmen op om Gomez weldra te selecteren voor het A-elftal van de Spaanse nationale ploeg.

LEES OOK: ‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Is Gomez de beste wingback in België?

Meest recent

KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

14
14
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

56
56
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

127
127
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

77
77
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

76
76
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

100
100
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

147
147
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

102
102
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

78
78
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

208
208
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

185
185
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

304
304
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

60
60
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

77
77
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

50
50
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

210
210
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

63
63
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

98
98
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

256
256
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

249
249
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

54
54
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

197
197
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

517
517
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

103
103
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

83
83

Meer sportnieuws