Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

849
Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

Hij genoot zijn jeugdopleiding als aanvallende middenvelder, maar Sergio Gomez breekt momenteel door bij RSC Anderlecht als een linker wingback. Dat is op zich al een straffe prestatie, maar tijdens de voorbije interlandbreak excelleerde Gomez bij Jong Spanje als rechter wingback. Links of rechts, het lijkt hem allemaal niet te deren. Zijn talent staat buiten kijf.

TOPTRANSFER

De meest beslissende speler van Anderlecht is … een linksback. Sergio Gomez is dit seizoen gecombineerd al goed voor 6 beslissende acties, een aantal waarmee hij dicht bij de top tien van de Jupiler Pro League aanleunt. En da’s toch een zeer straffe prestatie voor een wingback. Eentje die trouwens oorspronkelijk werd opgeleid als aanvallende middenvelder. Met zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, positionering en vista, heeft Gomez een grote toekomst voor zich op de positie van offensieve wingback.



Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge Europese talenten. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

SCHITTEREN TEGEN SLOVAKIJE

Sergio Gomez was in het voorbije tweeluik met Jong Spanje een basisspeler tegen Slovakije en Noord-Ierland. In beide wedstrijden was de wingback van Anderlecht een sleutelfiguur in de respectievelijke 3-2 en 3-0 overwinningen. Gomez scoorde daarin zelfs drie doelpunten en hij leverde ook één assist af. Dergelijke statistieken worden doorgaans verwacht bij puur offensief ingestelde spelers, maar Gomez flikte dat kunststukje vanop de positie van wingback. Aan de rechterkant overigens, terwijl hij bij Anderlecht altijd vanop links opereert.

Bondscoach Luis de la Fuente was uiteraard erg lovend over de prestaties van Sergio Gomez. Tegen Slovakije was de 21-jarige al meteen goed voor één doelpunt en één assist. Zijn offensieve meerwaarde werd toen ook duidelijk door middel van negen geslaagde acties, een aantal dat geen enkele andere Spanjaard kon overtreffen. Die fraaie statistiek staat weliswaar in schril contrast met zijn amper één geslaagde defensieve actie – een werkpunt dat hij ook bij Anderlecht moet bijschaven.



Toch liet Luis de la Fuente het niet na om Sergio Gomez positief in de spotlights te stellen na de eerste wedstrijd tegen Slovakije. “Hij speelde een geweldige wedstrijd, hij was één van de beste van het team”, aldus de bondscoach van Jong Spanje. “Zijn belangrijkste troef is de aanval. Hij kan voorzetten en hij kan zelf voor dreiging zorgen. Hij voelt zich op z’n gemak. We gaan proberen om het maximale uit hem te halen.” 

STRAKS BIJ A-ELFTAL SPANJE?

Na zijn eerste glansprestatie tegen Slovakije, bevestigde Sergio Gomez al dat goede dinsdag tegen Noord-Ierland. De smaakmaker van Anderlecht scoorde twee doelpunten waardoor hij opnieuw een gevierde figuur was bij Jong Spanje. Gomez telde tegen Noord-Ierland 4 geslaagde offensieve acties, waarmee hij opnieuw de primus was van zijn ploeg. De wingback  leverde aldus indrukwekkende prestaties af in het voorbije internationale tweeluik.

Luis de la Fuente kon dus terugblikken op een vruchtbare interlandperiode van Jong Spanje. Ter afronding had de bondscoach mooie woorden over voor Sergio Gomez en Rodri. “Ze hebben een hoog niveau bereikt”, verklaarde de la Fuente aan Marca. “Maar ook dankzij het feit dat hun ploegmaats goed hebben samengewerkt. Ze zijn erg goed, maar ze schitteren ook omdat ze worden omringd door geweldige voetballers. Ik ben blij met iedereen. Het was een geweldige wedstrijd van de eerste speler tot de laatste.”



Sergio Gomez pakt in de huidige EK-voorronde met Jong Spanje uit met enkele indrukwekkende gemiddeldes. Zo scoorde hij 1,29 doelpunt per 90 minuten en leverde hij ook 0,86 assist aan per 90 minuten. Dat zijn onwaarschijnlijke statistieken en daarmee vergaart hij ook flink wat meer naambekendheid in zijn thuisland. Hier en daar gaan er zelfs stemmen op om Gomez weldra te selecteren voor het A-elftal van de Spaanse nationale ploeg.

LEES OOK: Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Is Gomez de beste wingback in België?

Meest recent

Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

13
13
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

82
82
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

44
44
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

75
75
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

23
23
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

230
230
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

74
74
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

46
46
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

52
52
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

316
316
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

516
516
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

64
64
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

368
368
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

195
195
"Amper aan de bal" - Belgische kranten streng voor minste Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond de kans laten liggen om de leidersplaats te grijpen in hun ...

1017
1017
'Club Brugge slaat toe: 'nieuwe Lewandowski' op komst'

Club Brugge heeft een nieuwe spits op het oog. In Zwitserland valt zijn naam al in één ...

333
333
Mokerslag afwezige Duivel: seizoen grotendeels om zeep

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

90
90
Van Bommel trekt heldere conclusie na ondergang in Frankrijk

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

276
276
L'Equipe pakt Duivels aan: drie spelers gebuisd, één 3 op 10

Frankrijk blijft het zwarte beest van de Rode Duivels. Na een weergaloos slotkwartier van Les Bleus, ...

549
549
Belgisch lichtpunt in Parijs: zelfs Zidane zwaait met lof

Lange tijd zag het er goed uit, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd een goed ...

342
342
Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

154
154
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

229
229
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

141
141
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

151
151
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

184
184

Meer sportnieuws