Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

door
Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

Hij genoot zijn jeugdopleiding als aanvallende middenvelder, maar Sergio Gomez breekt momenteel door bij RSC Anderlecht als een linker wingback. Dat is op zich al een straffe prestatie, maar tijdens de voorbije interlandbreak excelleerde Gomez bij Jong Spanje als rechter wingback. Links of rechts, het lijkt hem allemaal niet te deren. Zijn talent staat buiten kijf.

TOPTRANSFER

De meest beslissende speler van Anderlecht is … een linksback. Sergio Gomez is dit seizoen gecombineerd al goed voor 6 beslissende acties, een aantal waarmee hij dicht bij de top tien van de Jupiler Pro League aanleunt. En da’s toch een zeer straffe prestatie voor een wingback. Eentje die trouwens oorspronkelijk werd opgeleid als aanvallende middenvelder. Met zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, positionering en vista, heeft Gomez een grote toekomst voor zich op de positie van offensieve wingback.



Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge Europese talenten. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

SCHITTEREN TEGEN SLOVAKIJE

Sergio Gomez was in het voorbije tweeluik met Jong Spanje een basisspeler tegen Slovakije en Noord-Ierland. In beide wedstrijden was de wingback van Anderlecht een sleutelfiguur in de respectievelijke 3-2 en 3-0 overwinningen. Gomez scoorde daarin zelfs drie doelpunten en hij leverde ook één assist af. Dergelijke statistieken worden doorgaans verwacht bij puur offensief ingestelde spelers, maar Gomez flikte dat kunststukje vanop de positie van wingback. Aan de rechterkant overigens, terwijl hij bij Anderlecht altijd vanop links opereert.

Bondscoach Luis de la Fuente was uiteraard erg lovend over de prestaties van Sergio Gomez. Tegen Slovakije was de 21-jarige al meteen goed voor één doelpunt en één assist. Zijn offensieve meerwaarde werd toen ook duidelijk door middel van negen geslaagde acties, een aantal dat geen enkele andere Spanjaard kon overtreffen. Die fraaie statistiek staat weliswaar in schril contrast met zijn amper één geslaagde defensieve actie – een werkpunt dat hij ook bij Anderlecht moet bijschaven.



Toch liet Luis de la Fuente het niet na om Sergio Gomez positief in de spotlights te stellen na de eerste wedstrijd tegen Slovakije. “Hij speelde een geweldige wedstrijd, hij was één van de beste van het team”, aldus de bondscoach van Jong Spanje. “Zijn belangrijkste troef is de aanval. Hij kan voorzetten en hij kan zelf voor dreiging zorgen. Hij voelt zich op z’n gemak. We gaan proberen om het maximale uit hem te halen.” 

STRAKS BIJ A-ELFTAL SPANJE?

Na zijn eerste glansprestatie tegen Slovakije, bevestigde Sergio Gomez al dat goede dinsdag tegen Noord-Ierland. De smaakmaker van Anderlecht scoorde twee doelpunten waardoor hij opnieuw een gevierde figuur was bij Jong Spanje. Gomez telde tegen Noord-Ierland 4 geslaagde offensieve acties, waarmee hij opnieuw de primus was van zijn ploeg. De wingback  leverde aldus indrukwekkende prestaties af in het voorbije internationale tweeluik.

Luis de la Fuente kon dus terugblikken op een vruchtbare interlandperiode van Jong Spanje. Ter afronding had de bondscoach mooie woorden over voor Sergio Gomez en Rodri. “Ze hebben een hoog niveau bereikt”, verklaarde de la Fuente aan Marca. “Maar ook dankzij het feit dat hun ploegmaats goed hebben samengewerkt. Ze zijn erg goed, maar ze schitteren ook omdat ze worden omringd door geweldige voetballers. Ik ben blij met iedereen. Het was een geweldige wedstrijd van de eerste speler tot de laatste.”



Sergio Gomez pakt in de huidige EK-voorronde met Jong Spanje uit met enkele indrukwekkende gemiddeldes. Zo scoorde hij 1,29 doelpunt per 90 minuten en leverde hij ook 0,86 assist aan per 90 minuten. Dat zijn onwaarschijnlijke statistieken en daarmee vergaart hij ook flink wat meer naambekendheid in zijn thuisland. Hier en daar gaan er zelfs stemmen op om Gomez weldra te selecteren voor het A-elftal van de Spaanse nationale ploeg.

LEES OOK: Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

Is Gomez de beste wingback in België?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

30
30
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

75
75
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

38
38
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

49
49
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

58
58
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

135
135
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

86
86
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

81
81
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

105
105
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

262
262
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

297
297
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

141
141
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

311
311
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

97
97
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

194
194
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

64
64
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

452
452
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

195
195

Meer sportnieuws