Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

door
Anderlecht ontdekt exceptionele klasbak

Hij genoot zijn jeugdopleiding als aanvallende middenvelder, maar Sergio Gomez breekt momenteel door bij RSC Anderlecht als een linker wingback. Dat is op zich al een straffe prestatie, maar tijdens de voorbije interlandbreak excelleerde Gomez bij Jong Spanje als rechter wingback. Links of rechts, het lijkt hem allemaal niet te deren. Zijn talent staat buiten kijf.

TOPTRANSFER

De meest beslissende speler van Anderlecht is … een linksback. Sergio Gomez is dit seizoen gecombineerd al goed voor 6 beslissende acties, een aantal waarmee hij dicht bij de top tien van de Jupiler Pro League aanleunt. En da’s toch een zeer straffe prestatie voor een wingback. Eentje die trouwens oorspronkelijk werd opgeleid als aanvallende middenvelder. Met zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, positionering en vista, heeft Gomez een grote toekomst voor zich op de positie van offensieve wingback.



Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge Europese talenten. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

SCHITTEREN TEGEN SLOVAKIJE

Sergio Gomez was in het voorbije tweeluik met Jong Spanje een basisspeler tegen Slovakije en Noord-Ierland. In beide wedstrijden was de wingback van Anderlecht een sleutelfiguur in de respectievelijke 3-2 en 3-0 overwinningen. Gomez scoorde daarin zelfs drie doelpunten en hij leverde ook één assist af. Dergelijke statistieken worden doorgaans verwacht bij puur offensief ingestelde spelers, maar Gomez flikte dat kunststukje vanop de positie van wingback. Aan de rechterkant overigens, terwijl hij bij Anderlecht altijd vanop links opereert.

Bondscoach Luis de la Fuente was uiteraard erg lovend over de prestaties van Sergio Gomez. Tegen Slovakije was de 21-jarige al meteen goed voor één doelpunt en één assist. Zijn offensieve meerwaarde werd toen ook duidelijk door middel van negen geslaagde acties, een aantal dat geen enkele andere Spanjaard kon overtreffen. Die fraaie statistiek staat weliswaar in schril contrast met zijn amper één geslaagde defensieve actie – een werkpunt dat hij ook bij Anderlecht moet bijschaven.



Toch liet Luis de la Fuente het niet na om Sergio Gomez positief in de spotlights te stellen na de eerste wedstrijd tegen Slovakije. “Hij speelde een geweldige wedstrijd, hij was één van de beste van het team”, aldus de bondscoach van Jong Spanje. “Zijn belangrijkste troef is de aanval. Hij kan voorzetten en hij kan zelf voor dreiging zorgen. Hij voelt zich op z’n gemak. We gaan proberen om het maximale uit hem te halen.” 

STRAKS BIJ A-ELFTAL SPANJE?

Na zijn eerste glansprestatie tegen Slovakije, bevestigde Sergio Gomez al dat goede dinsdag tegen Noord-Ierland. De smaakmaker van Anderlecht scoorde twee doelpunten waardoor hij opnieuw een gevierde figuur was bij Jong Spanje. Gomez telde tegen Noord-Ierland 4 geslaagde offensieve acties, waarmee hij opnieuw de primus was van zijn ploeg. De wingback  leverde aldus indrukwekkende prestaties af in het voorbije internationale tweeluik.

Luis de la Fuente kon dus terugblikken op een vruchtbare interlandperiode van Jong Spanje. Ter afronding had de bondscoach mooie woorden over voor Sergio Gomez en Rodri. “Ze hebben een hoog niveau bereikt”, verklaarde de la Fuente aan Marca. “Maar ook dankzij het feit dat hun ploegmaats goed hebben samengewerkt. Ze zijn erg goed, maar ze schitteren ook omdat ze worden omringd door geweldige voetballers. Ik ben blij met iedereen. Het was een geweldige wedstrijd van de eerste speler tot de laatste.”



Sergio Gomez pakt in de huidige EK-voorronde met Jong Spanje uit met enkele indrukwekkende gemiddeldes. Zo scoorde hij 1,29 doelpunt per 90 minuten en leverde hij ook 0,86 assist aan per 90 minuten. Dat zijn onwaarschijnlijke statistieken en daarmee vergaart hij ook flink wat meer naambekendheid in zijn thuisland. Hier en daar gaan er zelfs stemmen op om Gomez weldra te selecteren voor het A-elftal van de Spaanse nationale ploeg.

LEES OOK: Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

Is Gomez de beste wingback in België?

Meest recent

'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

97
97
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

120
120
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

179
179
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

147
147
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

505
505
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

60
60
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

69
69
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

183
183
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

65
65
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

137
137
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

83
83
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

176
176
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

98
98
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

58
58
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

289
289
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

47
47
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

87
87
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

356
356
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

66
66
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

114
114
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

98
98
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

280
280
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

376
376
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

157
157
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

209
209

Meer sportnieuws