Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

door
Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

Dinsdag was Loïs Openda opnieuw de grote man. De 21-jarige spits loodste de Jonge Duivels naar de overwinning tegen Denemarken met zijn 5de doelpunt in de huidige EK-voorronde. En ook in clubverband bij Vitesse Arnhem doet Openda het uitstekend. Op die manier kan de snelle spits volgend seizoen weleens een rol van betekenis spelen bij Club Brugge. Eindelijk.


EFFECTIEF

Amper 5 doelpunten in 53 officiële wedstrijden: een vlotscorende spits was Loïs Openda allerminst bij Club Brugge. Maar de geboren Luikenaar is dat wel bij de Jonge Duivels (11 goals op 12 matchen) en op huurbasis bij Vitesse Arnhem (27 goals op 52 matchen). En dinsdagavond was het opnieuw raak voor Openda. In de EK-voorronde tegen Denemarken scoorde hij de winning goal, waardoor de Belgische beloften uitpakken met een knappe 12 op 12. Voor Openda was het alweer zijn 5de goal in 4 groepswedstrijden van deze campagne.



En toch. Loïs Openda krijgt steeds kritiek te slikken dat hij te weinig rendement haalt op het gebied van doelpunten scoren. Die kritiek is enerzijds terecht als we focussen op zijn pure efficiëntie voor het doel, waarin Openda in de voorbije jaren niet bijster hoog scoort. Maar de 21-jarige aanvaller is wél erg effectief. 0,48 doelpunt per wedstrijd vorig seizoen en 0,42 doelpunt per wedstrijd dit seizoen. Dat zijn best wel heel aardige gemiddeldes als centrumspits.

MATCH IN ARNHEM

Loïs Openda is ook een type-spits die het best kan gedijen in een specifieke speelstijl. Zoals die van Thomas Letsch bij Vitesse Arnhem bijvoorbeeld. De Duitse coach is een adept van het Red Bull-concern, hij was voorheen namelijk actief bij de jeugd en als assistent-coach bij RB Salzburg. Die filosofie voert Letsch ook door bij Vitesse en daarom zag hij heel veel mogelijkheden in de kwaliteiten van Openda, die gekenmerkt worden met snelheid, arbeid en aspiratie. Net al de sleutelwoorden die feilloos passen in de visie van Letsch.



’t Is door de combinatie van deze specifieke kwaliteiten dat Loïs Openda omschreven wordt als een plaaggeest op de Nederlandse velden. Maar ook bij Club Brugge geloven ze nog hard in zijn capaciteiten, want per slot van rekening werd zijn contract op Jan Breydel in juni nog maar verlengd tot 2024. En als hij zijn huidige vorm kan blijven bevestigen, dan kan Openda volgende zomer weleens terugkeren naar Brugge via de grote poort. De 21-jarige bewees dit seizoen alvast zijn grote kunnen tegen grote tegenstanders zoals Feyenoord en Stade Rennes.

RODE DUIVELS & CLUB BRUGGE

Door zijn uitstekende vorm wordt Loïs Openda ook getipt om zich weldra te vervoegen bij de Rode Duivels. Het Laatste Nieuws omschreef de huurling van Vitesse namelijk als één van de mogelijke spelers die voor de opvolging kan zorgen bij de Rode Duivels. Openda evolueerde stelselmatig in de Eredivisie, waar hij pakken ervaring bijkreeg en zijn voetballende skills verder kon verfijnen. En dat ie ook nog eens erg vlot de weg naar het doel vindt, is al helemaal een knappe verdienste van de ‘onrendabele’ spits. “Hij toont meer kwaliteit en metier dan voordien”, verklaarde bondscoach Jacky Mathijssen bijvoorbeeld aan de krant.



De kernkwaliteit van Loïs Openda is uiteraard nog steeds zijn fenomenale snelheid, maar hij groeide ook op het gebied van het samenspel, diepgang en doelgerichtheid. Openda zette grote stappen in zijn algemeen spel en hij kan zijn grote snelheid nu veel beter gebruiken. Op die manier verbeterde Openda zich aanzienlijk in zijn laatste twee seizoenen bij Vitesse, waardoor hij straks een extra versterking kan betekenen voor Club Brugge – waar men nog hard gelooft in zijn talent. De Openda van enkele jaren geleden kan dus niet meer vergeleken worden met de Openda van vandaag.

CLEMENT

“Hij vertegenwoordigt de toekomst”, verklaarde Ivan Leko aan het eind van het seizoen 2018-2019. De toenmalige coach van Club Brugge was een grote fan van de voetballer Loïs Openda en hij staafde dat met een stevige voorspelling. “Over twee jaar kan hij 15 miljoen euro waard zijn.” Anno 2021 bedraagt de marktwaarde van Openda geen 15 miljoen euro, maar wel 3 miljoen euro. Maar dat wil niet zeggen dat de 21-jarige grote stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling. 



En dat was ook de oorspronkelijke opzet van zijn tweejarige uitleenbeurt aan Vitesse. Philippe Clement besefte in 2020 namelijk dat Loïs Openda alles heeft om door te breken op Jan Breydel, maar dat hij geen stappen mocht overslaan in zijn ontwikkeling. Sindsdien groeide Openda alleen maar, waardoor er zich volgende zomer ongetwijfeld een nieuwe spitsenkwestie aandient bij Club Brugge. Met wellicht een hoofdrol voor Openda.

LEES OOK: 'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Moet Openda een volwaardige kans krijgen bij Club?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

92
92
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

27
27
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

17
17
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

23
23
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

254
254
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

42
42
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

374
374
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

181
181
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

332
332
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

315
315
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

320
320
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1217
1217
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

415
415
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

695
695
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

314
314
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

403
403
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

984
984
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

463
463
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

481
481
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

91
91
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

355
355
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

140
140
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

127
127
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws