Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

1115 stemmen
Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

Dinsdag was Loïs Openda opnieuw de grote man. De 21-jarige spits loodste de Jonge Duivels naar de overwinning tegen Denemarken met zijn 5de doelpunt in de huidige EK-voorronde. En ook in clubverband bij Vitesse Arnhem doet Openda het uitstekend. Op die manier kan de snelle spits volgend seizoen weleens een rol van betekenis spelen bij Club Brugge. Eindelijk.


EFFECTIEF

Amper 5 doelpunten in 53 officiële wedstrijden: een vlotscorende spits was Loïs Openda allerminst bij Club Brugge. Maar de geboren Luikenaar is dat wel bij de Jonge Duivels (11 goals op 12 matchen) en op huurbasis bij Vitesse Arnhem (27 goals op 52 matchen). En dinsdagavond was het opnieuw raak voor Openda. In de EK-voorronde tegen Denemarken scoorde hij de winning goal, waardoor de Belgische beloften uitpakken met een knappe 12 op 12. Voor Openda was het alweer zijn 5de goal in 4 groepswedstrijden van deze campagne.



En toch. Loïs Openda krijgt steeds kritiek te slikken dat hij te weinig rendement haalt op het gebied van doelpunten scoren. Die kritiek is enerzijds terecht als we focussen op zijn pure efficiëntie voor het doel, waarin Openda in de voorbije jaren niet bijster hoog scoort. Maar de 21-jarige aanvaller is wél erg effectief. 0,48 doelpunt per wedstrijd vorig seizoen en 0,42 doelpunt per wedstrijd dit seizoen. Dat zijn best wel heel aardige gemiddeldes als centrumspits.

MATCH IN ARNHEM

Loïs Openda is ook een type-spits die het best kan gedijen in een specifieke speelstijl. Zoals die van Thomas Letsch bij Vitesse Arnhem bijvoorbeeld. De Duitse coach is een adept van het Red Bull-concern, hij was voorheen namelijk actief bij de jeugd en als assistent-coach bij RB Salzburg. Die filosofie voert Letsch ook door bij Vitesse en daarom zag hij heel veel mogelijkheden in de kwaliteiten van Openda, die gekenmerkt worden met snelheid, arbeid en aspiratie. Net al de sleutelwoorden die feilloos passen in de visie van Letsch.



’t Is door de combinatie van deze specifieke kwaliteiten dat Loïs Openda omschreven wordt als een plaaggeest op de Nederlandse velden. Maar ook bij Club Brugge geloven ze nog hard in zijn capaciteiten, want per slot van rekening werd zijn contract op Jan Breydel in juni nog maar verlengd tot 2024. En als hij zijn huidige vorm kan blijven bevestigen, dan kan Openda volgende zomer weleens terugkeren naar Brugge via de grote poort. De 21-jarige bewees dit seizoen alvast zijn grote kunnen tegen grote tegenstanders zoals Feyenoord en Stade Rennes.

RODE DUIVELS & CLUB BRUGGE

Door zijn uitstekende vorm wordt Loïs Openda ook getipt om zich weldra te vervoegen bij de Rode Duivels. Het Laatste Nieuws omschreef de huurling van Vitesse namelijk als één van de mogelijke spelers die voor de opvolging kan zorgen bij de Rode Duivels. Openda evolueerde stelselmatig in de Eredivisie, waar hij pakken ervaring bijkreeg en zijn voetballende skills verder kon verfijnen. En dat ie ook nog eens erg vlot de weg naar het doel vindt, is al helemaal een knappe verdienste van de ‘onrendabele’ spits. “Hij toont meer kwaliteit en metier dan voordien”, verklaarde bondscoach Jacky Mathijssen bijvoorbeeld aan de krant.



De kernkwaliteit van Loïs Openda is uiteraard nog steeds zijn fenomenale snelheid, maar hij groeide ook op het gebied van het samenspel, diepgang en doelgerichtheid. Openda zette grote stappen in zijn algemeen spel en hij kan zijn grote snelheid nu veel beter gebruiken. Op die manier verbeterde Openda zich aanzienlijk in zijn laatste twee seizoenen bij Vitesse, waardoor hij straks een extra versterking kan betekenen voor Club Brugge – waar men nog hard gelooft in zijn talent. De Openda van enkele jaren geleden kan dus niet meer vergeleken worden met de Openda van vandaag.

CLEMENT

“Hij vertegenwoordigt de toekomst”, verklaarde Ivan Leko aan het eind van het seizoen 2018-2019. De toenmalige coach van Club Brugge was een grote fan van de voetballer Loïs Openda en hij staafde dat met een stevige voorspelling. “Over twee jaar kan hij 15 miljoen euro waard zijn.” Anno 2021 bedraagt de marktwaarde van Openda geen 15 miljoen euro, maar wel 3 miljoen euro. Maar dat wil niet zeggen dat de 21-jarige grote stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling. 



En dat was ook de oorspronkelijke opzet van zijn tweejarige uitleenbeurt aan Vitesse. Philippe Clement besefte in 2020 namelijk dat Loïs Openda alles heeft om door te breken op Jan Breydel, maar dat hij geen stappen mocht overslaan in zijn ontwikkeling. Sindsdien groeide Openda alleen maar, waardoor er zich volgende zomer ongetwijfeld een nieuwe spitsenkwestie aandient bij Club Brugge. Met wellicht een hoofdrol voor Openda.

LEES OOK: 'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Moet Openda een volwaardige kans krijgen bij Club?

Meest recent

'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

73
73
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

63
63
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

157
157
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

505
505
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

102
102
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

251
251
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

538
538
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

28
28
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

68
68
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1136
1136
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

126
126
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

75
75
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

284
284
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

472
472
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1408
1408
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

112
112
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

430
430
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

1051
1051
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

169
169
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

472
472
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

803
803
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

821
821
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

263
263
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

159
159
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

31
31

Meer sportnieuws