Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

1115
Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

Dinsdag was Loïs Openda opnieuw de grote man. De 21-jarige spits loodste de Jonge Duivels naar de overwinning tegen Denemarken met zijn 5de doelpunt in de huidige EK-voorronde. En ook in clubverband bij Vitesse Arnhem doet Openda het uitstekend. Op die manier kan de snelle spits volgend seizoen weleens een rol van betekenis spelen bij Club Brugge. Eindelijk.


EFFECTIEF

Amper 5 doelpunten in 53 officiële wedstrijden: een vlotscorende spits was Loïs Openda allerminst bij Club Brugge. Maar de geboren Luikenaar is dat wel bij de Jonge Duivels (11 goals op 12 matchen) en op huurbasis bij Vitesse Arnhem (27 goals op 52 matchen). En dinsdagavond was het opnieuw raak voor Openda. In de EK-voorronde tegen Denemarken scoorde hij de winning goal, waardoor de Belgische beloften uitpakken met een knappe 12 op 12. Voor Openda was het alweer zijn 5de goal in 4 groepswedstrijden van deze campagne.



En toch. Loïs Openda krijgt steeds kritiek te slikken dat hij te weinig rendement haalt op het gebied van doelpunten scoren. Die kritiek is enerzijds terecht als we focussen op zijn pure efficiëntie voor het doel, waarin Openda in de voorbije jaren niet bijster hoog scoort. Maar de 21-jarige aanvaller is wél erg effectief. 0,48 doelpunt per wedstrijd vorig seizoen en 0,42 doelpunt per wedstrijd dit seizoen. Dat zijn best wel heel aardige gemiddeldes als centrumspits.

MATCH IN ARNHEM

Loïs Openda is ook een type-spits die het best kan gedijen in een specifieke speelstijl. Zoals die van Thomas Letsch bij Vitesse Arnhem bijvoorbeeld. De Duitse coach is een adept van het Red Bull-concern, hij was voorheen namelijk actief bij de jeugd en als assistent-coach bij RB Salzburg. Die filosofie voert Letsch ook door bij Vitesse en daarom zag hij heel veel mogelijkheden in de kwaliteiten van Openda, die gekenmerkt worden met snelheid, arbeid en aspiratie. Net al de sleutelwoorden die feilloos passen in de visie van Letsch.



’t Is door de combinatie van deze specifieke kwaliteiten dat Loïs Openda omschreven wordt als een plaaggeest op de Nederlandse velden. Maar ook bij Club Brugge geloven ze nog hard in zijn capaciteiten, want per slot van rekening werd zijn contract op Jan Breydel in juni nog maar verlengd tot 2024. En als hij zijn huidige vorm kan blijven bevestigen, dan kan Openda volgende zomer weleens terugkeren naar Brugge via de grote poort. De 21-jarige bewees dit seizoen alvast zijn grote kunnen tegen grote tegenstanders zoals Feyenoord en Stade Rennes.

RODE DUIVELS & CLUB BRUGGE

Door zijn uitstekende vorm wordt Loïs Openda ook getipt om zich weldra te vervoegen bij de Rode Duivels. Het Laatste Nieuws omschreef de huurling van Vitesse namelijk als één van de mogelijke spelers die voor de opvolging kan zorgen bij de Rode Duivels. Openda evolueerde stelselmatig in de Eredivisie, waar hij pakken ervaring bijkreeg en zijn voetballende skills verder kon verfijnen. En dat ie ook nog eens erg vlot de weg naar het doel vindt, is al helemaal een knappe verdienste van de ‘onrendabele’ spits. “Hij toont meer kwaliteit en metier dan voordien”, verklaarde bondscoach Jacky Mathijssen bijvoorbeeld aan de krant.



De kernkwaliteit van Loïs Openda is uiteraard nog steeds zijn fenomenale snelheid, maar hij groeide ook op het gebied van het samenspel, diepgang en doelgerichtheid. Openda zette grote stappen in zijn algemeen spel en hij kan zijn grote snelheid nu veel beter gebruiken. Op die manier verbeterde Openda zich aanzienlijk in zijn laatste twee seizoenen bij Vitesse, waardoor hij straks een extra versterking kan betekenen voor Club Brugge – waar men nog hard gelooft in zijn talent. De Openda van enkele jaren geleden kan dus niet meer vergeleken worden met de Openda van vandaag.

CLEMENT

“Hij vertegenwoordigt de toekomst”, verklaarde Ivan Leko aan het eind van het seizoen 2018-2019. De toenmalige coach van Club Brugge was een grote fan van de voetballer Loïs Openda en hij staafde dat met een stevige voorspelling. “Over twee jaar kan hij 15 miljoen euro waard zijn.” Anno 2021 bedraagt de marktwaarde van Openda geen 15 miljoen euro, maar wel 3 miljoen euro. Maar dat wil niet zeggen dat de 21-jarige grote stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling. 



En dat was ook de oorspronkelijke opzet van zijn tweejarige uitleenbeurt aan Vitesse. Philippe Clement besefte in 2020 namelijk dat Loïs Openda alles heeft om door te breken op Jan Breydel, maar dat hij geen stappen mocht overslaan in zijn ontwikkeling. Sindsdien groeide Openda alleen maar, waardoor er zich volgende zomer ongetwijfeld een nieuwe spitsenkwestie aandient bij Club Brugge. Met wellicht een hoofdrol voor Openda.

LEES OOK: Openda is met late goal weer de held van Lyon

Moet Openda een volwaardige kans krijgen bij Club?

Meest recent

'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

17
17
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

33
33
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

227
227
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

213
213
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

278
278
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

173
173
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

183
183
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

94
94
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

75
75
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

206
206
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

38
38
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

293
293
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

221
221
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

542
542
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

881
881
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

66
66
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

212
212
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

592
592
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

118
118
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

522
522
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

358
358
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

898
898
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

407
407
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

980
980
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

888
888

Meer sportnieuws