Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

door
Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

Dinsdag was Loïs Openda opnieuw de grote man. De 21-jarige spits loodste de Jonge Duivels naar de overwinning tegen Denemarken met zijn 5de doelpunt in de huidige EK-voorronde. En ook in clubverband bij Vitesse Arnhem doet Openda het uitstekend. Op die manier kan de snelle spits volgend seizoen weleens een rol van betekenis spelen bij Club Brugge. Eindelijk.


EFFECTIEF

Amper 5 doelpunten in 53 officiële wedstrijden: een vlotscorende spits was Loïs Openda allerminst bij Club Brugge. Maar de geboren Luikenaar is dat wel bij de Jonge Duivels (11 goals op 12 matchen) en op huurbasis bij Vitesse Arnhem (27 goals op 52 matchen). En dinsdagavond was het opnieuw raak voor Openda. In de EK-voorronde tegen Denemarken scoorde hij de winning goal, waardoor de Belgische beloften uitpakken met een knappe 12 op 12. Voor Openda was het alweer zijn 5de goal in 4 groepswedstrijden van deze campagne.



En toch. Loïs Openda krijgt steeds kritiek te slikken dat hij te weinig rendement haalt op het gebied van doelpunten scoren. Die kritiek is enerzijds terecht als we focussen op zijn pure efficiëntie voor het doel, waarin Openda in de voorbije jaren niet bijster hoog scoort. Maar de 21-jarige aanvaller is wél erg effectief. 0,48 doelpunt per wedstrijd vorig seizoen en 0,42 doelpunt per wedstrijd dit seizoen. Dat zijn best wel heel aardige gemiddeldes als centrumspits.

MATCH IN ARNHEM

Loïs Openda is ook een type-spits die het best kan gedijen in een specifieke speelstijl. Zoals die van Thomas Letsch bij Vitesse Arnhem bijvoorbeeld. De Duitse coach is een adept van het Red Bull-concern, hij was voorheen namelijk actief bij de jeugd en als assistent-coach bij RB Salzburg. Die filosofie voert Letsch ook door bij Vitesse en daarom zag hij heel veel mogelijkheden in de kwaliteiten van Openda, die gekenmerkt worden met snelheid, arbeid en aspiratie. Net al de sleutelwoorden die feilloos passen in de visie van Letsch.



’t Is door de combinatie van deze specifieke kwaliteiten dat Loïs Openda omschreven wordt als een plaaggeest op de Nederlandse velden. Maar ook bij Club Brugge geloven ze nog hard in zijn capaciteiten, want per slot van rekening werd zijn contract op Jan Breydel in juni nog maar verlengd tot 2024. En als hij zijn huidige vorm kan blijven bevestigen, dan kan Openda volgende zomer weleens terugkeren naar Brugge via de grote poort. De 21-jarige bewees dit seizoen alvast zijn grote kunnen tegen grote tegenstanders zoals Feyenoord en Stade Rennes.

RODE DUIVELS & CLUB BRUGGE

Door zijn uitstekende vorm wordt Loïs Openda ook getipt om zich weldra te vervoegen bij de Rode Duivels. Het Laatste Nieuws omschreef de huurling van Vitesse namelijk als één van de mogelijke spelers die voor de opvolging kan zorgen bij de Rode Duivels. Openda evolueerde stelselmatig in de Eredivisie, waar hij pakken ervaring bijkreeg en zijn voetballende skills verder kon verfijnen. En dat ie ook nog eens erg vlot de weg naar het doel vindt, is al helemaal een knappe verdienste van de ‘onrendabele’ spits. “Hij toont meer kwaliteit en metier dan voordien”, verklaarde bondscoach Jacky Mathijssen bijvoorbeeld aan de krant.



De kernkwaliteit van Loïs Openda is uiteraard nog steeds zijn fenomenale snelheid, maar hij groeide ook op het gebied van het samenspel, diepgang en doelgerichtheid. Openda zette grote stappen in zijn algemeen spel en hij kan zijn grote snelheid nu veel beter gebruiken. Op die manier verbeterde Openda zich aanzienlijk in zijn laatste twee seizoenen bij Vitesse, waardoor hij straks een extra versterking kan betekenen voor Club Brugge – waar men nog hard gelooft in zijn talent. De Openda van enkele jaren geleden kan dus niet meer vergeleken worden met de Openda van vandaag.

CLEMENT

“Hij vertegenwoordigt de toekomst”, verklaarde Ivan Leko aan het eind van het seizoen 2018-2019. De toenmalige coach van Club Brugge was een grote fan van de voetballer Loïs Openda en hij staafde dat met een stevige voorspelling. “Over twee jaar kan hij 15 miljoen euro waard zijn.” Anno 2021 bedraagt de marktwaarde van Openda geen 15 miljoen euro, maar wel 3 miljoen euro. Maar dat wil niet zeggen dat de 21-jarige grote stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling. 



En dat was ook de oorspronkelijke opzet van zijn tweejarige uitleenbeurt aan Vitesse. Philippe Clement besefte in 2020 namelijk dat Loïs Openda alles heeft om door te breken op Jan Breydel, maar dat hij geen stappen mocht overslaan in zijn ontwikkeling. Sindsdien groeide Openda alleen maar, waardoor er zich volgende zomer ongetwijfeld een nieuwe spitsenkwestie aandient bij Club Brugge. Met wellicht een hoofdrol voor Openda.

LEES OOK: 'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Moet Openda een volwaardige kans krijgen bij Club?

Meest recent

Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

21
21
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

30
30
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

126
126
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

106
106
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

633
633
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

61
61
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

81
81
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

229
229
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

115
115
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

362
362
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

152
152
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

184
184
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

146
146
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

212
212
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

246
246
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

166
166
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

182
182
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

43
43
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

352
352
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

618
618
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

365
365
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

189
189
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

70
70
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

175
175
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

140
140

Meer sportnieuws