Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

door
Club Brugge rekent voluit op nieuwe topspits

Dinsdag was Loïs Openda opnieuw de grote man. De 21-jarige spits loodste de Jonge Duivels naar de overwinning tegen Denemarken met zijn 5de doelpunt in de huidige EK-voorronde. En ook in clubverband bij Vitesse Arnhem doet Openda het uitstekend. Op die manier kan de snelle spits volgend seizoen weleens een rol van betekenis spelen bij Club Brugge. Eindelijk.


EFFECTIEF

Amper 5 doelpunten in 53 officiële wedstrijden: een vlotscorende spits was Loïs Openda allerminst bij Club Brugge. Maar de geboren Luikenaar is dat wel bij de Jonge Duivels (11 goals op 12 matchen) en op huurbasis bij Vitesse Arnhem (27 goals op 52 matchen). En dinsdagavond was het opnieuw raak voor Openda. In de EK-voorronde tegen Denemarken scoorde hij de winning goal, waardoor de Belgische beloften uitpakken met een knappe 12 op 12. Voor Openda was het alweer zijn 5de goal in 4 groepswedstrijden van deze campagne.



En toch. Loïs Openda krijgt steeds kritiek te slikken dat hij te weinig rendement haalt op het gebied van doelpunten scoren. Die kritiek is enerzijds terecht als we focussen op zijn pure efficiëntie voor het doel, waarin Openda in de voorbije jaren niet bijster hoog scoort. Maar de 21-jarige aanvaller is wél erg effectief. 0,48 doelpunt per wedstrijd vorig seizoen en 0,42 doelpunt per wedstrijd dit seizoen. Dat zijn best wel heel aardige gemiddeldes als centrumspits.

MATCH IN ARNHEM

Loïs Openda is ook een type-spits die het best kan gedijen in een specifieke speelstijl. Zoals die van Thomas Letsch bij Vitesse Arnhem bijvoorbeeld. De Duitse coach is een adept van het Red Bull-concern, hij was voorheen namelijk actief bij de jeugd en als assistent-coach bij RB Salzburg. Die filosofie voert Letsch ook door bij Vitesse en daarom zag hij heel veel mogelijkheden in de kwaliteiten van Openda, die gekenmerkt worden met snelheid, arbeid en aspiratie. Net al de sleutelwoorden die feilloos passen in de visie van Letsch.



’t Is door de combinatie van deze specifieke kwaliteiten dat Loïs Openda omschreven wordt als een plaaggeest op de Nederlandse velden. Maar ook bij Club Brugge geloven ze nog hard in zijn capaciteiten, want per slot van rekening werd zijn contract op Jan Breydel in juni nog maar verlengd tot 2024. En als hij zijn huidige vorm kan blijven bevestigen, dan kan Openda volgende zomer weleens terugkeren naar Brugge via de grote poort. De 21-jarige bewees dit seizoen alvast zijn grote kunnen tegen grote tegenstanders zoals Feyenoord en Stade Rennes.

RODE DUIVELS & CLUB BRUGGE

Door zijn uitstekende vorm wordt Loïs Openda ook getipt om zich weldra te vervoegen bij de Rode Duivels. Het Laatste Nieuws omschreef de huurling van Vitesse namelijk als één van de mogelijke spelers die voor de opvolging kan zorgen bij de Rode Duivels. Openda evolueerde stelselmatig in de Eredivisie, waar hij pakken ervaring bijkreeg en zijn voetballende skills verder kon verfijnen. En dat ie ook nog eens erg vlot de weg naar het doel vindt, is al helemaal een knappe verdienste van de ‘onrendabele’ spits. “Hij toont meer kwaliteit en metier dan voordien”, verklaarde bondscoach Jacky Mathijssen bijvoorbeeld aan de krant.



De kernkwaliteit van Loïs Openda is uiteraard nog steeds zijn fenomenale snelheid, maar hij groeide ook op het gebied van het samenspel, diepgang en doelgerichtheid. Openda zette grote stappen in zijn algemeen spel en hij kan zijn grote snelheid nu veel beter gebruiken. Op die manier verbeterde Openda zich aanzienlijk in zijn laatste twee seizoenen bij Vitesse, waardoor hij straks een extra versterking kan betekenen voor Club Brugge – waar men nog hard gelooft in zijn talent. De Openda van enkele jaren geleden kan dus niet meer vergeleken worden met de Openda van vandaag.

CLEMENT

“Hij vertegenwoordigt de toekomst”, verklaarde Ivan Leko aan het eind van het seizoen 2018-2019. De toenmalige coach van Club Brugge was een grote fan van de voetballer Loïs Openda en hij staafde dat met een stevige voorspelling. “Over twee jaar kan hij 15 miljoen euro waard zijn.” Anno 2021 bedraagt de marktwaarde van Openda geen 15 miljoen euro, maar wel 3 miljoen euro. Maar dat wil niet zeggen dat de 21-jarige grote stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling. 



En dat was ook de oorspronkelijke opzet van zijn tweejarige uitleenbeurt aan Vitesse. Philippe Clement besefte in 2020 namelijk dat Loïs Openda alles heeft om door te breken op Jan Breydel, maar dat hij geen stappen mocht overslaan in zijn ontwikkeling. Sindsdien groeide Openda alleen maar, waardoor er zich volgende zomer ongetwijfeld een nieuwe spitsenkwestie aandient bij Club Brugge. Met wellicht een hoofdrol voor Openda.

LEES OOK: Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Moet Openda een volwaardige kans krijgen bij Club?

Meest recent

Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

3
3
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

29
29
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

45
45
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

38
38
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

180
180
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

229
229
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

48
48
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

244
244
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

129
129
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

124
124
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

85
85
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

200
200
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

81
81
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

152
152
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1280
1280
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

69
69
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

83
83
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

562
562
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

255
255
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

127
127
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

167
167
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

146
146
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1119
1119
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

138
138

Meer sportnieuws