'FIFA heeft alweer controversieel plan voor WK 2030'

443 stemmen
'FIFA heeft alweer controversieel plan voor WK 2030'

De voorbije jaren zorgde de beslissing van de FIFA om het WK 2022 in Qatar te organiseren al voor heel wat opschudding. Niet alleen is er de humanitaire situatie in het land, dat het niet altijd even nauw neemt met de rechten van zijn gastarbeiders, maar het toernooi zorgde ook voor heel wat praktische problemen. Omdat het in de zomer in Qatar veel te warm is om te voetballen, wordt het toernooi uitzonderlijk in november en december afgewerkt.


Dat zorgt ervoor dat de volledige Europese voetbalkalender overhoop komt te liggen en dat het toernooi snel tussen de nationale competities afgewerkt moet worden, want spelers zullen pas een week voor de start van het WK vrijgegeven worden. Door al die praktische beslommeringen zou je denken dat de FIFA zijn lesje geleerd heeft, maar niets blijkt minder waar.

FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft immers de organisatie van het WK 2030 nu al aangeboden bij Israël en enkele andere Golfstaten, zo meldde de Israëlische regering volgens Belga. Vooral de Verenigde Arabische Emiraten zouden daarbij een kandidaat zijn, nadat ze in september diplomatieke betrekkingen met Israël aangeknoopt hebben. Binnen negen jaar dreigt hetzelfde probleem zich dus opnieuw voor te doen, tenzij één van de andere kandidaturen het alsnog zou halen. Ook de Britse landen, een groep Zuid-Amerikaanse landen, Spanje en Portugal, en China hebben immers al interesse getoond. De organisatie van het WK 2030 wordt in 2024 toegewezen.

LEES OOK: Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Zou het een goed idee zijn om het WK opnieuw in het Midden-Oosten te organiseren?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

6
6
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

162
162
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

202
202
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

71
71
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

164
164
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

282
282
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

173
173
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

300
300
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

115
115
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

64
64
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

423
423
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

235
235
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1364
1364
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

67
67
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

121
121
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

55
55
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

457
457
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

408
408
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

316
316
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

363
363
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

65
65
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

244
244
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

117
117
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

508
508
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

173
173

Meer sportnieuws