TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Doku lonkt, Hazard gegeerd'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Doku lonkt, Hazard gegeerd'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge en Anderlecht toonden in de zomer beiden nadrukkelijke interesse voor Yuma Suzuki, maar de Japanse spits had geen trek in een transfer naar één van de twee Belgische grootmachten. Ook Charleroi waagde nog een late poging om hem binnen te halen, maar ook zonder succes. Suzuki bleef uiteindelijk gewoon bij STVV en hoopt in één van de volgende mercato's naar het buitenland te kunnen vertrekken.



Anderlecht zal in de komende maanden ook meer duidelijkheid krijgen over de toekomst van Elias Cobbaut. De eenmalige Rode Duivel werd op huurbasis naar Parma gestuurd en de Italianen beschikken ook over een aankoopoptie, maar het valt af te wachten of die gelicht zal worden. Cobbaut sluit zelf alvast een terugkeer naar Paars-Wit niet uit.

Daarnaast zouden ze bij Anderlecht stilaan ook al werk maken van een eerste winteraanwinst. Het wordt immers opnieuw gelinkt aan Cole Bassett, een 20-jarige middenvelder van Colorado Rapids. De Amerikaan zou in januari zijn club willen verlaten, maar Anderlecht krijgt wel concurrentie van Benfica, Vitesse en enkele Duitse clubs.



KRC Genk moet plots gaan vrezen voor een vertrek van Paul Onuachu. Niemand minder dan Atletico Madrid zou zijn zinnen namelijk op de topschutter gezet hebben. De Spaanse kampioen zou de Nigeriaan al meermaals gescout hebben en zelfs al contact opgenomen hebben met het bestuur van Genk. Er is in de Spaanse media sprake van een transfersom van 20 miljoen euro.

Bij Club Brugge wordt de kans dan weer alsmaar kleiner dat ze Charles De Ketelaere nog lang aan boord zullen kunnen houden, want de lijst met geïnteresseerde clubs wordt alsmaar langer. Na AC Milan, Atalanta, Liverpool, Leicester City, Manchester United, Arsenal en Chelsea zouden nu immers ook Napoli, West Ham United en Everton hun oog laten vallen hebben op de 20-jarige Rode Duivel.

BUITENLAND



Jérémy Doku mag dan wel al enkele weken geblesseerd zijn, toch zijn een aantal buitenlandse topclubs de jonge Rode Duivel nog niet vergeten. De kans zou zelfs bestaan dat hij komende zomer Stade Rennes alweer verlaat, want een aantal clubs trekken nog steeds aan zijn mouw. Vooral Liverpool blijft nadrukkelijke interesse tonen.

Eden Hazard kon dit seizoen tot dusver alweer niet helemaal overtuigen bij Real Madrid en een vertrek in de komende maanden lijkt daardoor alsmaar minder uitgesloten. Als het zover zou komen, zou onze landgenoot alvast voldoende opties hebben, want vier clubs zien zijn komst nog altijd zitten. Een terugkeer naar Chelsea zou tot de mogelijkheden behoren, terwijl ook Juventus, het nieuwe steenrijke Newcastle United en Inter Miami opties zouden kunnen zijn.

LEES OOK: ‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

Is Doku al klaar voor een Europese topclub?

Meest recent

Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

7
7
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

104
104
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

29
29
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

202
202
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

80
80
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

188
188
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

126
126
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

108
108
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

352
352
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

102
102
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

80
80
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

172
172
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

159
159
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

437
437
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

607
607
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

306
306
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

436
436
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

338
338
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1377
1377
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

396
396
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

206
206
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

186
186
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

198
198
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

169
169

Meer sportnieuws