TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

door
TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


Jupiler Pro League

Noa Lang heeft zich de laatste tijd heel erg in de kijker gespeeld. Calciomercato weet dat AC Milan de komst van de Nederlander van Club Brugge wel ziet zitten, maar met een transferprijs van ongeveer 30 miljoen euro is de Nederlander wat aan de dure kant. Bovendien zit volgens het medium ‘de halve Premier League’ achter hem aan. Daarom lijkt de Serie A geen optie te zijn. De Italianen zouden ook wel iets zien in Yari Verscharen, al blijft de prioriteit Roman Faivre van Stade Brest.

Charles De Ketelaere maakte indruk tegen PSG en RB Leipzig, maar ook tegen Italië scoorde hij punten. Volgens Tuttomercatoweb hebben AC Milan en Atalanta nu zeer grote interesse in CDK, maar de kans is klein dat zij de jonge Belg naar de Serie A kunnen halen. Er zou steeds meer interesse zijn vanuit de Premier League. Liverpool zou volgens The Daily Star concrete interesse hebben. Ook Leicester City, Manchester United, Arsenal en Chelsea worden genoemd. Er wordt zelfs gesproken over een mogelijk bedrag van 45 miljoen euro, een recordsom voor Club.

Volgens RTBF staat Club er echter niet voor open om De Ketelaere tijdens de wintermercato van de hand te doen. De bedoeling is on hem zeker tot het einde van het seizoen aan boord te houden. Volgende zomer is een transfer dan allicht wél bespreekbaar.

Enkele dagen geleden verkondigde scout Halis Yen in de Turkse pers al dat drie tienertalenten gevolgd worden door Club Brugge. Het lijstje blijkt echter nog iets langer te zijn. Fotomac meldt immers dat ook Muhammed Gümüskaya in beeld is bij Blauw-Zwart. De 20-jarige middenvelder keerde dit seizoen terug bij Fenerbahçe na een uitleenbeurt aan Boluspor en breekt helemaal door. Club zou al om een gesprek gevraagd hebben met zowel Fenerbahçe als de speler zelf. De Turkse belofteninternational heeft nog een contract tot 2023 en een geschatte marktwaarde van zo'n 300.000 euro.

Club is er ook nog in geslaagd om een speler van de hand te doen. De 24-jarige Karlo Letica vertrok immers maandag nog naar de Roemeense kampioen CFR Cluj, dat zijn komst officieel aankondigde. Of het gaat om een uitleenbeurt dan wel een definitieve transfer, dat is niet meteen duidelijk.

Volgens La Dernière Heure is er binnen Club Brugge nog veel vertrouwen in Loïs Openda. De 21-jarige aanvaller wordt voor het tweede jaar op rij uitgeleend aan Vitesse en daar is hij een basisspeler. Openda ligt nog tot medio 2024 onder contract bij de landskampioen. Het is komende zomer een beetje nu of nooit voor hem in Brugge. De kans lijkt groot te zijn dat de aalvlugge spits zijn kans gaat krijgen. Hij lijkt dus de eerste 'zomeraanwinst' te gaan worden op Jan Breydel.

KV Kortrijk heeft Karim Belhocine voorgesteld als nieuwe coach. De 43-jarige Algerijnse Fransman tekende bij De Kerels een contract van onbepaalde duur en zal het team vanaf vandaag opnieuw onder handen nemen. Belhocine zal dan logischerwijs ook al in de dug-out zitten vrijdag tegen Club Brugge.

BUITENLAND

Het financieel noodlijdende Internazionale wil komende zomer een transfervrije slag slaan. Fabrizio Romano schuift hen immers naar voor als kandidaat om Andrea Belotti gratis weg te plukken bij Torino. De Italiaanse international is in 2022 einde contract en voorlopig ging hij nog niet in op voorstellen om bij te tekenen. Inter toonde net als Zenit Sint-Petersburg vorige zomer al interesse.

Inter zou in de zoektocht naar een goedkope optie ook uitgekomen zijn bij Alexandre Lacazette. De 30-jarige Fransman is op dit moment compleet overbodig bij Arsenal, waardoor de Gunners niet meteen weigerachtig zouden staan tegenover een overgang tijdens de winter. Welke vraagprijs Arsenal hanteert voor de Fransman, is voorlopig nog onbekend.

De voorbije dagen werden in de pers al spelers als Gareth Bale en Philippe Coutinho naar voor geschoven als mogelijke aanwinsten bij het steenrijke Newcastle United. Maar volgens de Daily Mail zal Newcastle het over een andere boeg gooien en wil het vlak na de overname niet met miljoenen te gooien voor grote namen die uiteindelijk relatief weinig bijbrengen. De Magpies mikken op jongere spelers en spelers die nog niet bij de absolute topclubs spelen.

Twee namen die in dat opzicht genoemd worden worden, zijn die van Conor Gallagher, door Chelsea verhuurd aan Crystal Palace, en Youri Tielemans. In de Rode Duivel zien ze in Newcastle een interessante optie omdat hij in 2023 einde contract is bij Leicester en dus voor een haalbare prijs opgehaald zou kunnen worden.

Cyle Larin (ex-Zulte Waregem) ligt nog maar één jaar onder contract bij het Turkse Besiktas en is niet zinnens om bij te tekenen. Besiktas bood hem nochtans een nieuw driejarig contract van 1,75 miljoen euro per jaar aan. De 26-jarige ex-spits van Zulte Waregem weigerde. Turkse media weten dat Real Betis en Olympique Lyon de komst van de snelle en krachtige aanvaller wel zien zitten.

Eden Hazard trok in de zomer van 2019 voor 100 miljoen euro van Chelsea naar Real Madrid. Die overgang is tot op heden een grote flop. De 30-jarige Rode Duivel werd al gelinkt aan Juventus, maar Spaanse media maken nu melding van interesse van Chelsea. The Blues zouden hun voormalige sterspeler zo terug in de armen willen sluiten en weer laten schitteren. Hazard zelf zal wellicht ook niet weigerachtig staan tegenover een terugkeer.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Zal CDK een recordsom opleveren?

Meest recent

Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

1
1
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

9
9
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

22
22
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

158
158
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

101
101
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

116
116
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

74
74
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

290
290
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

155
155
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

140
140
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

395
395
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

138
138
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

151
151
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

255
255
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

250
250
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

332
332
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

132
132
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

120
120
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

273
273
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

43
43
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

183
183
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121

Meer sportnieuws