TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

door
TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


Jupiler Pro League

Noa Lang heeft zich de laatste tijd heel erg in de kijker gespeeld. Calciomercato weet dat AC Milan de komst van de Nederlander van Club Brugge wel ziet zitten, maar met een transferprijs van ongeveer 30 miljoen euro is de Nederlander wat aan de dure kant. Bovendien zit volgens het medium ‘de halve Premier League’ achter hem aan. Daarom lijkt de Serie A geen optie te zijn. De Italianen zouden ook wel iets zien in Yari Verscharen, al blijft de prioriteit Roman Faivre van Stade Brest.

Charles De Ketelaere maakte indruk tegen PSG en RB Leipzig, maar ook tegen Italië scoorde hij punten. Volgens Tuttomercatoweb hebben AC Milan en Atalanta nu zeer grote interesse in CDK, maar de kans is klein dat zij de jonge Belg naar de Serie A kunnen halen. Er zou steeds meer interesse zijn vanuit de Premier League. Liverpool zou volgens The Daily Star concrete interesse hebben. Ook Leicester City, Manchester United, Arsenal en Chelsea worden genoemd. Er wordt zelfs gesproken over een mogelijk bedrag van 45 miljoen euro, een recordsom voor Club.

Volgens RTBF staat Club er echter niet voor open om De Ketelaere tijdens de wintermercato van de hand te doen. De bedoeling is on hem zeker tot het einde van het seizoen aan boord te houden. Volgende zomer is een transfer dan allicht wél bespreekbaar.

Enkele dagen geleden verkondigde scout Halis Yen in de Turkse pers al dat drie tienertalenten gevolgd worden door Club Brugge. Het lijstje blijkt echter nog iets langer te zijn. Fotomac meldt immers dat ook Muhammed Gümüskaya in beeld is bij Blauw-Zwart. De 20-jarige middenvelder keerde dit seizoen terug bij Fenerbahçe na een uitleenbeurt aan Boluspor en breekt helemaal door. Club zou al om een gesprek gevraagd hebben met zowel Fenerbahçe als de speler zelf. De Turkse belofteninternational heeft nog een contract tot 2023 en een geschatte marktwaarde van zo'n 300.000 euro.

Club is er ook nog in geslaagd om een speler van de hand te doen. De 24-jarige Karlo Letica vertrok immers maandag nog naar de Roemeense kampioen CFR Cluj, dat zijn komst officieel aankondigde. Of het gaat om een uitleenbeurt dan wel een definitieve transfer, dat is niet meteen duidelijk.

Volgens La Dernière Heure is er binnen Club Brugge nog veel vertrouwen in Loïs Openda. De 21-jarige aanvaller wordt voor het tweede jaar op rij uitgeleend aan Vitesse en daar is hij een basisspeler. Openda ligt nog tot medio 2024 onder contract bij de landskampioen. Het is komende zomer een beetje nu of nooit voor hem in Brugge. De kans lijkt groot te zijn dat de aalvlugge spits zijn kans gaat krijgen. Hij lijkt dus de eerste 'zomeraanwinst' te gaan worden op Jan Breydel.

KV Kortrijk heeft Karim Belhocine voorgesteld als nieuwe coach. De 43-jarige Algerijnse Fransman tekende bij De Kerels een contract van onbepaalde duur en zal het team vanaf vandaag opnieuw onder handen nemen. Belhocine zal dan logischerwijs ook al in de dug-out zitten vrijdag tegen Club Brugge.

BUITENLAND

Het financieel noodlijdende Internazionale wil komende zomer een transfervrije slag slaan. Fabrizio Romano schuift hen immers naar voor als kandidaat om Andrea Belotti gratis weg te plukken bij Torino. De Italiaanse international is in 2022 einde contract en voorlopig ging hij nog niet in op voorstellen om bij te tekenen. Inter toonde net als Zenit Sint-Petersburg vorige zomer al interesse.

Inter zou in de zoektocht naar een goedkope optie ook uitgekomen zijn bij Alexandre Lacazette. De 30-jarige Fransman is op dit moment compleet overbodig bij Arsenal, waardoor de Gunners niet meteen weigerachtig zouden staan tegenover een overgang tijdens de winter. Welke vraagprijs Arsenal hanteert voor de Fransman, is voorlopig nog onbekend.

De voorbije dagen werden in de pers al spelers als Gareth Bale en Philippe Coutinho naar voor geschoven als mogelijke aanwinsten bij het steenrijke Newcastle United. Maar volgens de Daily Mail zal Newcastle het over een andere boeg gooien en wil het vlak na de overname niet met miljoenen te gooien voor grote namen die uiteindelijk relatief weinig bijbrengen. De Magpies mikken op jongere spelers en spelers die nog niet bij de absolute topclubs spelen.

Twee namen die in dat opzicht genoemd worden worden, zijn die van Conor Gallagher, door Chelsea verhuurd aan Crystal Palace, en Youri Tielemans. In de Rode Duivel zien ze in Newcastle een interessante optie omdat hij in 2023 einde contract is bij Leicester en dus voor een haalbare prijs opgehaald zou kunnen worden.

Cyle Larin (ex-Zulte Waregem) ligt nog maar één jaar onder contract bij het Turkse Besiktas en is niet zinnens om bij te tekenen. Besiktas bood hem nochtans een nieuw driejarig contract van 1,75 miljoen euro per jaar aan. De 26-jarige ex-spits van Zulte Waregem weigerde. Turkse media weten dat Real Betis en Olympique Lyon de komst van de snelle en krachtige aanvaller wel zien zitten.

Eden Hazard trok in de zomer van 2019 voor 100 miljoen euro van Chelsea naar Real Madrid. Die overgang is tot op heden een grote flop. De 30-jarige Rode Duivel werd al gelinkt aan Juventus, maar Spaanse media maken nu melding van interesse van Chelsea. The Blues zouden hun voormalige sterspeler zo terug in de armen willen sluiten en weer laten schitteren. Hazard zelf zal wellicht ook niet weigerachtig staan tegenover een terugkeer.

LEES OOK: Geen goals, wel rood: Villa-Belgen bijten tanden stuk

🔥 Wat iedereen nu leest

Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'

Zal CDK een recordsom opleveren?

Meest recent

'Grote kuis in Gent: volgend slachtoffer Leko bekend'

AA Gent wist deze zomer al heel wat overtollige ballast te dumpen, maar de komende weken staat er ...

855
855
D-Day voor Club Brugge: 20 miljoen op het spel

Met een fraaie 1-3 zege in Glasgow nam Club Brugge dinsdag meteen een optie op de lucratieve League ...

670
670
Luxeproblemen bij Union: Pocognoli reageert

Het was de voorbije zomers telkens puzzelen voor Union met het vertrek van heel wat smaakmakers. Dat ...

87
87
Heynen reageert scherp na kritiek op Genk

Ook voor KRC Genk begint deze week het Europese avontuur. De Limburgers moeten pas in de play-offs ...

242
242
Ulderink schept duidelijkheid over vertrek bij Antwerp

Antwerp begon dit seizoen alweer met een nieuwe trainer. De Great Old schoof Stef Wils door naar de ...

136
136
Club Brugge balanceert op een bom met Tzolis

Club Brugge sloeg een monsterbod van 32 miljoen euro op Christos Tzolis af. De Griek blijft, het ...

1183
1183
'Boniface krijgt alsnog een knaltransfer'

Victor Boniface is niet langer de duurste uitgaande transfer ooit van Union, want de landskampioen ...

126
126
'Lukaku verbaast compleet met beslissing na blessure'

Romelu Lukaku kreeg de voorbije dagen een mokerslag te verwerken. De Rode Duivel viel vorige week ...

244
244
Charleroi haalt nog versterking in Ligue 1

Charleroi lijkt nog een druk einde van de transferperiode tegemoet te gaan. Er hangen immers nog de ...

30
30
Vanhaezebrouck vreest enorm pijnpunt bij Club Brugge

Club Brugge heeft ondanks een woelige zomer dit seizoen tot dusver een nette start genomen. Het won ...

737
737
'Standard jubelt: eindelijk oplossing voor dure flop'

Standard liep vorige week tegen een eerste nederlaag van het seizoen aan. De Rouches gingen met ...

130
130
‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’

Antwerp moest de voorbije jaren op financieel vlak terugschakelen. Dat betekende dat het elke ...

1180
1180
Anderlecht krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

In de play-offs van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de vloer. ...

669
669
'Hoofdpijn voor De Condé: 5 dossiers baren Genk zorgen'

KRC Genk slaagde er tot dusver wonderwel in om de kleedkamer bij mekaar te houden. Ook op inkomend ...

585
585
'Club Brugge houdt adem in: toptalenten richting exit?'

Club Brugge gaf deze zomer al ongeveer 36 miljoen uit aan vijf zomeraanwinsten. Hoewel er naar ...

859
859
'Overmars onthult masterplan: Antwerp boort goudmijn aan'

Drie jaar na Den Dubbel reiken de bomen niet langer tot de hemel bij Antwerp, dat om diverse redenen ...

808
808
RSCA-pion haakt om dramatische privé-reden af voor AEK

Anderlecht staat voor een cruciale week. Het moet in een dubbele confrontatie met AEK Athene ...

489
489
Mechele onthult zeer straffe ambitie bij Club Brugge

Club Brugge beleefde dinsdag een geweldige avond in Glasgow, want dankzij een 1-3-zege tegen Rangers ...

466
466
'KV Mechelen duwt door voor offensieve versterking'

KV Mechelen zag deze week nog een sterkhouder vertrekken, want Rafik Belghali koos voor een ...

257
257
Opvolger Hasi? Oude bekende solliciteert bij Anderlecht

Anderlecht sloeg deze zomer nog maar eens een nieuwe richting in. Het trok daarbij voluit de kaart ...

446
446
'Club Brugge wrijft zich in handen na transferwending'

Club Brugge beleeft een zeer drukke zomermercato. Daarbij zag het ook al heel wat smaakmakers ...

744
744
'Aster Vranckx verrast met terugkeer in Serie A'

De transfermarkt is nog iets meer dan twee weken open en er zullen ongetwijfeld ook nog de nodige ...

110
110
'Club Brugge heeft volgende transferslag al klaarstaan'

Club Brugge ging dinsdagavond met 1-3 winnen op het veld van Rangers en zette daarmee een enorme ...

1124
1124
Patrick Goots opent nieuw hoofdstuk dat niemand zag aankomen

Patrick Goots stond altijd bekend als een 'goalgetter pur sang'. De aanvaller maakte bij ...

254
254
Voormalig RWDM-voorzitter Vermeersch is overleden

De voorbije jaren beleefden een aantal Belgische traditieclubs turbulente tijden. Bij RWDM Brussels ...

0
0

Meer sportnieuws