TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

955
TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


Jupiler Pro League

Noa Lang heeft zich de laatste tijd heel erg in de kijker gespeeld. Calciomercato weet dat AC Milan de komst van de Nederlander van Club Brugge wel ziet zitten, maar met een transferprijs van ongeveer 30 miljoen euro is de Nederlander wat aan de dure kant. Bovendien zit volgens het medium ‘de halve Premier League’ achter hem aan. Daarom lijkt de Serie A geen optie te zijn. De Italianen zouden ook wel iets zien in Yari Verscharen, al blijft de prioriteit Roman Faivre van Stade Brest.

Charles De Ketelaere maakte indruk tegen PSG en RB Leipzig, maar ook tegen Italië scoorde hij punten. Volgens Tuttomercatoweb hebben AC Milan en Atalanta nu zeer grote interesse in CDK, maar de kans is klein dat zij de jonge Belg naar de Serie A kunnen halen. Er zou steeds meer interesse zijn vanuit de Premier League. Liverpool zou volgens The Daily Star concrete interesse hebben. Ook Leicester City, Manchester United, Arsenal en Chelsea worden genoemd. Er wordt zelfs gesproken over een mogelijk bedrag van 45 miljoen euro, een recordsom voor Club.

Volgens RTBF staat Club er echter niet voor open om De Ketelaere tijdens de wintermercato van de hand te doen. De bedoeling is on hem zeker tot het einde van het seizoen aan boord te houden. Volgende zomer is een transfer dan allicht wél bespreekbaar.

Enkele dagen geleden verkondigde scout Halis Yen in de Turkse pers al dat drie tienertalenten gevolgd worden door Club Brugge. Het lijstje blijkt echter nog iets langer te zijn. Fotomac meldt immers dat ook Muhammed Gümüskaya in beeld is bij Blauw-Zwart. De 20-jarige middenvelder keerde dit seizoen terug bij Fenerbahçe na een uitleenbeurt aan Boluspor en breekt helemaal door. Club zou al om een gesprek gevraagd hebben met zowel Fenerbahçe als de speler zelf. De Turkse belofteninternational heeft nog een contract tot 2023 en een geschatte marktwaarde van zo'n 300.000 euro.

Club is er ook nog in geslaagd om een speler van de hand te doen. De 24-jarige Karlo Letica vertrok immers maandag nog naar de Roemeense kampioen CFR Cluj, dat zijn komst officieel aankondigde. Of het gaat om een uitleenbeurt dan wel een definitieve transfer, dat is niet meteen duidelijk.

Volgens La Dernière Heure is er binnen Club Brugge nog veel vertrouwen in Loïs Openda. De 21-jarige aanvaller wordt voor het tweede jaar op rij uitgeleend aan Vitesse en daar is hij een basisspeler. Openda ligt nog tot medio 2024 onder contract bij de landskampioen. Het is komende zomer een beetje nu of nooit voor hem in Brugge. De kans lijkt groot te zijn dat de aalvlugge spits zijn kans gaat krijgen. Hij lijkt dus de eerste 'zomeraanwinst' te gaan worden op Jan Breydel.

KV Kortrijk heeft Karim Belhocine voorgesteld als nieuwe coach. De 43-jarige Algerijnse Fransman tekende bij De Kerels een contract van onbepaalde duur en zal het team vanaf vandaag opnieuw onder handen nemen. Belhocine zal dan logischerwijs ook al in de dug-out zitten vrijdag tegen Club Brugge.

BUITENLAND

Het financieel noodlijdende Internazionale wil komende zomer een transfervrije slag slaan. Fabrizio Romano schuift hen immers naar voor als kandidaat om Andrea Belotti gratis weg te plukken bij Torino. De Italiaanse international is in 2022 einde contract en voorlopig ging hij nog niet in op voorstellen om bij te tekenen. Inter toonde net als Zenit Sint-Petersburg vorige zomer al interesse.

Inter zou in de zoektocht naar een goedkope optie ook uitgekomen zijn bij Alexandre Lacazette. De 30-jarige Fransman is op dit moment compleet overbodig bij Arsenal, waardoor de Gunners niet meteen weigerachtig zouden staan tegenover een overgang tijdens de winter. Welke vraagprijs Arsenal hanteert voor de Fransman, is voorlopig nog onbekend.

De voorbije dagen werden in de pers al spelers als Gareth Bale en Philippe Coutinho naar voor geschoven als mogelijke aanwinsten bij het steenrijke Newcastle United. Maar volgens de Daily Mail zal Newcastle het over een andere boeg gooien en wil het vlak na de overname niet met miljoenen te gooien voor grote namen die uiteindelijk relatief weinig bijbrengen. De Magpies mikken op jongere spelers en spelers die nog niet bij de absolute topclubs spelen.

Twee namen die in dat opzicht genoemd worden worden, zijn die van Conor Gallagher, door Chelsea verhuurd aan Crystal Palace, en Youri Tielemans. In de Rode Duivel zien ze in Newcastle een interessante optie omdat hij in 2023 einde contract is bij Leicester en dus voor een haalbare prijs opgehaald zou kunnen worden.

Cyle Larin (ex-Zulte Waregem) ligt nog maar één jaar onder contract bij het Turkse Besiktas en is niet zinnens om bij te tekenen. Besiktas bood hem nochtans een nieuw driejarig contract van 1,75 miljoen euro per jaar aan. De 26-jarige ex-spits van Zulte Waregem weigerde. Turkse media weten dat Real Betis en Olympique Lyon de komst van de snelle en krachtige aanvaller wel zien zitten.

Eden Hazard trok in de zomer van 2019 voor 100 miljoen euro van Chelsea naar Real Madrid. Die overgang is tot op heden een grote flop. De 30-jarige Rode Duivel werd al gelinkt aan Juventus, maar Spaanse media maken nu melding van interesse van Chelsea. The Blues zouden hun voormalige sterspeler zo terug in de armen willen sluiten en weer laten schitteren. Hazard zelf zal wellicht ook niet weigerachtig staan tegenover een terugkeer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

Zal CDK een recordsom opleveren?

Meest recent

Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

19
19
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

153
153
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

6
6
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

173
173
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

87
87
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

81
81
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

108
108
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

243
243
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

251
251
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

175
175
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

97
97
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

321
321
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

48
48
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

163
163
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

213
213
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

234
234
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

239
239
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

269
269
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

110
110
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

974
974
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

282
282
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

356
356
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

535
535
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

466
466
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

171
171

Meer sportnieuws