TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

955 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


Jupiler Pro League

Noa Lang heeft zich de laatste tijd heel erg in de kijker gespeeld. Calciomercato weet dat AC Milan de komst van de Nederlander van Club Brugge wel ziet zitten, maar met een transferprijs van ongeveer 30 miljoen euro is de Nederlander wat aan de dure kant. Bovendien zit volgens het medium ‘de halve Premier League’ achter hem aan. Daarom lijkt de Serie A geen optie te zijn. De Italianen zouden ook wel iets zien in Yari Verscharen, al blijft de prioriteit Roman Faivre van Stade Brest.

Charles De Ketelaere maakte indruk tegen PSG en RB Leipzig, maar ook tegen Italië scoorde hij punten. Volgens Tuttomercatoweb hebben AC Milan en Atalanta nu zeer grote interesse in CDK, maar de kans is klein dat zij de jonge Belg naar de Serie A kunnen halen. Er zou steeds meer interesse zijn vanuit de Premier League. Liverpool zou volgens The Daily Star concrete interesse hebben. Ook Leicester City, Manchester United, Arsenal en Chelsea worden genoemd. Er wordt zelfs gesproken over een mogelijk bedrag van 45 miljoen euro, een recordsom voor Club.

Volgens RTBF staat Club er echter niet voor open om De Ketelaere tijdens de wintermercato van de hand te doen. De bedoeling is on hem zeker tot het einde van het seizoen aan boord te houden. Volgende zomer is een transfer dan allicht wél bespreekbaar.

Enkele dagen geleden verkondigde scout Halis Yen in de Turkse pers al dat drie tienertalenten gevolgd worden door Club Brugge. Het lijstje blijkt echter nog iets langer te zijn. Fotomac meldt immers dat ook Muhammed Gümüskaya in beeld is bij Blauw-Zwart. De 20-jarige middenvelder keerde dit seizoen terug bij Fenerbahçe na een uitleenbeurt aan Boluspor en breekt helemaal door. Club zou al om een gesprek gevraagd hebben met zowel Fenerbahçe als de speler zelf. De Turkse belofteninternational heeft nog een contract tot 2023 en een geschatte marktwaarde van zo'n 300.000 euro.

Club is er ook nog in geslaagd om een speler van de hand te doen. De 24-jarige Karlo Letica vertrok immers maandag nog naar de Roemeense kampioen CFR Cluj, dat zijn komst officieel aankondigde. Of het gaat om een uitleenbeurt dan wel een definitieve transfer, dat is niet meteen duidelijk.

Volgens La Dernière Heure is er binnen Club Brugge nog veel vertrouwen in Loïs Openda. De 21-jarige aanvaller wordt voor het tweede jaar op rij uitgeleend aan Vitesse en daar is hij een basisspeler. Openda ligt nog tot medio 2024 onder contract bij de landskampioen. Het is komende zomer een beetje nu of nooit voor hem in Brugge. De kans lijkt groot te zijn dat de aalvlugge spits zijn kans gaat krijgen. Hij lijkt dus de eerste 'zomeraanwinst' te gaan worden op Jan Breydel.

KV Kortrijk heeft Karim Belhocine voorgesteld als nieuwe coach. De 43-jarige Algerijnse Fransman tekende bij De Kerels een contract van onbepaalde duur en zal het team vanaf vandaag opnieuw onder handen nemen. Belhocine zal dan logischerwijs ook al in de dug-out zitten vrijdag tegen Club Brugge.

BUITENLAND

Het financieel noodlijdende Internazionale wil komende zomer een transfervrije slag slaan. Fabrizio Romano schuift hen immers naar voor als kandidaat om Andrea Belotti gratis weg te plukken bij Torino. De Italiaanse international is in 2022 einde contract en voorlopig ging hij nog niet in op voorstellen om bij te tekenen. Inter toonde net als Zenit Sint-Petersburg vorige zomer al interesse.

Inter zou in de zoektocht naar een goedkope optie ook uitgekomen zijn bij Alexandre Lacazette. De 30-jarige Fransman is op dit moment compleet overbodig bij Arsenal, waardoor de Gunners niet meteen weigerachtig zouden staan tegenover een overgang tijdens de winter. Welke vraagprijs Arsenal hanteert voor de Fransman, is voorlopig nog onbekend.

De voorbije dagen werden in de pers al spelers als Gareth Bale en Philippe Coutinho naar voor geschoven als mogelijke aanwinsten bij het steenrijke Newcastle United. Maar volgens de Daily Mail zal Newcastle het over een andere boeg gooien en wil het vlak na de overname niet met miljoenen te gooien voor grote namen die uiteindelijk relatief weinig bijbrengen. De Magpies mikken op jongere spelers en spelers die nog niet bij de absolute topclubs spelen.

Twee namen die in dat opzicht genoemd worden worden, zijn die van Conor Gallagher, door Chelsea verhuurd aan Crystal Palace, en Youri Tielemans. In de Rode Duivel zien ze in Newcastle een interessante optie omdat hij in 2023 einde contract is bij Leicester en dus voor een haalbare prijs opgehaald zou kunnen worden.

Cyle Larin (ex-Zulte Waregem) ligt nog maar één jaar onder contract bij het Turkse Besiktas en is niet zinnens om bij te tekenen. Besiktas bood hem nochtans een nieuw driejarig contract van 1,75 miljoen euro per jaar aan. De 26-jarige ex-spits van Zulte Waregem weigerde. Turkse media weten dat Real Betis en Olympique Lyon de komst van de snelle en krachtige aanvaller wel zien zitten.

Eden Hazard trok in de zomer van 2019 voor 100 miljoen euro van Chelsea naar Real Madrid. Die overgang is tot op heden een grote flop. De 30-jarige Rode Duivel werd al gelinkt aan Juventus, maar Spaanse media maken nu melding van interesse van Chelsea. The Blues zouden hun voormalige sterspeler zo terug in de armen willen sluiten en weer laten schitteren. Hazard zelf zal wellicht ook niet weigerachtig staan tegenover een terugkeer.

LEES OOK: Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Zal CDK een recordsom opleveren?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

40
40
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

95
95
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

219
219
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

78
78
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

334
334
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

122
122
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

249
249
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

369
369
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

565
565
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

617
617
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

652
652
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

464
464
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

89
89
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

408
408
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

92
92
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

567
567
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

79
79
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

552
552
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

618
618
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

102
102
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

327
327
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1734
1734

Meer sportnieuws