TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

door
TRANSFERUURTJE: 'recordtransfer voor CDK, verrassende club wil Tielemans'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


Jupiler Pro League

Noa Lang heeft zich de laatste tijd heel erg in de kijker gespeeld. Calciomercato weet dat AC Milan de komst van de Nederlander van Club Brugge wel ziet zitten, maar met een transferprijs van ongeveer 30 miljoen euro is de Nederlander wat aan de dure kant. Bovendien zit volgens het medium ‘de halve Premier League’ achter hem aan. Daarom lijkt de Serie A geen optie te zijn. De Italianen zouden ook wel iets zien in Yari Verscharen, al blijft de prioriteit Roman Faivre van Stade Brest.

Charles De Ketelaere maakte indruk tegen PSG en RB Leipzig, maar ook tegen Italië scoorde hij punten. Volgens Tuttomercatoweb hebben AC Milan en Atalanta nu zeer grote interesse in CDK, maar de kans is klein dat zij de jonge Belg naar de Serie A kunnen halen. Er zou steeds meer interesse zijn vanuit de Premier League. Liverpool zou volgens The Daily Star concrete interesse hebben. Ook Leicester City, Manchester United, Arsenal en Chelsea worden genoemd. Er wordt zelfs gesproken over een mogelijk bedrag van 45 miljoen euro, een recordsom voor Club.

Volgens RTBF staat Club er echter niet voor open om De Ketelaere tijdens de wintermercato van de hand te doen. De bedoeling is on hem zeker tot het einde van het seizoen aan boord te houden. Volgende zomer is een transfer dan allicht wél bespreekbaar.

Enkele dagen geleden verkondigde scout Halis Yen in de Turkse pers al dat drie tienertalenten gevolgd worden door Club Brugge. Het lijstje blijkt echter nog iets langer te zijn. Fotomac meldt immers dat ook Muhammed Gümüskaya in beeld is bij Blauw-Zwart. De 20-jarige middenvelder keerde dit seizoen terug bij Fenerbahçe na een uitleenbeurt aan Boluspor en breekt helemaal door. Club zou al om een gesprek gevraagd hebben met zowel Fenerbahçe als de speler zelf. De Turkse belofteninternational heeft nog een contract tot 2023 en een geschatte marktwaarde van zo'n 300.000 euro.

Club is er ook nog in geslaagd om een speler van de hand te doen. De 24-jarige Karlo Letica vertrok immers maandag nog naar de Roemeense kampioen CFR Cluj, dat zijn komst officieel aankondigde. Of het gaat om een uitleenbeurt dan wel een definitieve transfer, dat is niet meteen duidelijk.

Volgens La Dernière Heure is er binnen Club Brugge nog veel vertrouwen in Loïs Openda. De 21-jarige aanvaller wordt voor het tweede jaar op rij uitgeleend aan Vitesse en daar is hij een basisspeler. Openda ligt nog tot medio 2024 onder contract bij de landskampioen. Het is komende zomer een beetje nu of nooit voor hem in Brugge. De kans lijkt groot te zijn dat de aalvlugge spits zijn kans gaat krijgen. Hij lijkt dus de eerste 'zomeraanwinst' te gaan worden op Jan Breydel.

KV Kortrijk heeft Karim Belhocine voorgesteld als nieuwe coach. De 43-jarige Algerijnse Fransman tekende bij De Kerels een contract van onbepaalde duur en zal het team vanaf vandaag opnieuw onder handen nemen. Belhocine zal dan logischerwijs ook al in de dug-out zitten vrijdag tegen Club Brugge.

BUITENLAND

Het financieel noodlijdende Internazionale wil komende zomer een transfervrije slag slaan. Fabrizio Romano schuift hen immers naar voor als kandidaat om Andrea Belotti gratis weg te plukken bij Torino. De Italiaanse international is in 2022 einde contract en voorlopig ging hij nog niet in op voorstellen om bij te tekenen. Inter toonde net als Zenit Sint-Petersburg vorige zomer al interesse.

Inter zou in de zoektocht naar een goedkope optie ook uitgekomen zijn bij Alexandre Lacazette. De 30-jarige Fransman is op dit moment compleet overbodig bij Arsenal, waardoor de Gunners niet meteen weigerachtig zouden staan tegenover een overgang tijdens de winter. Welke vraagprijs Arsenal hanteert voor de Fransman, is voorlopig nog onbekend.

De voorbije dagen werden in de pers al spelers als Gareth Bale en Philippe Coutinho naar voor geschoven als mogelijke aanwinsten bij het steenrijke Newcastle United. Maar volgens de Daily Mail zal Newcastle het over een andere boeg gooien en wil het vlak na de overname niet met miljoenen te gooien voor grote namen die uiteindelijk relatief weinig bijbrengen. De Magpies mikken op jongere spelers en spelers die nog niet bij de absolute topclubs spelen.

Twee namen die in dat opzicht genoemd worden worden, zijn die van Conor Gallagher, door Chelsea verhuurd aan Crystal Palace, en Youri Tielemans. In de Rode Duivel zien ze in Newcastle een interessante optie omdat hij in 2023 einde contract is bij Leicester en dus voor een haalbare prijs opgehaald zou kunnen worden.

Cyle Larin (ex-Zulte Waregem) ligt nog maar één jaar onder contract bij het Turkse Besiktas en is niet zinnens om bij te tekenen. Besiktas bood hem nochtans een nieuw driejarig contract van 1,75 miljoen euro per jaar aan. De 26-jarige ex-spits van Zulte Waregem weigerde. Turkse media weten dat Real Betis en Olympique Lyon de komst van de snelle en krachtige aanvaller wel zien zitten.

Eden Hazard trok in de zomer van 2019 voor 100 miljoen euro van Chelsea naar Real Madrid. Die overgang is tot op heden een grote flop. De 30-jarige Rode Duivel werd al gelinkt aan Juventus, maar Spaanse media maken nu melding van interesse van Chelsea. The Blues zouden hun voormalige sterspeler zo terug in de armen willen sluiten en weer laten schitteren. Hazard zelf zal wellicht ook niet weigerachtig staan tegenover een terugkeer.

LEES OOK: Club Brugge vreest herhaling De Ketelaere-drama

Trending:

'Soap ontploft: Jashari zadelt Club Brugge met deadline op'
'Soap ontploft: Jashari zadelt Club Brugge met deadline op'

Zal CDK een recordsom opleveren?

Meest recent

Anderlecht baalt: eerste domper in de voorbereiding

RSC Anderlecht werkte zopas een oefenmatch af tegen AEK Larnaca. Het was eigenlijk veel te warm om ...

86
86
Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit

Marc Degryse kende een geweldige carrière als voetballer, nadien werd hij een meer dan ...

24
24
Courtois sneert: "Iedereen die verstand heeft van voetbal…"

Thibaut Courtois wist zich met Real Madrid te plaatsen voor de kwartfinales van het WK voor clubs. ...

24
24
Anderlecht vloekt: zomeraanwinst in de lappenmand?

RSC Anderlecht werd het afgelopen seizoen geteisterd door de ene blessuregolf na de andere. Ook op ...

302
302
Kindermans verrast: Antwerp shopt bij tweedeklasser

Tot dusver bleef het opvallend rustig op de Bosuil, al zou dat wel eens slechts stilte voor de storm ...

21
21
Union & co. droppen bom: competitiestart in gevaar?

Zoals verwacht blijkt het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd. De juridische ...

217
217
'AA Gent vs. Anderlecht: prijskaartje toptarget bekend'

In de jacht op versterking leggen Belgische ploegen mekaar op de transfermarkt geregeld het vuur aan ...

215
215
'Done deal: tweede vertrekker een feit bij Club Brugge'

Club Brugge zag tot dusver enkel Ferran Jutglà andere oorden opzoeken, maar in zijn zog zal ...

435
435
TRANSFERUURTJE: Jackpot voor Club, Antwerp, Genk & Union

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

396
396
Fans glunderen: Lukaku stapje verder met Anderlecht-flirt

Romelu Lukaku keert ooit terug bij RSC Anderlecht, dat staat vast. Big Rom brak op jonge leeftijd ...

248
248
‘Wilmots gaat los: Standard slaat ferme dubbelslag'

Standard Luik gaat hard op de zomermercato. Sudinfo laat weten dat de Rouches op het punt staan een ...

326
326
Anderlecht beslist: Vandenhaute buiten schot, géén verhoging

RSC Anderlecht heeft dinsdagavond een vergadering met de Raad van Bestuur gehouden. Het ...

536
536
'De Slimste Mens strikt plots spraakmakende kandidaat'

Eén van de best bekeken programma's op de Vlaamse televisie blijft 'De Slimste Mens ter ...

89
89
Rik Verheye met sensationele biecht over Ella Leyers

Rik Verheye zette goed twee jaar geleden de stap richting de voetbalwereld. De BV maakte daarvoor al ...

172
172
OH Leuven haalt oude bekende van Anderlecht op

OH Leuven is een club waar ze de afgelopen jaren wel wat jong talent lieten doorbreken. Dat leverde ...

100
100
‘Genk zoekt oplossing: Club als pijnlijke spiegel’

KRC Genk nodigde de media uit voor een rondetafelgesprek met CEO Luc Hooyberghs. Hij gaf aan dat de ...

220
220
'Beerschot legt twee bekende namen op de rooster'

Beerschot speurt de markt af naar opportuniteiten. De Kielse Ratten hebben niet veel middelen en ze ...

293
293
'Westerlo aan zet: Yow lokt stevige interesse'

We haalden al aan dat er veel staat te gebeuren bij KVC Westerlo. De Kemphanen moeten ook spelers ...

270
270
Vandenhaute versus fans: tikkende tijdbom bij Anderlecht

Het seizoen is officieel nog maar een goede week bezig en er is weer onrust bij RSC Anderlecht. De ...

307
307
Lokeren haalt ex-spits AA Gent, Lierse SK héél populair

In de Challenger Pro League beginnen ze er ook weer aan. Bij Sporting Lokeren en SK Lierse hadden ze ...

106
106
Terugkeer naar Jupiler Pro League? 'Drie opties voor Witsel'

Axel Witsel kan op zijn 36ste als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Begin deze week ...

428
428
Ontbrekend puzzelstuk: aanwinst doet Anderlecht-fans dromen

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

358
358
David vindt nachtelijk akkoord, daverende transfer Giroud

Nadat hij jarenlang het shirt van Lille OSC droeg, lijkt Jonathan David eindelijk zijn toptransfer ...

95
95
'Club Brugge neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis wist Club Brugge inmiddels al twee zomeraanwinsten te strikken. ...

1078
1078
Kneiterharde toptransfer zet Anderlecht in lichterlaaie

Een verrassende transfer doet de fans van paars-wit nu al watertanden. De club heeft een fysiek ...

506
506

Meer sportnieuws