Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

door
Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

Noa Lang mag zich sinds kort een volwaardige A-international van Oranje noemen. De aanvaller van Club Brugge liet een uitstekende indruk na in het voorbije tweeluik tegen Letland en Gibraltar. De kritieken vanuit Nederland zijn overwegend positief en bondscoach Louis van Gaal kan Lang goed gebruiken in zijn masterplan bij Oranje.


GESLAAGD BASISDEBUUT

Geen verrassing gisteren in de Kuip. Nederland versloeg de semi-amateurs van Gibraltar met 6-0 cijfers, en daar had ook Noa Lang een belangrijk aandeel in. De sterkhouder van Club Brugge maakte vrijdag zijn debuut bij Oranje als invaller tegen Letland, en maandag kreeg hij voor het eerst een basisplaats van bondscoach Louis Van Gaal. Dat kwam grotendeels omdat basisspeler Cody Gakpo tegen Gibraltar verstek moest geven wegens een blessure.



“Ik had hem vrijdag graag op links willen zien”, verklaarde Louis van Gaal voor de wedstrijd tegen Gibraltar. “Dat kon toen niet, nu kan dat wel. Hij is ongelooflijk gretig. Daar ligt het hem niet aan. Hij is een intuïtieve speler. Dat betekent over het algemeen dat de creativiteit hoog is. Dat hebben we echt nodig vandaag.” En Noa Lang voldeed ook grotelijks aan de verwachtingen van zijn bondscoach. De prestatie van Lang maandagavond was overwegend positief.

PLAN-VAN GAAL

De lof vanuit de Nederlandse pers voor Noa Lang mocht er dan ook wel zijn. Hij staat bij onze noorderburen te boek als een speler die verder staat dan de andere jongens die pas komen aansluiten bij Oranje, ook al is Lang nog steeds maar 22 jaar. Zijn glansprestaties tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig in de Champions League spelen ongetwijfeld ook een grote rol bij die lovende kritieken. Daarom werd er wat meer verwacht van Lang bij Oranje, en de aanvaller ontgoochelde ook niet.

De tegenstander van dienst maandag was uiteraard ‘maar’ Gibraltar, toch waren de eerste signalen van Noa Lang bij Oranje alvast erg positief. Zowel van de technische staff, de fans als de media. Het Algemeen Dagblad loofde Lang door zijn opportunisme omdat hij elke balaanname ziet als een kans op actie. Dat bewijst zijn hoge expected assists-waarde van 0,42 tegen Gibraltar alvast. “Lef en de vaardigheid om één-tegen-één een man uit te spelen zijn gewilde wapens in het topvoetbal”, aldus AD.



Louis van Gaal droomt ervan om opnieuw zijn 5-3-2 te introduceren bij Oranje, maar de bondscoach moet voorlopig settelen voor een traditionele 4-3-3 omdat hij naar eigen zeggen te weinig tijd heeft om op de 5-3-2 te trainen en omdat hij over te weinig buitenspelers van topniveau beschikt. Volgens de Volkskrant brengt de entree van Noa Lang en Arnaut Danjuma daar wellicht verandering in. “Lang en Danjuma dienen zich aan als serieuze opties, hoe weinigzeggend het niemendalletje ook was. Ze zitten vol trucs en zijn snel, waarbij Danjuma kracht meebrengt en Lang gratie.”

KLUITJESVOETBAL

Noa Lang speelde met Nederland tegen Gibraltar in dezelfde rol die hij bij Club Brugge bekleedt. De 22-jarige aanvaller stond op papier op de linkerkant, maar hij was opvallend vaak in het centrale gedeelte van het veld te vinden. Lang positioneerde zich zelfs hoger dan Memphis Depay, in theorie de diepste man bij Oranje. De wisselwerking tussen Lang en de ster van FC Barcelona verliep wonderwel, terwijl Steven Berghuis als zuivere flankaanvaller acteerde op de rechterkant.

“Hij is een sierlijk bewegende artiest”, schreef de Volkskrant in haar dinsdageditie. “De aanvaller van Club Brugge pingelt en geeft slimme passjes, zwerft en doet wat hem invalt.” Tot slot was ook Trouw erg positief over het basisdebuut van Noa Lang. “Hij kon naar hartenlust dribbelen en pingelen, in een soort kluitjesvoetbal dat hem misschien herinnerde aan de pleintjes niet ver van de Kuip waar hij opgroeide.”



Noa Lang leverde als kers op de taart ook meteen zijn eerste assist voor Oranje. Hij vervaardigde een heerlijke controle op een lange bal, passeerde zijn rechtstreekse tegenstander en schilderde een voorzet op het hoofd van de scorende Denzel Dumfries. De aanvaller van Club Brugge telde vervolgens ook vijf geslaagde dribbels, acht versnellingen met de bal aan de voet, zeven balcontacten in de zestienmeter en tien offensieve duels. 

Dat zijn meesterlijke statistieken, al betrof de tegenstander weliswaar het nietige Gibraltar. Maar toch mag Noa Lang terugblikken op een vruchtbaar basisdebuut en een feilloze eerste internationale tweeluik met Oranje. Het lijdt geen twijfel dat Louis van Gaal grote plannen heeft met de flukse Lang, en wie weet straks in de geprefereerde 5-3-2 van de bondscoach? “Ik vind mezelf een blijvertje”, verklaarde Lang na de wedstrijd. “Als ik mijn ding blijf doen, heb ik er veel vertrouwen in.”

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Wordt Lang een basisspeler bij Oranje?

Meest recent

Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

22
22
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

38
38
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

22
22
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

93
93
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

348
348
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

277
277
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

66
66
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

238
238
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

836
836
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

146
146
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

216
216
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

659
659
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

342
342
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

78
78
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

151
151
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

99
99
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

74
74
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

103
103
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

231
231
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

113
113
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

172
172
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

374
374
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

389
389

Meer sportnieuws