Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

590
Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

Noa Lang mag zich sinds kort een volwaardige A-international van Oranje noemen. De aanvaller van Club Brugge liet een uitstekende indruk na in het voorbije tweeluik tegen Letland en Gibraltar. De kritieken vanuit Nederland zijn overwegend positief en bondscoach Louis van Gaal kan Lang goed gebruiken in zijn masterplan bij Oranje.


GESLAAGD BASISDEBUUT

Geen verrassing gisteren in de Kuip. Nederland versloeg de semi-amateurs van Gibraltar met 6-0 cijfers, en daar had ook Noa Lang een belangrijk aandeel in. De sterkhouder van Club Brugge maakte vrijdag zijn debuut bij Oranje als invaller tegen Letland, en maandag kreeg hij voor het eerst een basisplaats van bondscoach Louis Van Gaal. Dat kwam grotendeels omdat basisspeler Cody Gakpo tegen Gibraltar verstek moest geven wegens een blessure.



“Ik had hem vrijdag graag op links willen zien”, verklaarde Louis van Gaal voor de wedstrijd tegen Gibraltar. “Dat kon toen niet, nu kan dat wel. Hij is ongelooflijk gretig. Daar ligt het hem niet aan. Hij is een intuïtieve speler. Dat betekent over het algemeen dat de creativiteit hoog is. Dat hebben we echt nodig vandaag.” En Noa Lang voldeed ook grotelijks aan de verwachtingen van zijn bondscoach. De prestatie van Lang maandagavond was overwegend positief.

PLAN-VAN GAAL

De lof vanuit de Nederlandse pers voor Noa Lang mocht er dan ook wel zijn. Hij staat bij onze noorderburen te boek als een speler die verder staat dan de andere jongens die pas komen aansluiten bij Oranje, ook al is Lang nog steeds maar 22 jaar. Zijn glansprestaties tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig in de Champions League spelen ongetwijfeld ook een grote rol bij die lovende kritieken. Daarom werd er wat meer verwacht van Lang bij Oranje, en de aanvaller ontgoochelde ook niet.

De tegenstander van dienst maandag was uiteraard ‘maar’ Gibraltar, toch waren de eerste signalen van Noa Lang bij Oranje alvast erg positief. Zowel van de technische staff, de fans als de media. Het Algemeen Dagblad loofde Lang door zijn opportunisme omdat hij elke balaanname ziet als een kans op actie. Dat bewijst zijn hoge expected assists-waarde van 0,42 tegen Gibraltar alvast. “Lef en de vaardigheid om één-tegen-één een man uit te spelen zijn gewilde wapens in het topvoetbal”, aldus AD.



Louis van Gaal droomt ervan om opnieuw zijn 5-3-2 te introduceren bij Oranje, maar de bondscoach moet voorlopig settelen voor een traditionele 4-3-3 omdat hij naar eigen zeggen te weinig tijd heeft om op de 5-3-2 te trainen en omdat hij over te weinig buitenspelers van topniveau beschikt. Volgens de Volkskrant brengt de entree van Noa Lang en Arnaut Danjuma daar wellicht verandering in. “Lang en Danjuma dienen zich aan als serieuze opties, hoe weinigzeggend het niemendalletje ook was. Ze zitten vol trucs en zijn snel, waarbij Danjuma kracht meebrengt en Lang gratie.”

KLUITJESVOETBAL

Noa Lang speelde met Nederland tegen Gibraltar in dezelfde rol die hij bij Club Brugge bekleedt. De 22-jarige aanvaller stond op papier op de linkerkant, maar hij was opvallend vaak in het centrale gedeelte van het veld te vinden. Lang positioneerde zich zelfs hoger dan Memphis Depay, in theorie de diepste man bij Oranje. De wisselwerking tussen Lang en de ster van FC Barcelona verliep wonderwel, terwijl Steven Berghuis als zuivere flankaanvaller acteerde op de rechterkant.

“Hij is een sierlijk bewegende artiest”, schreef de Volkskrant in haar dinsdageditie. “De aanvaller van Club Brugge pingelt en geeft slimme passjes, zwerft en doet wat hem invalt.” Tot slot was ook Trouw erg positief over het basisdebuut van Noa Lang. “Hij kon naar hartenlust dribbelen en pingelen, in een soort kluitjesvoetbal dat hem misschien herinnerde aan de pleintjes niet ver van de Kuip waar hij opgroeide.”



Noa Lang leverde als kers op de taart ook meteen zijn eerste assist voor Oranje. Hij vervaardigde een heerlijke controle op een lange bal, passeerde zijn rechtstreekse tegenstander en schilderde een voorzet op het hoofd van de scorende Denzel Dumfries. De aanvaller van Club Brugge telde vervolgens ook vijf geslaagde dribbels, acht versnellingen met de bal aan de voet, zeven balcontacten in de zestienmeter en tien offensieve duels. 

Dat zijn meesterlijke statistieken, al betrof de tegenstander weliswaar het nietige Gibraltar. Maar toch mag Noa Lang terugblikken op een vruchtbaar basisdebuut en een feilloze eerste internationale tweeluik met Oranje. Het lijdt geen twijfel dat Louis van Gaal grote plannen heeft met de flukse Lang, en wie weet straks in de geprefereerde 5-3-2 van de bondscoach? “Ik vind mezelf een blijvertje”, verklaarde Lang na de wedstrijd. “Als ik mijn ding blijf doen, heb ik er veel vertrouwen in.”

LEES OOK: Nederland trekt harde conclusie: "Dat zijn we niét meer"

Wordt Lang een basisspeler bij Oranje?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

11
11
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

9
9
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

25
25
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

32
32
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

30
30
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

19
19
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

132
132
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

121
121
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

85
85
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

151
151
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

70
70
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

30
30
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

78
78
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

426
426
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

101
101
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

87
87
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

165
165
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

85
85
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

64
64
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

169
169
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

166
166

Meer sportnieuws