Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

door
Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

Noa Lang mag zich sinds kort een volwaardige A-international van Oranje noemen. De aanvaller van Club Brugge liet een uitstekende indruk na in het voorbije tweeluik tegen Letland en Gibraltar. De kritieken vanuit Nederland zijn overwegend positief en bondscoach Louis van Gaal kan Lang goed gebruiken in zijn masterplan bij Oranje.


GESLAAGD BASISDEBUUT

Geen verrassing gisteren in de Kuip. Nederland versloeg de semi-amateurs van Gibraltar met 6-0 cijfers, en daar had ook Noa Lang een belangrijk aandeel in. De sterkhouder van Club Brugge maakte vrijdag zijn debuut bij Oranje als invaller tegen Letland, en maandag kreeg hij voor het eerst een basisplaats van bondscoach Louis Van Gaal. Dat kwam grotendeels omdat basisspeler Cody Gakpo tegen Gibraltar verstek moest geven wegens een blessure.



“Ik had hem vrijdag graag op links willen zien”, verklaarde Louis van Gaal voor de wedstrijd tegen Gibraltar. “Dat kon toen niet, nu kan dat wel. Hij is ongelooflijk gretig. Daar ligt het hem niet aan. Hij is een intuïtieve speler. Dat betekent over het algemeen dat de creativiteit hoog is. Dat hebben we echt nodig vandaag.” En Noa Lang voldeed ook grotelijks aan de verwachtingen van zijn bondscoach. De prestatie van Lang maandagavond was overwegend positief.

PLAN-VAN GAAL

De lof vanuit de Nederlandse pers voor Noa Lang mocht er dan ook wel zijn. Hij staat bij onze noorderburen te boek als een speler die verder staat dan de andere jongens die pas komen aansluiten bij Oranje, ook al is Lang nog steeds maar 22 jaar. Zijn glansprestaties tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig in de Champions League spelen ongetwijfeld ook een grote rol bij die lovende kritieken. Daarom werd er wat meer verwacht van Lang bij Oranje, en de aanvaller ontgoochelde ook niet.

De tegenstander van dienst maandag was uiteraard ‘maar’ Gibraltar, toch waren de eerste signalen van Noa Lang bij Oranje alvast erg positief. Zowel van de technische staff, de fans als de media. Het Algemeen Dagblad loofde Lang door zijn opportunisme omdat hij elke balaanname ziet als een kans op actie. Dat bewijst zijn hoge expected assists-waarde van 0,42 tegen Gibraltar alvast. “Lef en de vaardigheid om één-tegen-één een man uit te spelen zijn gewilde wapens in het topvoetbal”, aldus AD.



Louis van Gaal droomt ervan om opnieuw zijn 5-3-2 te introduceren bij Oranje, maar de bondscoach moet voorlopig settelen voor een traditionele 4-3-3 omdat hij naar eigen zeggen te weinig tijd heeft om op de 5-3-2 te trainen en omdat hij over te weinig buitenspelers van topniveau beschikt. Volgens de Volkskrant brengt de entree van Noa Lang en Arnaut Danjuma daar wellicht verandering in. “Lang en Danjuma dienen zich aan als serieuze opties, hoe weinigzeggend het niemendalletje ook was. Ze zitten vol trucs en zijn snel, waarbij Danjuma kracht meebrengt en Lang gratie.”

KLUITJESVOETBAL

Noa Lang speelde met Nederland tegen Gibraltar in dezelfde rol die hij bij Club Brugge bekleedt. De 22-jarige aanvaller stond op papier op de linkerkant, maar hij was opvallend vaak in het centrale gedeelte van het veld te vinden. Lang positioneerde zich zelfs hoger dan Memphis Depay, in theorie de diepste man bij Oranje. De wisselwerking tussen Lang en de ster van FC Barcelona verliep wonderwel, terwijl Steven Berghuis als zuivere flankaanvaller acteerde op de rechterkant.

“Hij is een sierlijk bewegende artiest”, schreef de Volkskrant in haar dinsdageditie. “De aanvaller van Club Brugge pingelt en geeft slimme passjes, zwerft en doet wat hem invalt.” Tot slot was ook Trouw erg positief over het basisdebuut van Noa Lang. “Hij kon naar hartenlust dribbelen en pingelen, in een soort kluitjesvoetbal dat hem misschien herinnerde aan de pleintjes niet ver van de Kuip waar hij opgroeide.”



Noa Lang leverde als kers op de taart ook meteen zijn eerste assist voor Oranje. Hij vervaardigde een heerlijke controle op een lange bal, passeerde zijn rechtstreekse tegenstander en schilderde een voorzet op het hoofd van de scorende Denzel Dumfries. De aanvaller van Club Brugge telde vervolgens ook vijf geslaagde dribbels, acht versnellingen met de bal aan de voet, zeven balcontacten in de zestienmeter en tien offensieve duels. 

Dat zijn meesterlijke statistieken, al betrof de tegenstander weliswaar het nietige Gibraltar. Maar toch mag Noa Lang terugblikken op een vruchtbaar basisdebuut en een feilloze eerste internationale tweeluik met Oranje. Het lijdt geen twijfel dat Louis van Gaal grote plannen heeft met de flukse Lang, en wie weet straks in de geprefereerde 5-3-2 van de bondscoach? “Ik vind mezelf een blijvertje”, verklaarde Lang na de wedstrijd. “Als ik mijn ding blijf doen, heb ik er veel vertrouwen in.”

Wordt Lang een basisspeler bij Oranje?

Meest recent

Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

7
7
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

75
75
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

277
277
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

43
43
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

22
22
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

52
52
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

84
84
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

22
22
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

67
67
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

46
46
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

46
46
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

97
97
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

46
46
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

190
190
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

129
129
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

120
120
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

715
715
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

75
75
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

95
95
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

214
214
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

115
115
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

74
74

Meer sportnieuws