Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

door
Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

Noa Lang mag zich sinds kort een volwaardige A-international van Oranje noemen. De aanvaller van Club Brugge liet een uitstekende indruk na in het voorbije tweeluik tegen Letland en Gibraltar. De kritieken vanuit Nederland zijn overwegend positief en bondscoach Louis van Gaal kan Lang goed gebruiken in zijn masterplan bij Oranje.


GESLAAGD BASISDEBUUT

Geen verrassing gisteren in de Kuip. Nederland versloeg de semi-amateurs van Gibraltar met 6-0 cijfers, en daar had ook Noa Lang een belangrijk aandeel in. De sterkhouder van Club Brugge maakte vrijdag zijn debuut bij Oranje als invaller tegen Letland, en maandag kreeg hij voor het eerst een basisplaats van bondscoach Louis Van Gaal. Dat kwam grotendeels omdat basisspeler Cody Gakpo tegen Gibraltar verstek moest geven wegens een blessure.



“Ik had hem vrijdag graag op links willen zien”, verklaarde Louis van Gaal voor de wedstrijd tegen Gibraltar. “Dat kon toen niet, nu kan dat wel. Hij is ongelooflijk gretig. Daar ligt het hem niet aan. Hij is een intuïtieve speler. Dat betekent over het algemeen dat de creativiteit hoog is. Dat hebben we echt nodig vandaag.” En Noa Lang voldeed ook grotelijks aan de verwachtingen van zijn bondscoach. De prestatie van Lang maandagavond was overwegend positief.

PLAN-VAN GAAL

De lof vanuit de Nederlandse pers voor Noa Lang mocht er dan ook wel zijn. Hij staat bij onze noorderburen te boek als een speler die verder staat dan de andere jongens die pas komen aansluiten bij Oranje, ook al is Lang nog steeds maar 22 jaar. Zijn glansprestaties tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig in de Champions League spelen ongetwijfeld ook een grote rol bij die lovende kritieken. Daarom werd er wat meer verwacht van Lang bij Oranje, en de aanvaller ontgoochelde ook niet.

De tegenstander van dienst maandag was uiteraard ‘maar’ Gibraltar, toch waren de eerste signalen van Noa Lang bij Oranje alvast erg positief. Zowel van de technische staff, de fans als de media. Het Algemeen Dagblad loofde Lang door zijn opportunisme omdat hij elke balaanname ziet als een kans op actie. Dat bewijst zijn hoge expected assists-waarde van 0,42 tegen Gibraltar alvast. “Lef en de vaardigheid om één-tegen-één een man uit te spelen zijn gewilde wapens in het topvoetbal”, aldus AD.



Louis van Gaal droomt ervan om opnieuw zijn 5-3-2 te introduceren bij Oranje, maar de bondscoach moet voorlopig settelen voor een traditionele 4-3-3 omdat hij naar eigen zeggen te weinig tijd heeft om op de 5-3-2 te trainen en omdat hij over te weinig buitenspelers van topniveau beschikt. Volgens de Volkskrant brengt de entree van Noa Lang en Arnaut Danjuma daar wellicht verandering in. “Lang en Danjuma dienen zich aan als serieuze opties, hoe weinigzeggend het niemendalletje ook was. Ze zitten vol trucs en zijn snel, waarbij Danjuma kracht meebrengt en Lang gratie.”

KLUITJESVOETBAL

Noa Lang speelde met Nederland tegen Gibraltar in dezelfde rol die hij bij Club Brugge bekleedt. De 22-jarige aanvaller stond op papier op de linkerkant, maar hij was opvallend vaak in het centrale gedeelte van het veld te vinden. Lang positioneerde zich zelfs hoger dan Memphis Depay, in theorie de diepste man bij Oranje. De wisselwerking tussen Lang en de ster van FC Barcelona verliep wonderwel, terwijl Steven Berghuis als zuivere flankaanvaller acteerde op de rechterkant.

“Hij is een sierlijk bewegende artiest”, schreef de Volkskrant in haar dinsdageditie. “De aanvaller van Club Brugge pingelt en geeft slimme passjes, zwerft en doet wat hem invalt.” Tot slot was ook Trouw erg positief over het basisdebuut van Noa Lang. “Hij kon naar hartenlust dribbelen en pingelen, in een soort kluitjesvoetbal dat hem misschien herinnerde aan de pleintjes niet ver van de Kuip waar hij opgroeide.”



Noa Lang leverde als kers op de taart ook meteen zijn eerste assist voor Oranje. Hij vervaardigde een heerlijke controle op een lange bal, passeerde zijn rechtstreekse tegenstander en schilderde een voorzet op het hoofd van de scorende Denzel Dumfries. De aanvaller van Club Brugge telde vervolgens ook vijf geslaagde dribbels, acht versnellingen met de bal aan de voet, zeven balcontacten in de zestienmeter en tien offensieve duels. 

Dat zijn meesterlijke statistieken, al betrof de tegenstander weliswaar het nietige Gibraltar. Maar toch mag Noa Lang terugblikken op een vruchtbaar basisdebuut en een feilloze eerste internationale tweeluik met Oranje. Het lijdt geen twijfel dat Louis van Gaal grote plannen heeft met de flukse Lang, en wie weet straks in de geprefereerde 5-3-2 van de bondscoach? “Ik vind mezelf een blijvertje”, verklaarde Lang na de wedstrijd. “Als ik mijn ding blijf doen, heb ik er veel vertrouwen in.”

Wordt Lang een basisspeler bij Oranje?

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

72
72
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

43
43
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

17
17
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

86
86
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

79
79
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

255
255
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

129
129
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

82
82
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

258
258
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

56
56
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

554
554
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

144
144
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

196
196
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

354
354
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

128
128
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

382
382
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

173
173
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

152
152
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

239
239
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

364
364
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

130
130
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

472
472
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

558
558
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

113
113
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

86
86

Meer sportnieuws