Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

door
Lang zorgt voor grote verbazing bij Oranje

Noa Lang mag zich sinds kort een volwaardige A-international van Oranje noemen. De aanvaller van Club Brugge liet een uitstekende indruk na in het voorbije tweeluik tegen Letland en Gibraltar. De kritieken vanuit Nederland zijn overwegend positief en bondscoach Louis van Gaal kan Lang goed gebruiken in zijn masterplan bij Oranje.


GESLAAGD BASISDEBUUT

Geen verrassing gisteren in de Kuip. Nederland versloeg de semi-amateurs van Gibraltar met 6-0 cijfers, en daar had ook Noa Lang een belangrijk aandeel in. De sterkhouder van Club Brugge maakte vrijdag zijn debuut bij Oranje als invaller tegen Letland, en maandag kreeg hij voor het eerst een basisplaats van bondscoach Louis Van Gaal. Dat kwam grotendeels omdat basisspeler Cody Gakpo tegen Gibraltar verstek moest geven wegens een blessure.



“Ik had hem vrijdag graag op links willen zien”, verklaarde Louis van Gaal voor de wedstrijd tegen Gibraltar. “Dat kon toen niet, nu kan dat wel. Hij is ongelooflijk gretig. Daar ligt het hem niet aan. Hij is een intuïtieve speler. Dat betekent over het algemeen dat de creativiteit hoog is. Dat hebben we echt nodig vandaag.” En Noa Lang voldeed ook grotelijks aan de verwachtingen van zijn bondscoach. De prestatie van Lang maandagavond was overwegend positief.

PLAN-VAN GAAL

De lof vanuit de Nederlandse pers voor Noa Lang mocht er dan ook wel zijn. Hij staat bij onze noorderburen te boek als een speler die verder staat dan de andere jongens die pas komen aansluiten bij Oranje, ook al is Lang nog steeds maar 22 jaar. Zijn glansprestaties tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig in de Champions League spelen ongetwijfeld ook een grote rol bij die lovende kritieken. Daarom werd er wat meer verwacht van Lang bij Oranje, en de aanvaller ontgoochelde ook niet.

De tegenstander van dienst maandag was uiteraard ‘maar’ Gibraltar, toch waren de eerste signalen van Noa Lang bij Oranje alvast erg positief. Zowel van de technische staff, de fans als de media. Het Algemeen Dagblad loofde Lang door zijn opportunisme omdat hij elke balaanname ziet als een kans op actie. Dat bewijst zijn hoge expected assists-waarde van 0,42 tegen Gibraltar alvast. “Lef en de vaardigheid om één-tegen-één een man uit te spelen zijn gewilde wapens in het topvoetbal”, aldus AD.



Louis van Gaal droomt ervan om opnieuw zijn 5-3-2 te introduceren bij Oranje, maar de bondscoach moet voorlopig settelen voor een traditionele 4-3-3 omdat hij naar eigen zeggen te weinig tijd heeft om op de 5-3-2 te trainen en omdat hij over te weinig buitenspelers van topniveau beschikt. Volgens de Volkskrant brengt de entree van Noa Lang en Arnaut Danjuma daar wellicht verandering in. “Lang en Danjuma dienen zich aan als serieuze opties, hoe weinigzeggend het niemendalletje ook was. Ze zitten vol trucs en zijn snel, waarbij Danjuma kracht meebrengt en Lang gratie.”

KLUITJESVOETBAL

Noa Lang speelde met Nederland tegen Gibraltar in dezelfde rol die hij bij Club Brugge bekleedt. De 22-jarige aanvaller stond op papier op de linkerkant, maar hij was opvallend vaak in het centrale gedeelte van het veld te vinden. Lang positioneerde zich zelfs hoger dan Memphis Depay, in theorie de diepste man bij Oranje. De wisselwerking tussen Lang en de ster van FC Barcelona verliep wonderwel, terwijl Steven Berghuis als zuivere flankaanvaller acteerde op de rechterkant.

“Hij is een sierlijk bewegende artiest”, schreef de Volkskrant in haar dinsdageditie. “De aanvaller van Club Brugge pingelt en geeft slimme passjes, zwerft en doet wat hem invalt.” Tot slot was ook Trouw erg positief over het basisdebuut van Noa Lang. “Hij kon naar hartenlust dribbelen en pingelen, in een soort kluitjesvoetbal dat hem misschien herinnerde aan de pleintjes niet ver van de Kuip waar hij opgroeide.”



Noa Lang leverde als kers op de taart ook meteen zijn eerste assist voor Oranje. Hij vervaardigde een heerlijke controle op een lange bal, passeerde zijn rechtstreekse tegenstander en schilderde een voorzet op het hoofd van de scorende Denzel Dumfries. De aanvaller van Club Brugge telde vervolgens ook vijf geslaagde dribbels, acht versnellingen met de bal aan de voet, zeven balcontacten in de zestienmeter en tien offensieve duels. 

Dat zijn meesterlijke statistieken, al betrof de tegenstander weliswaar het nietige Gibraltar. Maar toch mag Noa Lang terugblikken op een vruchtbaar basisdebuut en een feilloze eerste internationale tweeluik met Oranje. Het lijdt geen twijfel dat Louis van Gaal grote plannen heeft met de flukse Lang, en wie weet straks in de geprefereerde 5-3-2 van de bondscoach? “Ik vind mezelf een blijvertje”, verklaarde Lang na de wedstrijd. “Als ik mijn ding blijf doen, heb ik er veel vertrouwen in.”

LEES OOK: 'Noa Lang heeft het gehad: bliksemvertrek uit Napels dreigt'

Wordt Lang een basisspeler bij Oranje?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

75
75
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

90
90
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

196
196
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

228
228
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

479
479
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

461
461
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

534
534
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

169
169
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

242
242
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

681
681
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

302
302
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

44
44
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws