Eto'o: "Champions League winnen óf sterven op het veld"

door
Eto'o:

Samuel Eto'o kijkt met een fijn gevoel terug op zijn samenwerking met José Mourinho bij Internazionale. De aanvaller won samen met de Portugese coach in 2010 de treble.

"We hadden bij Inter een team vol vechters. Met een unieke hoofdcoach", vertelt Eto'o bij het Sport Festival tegenover La Gazzetta Dello Sport. Mourinho was de perfecte verbinding tussen de spelers en de fans. "Hij was de enige die elke speler én het gevoel van de Inter-supporters begreep. Hij kon dat combineren: het was perfect." 

In de halve finale van de Champions League in 2010 moest Eto'o van Mourinho spelen aan de rechterkant in plaats van in de spits. Eto'o was daar niet zo van gediend, maar het stond symbool voor de switch die hij maakte en zich dienstbaar opstelde voor Mourinho. "Natuurlijk hadden we in de return tegen Barcelona wat geluk, maar we hebben daar een seizoen lang voor gevochten. Ik heb voor dat team op de rechterflank gespeeld. Dat deed ik voor het hoogste doel: winnen." 

In de Champions League finale was het echter andersom. Voor de wedstrijd waren er de legendarische woorden van Mourinho: "Nu gaat Samuel ons vertellen hoe we gaan winnen." Voor de Kameroener was de boodschap naar zijn teamgenoten vrij simpel. De Champions League winnen óf sterven op het veld. "Ik legde uit waarom dit de meest bijzondere wedstrijd van al mijn finales was. Toen ik na mijn speech omdraaide, zat Julio Cesar te huilen", zei hij destijds tegenover Sky Italia. 

Bayern München werd verslagen en de finale eindigde in 2-0 door twee goals van Diego Milito. Eto'o gaf een assist bij het tweede doelpunt. Het is niet altijd een goed huwelijk geweest tussen Eto'o en Mourinho. In 2014 lekte een privé-gesprek uit van Mourinho, waarin hij twijfelt aan de leeftijd van Eto'o en klaagt dat hij geen spits heeft. Eto'o reageerde vervolgens op zijn eigen manier door zijn doelpunt te vieren als een oude man. 

 

LEES OOK: Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Zal Inter ooit nog eens de Champions League winnen?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

81
81
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

80
80
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

129
129
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

215
215
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

207
207
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

67
67
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

463
463
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

56
56
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

136
136
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

444
444
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

141
141
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

231
231
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

162
162
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

165
165
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

367
367
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

516
516
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

691
691
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

285
285
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1078
1078
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

484
484
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

338
338

Meer sportnieuws