Eto'o: "Champions League winnen óf sterven op het veld"

door
Eto'o:

Samuel Eto'o kijkt met een fijn gevoel terug op zijn samenwerking met José Mourinho bij Internazionale. De aanvaller won samen met de Portugese coach in 2010 de treble.

"We hadden bij Inter een team vol vechters. Met een unieke hoofdcoach", vertelt Eto'o bij het Sport Festival tegenover La Gazzetta Dello Sport. Mourinho was de perfecte verbinding tussen de spelers en de fans. "Hij was de enige die elke speler én het gevoel van de Inter-supporters begreep. Hij kon dat combineren: het was perfect." 

In de halve finale van de Champions League in 2010 moest Eto'o van Mourinho spelen aan de rechterkant in plaats van in de spits. Eto'o was daar niet zo van gediend, maar het stond symbool voor de switch die hij maakte en zich dienstbaar opstelde voor Mourinho. "Natuurlijk hadden we in de return tegen Barcelona wat geluk, maar we hebben daar een seizoen lang voor gevochten. Ik heb voor dat team op de rechterflank gespeeld. Dat deed ik voor het hoogste doel: winnen." 

In de Champions League finale was het echter andersom. Voor de wedstrijd waren er de legendarische woorden van Mourinho: "Nu gaat Samuel ons vertellen hoe we gaan winnen." Voor de Kameroener was de boodschap naar zijn teamgenoten vrij simpel. De Champions League winnen óf sterven op het veld. "Ik legde uit waarom dit de meest bijzondere wedstrijd van al mijn finales was. Toen ik na mijn speech omdraaide, zat Julio Cesar te huilen", zei hij destijds tegenover Sky Italia. 

Bayern München werd verslagen en de finale eindigde in 2-0 door twee goals van Diego Milito. Eto'o gaf een assist bij het tweede doelpunt. Het is niet altijd een goed huwelijk geweest tussen Eto'o en Mourinho. In 2014 lekte een privé-gesprek uit van Mourinho, waarin hij twijfelt aan de leeftijd van Eto'o en klaagt dat hij geen spits heeft. Eto'o reageerde vervolgens op zijn eigen manier door zijn doelpunt te vieren als een oude man. 

 

LEES OOK: Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Zal Inter ooit nog eens de Champions League winnen?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

203
203
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

131
131
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

82
82
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

93
93
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

93
93
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

204
204
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

682
682
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

443
443
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

227
227
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

238
238
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

177
177
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

214
214
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

934
934
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

143
143
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

143
143
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

408
408
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

564
564
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

475
475

Meer sportnieuws