Eto'o: "Champions League winnen óf sterven op het veld"

door
Eto'o:

Samuel Eto'o kijkt met een fijn gevoel terug op zijn samenwerking met José Mourinho bij Internazionale. De aanvaller won samen met de Portugese coach in 2010 de treble.

"We hadden bij Inter een team vol vechters. Met een unieke hoofdcoach", vertelt Eto'o bij het Sport Festival tegenover La Gazzetta Dello Sport. Mourinho was de perfecte verbinding tussen de spelers en de fans. "Hij was de enige die elke speler én het gevoel van de Inter-supporters begreep. Hij kon dat combineren: het was perfect." 

In de halve finale van de Champions League in 2010 moest Eto'o van Mourinho spelen aan de rechterkant in plaats van in de spits. Eto'o was daar niet zo van gediend, maar het stond symbool voor de switch die hij maakte en zich dienstbaar opstelde voor Mourinho. "Natuurlijk hadden we in de return tegen Barcelona wat geluk, maar we hebben daar een seizoen lang voor gevochten. Ik heb voor dat team op de rechterflank gespeeld. Dat deed ik voor het hoogste doel: winnen." 

In de Champions League finale was het echter andersom. Voor de wedstrijd waren er de legendarische woorden van Mourinho: "Nu gaat Samuel ons vertellen hoe we gaan winnen." Voor de Kameroener was de boodschap naar zijn teamgenoten vrij simpel. De Champions League winnen óf sterven op het veld. "Ik legde uit waarom dit de meest bijzondere wedstrijd van al mijn finales was. Toen ik na mijn speech omdraaide, zat Julio Cesar te huilen", zei hij destijds tegenover Sky Italia. 

Bayern München werd verslagen en de finale eindigde in 2-0 door twee goals van Diego Milito. Eto'o gaf een assist bij het tweede doelpunt. Het is niet altijd een goed huwelijk geweest tussen Eto'o en Mourinho. In 2014 lekte een privé-gesprek uit van Mourinho, waarin hij twijfelt aan de leeftijd van Eto'o en klaagt dat hij geen spits heeft. Eto'o reageerde vervolgens op zijn eigen manier door zijn doelpunt te vieren als een oude man. 

 

LEES OOK: Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Zal Inter ooit nog eens de Champions League winnen?

Meest recent

Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

6
6
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

15
15
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

45
45
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

74
74
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

225
225
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

250
250
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

422
422
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

262
262
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

60
60
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

84
84
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

177
177
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

548
548
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

68
68
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

286
286
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

116
116
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

102
102
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

494
494
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

167
167
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

397
397
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

195
195
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

866
866
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

462
462
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

446
446
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

245
245

Meer sportnieuws