Eto'o: "Champions League winnen óf sterven op het veld"

door
Eto'o:

Samuel Eto'o kijkt met een fijn gevoel terug op zijn samenwerking met José Mourinho bij Internazionale. De aanvaller won samen met de Portugese coach in 2010 de treble.

"We hadden bij Inter een team vol vechters. Met een unieke hoofdcoach", vertelt Eto'o bij het Sport Festival tegenover La Gazzetta Dello Sport. Mourinho was de perfecte verbinding tussen de spelers en de fans. "Hij was de enige die elke speler én het gevoel van de Inter-supporters begreep. Hij kon dat combineren: het was perfect." 

In de halve finale van de Champions League in 2010 moest Eto'o van Mourinho spelen aan de rechterkant in plaats van in de spits. Eto'o was daar niet zo van gediend, maar het stond symbool voor de switch die hij maakte en zich dienstbaar opstelde voor Mourinho. "Natuurlijk hadden we in de return tegen Barcelona wat geluk, maar we hebben daar een seizoen lang voor gevochten. Ik heb voor dat team op de rechterflank gespeeld. Dat deed ik voor het hoogste doel: winnen." 

In de Champions League finale was het echter andersom. Voor de wedstrijd waren er de legendarische woorden van Mourinho: "Nu gaat Samuel ons vertellen hoe we gaan winnen." Voor de Kameroener was de boodschap naar zijn teamgenoten vrij simpel. De Champions League winnen óf sterven op het veld. "Ik legde uit waarom dit de meest bijzondere wedstrijd van al mijn finales was. Toen ik na mijn speech omdraaide, zat Julio Cesar te huilen", zei hij destijds tegenover Sky Italia. 

Bayern München werd verslagen en de finale eindigde in 2-0 door twee goals van Diego Milito. Eto'o gaf een assist bij het tweede doelpunt. Het is niet altijd een goed huwelijk geweest tussen Eto'o en Mourinho. In 2014 lekte een privé-gesprek uit van Mourinho, waarin hij twijfelt aan de leeftijd van Eto'o en klaagt dat hij geen spits heeft. Eto'o reageerde vervolgens op zijn eigen manier door zijn doelpunt te vieren als een oude man. 

 

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Zal Inter ooit nog eens de Champions League winnen?

Meest recent

Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

58
58
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

19
19
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

10
10
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

107
107
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

21
21
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

107
107
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

117
117
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

131
131
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

165
165
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

269
269
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

187
187
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

303
303
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

219
219
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

228
228
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

178
178
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

146
146
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

332
332
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

195
195
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

172
172
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

395
395
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

696
696
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

457
457
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

268
268
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

391
391

Meer sportnieuws