Eto'o: "Champions League winnen óf sterven op het veld"

door
Eto'o:

Samuel Eto'o kijkt met een fijn gevoel terug op zijn samenwerking met José Mourinho bij Internazionale. De aanvaller won samen met de Portugese coach in 2010 de treble.

"We hadden bij Inter een team vol vechters. Met een unieke hoofdcoach", vertelt Eto'o bij het Sport Festival tegenover La Gazzetta Dello Sport. Mourinho was de perfecte verbinding tussen de spelers en de fans. "Hij was de enige die elke speler én het gevoel van de Inter-supporters begreep. Hij kon dat combineren: het was perfect." 

In de halve finale van de Champions League in 2010 moest Eto'o van Mourinho spelen aan de rechterkant in plaats van in de spits. Eto'o was daar niet zo van gediend, maar het stond symbool voor de switch die hij maakte en zich dienstbaar opstelde voor Mourinho. "Natuurlijk hadden we in de return tegen Barcelona wat geluk, maar we hebben daar een seizoen lang voor gevochten. Ik heb voor dat team op de rechterflank gespeeld. Dat deed ik voor het hoogste doel: winnen." 

In de Champions League finale was het echter andersom. Voor de wedstrijd waren er de legendarische woorden van Mourinho: "Nu gaat Samuel ons vertellen hoe we gaan winnen." Voor de Kameroener was de boodschap naar zijn teamgenoten vrij simpel. De Champions League winnen óf sterven op het veld. "Ik legde uit waarom dit de meest bijzondere wedstrijd van al mijn finales was. Toen ik na mijn speech omdraaide, zat Julio Cesar te huilen", zei hij destijds tegenover Sky Italia. 

Bayern München werd verslagen en de finale eindigde in 2-0 door twee goals van Diego Milito. Eto'o gaf een assist bij het tweede doelpunt. Het is niet altijd een goed huwelijk geweest tussen Eto'o en Mourinho. In 2014 lekte een privé-gesprek uit van Mourinho, waarin hij twijfelt aan de leeftijd van Eto'o en klaagt dat hij geen spits heeft. Eto'o reageerde vervolgens op zijn eigen manier door zijn doelpunt te vieren als een oude man. 

 

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Zal Inter ooit nog eens de Champions League winnen?

Meest recent

Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

7
7
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

28
28
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

38
38
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

124
124
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

55
55
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

296
296
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

78
78
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

167
167
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

112
112
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

175
175
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

302
302
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

165
165
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

168
168
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

36
36
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

139
139
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

80
80
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

172
172
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

94
94
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

155
155
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

237
237
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

95
95
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

191
191
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

133
133

Meer sportnieuws