CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

1984 stemmen
CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

Als de troostfinale tegen Italië ons één ding leerde, dan is het dat Charles De Ketelaere klaar is voor meer speelgelegenheid bij de Rode Duivels. Als ‘pocket’ was hij in 36 minuten dreigender en beslissender dan Michy Batshuayi, de diepe spits die 96 minuten op het veld stond. Gert Verheyen noemde De Ketelaere eerder al de beste Belgische nummer 9 na Romelu Lukaku. En dus verdient de West-Vlaming ook meer minuten bij de Duivels. 


WEL BATSHUAYI, GEEN CDK

Indien fit en beschikbaar, dan is er geen enkele twijfel: Romelu Lukaku is de vaste aanvalsleider van de Rode Duivels. Maar na Big Rom gaapt er vooralsnog een grote leemte in de hiërarchie der Belgische spitsen. Michy Batshuayi was in de voorbije jaren dé vaste wisseloptie voor Lukaku, maar sinds kort werpt Charles De Ketelaere zich steeds nadrukkelijker op als een interessant alternatief als diepe spits of op de positie net daarachter.

Zondag werd Charles De Ketelaere aan de aftrap verwacht in de troostfinale van de Nations League tegen Italië. Romelu Lukaku haakte af met overbelaste spieren en daarom leek het momentum voor CDK aangebroken bij de Rode Duivels. Gert Verheyen verklaarde onlangs nog dat De Ketelaere na Lukaku de beste nummer negen is van België. Maar dat ziet Roberto Martinez anders. De Spanjaard opteerde voor Michy Batshuayi in de basiself en De Ketelaere op de bank.



Roberto Martinez vindt dat Charles De Ketelaere niet het juiste profiel heeft om diep in te spits te fungeren bij de Rode Duivels, en daarom verkoos hij zondag Michy Batshuayi als vervanger voor Romelu Lukaku. Batsman deed het overigens goed tegen de Italianen, “maar dan wel in de levensgrote schaduw van Lukaku”, schrijft Het Nieuwsblad. Batshuayi woog op de verdediging en was erg mobiel, maar dat leidde niet tot veel dreiging voor het doel. Enkel zijn poging op de lat zorgde voor gevaar – na een knappe pas van Charles De Ketelaere.

SPIJT?

Roberto Martinez liet Michy Batshuayi tegen Italië de ganse wedstrijd op het veld (95 minuten inclusief blessuretijd) en de Spanjaard liet ook Charles De Ketelaere invallen (36 minuten inclusief blessuretijd). Het goudhaantje van Club Brugge speelde in de tweede helft – samen met die andere invaller Kevin De Bruyne – in de ‘pocket’ achter Batshuayi, en in die rol maakte De Ketelaere het verschil. Hij was zondag zelfs stukken dreigender dan diepe spits Batshuayi, en da’s toch een straffe constatering.



Het was door een knappe opening via Charles De Ketelaere dat Michy Batshuayi bijvoorbeeld zijn grootste doelkans van de wedstrijd kon afdwingen. Daarnaast zorgde de 20-jarige West-Vlaming met zijn acties en beweging voor een constante druk, en dat bovendien steeds in een voorwaartse richting. De Ketelaere kon tegen Italië zelfs zijn eerste doelpunt voor de Rode Duivels scoren. Na de wedstrijd werd de vraag luidop gesteld of hij niet gewoon aan de wedstrijd had moeten beginnen?

DE KETELAERE OVERTREFT BATSHUAYI

Charles De Ketelaere scoorde dus veel punten tijdens zijn invalbeurt tegen Italië. In het offensief opzicht had de jonge aanvaller zelfs een grotere impact dan Michy Batshuayi, die nochtans als diepe spits fungeerde. De Ketelaere was als pocket alomtegenwoordig en hij zorgde zelfs voor meer gevaar en dreiging dan Batshuayi. Dat resulteerde bijvoorbeeld in het gescoorde doelpunt van De Ketelaere, maar ook nog in veel andere verschillende facetten.



Zo telde Charles De Ketelaere tegen Italië evenveel balcontacten in de zestienmeter zoals Michy Batshuayi, al speelde CDK wel 59 minuten minder dan de aanvaller van Besiktas. De Ketelaere was ook dreigender met 0,23 expected goals dan Batshuayi, die 0,11 expected goals vergaarde. Bovendien was de Bruggeling ook razend efficiënt met één doelpoging waar één goal uit voortvloeide - Batshuayi waagde bijvoorbeeld drie doelpogingen, zonder goal. De Ketelaere telde in zijn beperkte speelgelegenheid ook meer (geslaagde) duels, balrecuperaties én verkregen passes van zijn ploegmaats dan Batshuayi.

LEES OOK: De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Moet De Ketelaere starten bij de Duivels?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

89
89
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

76
76
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

139
139
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

190
190
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

212
212
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

330
330
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

617
617
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

677
677
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

360
360
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

457
457
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

219
219
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

732
732
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

642
642

Meer sportnieuws