CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

door
CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

Als de troostfinale tegen Italië ons één ding leerde, dan is het dat Charles De Ketelaere klaar is voor meer speelgelegenheid bij de Rode Duivels. Als ‘pocket’ was hij in 36 minuten dreigender en beslissender dan Michy Batshuayi, de diepe spits die 96 minuten op het veld stond. Gert Verheyen noemde De Ketelaere eerder al de beste Belgische nummer 9 na Romelu Lukaku. En dus verdient de West-Vlaming ook meer minuten bij de Duivels. 


WEL BATSHUAYI, GEEN CDK

Indien fit en beschikbaar, dan is er geen enkele twijfel: Romelu Lukaku is de vaste aanvalsleider van de Rode Duivels. Maar na Big Rom gaapt er vooralsnog een grote leemte in de hiërarchie der Belgische spitsen. Michy Batshuayi was in de voorbije jaren dé vaste wisseloptie voor Lukaku, maar sinds kort werpt Charles De Ketelaere zich steeds nadrukkelijker op als een interessant alternatief als diepe spits of op de positie net daarachter.

Zondag werd Charles De Ketelaere aan de aftrap verwacht in de troostfinale van de Nations League tegen Italië. Romelu Lukaku haakte af met overbelaste spieren en daarom leek het momentum voor CDK aangebroken bij de Rode Duivels. Gert Verheyen verklaarde onlangs nog dat De Ketelaere na Lukaku de beste nummer negen is van België. Maar dat ziet Roberto Martinez anders. De Spanjaard opteerde voor Michy Batshuayi in de basiself en De Ketelaere op de bank.



Roberto Martinez vindt dat Charles De Ketelaere niet het juiste profiel heeft om diep in te spits te fungeren bij de Rode Duivels, en daarom verkoos hij zondag Michy Batshuayi als vervanger voor Romelu Lukaku. Batsman deed het overigens goed tegen de Italianen, “maar dan wel in de levensgrote schaduw van Lukaku”, schrijft Het Nieuwsblad. Batshuayi woog op de verdediging en was erg mobiel, maar dat leidde niet tot veel dreiging voor het doel. Enkel zijn poging op de lat zorgde voor gevaar – na een knappe pas van Charles De Ketelaere.

SPIJT?

Roberto Martinez liet Michy Batshuayi tegen Italië de ganse wedstrijd op het veld (95 minuten inclusief blessuretijd) en de Spanjaard liet ook Charles De Ketelaere invallen (36 minuten inclusief blessuretijd). Het goudhaantje van Club Brugge speelde in de tweede helft – samen met die andere invaller Kevin De Bruyne – in de ‘pocket’ achter Batshuayi, en in die rol maakte De Ketelaere het verschil. Hij was zondag zelfs stukken dreigender dan diepe spits Batshuayi, en da’s toch een straffe constatering.



Het was door een knappe opening via Charles De Ketelaere dat Michy Batshuayi bijvoorbeeld zijn grootste doelkans van de wedstrijd kon afdwingen. Daarnaast zorgde de 20-jarige West-Vlaming met zijn acties en beweging voor een constante druk, en dat bovendien steeds in een voorwaartse richting. De Ketelaere kon tegen Italië zelfs zijn eerste doelpunt voor de Rode Duivels scoren. Na de wedstrijd werd de vraag luidop gesteld of hij niet gewoon aan de wedstrijd had moeten beginnen?

DE KETELAERE OVERTREFT BATSHUAYI

Charles De Ketelaere scoorde dus veel punten tijdens zijn invalbeurt tegen Italië. In het offensief opzicht had de jonge aanvaller zelfs een grotere impact dan Michy Batshuayi, die nochtans als diepe spits fungeerde. De Ketelaere was als pocket alomtegenwoordig en hij zorgde zelfs voor meer gevaar en dreiging dan Batshuayi. Dat resulteerde bijvoorbeeld in het gescoorde doelpunt van De Ketelaere, maar ook nog in veel andere verschillende facetten.



Zo telde Charles De Ketelaere tegen Italië evenveel balcontacten in de zestienmeter zoals Michy Batshuayi, al speelde CDK wel 59 minuten minder dan de aanvaller van Besiktas. De Ketelaere was ook dreigender met 0,23 expected goals dan Batshuayi, die 0,11 expected goals vergaarde. Bovendien was de Bruggeling ook razend efficiënt met één doelpoging waar één goal uit voortvloeide - Batshuayi waagde bijvoorbeeld drie doelpogingen, zonder goal. De Ketelaere telde in zijn beperkte speelgelegenheid ook meer (geslaagde) duels, balrecuperaties én verkregen passes van zijn ploegmaats dan Batshuayi.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Moet De Ketelaere starten bij de Duivels?

Meest recent

'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

7
7
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

45
45
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

12
12
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

29
29
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

96
96
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

51
51
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

33
33
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

150
150
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

254
254
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

62
62
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

192
192
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

207
207
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

243
243
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

246
246
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

42
42
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

319
319
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

205
205
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

29
29
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

554
554
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

228
228
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

417
417
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

327
327
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

660
660
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

673
673

Meer sportnieuws