CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

door
CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

Als de troostfinale tegen Italië ons één ding leerde, dan is het dat Charles De Ketelaere klaar is voor meer speelgelegenheid bij de Rode Duivels. Als ‘pocket’ was hij in 36 minuten dreigender en beslissender dan Michy Batshuayi, de diepe spits die 96 minuten op het veld stond. Gert Verheyen noemde De Ketelaere eerder al de beste Belgische nummer 9 na Romelu Lukaku. En dus verdient de West-Vlaming ook meer minuten bij de Duivels. 


WEL BATSHUAYI, GEEN CDK

Indien fit en beschikbaar, dan is er geen enkele twijfel: Romelu Lukaku is de vaste aanvalsleider van de Rode Duivels. Maar na Big Rom gaapt er vooralsnog een grote leemte in de hiërarchie der Belgische spitsen. Michy Batshuayi was in de voorbije jaren dé vaste wisseloptie voor Lukaku, maar sinds kort werpt Charles De Ketelaere zich steeds nadrukkelijker op als een interessant alternatief als diepe spits of op de positie net daarachter.

Zondag werd Charles De Ketelaere aan de aftrap verwacht in de troostfinale van de Nations League tegen Italië. Romelu Lukaku haakte af met overbelaste spieren en daarom leek het momentum voor CDK aangebroken bij de Rode Duivels. Gert Verheyen verklaarde onlangs nog dat De Ketelaere na Lukaku de beste nummer negen is van België. Maar dat ziet Roberto Martinez anders. De Spanjaard opteerde voor Michy Batshuayi in de basiself en De Ketelaere op de bank.



Roberto Martinez vindt dat Charles De Ketelaere niet het juiste profiel heeft om diep in te spits te fungeren bij de Rode Duivels, en daarom verkoos hij zondag Michy Batshuayi als vervanger voor Romelu Lukaku. Batsman deed het overigens goed tegen de Italianen, “maar dan wel in de levensgrote schaduw van Lukaku”, schrijft Het Nieuwsblad. Batshuayi woog op de verdediging en was erg mobiel, maar dat leidde niet tot veel dreiging voor het doel. Enkel zijn poging op de lat zorgde voor gevaar – na een knappe pas van Charles De Ketelaere.

SPIJT?

Roberto Martinez liet Michy Batshuayi tegen Italië de ganse wedstrijd op het veld (95 minuten inclusief blessuretijd) en de Spanjaard liet ook Charles De Ketelaere invallen (36 minuten inclusief blessuretijd). Het goudhaantje van Club Brugge speelde in de tweede helft – samen met die andere invaller Kevin De Bruyne – in de ‘pocket’ achter Batshuayi, en in die rol maakte De Ketelaere het verschil. Hij was zondag zelfs stukken dreigender dan diepe spits Batshuayi, en da’s toch een straffe constatering.



Het was door een knappe opening via Charles De Ketelaere dat Michy Batshuayi bijvoorbeeld zijn grootste doelkans van de wedstrijd kon afdwingen. Daarnaast zorgde de 20-jarige West-Vlaming met zijn acties en beweging voor een constante druk, en dat bovendien steeds in een voorwaartse richting. De Ketelaere kon tegen Italië zelfs zijn eerste doelpunt voor de Rode Duivels scoren. Na de wedstrijd werd de vraag luidop gesteld of hij niet gewoon aan de wedstrijd had moeten beginnen?

DE KETELAERE OVERTREFT BATSHUAYI

Charles De Ketelaere scoorde dus veel punten tijdens zijn invalbeurt tegen Italië. In het offensief opzicht had de jonge aanvaller zelfs een grotere impact dan Michy Batshuayi, die nochtans als diepe spits fungeerde. De Ketelaere was als pocket alomtegenwoordig en hij zorgde zelfs voor meer gevaar en dreiging dan Batshuayi. Dat resulteerde bijvoorbeeld in het gescoorde doelpunt van De Ketelaere, maar ook nog in veel andere verschillende facetten.



Zo telde Charles De Ketelaere tegen Italië evenveel balcontacten in de zestienmeter zoals Michy Batshuayi, al speelde CDK wel 59 minuten minder dan de aanvaller van Besiktas. De Ketelaere was ook dreigender met 0,23 expected goals dan Batshuayi, die 0,11 expected goals vergaarde. Bovendien was de Bruggeling ook razend efficiënt met één doelpoging waar één goal uit voortvloeide - Batshuayi waagde bijvoorbeeld drie doelpogingen, zonder goal. De Ketelaere telde in zijn beperkte speelgelegenheid ook meer (geslaagde) duels, balrecuperaties én verkregen passes van zijn ploegmaats dan Batshuayi.

LEES OOK: De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Moet De Ketelaere starten bij de Duivels?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

62
62
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

14
14
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

87
87
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

85
85
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

55
55
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

204
204
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

90
90
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

475
475
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

385
385
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

430
430
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

113
113
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

591
591
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

204
204
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

261
261
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

319
319
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

85
85
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

229
229
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

197
197
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

86
86
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

103
103
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

314
314
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

302
302
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

269
269

Meer sportnieuws