CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

1984
CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

Als de troostfinale tegen Italië ons één ding leerde, dan is het dat Charles De Ketelaere klaar is voor meer speelgelegenheid bij de Rode Duivels. Als ‘pocket’ was hij in 36 minuten dreigender en beslissender dan Michy Batshuayi, de diepe spits die 96 minuten op het veld stond. Gert Verheyen noemde De Ketelaere eerder al de beste Belgische nummer 9 na Romelu Lukaku. En dus verdient de West-Vlaming ook meer minuten bij de Duivels. 


WEL BATSHUAYI, GEEN CDK

Indien fit en beschikbaar, dan is er geen enkele twijfel: Romelu Lukaku is de vaste aanvalsleider van de Rode Duivels. Maar na Big Rom gaapt er vooralsnog een grote leemte in de hiërarchie der Belgische spitsen. Michy Batshuayi was in de voorbije jaren dé vaste wisseloptie voor Lukaku, maar sinds kort werpt Charles De Ketelaere zich steeds nadrukkelijker op als een interessant alternatief als diepe spits of op de positie net daarachter.

Zondag werd Charles De Ketelaere aan de aftrap verwacht in de troostfinale van de Nations League tegen Italië. Romelu Lukaku haakte af met overbelaste spieren en daarom leek het momentum voor CDK aangebroken bij de Rode Duivels. Gert Verheyen verklaarde onlangs nog dat De Ketelaere na Lukaku de beste nummer negen is van België. Maar dat ziet Roberto Martinez anders. De Spanjaard opteerde voor Michy Batshuayi in de basiself en De Ketelaere op de bank.



Roberto Martinez vindt dat Charles De Ketelaere niet het juiste profiel heeft om diep in te spits te fungeren bij de Rode Duivels, en daarom verkoos hij zondag Michy Batshuayi als vervanger voor Romelu Lukaku. Batsman deed het overigens goed tegen de Italianen, “maar dan wel in de levensgrote schaduw van Lukaku”, schrijft Het Nieuwsblad. Batshuayi woog op de verdediging en was erg mobiel, maar dat leidde niet tot veel dreiging voor het doel. Enkel zijn poging op de lat zorgde voor gevaar – na een knappe pas van Charles De Ketelaere.

SPIJT?

Roberto Martinez liet Michy Batshuayi tegen Italië de ganse wedstrijd op het veld (95 minuten inclusief blessuretijd) en de Spanjaard liet ook Charles De Ketelaere invallen (36 minuten inclusief blessuretijd). Het goudhaantje van Club Brugge speelde in de tweede helft – samen met die andere invaller Kevin De Bruyne – in de ‘pocket’ achter Batshuayi, en in die rol maakte De Ketelaere het verschil. Hij was zondag zelfs stukken dreigender dan diepe spits Batshuayi, en da’s toch een straffe constatering.



Het was door een knappe opening via Charles De Ketelaere dat Michy Batshuayi bijvoorbeeld zijn grootste doelkans van de wedstrijd kon afdwingen. Daarnaast zorgde de 20-jarige West-Vlaming met zijn acties en beweging voor een constante druk, en dat bovendien steeds in een voorwaartse richting. De Ketelaere kon tegen Italië zelfs zijn eerste doelpunt voor de Rode Duivels scoren. Na de wedstrijd werd de vraag luidop gesteld of hij niet gewoon aan de wedstrijd had moeten beginnen?

DE KETELAERE OVERTREFT BATSHUAYI

Charles De Ketelaere scoorde dus veel punten tijdens zijn invalbeurt tegen Italië. In het offensief opzicht had de jonge aanvaller zelfs een grotere impact dan Michy Batshuayi, die nochtans als diepe spits fungeerde. De Ketelaere was als pocket alomtegenwoordig en hij zorgde zelfs voor meer gevaar en dreiging dan Batshuayi. Dat resulteerde bijvoorbeeld in het gescoorde doelpunt van De Ketelaere, maar ook nog in veel andere verschillende facetten.



Zo telde Charles De Ketelaere tegen Italië evenveel balcontacten in de zestienmeter zoals Michy Batshuayi, al speelde CDK wel 59 minuten minder dan de aanvaller van Besiktas. De Ketelaere was ook dreigender met 0,23 expected goals dan Batshuayi, die 0,11 expected goals vergaarde. Bovendien was de Bruggeling ook razend efficiënt met één doelpoging waar één goal uit voortvloeide - Batshuayi waagde bijvoorbeeld drie doelpogingen, zonder goal. De Ketelaere telde in zijn beperkte speelgelegenheid ook meer (geslaagde) duels, balrecuperaties én verkregen passes van zijn ploegmaats dan Batshuayi.

LEES OOK: 'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Moet De Ketelaere starten bij de Duivels?

Meest recent

Tzolis verbaast bij debuut: Engelse pers trekt straffe conclusie

In Engeland is de eerste grote prijs van het seizoen uitgereikt. Kampioen Arsenal FC legde ...

52
52
‘Anderlecht plundert de kassa voor topschutter van 6M’

Anderlecht wil nog een echte doelpuntenmaker aan zijn aanval toevoegen. Paars-wit heeft daarvoor een ...

217
217
Standard bestolen op Mechelen? "Dit maakt voetbal kapot"

Standard heeft voor de tweede week op rij twee kostbare punten verspeeld. Op het veld van KV ...

92
92
'Anderlecht tot uiterste: Sibierski vol voor topaanwinst'

RSC Anderlecht staat weer met de voeten op de grond. De Brusselaars liepen zondagmiddag op Beveren ...

231
231
Drama bij KRC Genk: "Hele club leeft intens met hem mee"

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

241
241
KVM wacht bang af: debuut aanwinst wordt nachtmerrie

KV Mechelen heeft zondagavond zijn eerste punt van het seizoen gepakt na een zeer bewogen avond. ...

118
118
Euvrard kijkt niet naar ref: "Dat mag echt niet gebeuren"

Bij Standard kunnen ze niet tevreden zijn over hun seizoensbegin. Ze blijven achter met een twee op ...

65
65
'Transfertwist: Lazio trekt na njet Standard naar Genk'

Voor Lazio is het seizoen donderdagavond rampzalig begonnen. Het werd in de Coppa Italia meteen ...

336
336
'Cercle dringt aan: target eist transfer'

Cercle Brugge is na twee speeldagen nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Twee keer zorgde ...

53
53
Met wat hulp van Yamal: Bisiwu maakt meteen indruk bij Barça

Jesse Bisiwu versierde deze zomer een zeer straffe transfer. Na een soap die maandenlang aansleepte ...

145
145
'AA Gent houdt been stijf in dossier-Dean'

AA Gent kan nog altijd terugblikken op een foutloos seizoensbegin, want het ging zondag met 1-2 ...

156
156
'Anderlecht gaat hard: 4,5 mil voor oude bekende Sibierski'

Anderlecht is zondag tegen zijn eerste domper van het seizoen aangelopen, want het ging verrassend ...

451
451
Ruben Van Gucht onthult groot geheim: "Ik wist het meteen"

Ruben Van Gucht beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn leven. Een paar dagen geleden ...

65
65
'Man City geeft jawoord: Barça heeft Rodri beet'

FC Barcelona was deze mercato al druk in de weer en haalde met Anthony Gordon en Karim Adeyemi al de ...

160
160
Charleroi pronkt met zes op zes na nipte zege in Lommel

Na Club Brugge, AA Gent en Antwerp pronkt ook Charleroi na twee speeldagen nog met het maximum van ...

32
32
'PSV verliest steunpilaar voor 22 miljoen aan Dortmund'

Joey Veerman staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De 27-jarige middenvelder verruilt ...

74
74
KV Mechelen pakt punt tegen Standard na zinderende partij

Om 18u30 namen KV Mechelen en Standard het tegen elkaar op. Beide ploegen begonnen het seizoen met ...

158
158
Marc Coucke trekt alle registers open: "Kleine kapoen!"

Anderlecht kende deze namiddag de eerste ontgoocheling van het seizoen. De recordkampioen ging ...

167
167
‘Seys smeedt geheim transferplan: Club in alle staten'

Joaquin Seys ligt nog tot 2029 vast bij Club Brugge, maar achter de schermen groeit de twijfel over ...

1403
1403
'Anderlecht heeft beet: aanwinst van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

536
536
'KV Mechelen incasseert miljoenen na akkoord met Sporting CP'

KV Mechelen gaat een volgende uitgaande toptransfer afronden. De Maneblussers zouden weer langs de ...

155
155
'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

182
182
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

140
140
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

362
362
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

262
262

Meer sportnieuws