Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

door
Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd de Nations League af te sluiten op een positieve noot. Tegen 'thuisploeg' Italië verloren onze landgenoten met 2-1. De Italianen liepen uit tot 2-0. De Duivels konden via De Ketelaere milderen tot 2-1, maar verder kwamen ze niet. Zo is het de vierde plek geworden voor ons land in de Final Four. 


België wilde tegen Italië de zure nederlaag van tegen Frankrijk doorspoelen. Beide ploegen hielden elkaar in het begin in evenwicht en prikten eens. Italië via Chiesa en België via Batshuayi. Het eerste schot op doel kwam van een Italiaanse voet. Berardi vond Courtois op zijn weg. Daarna staken de Belgen hun neus aan het venster via Alderweireld en vooral Saelemaekers. De speler van AC Milan trapte op de lat.

Courtois zorgt voor 0-0-ruststand 

Halfweg de eerste helft probeerde Chiesa Courtois te verschalken, maar zijn poging miste kracht. De wedstrijd kabbelde daarna voort en was qua balbezit bijna helemaal in evenwicht. Net voor de rust werd iedereen nog eens opgeschrikt. Berardi zonderde Chiesa af voor Courtois en die wilde de bal in het hoekje leggen. Onze nationale doelman kwam echter uitstekend tussen met zijn voet. Een geweldige redding.

Duivels koud gepakt net na de koffiepauze

De tweede helft kon niet slechter beginnen voor de Rode Duivels. Barella pakte de Belgen koud op een corner door hard binnen te trappen. 1-0 voor Italië en de Duivels op achtervolgen aangewezen. Italië bleef daarna aan het commando. Roberto Martinez besloot dan maar vers bloed in de ploeg te brengen met Kevin De Bruyne en Charles De Ketelaere. Die laatste liet zich meteen gelden en vond Batshuayi. De spits zag de gelijkmaker uiteenspatten op de lat. Even later lag de bal toch in het net. Aan de overkant weliswaar. Castagne beging een penalty-overtreding op Chiesa en Berardi zetten de 2-0 op het bord vanop de stip. Courtois zat er bijna nog bij. Een koude douche voor Martinez en co.

De Ketelaere scoort eerste doelpunt voor Rode Duivels

De Belgen moesten dan toch stilaan beginnen te denken aan een slotoffensief als ze nog aanspraak zouden willen maken op de derde plaats. Alderweireld had dat begrepen, maar Donnarumma wilde van geen wijken weten. Een vijftal minuten later stond de paal dan weer in de weg op een schot van Carrasco. Even later hadden de Belgen de aansluitingstreffer dan toch beet. Het was De Ketelaere die zijn eerste doelpunt maakte voor de nationale ploeg. Het Club Brugge-talent mikte de bal fijntjes door de benen van Donnarumma. Er kwamen nog vier minuten bij op het einde, maar de gelijkmaker maken lukte niet meer. Zo sluiten de Rode Duivels de Final Four van de Nations League af met een tweede nederlaag.

Scoreverloop: 

1-0 (47') Barella
2-0 (65') Berardi
2-1 (86') De Ketelaere

LEES OOK: Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Terechte nederlaag?

Meest recent

Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

19
19
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

36
36
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

22
22
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

92
92
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

347
347
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

271
271
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

65
65
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

236
236
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

823
823
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

146
146
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

216
216
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

655
655
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

341
341
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

78
78
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

151
151
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

99
99
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

74
74
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

103
103
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

230
230
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

113
113
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

172
172
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

373
373
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

389
389

Meer sportnieuws