Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

294 stemmen
Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd de Nations League af te sluiten op een positieve noot. Tegen 'thuisploeg' Italië verloren onze landgenoten met 2-1. De Italianen liepen uit tot 2-0. De Duivels konden via De Ketelaere milderen tot 2-1, maar verder kwamen ze niet. Zo is het de vierde plek geworden voor ons land in de Final Four. 


België wilde tegen Italië de zure nederlaag van tegen Frankrijk doorspoelen. Beide ploegen hielden elkaar in het begin in evenwicht en prikten eens. Italië via Chiesa en België via Batshuayi. Het eerste schot op doel kwam van een Italiaanse voet. Berardi vond Courtois op zijn weg. Daarna staken de Belgen hun neus aan het venster via Alderweireld en vooral Saelemaekers. De speler van AC Milan trapte op de lat.

Courtois zorgt voor 0-0-ruststand 

Halfweg de eerste helft probeerde Chiesa Courtois te verschalken, maar zijn poging miste kracht. De wedstrijd kabbelde daarna voort en was qua balbezit bijna helemaal in evenwicht. Net voor de rust werd iedereen nog eens opgeschrikt. Berardi zonderde Chiesa af voor Courtois en die wilde de bal in het hoekje leggen. Onze nationale doelman kwam echter uitstekend tussen met zijn voet. Een geweldige redding.

Duivels koud gepakt net na de koffiepauze

De tweede helft kon niet slechter beginnen voor de Rode Duivels. Barella pakte de Belgen koud op een corner door hard binnen te trappen. 1-0 voor Italië en de Duivels op achtervolgen aangewezen. Italië bleef daarna aan het commando. Roberto Martinez besloot dan maar vers bloed in de ploeg te brengen met Kevin De Bruyne en Charles De Ketelaere. Die laatste liet zich meteen gelden en vond Batshuayi. De spits zag de gelijkmaker uiteenspatten op de lat. Even later lag de bal toch in het net. Aan de overkant weliswaar. Castagne beging een penalty-overtreding op Chiesa en Berardi zetten de 2-0 op het bord vanop de stip. Courtois zat er bijna nog bij. Een koude douche voor Martinez en co.

De Ketelaere scoort eerste doelpunt voor Rode Duivels

De Belgen moesten dan toch stilaan beginnen te denken aan een slotoffensief als ze nog aanspraak zouden willen maken op de derde plaats. Alderweireld had dat begrepen, maar Donnarumma wilde van geen wijken weten. Een vijftal minuten later stond de paal dan weer in de weg op een schot van Carrasco. Even later hadden de Belgen de aansluitingstreffer dan toch beet. Het was De Ketelaere die zijn eerste doelpunt maakte voor de nationale ploeg. Het Club Brugge-talent mikte de bal fijntjes door de benen van Donnarumma. Er kwamen nog vier minuten bij op het einde, maar de gelijkmaker maken lukte niet meer. Zo sluiten de Rode Duivels de Final Four van de Nations League af met een tweede nederlaag.

Scoreverloop: 

1-0 (47') Barella
2-0 (65') Berardi
2-1 (86') De Ketelaere

LEES OOK: Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

Terechte nederlaag?

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

6
6
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

43
43
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

20
20
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

103
103
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

55
55
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

124
124
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

20
20
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

205
205
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

148
148
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

742
742
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

968
968
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

337
337
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

177
177
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

253
253
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

190
190
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

154
154
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

81
81
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

176
176
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

104
104
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

74
74
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

86
86
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

171
171

Meer sportnieuws