Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

door
Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd de Nations League af te sluiten op een positieve noot. Tegen 'thuisploeg' Italië verloren onze landgenoten met 2-1. De Italianen liepen uit tot 2-0. De Duivels konden via De Ketelaere milderen tot 2-1, maar verder kwamen ze niet. Zo is het de vierde plek geworden voor ons land in de Final Four. 


België wilde tegen Italië de zure nederlaag van tegen Frankrijk doorspoelen. Beide ploegen hielden elkaar in het begin in evenwicht en prikten eens. Italië via Chiesa en België via Batshuayi. Het eerste schot op doel kwam van een Italiaanse voet. Berardi vond Courtois op zijn weg. Daarna staken de Belgen hun neus aan het venster via Alderweireld en vooral Saelemaekers. De speler van AC Milan trapte op de lat.

Courtois zorgt voor 0-0-ruststand 

Halfweg de eerste helft probeerde Chiesa Courtois te verschalken, maar zijn poging miste kracht. De wedstrijd kabbelde daarna voort en was qua balbezit bijna helemaal in evenwicht. Net voor de rust werd iedereen nog eens opgeschrikt. Berardi zonderde Chiesa af voor Courtois en die wilde de bal in het hoekje leggen. Onze nationale doelman kwam echter uitstekend tussen met zijn voet. Een geweldige redding.

Duivels koud gepakt net na de koffiepauze

De tweede helft kon niet slechter beginnen voor de Rode Duivels. Barella pakte de Belgen koud op een corner door hard binnen te trappen. 1-0 voor Italië en de Duivels op achtervolgen aangewezen. Italië bleef daarna aan het commando. Roberto Martinez besloot dan maar vers bloed in de ploeg te brengen met Kevin De Bruyne en Charles De Ketelaere. Die laatste liet zich meteen gelden en vond Batshuayi. De spits zag de gelijkmaker uiteenspatten op de lat. Even later lag de bal toch in het net. Aan de overkant weliswaar. Castagne beging een penalty-overtreding op Chiesa en Berardi zetten de 2-0 op het bord vanop de stip. Courtois zat er bijna nog bij. Een koude douche voor Martinez en co.

De Ketelaere scoort eerste doelpunt voor Rode Duivels

De Belgen moesten dan toch stilaan beginnen te denken aan een slotoffensief als ze nog aanspraak zouden willen maken op de derde plaats. Alderweireld had dat begrepen, maar Donnarumma wilde van geen wijken weten. Een vijftal minuten later stond de paal dan weer in de weg op een schot van Carrasco. Even later hadden de Belgen de aansluitingstreffer dan toch beet. Het was De Ketelaere die zijn eerste doelpunt maakte voor de nationale ploeg. Het Club Brugge-talent mikte de bal fijntjes door de benen van Donnarumma. Er kwamen nog vier minuten bij op het einde, maar de gelijkmaker maken lukte niet meer. Zo sluiten de Rode Duivels de Final Four van de Nations League af met een tweede nederlaag.

Scoreverloop: 

1-0 (47') Barella
2-0 (65') Berardi
2-1 (86') De Ketelaere

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Terechte nederlaag?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

2
2
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

44
44
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

77
77
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

53
53
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

102
102
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

140
140
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

91
91
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

144
144
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

228
228
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

171
171
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

463
463
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

179
179
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

286
286
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

292
292
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

317
317
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

146
146
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

219
219
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

136
136
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

169
169
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

83
83
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

178
178
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

252
252
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1442
1442

Meer sportnieuws