Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

294 stemmen
Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd de Nations League af te sluiten op een positieve noot. Tegen 'thuisploeg' Italië verloren onze landgenoten met 2-1. De Italianen liepen uit tot 2-0. De Duivels konden via De Ketelaere milderen tot 2-1, maar verder kwamen ze niet. Zo is het de vierde plek geworden voor ons land in de Final Four. 


België wilde tegen Italië de zure nederlaag van tegen Frankrijk doorspoelen. Beide ploegen hielden elkaar in het begin in evenwicht en prikten eens. Italië via Chiesa en België via Batshuayi. Het eerste schot op doel kwam van een Italiaanse voet. Berardi vond Courtois op zijn weg. Daarna staken de Belgen hun neus aan het venster via Alderweireld en vooral Saelemaekers. De speler van AC Milan trapte op de lat.

Courtois zorgt voor 0-0-ruststand 

Halfweg de eerste helft probeerde Chiesa Courtois te verschalken, maar zijn poging miste kracht. De wedstrijd kabbelde daarna voort en was qua balbezit bijna helemaal in evenwicht. Net voor de rust werd iedereen nog eens opgeschrikt. Berardi zonderde Chiesa af voor Courtois en die wilde de bal in het hoekje leggen. Onze nationale doelman kwam echter uitstekend tussen met zijn voet. Een geweldige redding.

Duivels koud gepakt net na de koffiepauze

De tweede helft kon niet slechter beginnen voor de Rode Duivels. Barella pakte de Belgen koud op een corner door hard binnen te trappen. 1-0 voor Italië en de Duivels op achtervolgen aangewezen. Italië bleef daarna aan het commando. Roberto Martinez besloot dan maar vers bloed in de ploeg te brengen met Kevin De Bruyne en Charles De Ketelaere. Die laatste liet zich meteen gelden en vond Batshuayi. De spits zag de gelijkmaker uiteenspatten op de lat. Even later lag de bal toch in het net. Aan de overkant weliswaar. Castagne beging een penalty-overtreding op Chiesa en Berardi zetten de 2-0 op het bord vanop de stip. Courtois zat er bijna nog bij. Een koude douche voor Martinez en co.

De Ketelaere scoort eerste doelpunt voor Rode Duivels

De Belgen moesten dan toch stilaan beginnen te denken aan een slotoffensief als ze nog aanspraak zouden willen maken op de derde plaats. Alderweireld had dat begrepen, maar Donnarumma wilde van geen wijken weten. Een vijftal minuten later stond de paal dan weer in de weg op een schot van Carrasco. Even later hadden de Belgen de aansluitingstreffer dan toch beet. Het was De Ketelaere die zijn eerste doelpunt maakte voor de nationale ploeg. Het Club Brugge-talent mikte de bal fijntjes door de benen van Donnarumma. Er kwamen nog vier minuten bij op het einde, maar de gelijkmaker maken lukte niet meer. Zo sluiten de Rode Duivels de Final Four van de Nations League af met een tweede nederlaag.

Scoreverloop: 

1-0 (47') Barella
2-0 (65') Berardi
2-1 (86') De Ketelaere

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Terechte nederlaag?

Meest recent

'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

0
0
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

2
2
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

24
24
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

30
30
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

68
68
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

61
61
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

204
204
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

25
25
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

118
118
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

79
79
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

195
195
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1063
1063
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

93
93
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

258
258
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

367
367
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

26
26
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

56
56
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

326
326
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

157
157
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

413
413
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

314
314
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

483
483
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

506
506
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

258
258
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77

Meer sportnieuws