Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

294 stemmen
Rode Duivels sluiten Nations League teleurstellend af met nederlaag tegen Italië

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd de Nations League af te sluiten op een positieve noot. Tegen 'thuisploeg' Italië verloren onze landgenoten met 2-1. De Italianen liepen uit tot 2-0. De Duivels konden via De Ketelaere milderen tot 2-1, maar verder kwamen ze niet. Zo is het de vierde plek geworden voor ons land in de Final Four. 


België wilde tegen Italië de zure nederlaag van tegen Frankrijk doorspoelen. Beide ploegen hielden elkaar in het begin in evenwicht en prikten eens. Italië via Chiesa en België via Batshuayi. Het eerste schot op doel kwam van een Italiaanse voet. Berardi vond Courtois op zijn weg. Daarna staken de Belgen hun neus aan het venster via Alderweireld en vooral Saelemaekers. De speler van AC Milan trapte op de lat.

Courtois zorgt voor 0-0-ruststand 

Halfweg de eerste helft probeerde Chiesa Courtois te verschalken, maar zijn poging miste kracht. De wedstrijd kabbelde daarna voort en was qua balbezit bijna helemaal in evenwicht. Net voor de rust werd iedereen nog eens opgeschrikt. Berardi zonderde Chiesa af voor Courtois en die wilde de bal in het hoekje leggen. Onze nationale doelman kwam echter uitstekend tussen met zijn voet. Een geweldige redding.

Duivels koud gepakt net na de koffiepauze

De tweede helft kon niet slechter beginnen voor de Rode Duivels. Barella pakte de Belgen koud op een corner door hard binnen te trappen. 1-0 voor Italië en de Duivels op achtervolgen aangewezen. Italië bleef daarna aan het commando. Roberto Martinez besloot dan maar vers bloed in de ploeg te brengen met Kevin De Bruyne en Charles De Ketelaere. Die laatste liet zich meteen gelden en vond Batshuayi. De spits zag de gelijkmaker uiteenspatten op de lat. Even later lag de bal toch in het net. Aan de overkant weliswaar. Castagne beging een penalty-overtreding op Chiesa en Berardi zetten de 2-0 op het bord vanop de stip. Courtois zat er bijna nog bij. Een koude douche voor Martinez en co.

De Ketelaere scoort eerste doelpunt voor Rode Duivels

De Belgen moesten dan toch stilaan beginnen te denken aan een slotoffensief als ze nog aanspraak zouden willen maken op de derde plaats. Alderweireld had dat begrepen, maar Donnarumma wilde van geen wijken weten. Een vijftal minuten later stond de paal dan weer in de weg op een schot van Carrasco. Even later hadden de Belgen de aansluitingstreffer dan toch beet. Het was De Ketelaere die zijn eerste doelpunt maakte voor de nationale ploeg. Het Club Brugge-talent mikte de bal fijntjes door de benen van Donnarumma. Er kwamen nog vier minuten bij op het einde, maar de gelijkmaker maken lukte niet meer. Zo sluiten de Rode Duivels de Final Four van de Nations League af met een tweede nederlaag.

Scoreverloop: 

1-0 (47') Barella
2-0 (65') Berardi
2-1 (86') De Ketelaere

LEES OOK: Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

Terechte nederlaag?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

17
17
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

16
16
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

17
17
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

62
62
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

51
51
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

66
66
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

53
53
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

80
80
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

27
27
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

81
81
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

139
139
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

214
214
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

491
491
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

170
170
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

429
429
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

841
841
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

120
120
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

354
354
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

173
173
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

685
685
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

589
589
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

176
176
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

370
370

Meer sportnieuws