Franse peptalk uitgelekt: "Als we sterven, sterven we samen"

281 stemmen
Franse peptalk uitgelekt:

De Fransen kwamen na de rust anders voor de dag in de wedstrijd tegen België. Coach Didier Deschamps liet eerst nog begaan, maar van zodra Les Bleus de kleedkamer indoken, wist de Franse coach maar al te goed hoe het schip weer overeind zou komen.

L' Equipe kon achterhalen welke woorden de Fransen weer in trance brachten. Paul Pogba liet het al verstaan kort na de wedstrijd. "Wat hij tijdens de rust tegen zichzelf zei? Je zult het zeker terugzien in video's. Ik hoop dat ze na de overwinning in de finale worden gepubliceerd," aldus de middenvelder van Manchester United. In de nasleep van de comeback van de Blues tegen de Devils had de Franse international met deze woorden duidelijk gemaakt dat er iets was gebeurd in de kleedkamer van de wereldkampioenen.

Geen toewijding, geen intensiteit

Het verhaal begint net iets voor rust, toen Deschamps en Stéphan, in vol overleg aan de zijlijn, besloten niets aan hun systeem te veranderen terwijl hun ploeg water greep op het einde van de eerste helft. Dit zijn de eerste woorden van Deschamps na zijn terugkeer in de kleedkamer: "Jongens, we gaan te veel terug, ons blok is te laag. We prikken niet genoeg, we zijn niet agressief genoeg. We verdedigen niet samen, maar los van elkaar. Vooraan heb je spitsen van de besten ter wereld. Als we ons niveau niet verhogen, in toewijding, in intensiteit, zullen we er niet komen. Laat los! We waren prima tijdens de eerste twintig minuten. Ik weet zeker dat als we scoren, we terug kunnen komen." 

Mannetje meer op het middenveld

Een eenvoudige toespraak, maar die aan kracht won toen hij werd gesteund door enkele leiders van de groep. Vooral Pogba: "Jongens, wij zijn het Franse team! Als we moeten 'sterven', moeten we allemaal samen 'sterven'." In het proces vroegen Varane en Lloris, leiders van de verdediging, om "meer impact" voordat er een uitwisseling ontstaat rond de aan te passen tactieken. Overweldigd op het middenveld kregen Pogba en Rabiot de steun van een excentrieke centrale verdediger (Koundé of Lucas Hernandez) bij balverlies omdat het niet nodig was om met drie achteraan te blijven voor de enige spits (Lukaku) in de punt. Zo werden de ruimtes tussen de linies verkleind en werd de pressing van de Blues opgezet. De Duivels kwamen duidelijk in de problemen en waren niet bij machten om de Franse tactische wissel op te vangen.

Ging België ten onder door tactische fouten?

Meest recent

'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

71
71
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

23
23
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

217
217
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

50
50
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

83
83
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

63
63
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

47
47
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

186
186
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

73
73
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

59
59
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

162
162
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

152
152
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

35
35
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

57
57
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

373
373
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

190
190
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

57
57
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

265
265
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

164
164
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

157
157
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

99
99
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

464
464
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

363
363

Meer sportnieuws