De jeugd: wie is klaar om over te nemen bij de Rode Duivels?

836 stemmen
De jeugd: wie is klaar om over te nemen bij de Rode Duivels?

Heel wat waarnemers willen dat er verjonging wordt doorgevoerd bij de Rode Duivels. Maar is de jeugd er wel al klaar voor en zijn zij nu al beter dan de ervaren jongens? We gingen het eens na. 

Vooral achteraan wordt er geroepen om verjonging. Jan Vertonghen is 34 jaar, maar wel een vaste waarde bij Benfica. Dat kent een topseizoen. Thomas Vermaelen is 35 jaar en speelt bij Vissel Kobe, maar kende een zeer sterk EK. Hij hield ene Cristiano Ronaldo zelfs nog uit de wedstrijd. Hij ontbrak in de Nations League. Toby Alderweireld is een basispion bij Al-Duhail, waar hij echter op een laag niveau speelt. 

Zinho Vanheusden wordt vaak geopperd, maar de jonge verdediger was het laatste jaar amper fit. Ook nu ligt hij weer in de lappenmand bij Genoa, bovendien verloor hij er ook zijn basisplaats de laatste twee wedstrijden. Hij moet op zijn 22ste dringend fit blijven en zo een jaar lang stappen zetten. Pas dan lijkt hij klaar om echt over te nemen, nu lijkt het dus nog te vroeg. Hannes Delcroix is ook geblesseerd, maar kreeg al speelkansen van Martinez. 



Arthur Theate speelde 150 minuten in de Serie A en is zeer goed begonnen. De 21-jarige verdediger kan een optie zijn als hij dit niveau kan aanhouden. Op dit moment is het nog te vroeg om hem nu al de voorkeur te geven op Vertonghen en Vermaelen. In een jaar (tot het WK 2022) kan er echter veel gebeuren. Al is Theate wel iemand die zich zeer snel kan aanpassen aan een hoger niveau, dat bewees hij bij KV Oostende waar hij zich zeer snel ontwikkelde. Als hij dat ook bij Bologna kan doen, is hij een stevige kandidaat. 

Sebastiaan Bornauw (22) schippert tussen bank en basis bij Wolfsburg. Pas als hij daar echt een titularis wordt, komt hij in beeld als echte concurrent voor de ‘oudjes’. Op de flank is er Alexis Saelemaekers (22) die zich al echt wist te tonen. Hij is een vaste waarde bij AC Milan en kwam daardoor ook in beeld. Martinez geeft dergelijke jongens dus wel degelijk kansen. Het is aan hen om die te grijpen en dat deed Saelemaekers. Hij is een stevige concurrent voor Thomas Meunier en Timothy Castagne. De ervaren Meunier werd daardoor zelfs al eens gepasseerd voor zijn jongere collega’s. 



Dan is er nog Wout Faes (23) die het zeer goed doet bij Stade Reims. Dat is echter een laagvlieger in Frankrijk, terwijl een speler als Jason Denayer toch een vaste waarde is bij Olympique Lyon. Faes ontwikkelt zich wel goed, maar is hij al een speler van internationaal niveau? Hugo Siquet (19) doet het zeer goed bij Standard en zou zeer goed passen in het systeem van Martinez, maar met Castagne, Meunier, Foket en Saelemaekers heeft hij héél veel concurrentie. Plots is er daar weelde, nadat er vijf jaar geleden nog amper opties waren. In doel is er de 19-jarige Maarten Vandevoordt, maar hij is voorlopig nog de mindere van Thibaut Courtois, Koen Casteels en Simon Mignolet. 

Op het middenveld wordt door bepaalde media steevast Sambi Lokonga genoemd. De 21-jarige middenvelder is zeker een optie voor de toekomst, maar hij is voorlopig meestal een invaller bij Arsenal. Al krijgt hij er wel elke match minuten. Het is voorlopig best logisch dat Witsel en Tielemans, basispionnen bij Dortmund en Leicester City, de voorkeur krijgen. Met Hans Vanaken als goede derde optie. 

Amadou Onana (19), al genoemd door de bondscoach, is ook een wissel voor de toekomst. De jonge defensieve middenvelder heeft een fysiek profiel dat de Belgen momenteel niet hebben. Hij komt steeds meer aan spelen toe bij Lille OSC en kan het komende jaar wel eens zijn debuut maken. Dat is ook het geval voor Orel Mangala. Op zijn 23ste is hij een sterkhouder bij VfB Stuttgart en hij verdient zeker zijn kans. Daarnaast zijn er jongens als Nicolas Raskin (20), Eliot Matazo (19) en Bryan Heynen (24) maar zij komen toch nog wat verderop in de pikorde. 



In aanvallend opzicht stellen sommigen Eden Hazard stilaan in twijfel. Jongens als Adnan Januzaj (26) en Divock Origi (26) zijn ook nog relatief jong, maar ze stagneerden de laatste jaren in hun ontwikkeling. Dodi Lukebakio (24) krijgt stilaan wat minuten, maar moet nog heel wat progressie maken vooraleer hij meer rendement brengt dan pakweg Eden Hazard of Dries Mertens, ook al is die laatste ook niet echt op dreef het laatste jaar. Yari Verschaeren (20) moet eerst een onbetwistbare titularis worden bij Anderlecht, net als Anouar Ait El Hadj (19). Michel-Ange Balikwisha (20) moet eerst weer topfit geraken en Loïs Openda (21) en Dante Vanzeir (23) lijken voorlopig dat internationale niveau nog niet te halen. 



Inzake aanvallend talent lijkt vooral Charles De Ketelaere (20) klaar te zijn voor meer minuten. Hij zit dan ook niet voor niets bij de selectie van 23 spelers. Martinez voerde de afgelopen maanden en jaren al een beetje verjonging toe door Youri Tielemans (24), Timothy Castagne (25), Alexis Saelemaekers (22) en Jérémy Doku (19) vaak in de basis te droppen. Zij deden het goed, al kent Tielemans momenteel een mindere periode. 

Talenten als Bornauw, Delcroix, Vanheusden, Theate, Onana en Lokonga moeten weer fit worden of eerst langdurig een basispion worden vooraleer zij echt een kans maken op een basisplaats. Met Mangala, De Ketelaere, Saelemaekers en Lukebakio kloppen er een aantal spelers stevig op de deur. Drie van hen zitten al bij de selectie. Tijd voor meer speelminuten de komende maanden?

Claudio Reulens

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Wie is naast De Ketelaere, Lukebakio, Saelemaekers klaar voor meer minuten?

Meest recent

Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

0
0
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

53
53
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

62
62
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

139
139
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

89
89
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

90
90
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

282
282
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

132
132
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

242
242
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

161
161
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

120
120
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

123
123
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

100
100
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

765
765
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

225
225
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

215
215
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

808
808
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

249
249
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1278
1278
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

475
475

Meer sportnieuws