De jeugd: wie is klaar om over te nemen bij de Rode Duivels?

836 stemmen
De jeugd: wie is klaar om over te nemen bij de Rode Duivels?

Heel wat waarnemers willen dat er verjonging wordt doorgevoerd bij de Rode Duivels. Maar is de jeugd er wel al klaar voor en zijn zij nu al beter dan de ervaren jongens? We gingen het eens na. 

Vooral achteraan wordt er geroepen om verjonging. Jan Vertonghen is 34 jaar, maar wel een vaste waarde bij Benfica. Dat kent een topseizoen. Thomas Vermaelen is 35 jaar en speelt bij Vissel Kobe, maar kende een zeer sterk EK. Hij hield ene Cristiano Ronaldo zelfs nog uit de wedstrijd. Hij ontbrak in de Nations League. Toby Alderweireld is een basispion bij Al-Duhail, waar hij echter op een laag niveau speelt. 

Zinho Vanheusden wordt vaak geopperd, maar de jonge verdediger was het laatste jaar amper fit. Ook nu ligt hij weer in de lappenmand bij Genoa, bovendien verloor hij er ook zijn basisplaats de laatste twee wedstrijden. Hij moet op zijn 22ste dringend fit blijven en zo een jaar lang stappen zetten. Pas dan lijkt hij klaar om echt over te nemen, nu lijkt het dus nog te vroeg. Hannes Delcroix is ook geblesseerd, maar kreeg al speelkansen van Martinez. 



Arthur Theate speelde 150 minuten in de Serie A en is zeer goed begonnen. De 21-jarige verdediger kan een optie zijn als hij dit niveau kan aanhouden. Op dit moment is het nog te vroeg om hem nu al de voorkeur te geven op Vertonghen en Vermaelen. In een jaar (tot het WK 2022) kan er echter veel gebeuren. Al is Theate wel iemand die zich zeer snel kan aanpassen aan een hoger niveau, dat bewees hij bij KV Oostende waar hij zich zeer snel ontwikkelde. Als hij dat ook bij Bologna kan doen, is hij een stevige kandidaat. 

Sebastiaan Bornauw (22) schippert tussen bank en basis bij Wolfsburg. Pas als hij daar echt een titularis wordt, komt hij in beeld als echte concurrent voor de ‘oudjes’. Op de flank is er Alexis Saelemaekers (22) die zich al echt wist te tonen. Hij is een vaste waarde bij AC Milan en kwam daardoor ook in beeld. Martinez geeft dergelijke jongens dus wel degelijk kansen. Het is aan hen om die te grijpen en dat deed Saelemaekers. Hij is een stevige concurrent voor Thomas Meunier en Timothy Castagne. De ervaren Meunier werd daardoor zelfs al eens gepasseerd voor zijn jongere collega’s. 



Dan is er nog Wout Faes (23) die het zeer goed doet bij Stade Reims. Dat is echter een laagvlieger in Frankrijk, terwijl een speler als Jason Denayer toch een vaste waarde is bij Olympique Lyon. Faes ontwikkelt zich wel goed, maar is hij al een speler van internationaal niveau? Hugo Siquet (19) doet het zeer goed bij Standard en zou zeer goed passen in het systeem van Martinez, maar met Castagne, Meunier, Foket en Saelemaekers heeft hij héél veel concurrentie. Plots is er daar weelde, nadat er vijf jaar geleden nog amper opties waren. In doel is er de 19-jarige Maarten Vandevoordt, maar hij is voorlopig nog de mindere van Thibaut Courtois, Koen Casteels en Simon Mignolet. 

Op het middenveld wordt door bepaalde media steevast Sambi Lokonga genoemd. De 21-jarige middenvelder is zeker een optie voor de toekomst, maar hij is voorlopig meestal een invaller bij Arsenal. Al krijgt hij er wel elke match minuten. Het is voorlopig best logisch dat Witsel en Tielemans, basispionnen bij Dortmund en Leicester City, de voorkeur krijgen. Met Hans Vanaken als goede derde optie. 

Amadou Onana (19), al genoemd door de bondscoach, is ook een wissel voor de toekomst. De jonge defensieve middenvelder heeft een fysiek profiel dat de Belgen momenteel niet hebben. Hij komt steeds meer aan spelen toe bij Lille OSC en kan het komende jaar wel eens zijn debuut maken. Dat is ook het geval voor Orel Mangala. Op zijn 23ste is hij een sterkhouder bij VfB Stuttgart en hij verdient zeker zijn kans. Daarnaast zijn er jongens als Nicolas Raskin (20), Eliot Matazo (19) en Bryan Heynen (24) maar zij komen toch nog wat verderop in de pikorde. 



In aanvallend opzicht stellen sommigen Eden Hazard stilaan in twijfel. Jongens als Adnan Januzaj (26) en Divock Origi (26) zijn ook nog relatief jong, maar ze stagneerden de laatste jaren in hun ontwikkeling. Dodi Lukebakio (24) krijgt stilaan wat minuten, maar moet nog heel wat progressie maken vooraleer hij meer rendement brengt dan pakweg Eden Hazard of Dries Mertens, ook al is die laatste ook niet echt op dreef het laatste jaar. Yari Verschaeren (20) moet eerst een onbetwistbare titularis worden bij Anderlecht, net als Anouar Ait El Hadj (19). Michel-Ange Balikwisha (20) moet eerst weer topfit geraken en Loïs Openda (21) en Dante Vanzeir (23) lijken voorlopig dat internationale niveau nog niet te halen. 



Inzake aanvallend talent lijkt vooral Charles De Ketelaere (20) klaar te zijn voor meer minuten. Hij zit dan ook niet voor niets bij de selectie van 23 spelers. Martinez voerde de afgelopen maanden en jaren al een beetje verjonging toe door Youri Tielemans (24), Timothy Castagne (25), Alexis Saelemaekers (22) en Jérémy Doku (19) vaak in de basis te droppen. Zij deden het goed, al kent Tielemans momenteel een mindere periode. 

Talenten als Bornauw, Delcroix, Vanheusden, Theate, Onana en Lokonga moeten weer fit worden of eerst langdurig een basispion worden vooraleer zij echt een kans maken op een basisplaats. Met Mangala, De Ketelaere, Saelemaekers en Lukebakio kloppen er een aantal spelers stevig op de deur. Drie van hen zitten al bij de selectie. Tijd voor meer speelminuten de komende maanden?

Claudio Reulens

LEES OOK: Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Wie is naast De Ketelaere, Lukebakio, Saelemaekers klaar voor meer minuten?

Meest recent

'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

25
25
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

8
8
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

15
15
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

262
262
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

151
151
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

278
278
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

45
45
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

72
72
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

211
211
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

539
539
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

152
152
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

200
200
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

58
58
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

250
250
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

589
589
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

107
107
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

75
75
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

409
409
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

636
636
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

78
78
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

405
405
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

177
177
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

442
442
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1347
1347

Meer sportnieuws