De jeugd: wie is klaar om over te nemen bij de Rode Duivels?

door
De jeugd: wie is klaar om over te nemen bij de Rode Duivels?

Heel wat waarnemers willen dat er verjonging wordt doorgevoerd bij de Rode Duivels. Maar is de jeugd er wel al klaar voor en zijn zij nu al beter dan de ervaren jongens? We gingen het eens na. 

Vooral achteraan wordt er geroepen om verjonging. Jan Vertonghen is 34 jaar, maar wel een vaste waarde bij Benfica. Dat kent een topseizoen. Thomas Vermaelen is 35 jaar en speelt bij Vissel Kobe, maar kende een zeer sterk EK. Hij hield ene Cristiano Ronaldo zelfs nog uit de wedstrijd. Hij ontbrak in de Nations League. Toby Alderweireld is een basispion bij Al-Duhail, waar hij echter op een laag niveau speelt. 

Zinho Vanheusden wordt vaak geopperd, maar de jonge verdediger was het laatste jaar amper fit. Ook nu ligt hij weer in de lappenmand bij Genoa, bovendien verloor hij er ook zijn basisplaats de laatste twee wedstrijden. Hij moet op zijn 22ste dringend fit blijven en zo een jaar lang stappen zetten. Pas dan lijkt hij klaar om echt over te nemen, nu lijkt het dus nog te vroeg. Hannes Delcroix is ook geblesseerd, maar kreeg al speelkansen van Martinez. 



Arthur Theate speelde 150 minuten in de Serie A en is zeer goed begonnen. De 21-jarige verdediger kan een optie zijn als hij dit niveau kan aanhouden. Op dit moment is het nog te vroeg om hem nu al de voorkeur te geven op Vertonghen en Vermaelen. In een jaar (tot het WK 2022) kan er echter veel gebeuren. Al is Theate wel iemand die zich zeer snel kan aanpassen aan een hoger niveau, dat bewees hij bij KV Oostende waar hij zich zeer snel ontwikkelde. Als hij dat ook bij Bologna kan doen, is hij een stevige kandidaat. 

Sebastiaan Bornauw (22) schippert tussen bank en basis bij Wolfsburg. Pas als hij daar echt een titularis wordt, komt hij in beeld als echte concurrent voor de ‘oudjes’. Op de flank is er Alexis Saelemaekers (22) die zich al echt wist te tonen. Hij is een vaste waarde bij AC Milan en kwam daardoor ook in beeld. Martinez geeft dergelijke jongens dus wel degelijk kansen. Het is aan hen om die te grijpen en dat deed Saelemaekers. Hij is een stevige concurrent voor Thomas Meunier en Timothy Castagne. De ervaren Meunier werd daardoor zelfs al eens gepasseerd voor zijn jongere collega’s. 



Dan is er nog Wout Faes (23) die het zeer goed doet bij Stade Reims. Dat is echter een laagvlieger in Frankrijk, terwijl een speler als Jason Denayer toch een vaste waarde is bij Olympique Lyon. Faes ontwikkelt zich wel goed, maar is hij al een speler van internationaal niveau? Hugo Siquet (19) doet het zeer goed bij Standard en zou zeer goed passen in het systeem van Martinez, maar met Castagne, Meunier, Foket en Saelemaekers heeft hij héél veel concurrentie. Plots is er daar weelde, nadat er vijf jaar geleden nog amper opties waren. In doel is er de 19-jarige Maarten Vandevoordt, maar hij is voorlopig nog de mindere van Thibaut Courtois, Koen Casteels en Simon Mignolet. 

Op het middenveld wordt door bepaalde media steevast Sambi Lokonga genoemd. De 21-jarige middenvelder is zeker een optie voor de toekomst, maar hij is voorlopig meestal een invaller bij Arsenal. Al krijgt hij er wel elke match minuten. Het is voorlopig best logisch dat Witsel en Tielemans, basispionnen bij Dortmund en Leicester City, de voorkeur krijgen. Met Hans Vanaken als goede derde optie. 

Amadou Onana (19), al genoemd door de bondscoach, is ook een wissel voor de toekomst. De jonge defensieve middenvelder heeft een fysiek profiel dat de Belgen momenteel niet hebben. Hij komt steeds meer aan spelen toe bij Lille OSC en kan het komende jaar wel eens zijn debuut maken. Dat is ook het geval voor Orel Mangala. Op zijn 23ste is hij een sterkhouder bij VfB Stuttgart en hij verdient zeker zijn kans. Daarnaast zijn er jongens als Nicolas Raskin (20), Eliot Matazo (19) en Bryan Heynen (24) maar zij komen toch nog wat verderop in de pikorde. 



In aanvallend opzicht stellen sommigen Eden Hazard stilaan in twijfel. Jongens als Adnan Januzaj (26) en Divock Origi (26) zijn ook nog relatief jong, maar ze stagneerden de laatste jaren in hun ontwikkeling. Dodi Lukebakio (24) krijgt stilaan wat minuten, maar moet nog heel wat progressie maken vooraleer hij meer rendement brengt dan pakweg Eden Hazard of Dries Mertens, ook al is die laatste ook niet echt op dreef het laatste jaar. Yari Verschaeren (20) moet eerst een onbetwistbare titularis worden bij Anderlecht, net als Anouar Ait El Hadj (19). Michel-Ange Balikwisha (20) moet eerst weer topfit geraken en Loïs Openda (21) en Dante Vanzeir (23) lijken voorlopig dat internationale niveau nog niet te halen. 



Inzake aanvallend talent lijkt vooral Charles De Ketelaere (20) klaar te zijn voor meer minuten. Hij zit dan ook niet voor niets bij de selectie van 23 spelers. Martinez voerde de afgelopen maanden en jaren al een beetje verjonging toe door Youri Tielemans (24), Timothy Castagne (25), Alexis Saelemaekers (22) en Jérémy Doku (19) vaak in de basis te droppen. Zij deden het goed, al kent Tielemans momenteel een mindere periode. 

Talenten als Bornauw, Delcroix, Vanheusden, Theate, Onana en Lokonga moeten weer fit worden of eerst langdurig een basispion worden vooraleer zij echt een kans maken op een basisplaats. Met Mangala, De Ketelaere, Saelemaekers en Lukebakio kloppen er een aantal spelers stevig op de deur. Drie van hen zitten al bij de selectie. Tijd voor meer speelminuten de komende maanden?

Claudio Reulens

LEES OOK: Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

Wie is naast De Ketelaere, Lukebakio, Saelemaekers klaar voor meer minuten?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

52
52
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

32
32
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

221
221
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

64
64
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

169
169
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

168
168
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

68
68
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

173
173
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

62
62
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

571
571
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

393
393
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

551
551
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

441
441
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

128
128
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

419
419
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

310
310
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws