Totti: "Dat was het enige team waar ik mezelf naartoe zag gaan"

207
Totti:

Francesco Totti is het schoolvoorbeeld van een clubicoon, zijn hele leven lang voetbalde hij immers voor AS Roma. Op meerdere punten in zijn carrière was er interesse van buitenlandse grootmachten, maar keer op keer zei de Italiaan 'nee'. 

In een uitgebreid interview met de Engelse krant The Guardian vertelt de voormalige spelverdeler: "Ik voetbalde in andere tijden, het was een hele andere voetbalwereld. Voetbal bestond uit liefde, met affectie voor de supporters. Ik speelde voor de club waar ik altijd supporter van ben geweest, dat maakte mijn keuzes makkelijker. 25 jaar bij één club, aanvoerder en een van de belangrijkste spelers zijn én altijd de beste willen blijven, dat is niet niks. Het is lastig om die tijden te vergelijken met het heden." 

Totti vervolgt: "Het gaat nu meer om geld. Je gaat naar de club waar je meer geld kan verdienen. En dat is iedereen zijn goed recht, toch?" In 2006 wilde Real Madrid van de toenmalige WK-winnaar de bestbetaalde speler ter wereld maken: "Natuurlijk heb ik er over nagedacht. Het duurde ook even, maar toen heb ik toch gezegd: ik maak de keuze met mijn hart en ik blijf in Rome. Op dat soort momenten kun je niet weglopen. Real Madrid was wel het enige team waar ik mezelf echt naartoe zag gaan." Vier jaar geleden hing Totti zijn voetbalschoenen aan de wilgen, maar dat deed hij met pijn in zijn hart: "Eerlijk gezegd had ik er in het begin moeite mee, maar langzaam heb ik mezelf omgepraat met het idee dat het de juiste keuze was."

Is er te weinig clubliefde in het hedendaagse voetbal?

Meest recent

Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

8
8
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

125
125
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

85
85
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

47
47
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

142
142
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

51
51
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

46
46
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

14
14
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

36
36
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

302
302
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

234
234
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

582
582
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

284
284
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

56
56
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

348
348
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

236
236
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

146
146
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

52
52
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

94
94
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

132
132
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

161
161
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

117
117
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

477
477
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

76
76
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

72
72

Meer sportnieuws