'Martinez negeerde advies van Lukaku'

door
'Martinez negeerde advies van Lukaku'

De kater die de Rode Duivels donderdag opliepen tegen Frankrijk zindert daags nadien nog stevig na. In een analyse van de pijnlijke gebeurtenissen in Turijn, waar ons nationale elftal in de tweede helft volledig door het ijs zakte, komt Sport/Voetbalmagazine met een opvallende onthulling.


Het weekblad meent immers dat Romelu Lukaku, goed voor een fenomenaal doelpunt en ei zo na nog matchwinnaar, de bui al zag hangen. Na de pauze kwamen de Fransen veel scherper uit de kleedkamer, en hadden de Rode Duivels het uiterst moeilijk om van achteruit op te bouwen. Axel Witsel en vooral Youri Tielemans leden zo meermaals balverlies en konden zich ook in de duels niet langer staande houden. Die laatste beging tot overmaat van ramp dan ook nog eens een onnodige strafschopovertreding, waardoor Frankrijk op gelijke hoogte kwam.

Iets wat Roberto Martinez had kunnen vermijden door de middenvelder, bezig aan een zwakke partij, vroeger naar de kant te halen. Een suggestie die Lukaku volgens S/VM ook deed bij de bondscoach. De spits zou Martinez hebben gevraagd om in te grijpen, advies dat echter te laat werd opgevolgd. Pas toen het onheil reeds was geschied haalde hij Tielemans naar de kant voor Hans Vanaken, die net als Leandro Trossard goed inviel en voor meer rust aan de bal zorgde. "Door sneller te reageren had Martínez wat ellende kunnen vermijden", is dan ook de conclusie.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Lukaku wordt ooit nog een goede trainer

Meest recent

Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

20
20
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

2
2
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

45
45
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

21
21
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

168
168
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

295
295
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

29
29
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

227
227
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

259
259
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

476
476
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

586
586
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

775
775
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

137
137
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1010
1010
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

268
268
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

316
316
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

151
151
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

181
181
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

581
581
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

574
574
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

327
327
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

551
551
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

188
188
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

682
682

Meer sportnieuws