Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

997
Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

De Rode Duivels zijn andermaal een perceptie rijker. Ook de Nations League zal de Gouden Generatie niet toevoegen aan hun palmares. Youri Tielemans was één van de negatieve uitblinkers tegen Frankrijk, en de druk wordt groter dan ooit om hem te passeren in het basiselftal van de Rode Duivels.


FAN VAN YOURI

Net nadat Roberto Martinez werd aangesteld als de bondscoach van de Rode Duivels, omschreef hij Youri Tielemans als de spelverdeler voor de toekomst. De Spanjaard staat al sinds 2016 te boek als één van de grootste fans van Tielemans, en dat blijft hij onvoorwaardelijk. Ook na het tegenvallende Europees Kampioenschap vorige zomer, en ook na zijn slechte start bij Leicester City dit seizoen. Maar ook na de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk?



Voor de wedstrijd tegen Les Bleus stelden verschillende waarnemers en analisten dat Roberto Martinez misschien beter voor Hans Vanaken moest kiezen dan Youri Tielemans. De sterkhouder van Club Brugge rijgt dit seizoen de impressionante prestaties aan elkaar, en dat niet alleen op het niveau van de Jupiler Pro League. Zelfs in de Champions League drukt Vanaken zijn stempel, vraag maar aan RB Leipzig en Paris Saint-Germain. Bij Tielemans loopt het dit seizoen toch wat stroever.

EXPONENT VAN DE TERUGVAL

Ondanks de licht opgevoerde druk vanuit de media, startte Roberto Martinez donderdag in Turijn met Youri Tielemans in zijn basiselftal en niet met Hans Vanaken. Op basis van de eerste helft van de Rode Duivels, viel op die keuze ook weinig aan te merken. Tielemans deed het goed in de eerste 45 minuten, weliswaar met enkele makkelijke balverliezen op z’n conto. De 24-jarige was wel een belangrijk onderdeel met zijn verticale passing. Hij leverde in de eerste helft bijvoorbeeld 7 passes af naar de final third van het veld, waarvan élke pass geslaagd was.



Maar in de tweede helft was Youri Tielemans – net zoals de rest van de ploeg overigens – een schim van zichzelf. Van die indrukwekkende 7 geslaagde passes naar de final third in de eerste helft, bleef er in de tweede helft bijvoorbeeld niets meer van over. En daarnaast waren er nog meerdere facetten waarin Tielemans bijster slecht scoorde. Na de wedstrijd werd hij vanuit verschillende hoeken bijgevolg beschouwd als dé exponent van de pijnlijke terugval tegen Frankrijk. 

FELLE KRITIEK IN DE PERS

Het Laatste Nieuws benadrukte het grote verval na de rust bij de Rode Duivels: “Onder meer bij Tielemans, om maar iemand te noemen”, mikte het dagblad specifiek op Youri Tielemans. De krant beoordeelde de prestatie van de middenvelder van Leicester City met een bedroevende 5 op 10. “Hij miste zijn tweede helft volledig en was hij degene die de penalty op Griezmann veroorzaakte.” Ook bij het veelvuldig balverlies van de Rode Duivels werd de naam van Tielemans in één zucht genoemd.

Het Nieuwsblad stelde dat Roberto Martinez misschien wel andere keuzes had moeten maken. Zoals Hans Vanaken te laten starten in plaats van Youri Tielemans, een mogelijkheid dat wij ook eerder aanhaalden. De krant beoordeelde de prestatie van Tielemans met een lage 4 op 10. “Youri Tielemans overtuigde niet. Stapelde slordigheden op en beging een ongelukkige strafschopfout.” ’t Was pas na de logische wissel Vanaken-Tielemans dat er in de tweede helft meer evenwicht en voetbal kwam bij de Rode Duivels.



Volgens La Dernière Heure zal Youri Tielemans op dit tempo niet langer meer een basisplaats rechtvaardigen bij de Rode Duivels. “Hij zal snel orde op zaken moeten stellen als hij zijn plek in de basiself niet wil verliezen. Omdat Qatar al morgen is.” Het Belang van Limburg was ook niet blind voor het feit dat Tielemans al geruime tijd niet meer het vereiste niveau haalt bij België. “Zondag zien we Vanaken graag aan de aftrap”, klinkt het daar.

EN NU?

Kopzorgen voor Roberto Martinez dus. Youri Tielemans leed bij de Rode Duivels donderdag het meeste balverlies, samen met Romelu Lukaku - al speelde die laatste tegen Frankrijk wel nog 27 minuten meer dan Tielemans. Bovendien is het logisch – en normaal - dat een zuivere aanvallende speler doorgaans meer balverlies lijdt in vergelijking een controlerende middenvelder. Dit seizoen leed Tielemans bij Leicester City zelfs nooit meer balverlies dan tegen Frankrijk donderdag. ’t Wil toch wat zeggen.



Daarnaast waren zijn andere bijdrages ook veel te beperkt. We stelden eerder dat Youri Tielemans in de eerste helft 7 passes naar de final third stuurde, maar in de tweede helft telde hij geen enkele pass meer naar die zone op het veld. Maar dat is niet alles. Over de ganse wedstrijd telde Tielemans 0 balrecuperaties, 1 geslaagde dribbel, 0 versnellingen en 0 balcontacten in de zestienmeter van de Fransen. ’t Was in Turijn dan ook veruit de zwakste prestatie van Tielemans dit seizoen. Zondag is het dan misschien toch wel eens het moment om Hans Vanaken te laten starten?

LEES OOK: Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Moet Martinez Tielemans passeren?

Meest recent

Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

0
0
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

40
40
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

21
21
Compper pakt uit: wereldreiziger komt Antwerp versterken

Marvin Compper werd aan het begin van het seizoen aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Zijn ...

38
38
STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

30
30
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

307
307
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

453
453
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

240
240
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

252
252
'Licht aan einde van tunnel: Premier League-transfer Zirkzee'

Toen hij destijds indruk maakte op huurbasis bij RSC Anderlecht en daarna bevestigde in Italië, ...

103
103
'Saliba heeft transfer beet: Anderlecht boekt woekerwinst'

Met nog anderhalve week te gaan op de zomerse transfermarkt, staan bij RSC Anderlecht verschillende ...

516
516
Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

428
428
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

107
107
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

1027
1027
'Anderlecht onverbiddelijk: keiharde boodschap Bertaccini'

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de zomerse transferperiode nog enkele spelers van de hand ...

632
632
'Alle zeilen bijgezet: Club op zucht van miljoenendeal'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

634
634
JPL-trainers duiden kampioen nu al aan: twéé uitdagers

De Jupiler Pro League is nog maar een drietal speeldagen ver, voor sommige ploegen zelfs nog maar ...

718
718
Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

In de Engelse Premier League heeft Chelsea FC een goede start gemaakt onder nieuwe trainer Xabi ...

200
200
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

471
471
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

594
594
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

124
124
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

318
318
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

370
370
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

332
332
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

1102
1102

Meer sportnieuws