Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

door
Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

De Rode Duivels zijn andermaal een perceptie rijker. Ook de Nations League zal de Gouden Generatie niet toevoegen aan hun palmares. Youri Tielemans was één van de negatieve uitblinkers tegen Frankrijk, en de druk wordt groter dan ooit om hem te passeren in het basiselftal van de Rode Duivels.


FAN VAN YOURI

Net nadat Roberto Martinez werd aangesteld als de bondscoach van de Rode Duivels, omschreef hij Youri Tielemans als de spelverdeler voor de toekomst. De Spanjaard staat al sinds 2016 te boek als één van de grootste fans van Tielemans, en dat blijft hij onvoorwaardelijk. Ook na het tegenvallende Europees Kampioenschap vorige zomer, en ook na zijn slechte start bij Leicester City dit seizoen. Maar ook na de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk?



Voor de wedstrijd tegen Les Bleus stelden verschillende waarnemers en analisten dat Roberto Martinez misschien beter voor Hans Vanaken moest kiezen dan Youri Tielemans. De sterkhouder van Club Brugge rijgt dit seizoen de impressionante prestaties aan elkaar, en dat niet alleen op het niveau van de Jupiler Pro League. Zelfs in de Champions League drukt Vanaken zijn stempel, vraag maar aan RB Leipzig en Paris Saint-Germain. Bij Tielemans loopt het dit seizoen toch wat stroever.

EXPONENT VAN DE TERUGVAL

Ondanks de licht opgevoerde druk vanuit de media, startte Roberto Martinez donderdag in Turijn met Youri Tielemans in zijn basiselftal en niet met Hans Vanaken. Op basis van de eerste helft van de Rode Duivels, viel op die keuze ook weinig aan te merken. Tielemans deed het goed in de eerste 45 minuten, weliswaar met enkele makkelijke balverliezen op z’n conto. De 24-jarige was wel een belangrijk onderdeel met zijn verticale passing. Hij leverde in de eerste helft bijvoorbeeld 7 passes af naar de final third van het veld, waarvan élke pass geslaagd was.



Maar in de tweede helft was Youri Tielemans – net zoals de rest van de ploeg overigens – een schim van zichzelf. Van die indrukwekkende 7 geslaagde passes naar de final third in de eerste helft, bleef er in de tweede helft bijvoorbeeld niets meer van over. En daarnaast waren er nog meerdere facetten waarin Tielemans bijster slecht scoorde. Na de wedstrijd werd hij vanuit verschillende hoeken bijgevolg beschouwd als dé exponent van de pijnlijke terugval tegen Frankrijk. 

FELLE KRITIEK IN DE PERS

Het Laatste Nieuws benadrukte het grote verval na de rust bij de Rode Duivels: “Onder meer bij Tielemans, om maar iemand te noemen”, mikte het dagblad specifiek op Youri Tielemans. De krant beoordeelde de prestatie van de middenvelder van Leicester City met een bedroevende 5 op 10. “Hij miste zijn tweede helft volledig en was hij degene die de penalty op Griezmann veroorzaakte.” Ook bij het veelvuldig balverlies van de Rode Duivels werd de naam van Tielemans in één zucht genoemd.

Het Nieuwsblad stelde dat Roberto Martinez misschien wel andere keuzes had moeten maken. Zoals Hans Vanaken te laten starten in plaats van Youri Tielemans, een mogelijkheid dat wij ook eerder aanhaalden. De krant beoordeelde de prestatie van Tielemans met een lage 4 op 10. “Youri Tielemans overtuigde niet. Stapelde slordigheden op en beging een ongelukkige strafschopfout.” ’t Was pas na de logische wissel Vanaken-Tielemans dat er in de tweede helft meer evenwicht en voetbal kwam bij de Rode Duivels.



Volgens La Dernière Heure zal Youri Tielemans op dit tempo niet langer meer een basisplaats rechtvaardigen bij de Rode Duivels. “Hij zal snel orde op zaken moeten stellen als hij zijn plek in de basiself niet wil verliezen. Omdat Qatar al morgen is.” Het Belang van Limburg was ook niet blind voor het feit dat Tielemans al geruime tijd niet meer het vereiste niveau haalt bij België. “Zondag zien we Vanaken graag aan de aftrap”, klinkt het daar.

EN NU?

Kopzorgen voor Roberto Martinez dus. Youri Tielemans leed bij de Rode Duivels donderdag het meeste balverlies, samen met Romelu Lukaku - al speelde die laatste tegen Frankrijk wel nog 27 minuten meer dan Tielemans. Bovendien is het logisch – en normaal - dat een zuivere aanvallende speler doorgaans meer balverlies lijdt in vergelijking een controlerende middenvelder. Dit seizoen leed Tielemans bij Leicester City zelfs nooit meer balverlies dan tegen Frankrijk donderdag. ’t Wil toch wat zeggen.



Daarnaast waren zijn andere bijdrages ook veel te beperkt. We stelden eerder dat Youri Tielemans in de eerste helft 7 passes naar de final third stuurde, maar in de tweede helft telde hij geen enkele pass meer naar die zone op het veld. Maar dat is niet alles. Over de ganse wedstrijd telde Tielemans 0 balrecuperaties, 1 geslaagde dribbel, 0 versnellingen en 0 balcontacten in de zestienmeter van de Fransen. ’t Was in Turijn dan ook veruit de zwakste prestatie van Tielemans dit seizoen. Zondag is het dan misschien toch wel eens het moment om Hans Vanaken te laten starten?

LEES OOK: Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Moet Martinez Tielemans passeren?

Meest recent

Kljestan geeft Anderlecht het recept voor nieuwe prijzen

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

0
0
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

20
20
Assistent onthult hét geheim van successeizoen STVV

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

5
5
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

17
17
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

12
12
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

149
149
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

102
102
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

62
62
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

61
61
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

254
254
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

362
362
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

163
163
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

100
100
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

366
366
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

456
456
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

99
99
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

80
80
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

278
278
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

555
555
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

247
247
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

435
435
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

231
231
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

173
173
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

241
241
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

447
447

Meer sportnieuws