Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

door
Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

De Rode Duivels zijn andermaal een perceptie rijker. Ook de Nations League zal de Gouden Generatie niet toevoegen aan hun palmares. Youri Tielemans was één van de negatieve uitblinkers tegen Frankrijk, en de druk wordt groter dan ooit om hem te passeren in het basiselftal van de Rode Duivels.


FAN VAN YOURI

Net nadat Roberto Martinez werd aangesteld als de bondscoach van de Rode Duivels, omschreef hij Youri Tielemans als de spelverdeler voor de toekomst. De Spanjaard staat al sinds 2016 te boek als één van de grootste fans van Tielemans, en dat blijft hij onvoorwaardelijk. Ook na het tegenvallende Europees Kampioenschap vorige zomer, en ook na zijn slechte start bij Leicester City dit seizoen. Maar ook na de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk?



Voor de wedstrijd tegen Les Bleus stelden verschillende waarnemers en analisten dat Roberto Martinez misschien beter voor Hans Vanaken moest kiezen dan Youri Tielemans. De sterkhouder van Club Brugge rijgt dit seizoen de impressionante prestaties aan elkaar, en dat niet alleen op het niveau van de Jupiler Pro League. Zelfs in de Champions League drukt Vanaken zijn stempel, vraag maar aan RB Leipzig en Paris Saint-Germain. Bij Tielemans loopt het dit seizoen toch wat stroever.

EXPONENT VAN DE TERUGVAL

Ondanks de licht opgevoerde druk vanuit de media, startte Roberto Martinez donderdag in Turijn met Youri Tielemans in zijn basiselftal en niet met Hans Vanaken. Op basis van de eerste helft van de Rode Duivels, viel op die keuze ook weinig aan te merken. Tielemans deed het goed in de eerste 45 minuten, weliswaar met enkele makkelijke balverliezen op z’n conto. De 24-jarige was wel een belangrijk onderdeel met zijn verticale passing. Hij leverde in de eerste helft bijvoorbeeld 7 passes af naar de final third van het veld, waarvan élke pass geslaagd was.



Maar in de tweede helft was Youri Tielemans – net zoals de rest van de ploeg overigens – een schim van zichzelf. Van die indrukwekkende 7 geslaagde passes naar de final third in de eerste helft, bleef er in de tweede helft bijvoorbeeld niets meer van over. En daarnaast waren er nog meerdere facetten waarin Tielemans bijster slecht scoorde. Na de wedstrijd werd hij vanuit verschillende hoeken bijgevolg beschouwd als dé exponent van de pijnlijke terugval tegen Frankrijk. 

FELLE KRITIEK IN DE PERS

Het Laatste Nieuws benadrukte het grote verval na de rust bij de Rode Duivels: “Onder meer bij Tielemans, om maar iemand te noemen”, mikte het dagblad specifiek op Youri Tielemans. De krant beoordeelde de prestatie van de middenvelder van Leicester City met een bedroevende 5 op 10. “Hij miste zijn tweede helft volledig en was hij degene die de penalty op Griezmann veroorzaakte.” Ook bij het veelvuldig balverlies van de Rode Duivels werd de naam van Tielemans in één zucht genoemd.

Het Nieuwsblad stelde dat Roberto Martinez misschien wel andere keuzes had moeten maken. Zoals Hans Vanaken te laten starten in plaats van Youri Tielemans, een mogelijkheid dat wij ook eerder aanhaalden. De krant beoordeelde de prestatie van Tielemans met een lage 4 op 10. “Youri Tielemans overtuigde niet. Stapelde slordigheden op en beging een ongelukkige strafschopfout.” ’t Was pas na de logische wissel Vanaken-Tielemans dat er in de tweede helft meer evenwicht en voetbal kwam bij de Rode Duivels.



Volgens La Dernière Heure zal Youri Tielemans op dit tempo niet langer meer een basisplaats rechtvaardigen bij de Rode Duivels. “Hij zal snel orde op zaken moeten stellen als hij zijn plek in de basiself niet wil verliezen. Omdat Qatar al morgen is.” Het Belang van Limburg was ook niet blind voor het feit dat Tielemans al geruime tijd niet meer het vereiste niveau haalt bij België. “Zondag zien we Vanaken graag aan de aftrap”, klinkt het daar.

EN NU?

Kopzorgen voor Roberto Martinez dus. Youri Tielemans leed bij de Rode Duivels donderdag het meeste balverlies, samen met Romelu Lukaku - al speelde die laatste tegen Frankrijk wel nog 27 minuten meer dan Tielemans. Bovendien is het logisch – en normaal - dat een zuivere aanvallende speler doorgaans meer balverlies lijdt in vergelijking een controlerende middenvelder. Dit seizoen leed Tielemans bij Leicester City zelfs nooit meer balverlies dan tegen Frankrijk donderdag. ’t Wil toch wat zeggen.



Daarnaast waren zijn andere bijdrages ook veel te beperkt. We stelden eerder dat Youri Tielemans in de eerste helft 7 passes naar de final third stuurde, maar in de tweede helft telde hij geen enkele pass meer naar die zone op het veld. Maar dat is niet alles. Over de ganse wedstrijd telde Tielemans 0 balrecuperaties, 1 geslaagde dribbel, 0 versnellingen en 0 balcontacten in de zestienmeter van de Fransen. ’t Was in Turijn dan ook veruit de zwakste prestatie van Tielemans dit seizoen. Zondag is het dan misschien toch wel eens het moment om Hans Vanaken te laten starten?

LEES OOK: Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Moet Martinez Tielemans passeren?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

21
21
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

38
38
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

37
37
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

78
78
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

266
266
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

367
367
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

64
64
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

45
45
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

266
266
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

20
20
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

176
176
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

257
257
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

296
296
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

146
146
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

76
76
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

177
177
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

168
168
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

373
373
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

121
121
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

247
247
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

349
349
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

236
236
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws