Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

door
Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

De Rode Duivels zijn andermaal een perceptie rijker. Ook de Nations League zal de Gouden Generatie niet toevoegen aan hun palmares. Youri Tielemans was één van de negatieve uitblinkers tegen Frankrijk, en de druk wordt groter dan ooit om hem te passeren in het basiselftal van de Rode Duivels.


FAN VAN YOURI

Net nadat Roberto Martinez werd aangesteld als de bondscoach van de Rode Duivels, omschreef hij Youri Tielemans als de spelverdeler voor de toekomst. De Spanjaard staat al sinds 2016 te boek als één van de grootste fans van Tielemans, en dat blijft hij onvoorwaardelijk. Ook na het tegenvallende Europees Kampioenschap vorige zomer, en ook na zijn slechte start bij Leicester City dit seizoen. Maar ook na de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk?



Voor de wedstrijd tegen Les Bleus stelden verschillende waarnemers en analisten dat Roberto Martinez misschien beter voor Hans Vanaken moest kiezen dan Youri Tielemans. De sterkhouder van Club Brugge rijgt dit seizoen de impressionante prestaties aan elkaar, en dat niet alleen op het niveau van de Jupiler Pro League. Zelfs in de Champions League drukt Vanaken zijn stempel, vraag maar aan RB Leipzig en Paris Saint-Germain. Bij Tielemans loopt het dit seizoen toch wat stroever.

EXPONENT VAN DE TERUGVAL

Ondanks de licht opgevoerde druk vanuit de media, startte Roberto Martinez donderdag in Turijn met Youri Tielemans in zijn basiselftal en niet met Hans Vanaken. Op basis van de eerste helft van de Rode Duivels, viel op die keuze ook weinig aan te merken. Tielemans deed het goed in de eerste 45 minuten, weliswaar met enkele makkelijke balverliezen op z’n conto. De 24-jarige was wel een belangrijk onderdeel met zijn verticale passing. Hij leverde in de eerste helft bijvoorbeeld 7 passes af naar de final third van het veld, waarvan élke pass geslaagd was.



Maar in de tweede helft was Youri Tielemans – net zoals de rest van de ploeg overigens – een schim van zichzelf. Van die indrukwekkende 7 geslaagde passes naar de final third in de eerste helft, bleef er in de tweede helft bijvoorbeeld niets meer van over. En daarnaast waren er nog meerdere facetten waarin Tielemans bijster slecht scoorde. Na de wedstrijd werd hij vanuit verschillende hoeken bijgevolg beschouwd als dé exponent van de pijnlijke terugval tegen Frankrijk. 

FELLE KRITIEK IN DE PERS

Het Laatste Nieuws benadrukte het grote verval na de rust bij de Rode Duivels: “Onder meer bij Tielemans, om maar iemand te noemen”, mikte het dagblad specifiek op Youri Tielemans. De krant beoordeelde de prestatie van de middenvelder van Leicester City met een bedroevende 5 op 10. “Hij miste zijn tweede helft volledig en was hij degene die de penalty op Griezmann veroorzaakte.” Ook bij het veelvuldig balverlies van de Rode Duivels werd de naam van Tielemans in één zucht genoemd.

Het Nieuwsblad stelde dat Roberto Martinez misschien wel andere keuzes had moeten maken. Zoals Hans Vanaken te laten starten in plaats van Youri Tielemans, een mogelijkheid dat wij ook eerder aanhaalden. De krant beoordeelde de prestatie van Tielemans met een lage 4 op 10. “Youri Tielemans overtuigde niet. Stapelde slordigheden op en beging een ongelukkige strafschopfout.” ’t Was pas na de logische wissel Vanaken-Tielemans dat er in de tweede helft meer evenwicht en voetbal kwam bij de Rode Duivels.



Volgens La Dernière Heure zal Youri Tielemans op dit tempo niet langer meer een basisplaats rechtvaardigen bij de Rode Duivels. “Hij zal snel orde op zaken moeten stellen als hij zijn plek in de basiself niet wil verliezen. Omdat Qatar al morgen is.” Het Belang van Limburg was ook niet blind voor het feit dat Tielemans al geruime tijd niet meer het vereiste niveau haalt bij België. “Zondag zien we Vanaken graag aan de aftrap”, klinkt het daar.

EN NU?

Kopzorgen voor Roberto Martinez dus. Youri Tielemans leed bij de Rode Duivels donderdag het meeste balverlies, samen met Romelu Lukaku - al speelde die laatste tegen Frankrijk wel nog 27 minuten meer dan Tielemans. Bovendien is het logisch – en normaal - dat een zuivere aanvallende speler doorgaans meer balverlies lijdt in vergelijking een controlerende middenvelder. Dit seizoen leed Tielemans bij Leicester City zelfs nooit meer balverlies dan tegen Frankrijk donderdag. ’t Wil toch wat zeggen.



Daarnaast waren zijn andere bijdrages ook veel te beperkt. We stelden eerder dat Youri Tielemans in de eerste helft 7 passes naar de final third stuurde, maar in de tweede helft telde hij geen enkele pass meer naar die zone op het veld. Maar dat is niet alles. Over de ganse wedstrijd telde Tielemans 0 balrecuperaties, 1 geslaagde dribbel, 0 versnellingen en 0 balcontacten in de zestienmeter van de Fransen. ’t Was in Turijn dan ook veruit de zwakste prestatie van Tielemans dit seizoen. Zondag is het dan misschien toch wel eens het moment om Hans Vanaken te laten starten?

LEES OOK: 'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Moet Martinez Tielemans passeren?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

29
29
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

38
38
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

36
36
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

52
52
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

52
52
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

218
218
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

54
54
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

227
227
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

96
96
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

41
41
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

335
335
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

138
138
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

376
376
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

476
476
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

310
310
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

122
122
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

134
134
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

194
194
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

334
334
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

322
322
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

282
282
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

904
904
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

474
474

Meer sportnieuws