Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

door
Druk wordt groot: Martinez moet ingrijpen

De Rode Duivels zijn andermaal een perceptie rijker. Ook de Nations League zal de Gouden Generatie niet toevoegen aan hun palmares. Youri Tielemans was één van de negatieve uitblinkers tegen Frankrijk, en de druk wordt groter dan ooit om hem te passeren in het basiselftal van de Rode Duivels.


FAN VAN YOURI

Net nadat Roberto Martinez werd aangesteld als de bondscoach van de Rode Duivels, omschreef hij Youri Tielemans als de spelverdeler voor de toekomst. De Spanjaard staat al sinds 2016 te boek als één van de grootste fans van Tielemans, en dat blijft hij onvoorwaardelijk. Ook na het tegenvallende Europees Kampioenschap vorige zomer, en ook na zijn slechte start bij Leicester City dit seizoen. Maar ook na de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk?



Voor de wedstrijd tegen Les Bleus stelden verschillende waarnemers en analisten dat Roberto Martinez misschien beter voor Hans Vanaken moest kiezen dan Youri Tielemans. De sterkhouder van Club Brugge rijgt dit seizoen de impressionante prestaties aan elkaar, en dat niet alleen op het niveau van de Jupiler Pro League. Zelfs in de Champions League drukt Vanaken zijn stempel, vraag maar aan RB Leipzig en Paris Saint-Germain. Bij Tielemans loopt het dit seizoen toch wat stroever.

EXPONENT VAN DE TERUGVAL

Ondanks de licht opgevoerde druk vanuit de media, startte Roberto Martinez donderdag in Turijn met Youri Tielemans in zijn basiselftal en niet met Hans Vanaken. Op basis van de eerste helft van de Rode Duivels, viel op die keuze ook weinig aan te merken. Tielemans deed het goed in de eerste 45 minuten, weliswaar met enkele makkelijke balverliezen op z’n conto. De 24-jarige was wel een belangrijk onderdeel met zijn verticale passing. Hij leverde in de eerste helft bijvoorbeeld 7 passes af naar de final third van het veld, waarvan élke pass geslaagd was.



Maar in de tweede helft was Youri Tielemans – net zoals de rest van de ploeg overigens – een schim van zichzelf. Van die indrukwekkende 7 geslaagde passes naar de final third in de eerste helft, bleef er in de tweede helft bijvoorbeeld niets meer van over. En daarnaast waren er nog meerdere facetten waarin Tielemans bijster slecht scoorde. Na de wedstrijd werd hij vanuit verschillende hoeken bijgevolg beschouwd als dé exponent van de pijnlijke terugval tegen Frankrijk. 

FELLE KRITIEK IN DE PERS

Het Laatste Nieuws benadrukte het grote verval na de rust bij de Rode Duivels: “Onder meer bij Tielemans, om maar iemand te noemen”, mikte het dagblad specifiek op Youri Tielemans. De krant beoordeelde de prestatie van de middenvelder van Leicester City met een bedroevende 5 op 10. “Hij miste zijn tweede helft volledig en was hij degene die de penalty op Griezmann veroorzaakte.” Ook bij het veelvuldig balverlies van de Rode Duivels werd de naam van Tielemans in één zucht genoemd.

Het Nieuwsblad stelde dat Roberto Martinez misschien wel andere keuzes had moeten maken. Zoals Hans Vanaken te laten starten in plaats van Youri Tielemans, een mogelijkheid dat wij ook eerder aanhaalden. De krant beoordeelde de prestatie van Tielemans met een lage 4 op 10. “Youri Tielemans overtuigde niet. Stapelde slordigheden op en beging een ongelukkige strafschopfout.” ’t Was pas na de logische wissel Vanaken-Tielemans dat er in de tweede helft meer evenwicht en voetbal kwam bij de Rode Duivels.



Volgens La Dernière Heure zal Youri Tielemans op dit tempo niet langer meer een basisplaats rechtvaardigen bij de Rode Duivels. “Hij zal snel orde op zaken moeten stellen als hij zijn plek in de basiself niet wil verliezen. Omdat Qatar al morgen is.” Het Belang van Limburg was ook niet blind voor het feit dat Tielemans al geruime tijd niet meer het vereiste niveau haalt bij België. “Zondag zien we Vanaken graag aan de aftrap”, klinkt het daar.

EN NU?

Kopzorgen voor Roberto Martinez dus. Youri Tielemans leed bij de Rode Duivels donderdag het meeste balverlies, samen met Romelu Lukaku - al speelde die laatste tegen Frankrijk wel nog 27 minuten meer dan Tielemans. Bovendien is het logisch – en normaal - dat een zuivere aanvallende speler doorgaans meer balverlies lijdt in vergelijking een controlerende middenvelder. Dit seizoen leed Tielemans bij Leicester City zelfs nooit meer balverlies dan tegen Frankrijk donderdag. ’t Wil toch wat zeggen.



Daarnaast waren zijn andere bijdrages ook veel te beperkt. We stelden eerder dat Youri Tielemans in de eerste helft 7 passes naar de final third stuurde, maar in de tweede helft telde hij geen enkele pass meer naar die zone op het veld. Maar dat is niet alles. Over de ganse wedstrijd telde Tielemans 0 balrecuperaties, 1 geslaagde dribbel, 0 versnellingen en 0 balcontacten in de zestienmeter van de Fransen. ’t Was in Turijn dan ook veruit de zwakste prestatie van Tielemans dit seizoen. Zondag is het dan misschien toch wel eens het moment om Hans Vanaken te laten starten?

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Moet Martinez Tielemans passeren?

Meest recent

'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

0
0
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

4
4
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

31
31
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

145
145
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

21
21
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

46
46
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

60
60
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

31
31
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

37
37
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

193
193
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

295
295
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

51
51
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

171
171
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

150
150
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

179
179
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

442
442
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

250
250
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

347
347
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

90
90
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

346
346
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

186
186
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

166
166
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

991
991
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

183
183
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

57
57

Meer sportnieuws