AA Gent haalt slag half thuis met Chakvetadze

door
AA Gent haalt slag half thuis met Chakvetadze

In de topper tussen Antwerp en AA Gent moesten de bezoekers na een halfuurtje spelen al met 10 man verder, nadat Giorgi Chakvetadze tot onvrede van al wat Gents was van het veld werd gestuurd. Daags nadien velt het Referee Department een oordeel over de rode kaart voor het nummer 10 van de Buffalo's.

Hoewel zowel coach Hein Vanhaezebrouck als de fans niet te spreken waren over de beslissing van Alexandre Boucaut, steunt het PRD diens harde verdict. "Op het moment dat Pieter Gerkens wegdraait raakt Chakvetadze met de studs zijn achillespees. Hij brengt hierdoor de veiligheid van de Antwerp-speler in gevaar."

"De scheidsrechter fluit de fout, maar de VAR vraagt een on field review. Na het zien van de beelden beslist de scheidsrechter om Chakvetadze uit te sluiten voor ernstig gemeen spel. Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met de VAR interventie en de eindbeslissing van de scheidsrechter", klinkt het namelijk.

UPDATE 05/10
Het Referee Department vond de uitsluiting van Chakvetadze dus terecht en werd daarin ook gevolgd door het Disciplinair Comité. Dat handhaafde dinsdag het schorsingsvoorstel van twee speeldagen voor de aanvaller van AA Gent, weet Het Laatste Nieuws. De Buffalo's zijn echter niet akkoord en gaan daarom in beroep tegen de straf.

UPDATE 08/10
AA Gent heeft zijn slag toch een beetje thuisgehaald met zijn beroep. Het Disciplinair Comité van de KBVB legde Chakvetadze vrijdag immers opnieuw een schorsing van twee speeldagen op, maar deze keer daarvan wel maar één speeldag effectief. De Georgiër zal daardoor enkel de wedstrijd van volgende week tegen AS Eupen moeten missen.


LEES OOK: De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

Is die straf terecht?

Meest recent

Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

3
3
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

7
7
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

105
105
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

45
45
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

249
249
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

112
112
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

130
130
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

312
312
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

30
30
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

321
321
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

273
273
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

89
89
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

184
184
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

472
472
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

136
136
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

103
103
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

69
69
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

233
233
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

154
154
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

18
18
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

383
383
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

291
291
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

138
138
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

630
630

Meer sportnieuws