AA Gent haalt slag half thuis met Chakvetadze

door
AA Gent haalt slag half thuis met Chakvetadze

In de topper tussen Antwerp en AA Gent moesten de bezoekers na een halfuurtje spelen al met 10 man verder, nadat Giorgi Chakvetadze tot onvrede van al wat Gents was van het veld werd gestuurd. Daags nadien velt het Referee Department een oordeel over de rode kaart voor het nummer 10 van de Buffalo's.

Hoewel zowel coach Hein Vanhaezebrouck als de fans niet te spreken waren over de beslissing van Alexandre Boucaut, steunt het PRD diens harde verdict. "Op het moment dat Pieter Gerkens wegdraait raakt Chakvetadze met de studs zijn achillespees. Hij brengt hierdoor de veiligheid van de Antwerp-speler in gevaar."

"De scheidsrechter fluit de fout, maar de VAR vraagt een on field review. Na het zien van de beelden beslist de scheidsrechter om Chakvetadze uit te sluiten voor ernstig gemeen spel. Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met de VAR interventie en de eindbeslissing van de scheidsrechter", klinkt het namelijk.

UPDATE 05/10
Het Referee Department vond de uitsluiting van Chakvetadze dus terecht en werd daarin ook gevolgd door het Disciplinair Comité. Dat handhaafde dinsdag het schorsingsvoorstel van twee speeldagen voor de aanvaller van AA Gent, weet Het Laatste Nieuws. De Buffalo's zijn echter niet akkoord en gaan daarom in beroep tegen de straf.

UPDATE 08/10
AA Gent heeft zijn slag toch een beetje thuisgehaald met zijn beroep. Het Disciplinair Comité van de KBVB legde Chakvetadze vrijdag immers opnieuw een schorsing van twee speeldagen op, maar deze keer daarvan wel maar één speeldag effectief. De Georgiër zal daardoor enkel de wedstrijd van volgende week tegen AS Eupen moeten missen.


LEES OOK: Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Is die straf terecht?

Meest recent

Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

0
0
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

38
38
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

155
155
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

67
67
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

65
65
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

234
234
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

226
226
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

53
53
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

235
235
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

68
68
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

101
101
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

110
110
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

116
116
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

53
53
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

572
572
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

85
85
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

227
227
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

134
134
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

540
540
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

209
209
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

120
120
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

324
324
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

188
188
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

323
323

Meer sportnieuws